Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

MalyRolnik18    71

A już weź przestań pier**lić bo już sam nie wiesz co piszesz widzę! Chyba wiem co piszę nie ?! Przyjedź zobacz i wtedy byc "mądry" !

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
16 godzin temu, MalyRolnik18 napisał:

pali 3-3,5l na godzinę zegarową a na hektar wychodzi mi 6-7 litrów, w porównaniu do 60-tki nie ma o czym mówić.

Baran powiadasz?? w lustrze go widziałeś ? a już edytowałeś posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Chłopy dajta już spokój. 

Sobota chłopaczkowi po prostu się nudzi i z tąd te głupoty wypisuje. 

Trza jakoś wytrzymać do Poniedziałku i przestanie marzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, MalyRolnik18 napisał:

A więc @soltys48 widać że chyba nigdy nie jeździłeś ciągnikiem 4x4 i nie wiesz co zmienia.

 

 

Jo jestym z czorny dziury i nawet w 4x4 nie siedzioł.....

co nie zmienia faktu że z wierzenia w bajki wyrosłem.

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Zdążyłem zauważyć że ci co nie wierzą w te niby "bajki" nie mają w ogóle pojęcia o spalaniu ciągników, pewnie za dużo kasy mają i leją wiadrami żeby przepał był albo nie, tata czy dziadek zaleje i heja w pole... to wtedy po co mierzyć spalanie... najlepiej wyśmiać kogoś i już, dorośnijcie a potem piszcie!

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
2 godziny temu, MalyRolnik18 napisał:

Dlatego mówię że w porównaniu do oryginału to niebo a ziemia w spalaniu i w mocy, czy spali mniej od 3p tego nie wiem. Na pewno dużo mniej waży ale więcej jak oryginał bo dochodzi napęd i obciążenie no i sam silnik jest dużo cięższy. Orzę zawsze trzecim biegiem, ciągnik się nie męczy i skib nie rzuca tak jak na 4, u nas orze sie max 20cm bo więcej to zółty piach. Widze ze masz c360 no to ile ci spali w orce ug3 na godzine_ 

Na godzinę 6 l - 8 

Ksiazkowo pali 9 na mtg 

No ale u mnie idzie na 3 biegu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

@mf362 No widzisz, u mnie też na 3 biegu, a pali połowę mniej i szukaj mądrego kto ci w to uwierzy bo narazie sami najmądrzejsi się wypowiadają...

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Chłopy dajta już spokój. 

Sobota chłopaczkowi po prostu się nudzi i z tąd te głupoty wypisuje. 

Trza jakoś wytrzymać do Poniedziałku i przestanie marzyć. 

A ciekawe jakbyś to zobaczył na własne oczy ?! No co bys wtedy powiedział mądralo no powiedz co ?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
3 minuty temu, MalyRolnik18 napisał:

@mf362 No widzisz, u mnie też na 3 biegu, a pali połowę mniej i szukaj mądrego kto ci w to uwierzy bo narazie sami najmądrzejsi się wypowiadają...

A ciekawe jakbyś to zobaczył na własne oczy ?! No co bys wtedy powiedział mądralo no powiedz co ?!!!

Ja na 30 i 25 cm juz ciezkawo bo opony 16.9R28 ale sie nie kopie.

Redzina jak twardo to 2 biegg by nie męczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

No właśnie a u mnie max 20cm, i lekkie ziemie także na trójce ciągnik tylko pyka nie dymi bo skąd jak ma lekko wiadome jakby wjechał w rędzine to spalanie by wzrosło na pewno ale jak mówię tak jak to jest w moim przypadku no nie... A może ci wielcy rolnicy co wyżej się wypowiadają mają ziemie 2 klasy i orzą jak Ty na 30cm ? Właśnie... wtedy by na pewno więcej spalił ale na pewno nie więcej jak zwykła 60-tka.

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
  • 4 minuty temu, soltys48 napisał:

    pier**l pier**l ja dalej posłucham....

    Na twój temat akurat to już się nie wypowiadam i nie wypowiem bo widzę że z tobą to najlepiej do psychiatryka jechać i koniec. Także nara i nie prowokuj wiecej do pisania idź sie lecz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
24 minuty temu, MalyRolnik18 napisał:

@mf362 No widzisz, u mnie też na 3 biegu, a pali połowę mniej i szukaj mądrego kto ci w to uwierzy bo narazie sami najmądrzejsi się wypowiadają...

A ciekawe jakbyś to zobaczył na własne oczy ?! No co bys wtedy powiedział mądralo no powiedz co ?!!!

A to że dalej bajki opowiadasz. 

Tak się składa że mam 4P i ni cholery nie mogę zejść ze spalaniem do twojego wimaginowanego poziomu no chyba że na pusto po polu se pojeździć to może i by dało radę. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

U mnie podobnie silnik 4P poj 4.4l

najniższe spalanie na piasku i w ośce ok 20cm to 11.5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Mój ma pojemność 4.2l, a na jakich obrotach robicie? U mnie nie ma niestety obrotomierza bo silnik jest z kombajnu da sie jakoś podłączyć ale nigdy nie ma czasu ale według pedału gazu 60-tki obroty na jakich robie to max 1500, może dlatego.

 

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nagle ci pali 10? ,a mówiłeś że 8 to duża rozbieżność.Zauważ że bak na dole jest zwężony poprzez kolumne i nie ma 68 litrów,tylko 60 dane z 68 są c4011.W 10 jakoś jeszcze uwierze5bo sam na swoich ziemiach seryjna 60tka przy ug 3 schodziłem do 12 13 na ha ale 12 może być naciągane.Przy 4x4 i 4.2 l silniku 10 jest do zakceptowania ale że 8 litrów na godz to nie jest możliwe.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Ja pisałem że pali 3,5l na godzinę a hektar orze 2 godziny ( jak jest w pasie i nie ma kręcenia) czyli wychodzi 7 litrów na hektar, a jak mam hektar w kwadracie to schodzi 3 godziny wiadome bo wiecej kręcenia itp. i wtedy spali 10l na hektar, czyli nic nagle się nie wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To widzisz 3 godziny zegarowe,a najwiecej pali na zawracaniu czy na poprzeczniakach.Te 3.5 na godzine to przy jakim obciążeniu?  bo ja 60 tka zejde do 5 w lekkich pracach 6 na mtg pelne obciążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wow , na nawrotach spala nagle 3 litry więcej . Ale jaja . Przypomniały mi się czasy jak pewien user orał chyba dwa hektary 60-tką bodajże 1godzinę i 40 minut , ale później okazało się że sporo sobie podliczał , bo do domu jeździł i trochę odpoczywał ... Ale jaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

jak mój sąsiad ruskim 2 ha zaorał zmierzył kijem i wyszło mu ,ze spalił 15l on razem z drogą

a jak zapytałem ile czasu to orał to stwierdził,że 3,5h.............to dopiero mało pali:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
14 minut temu, Adi96 napisał:

To widzisz 3 godziny zegarowe,a najwiecej pali na zawracaniu czy na poprzeczniakach.Te 3.5 na godzine to przy jakim obciążeniu?  bo ja 60 tka zejde do 5 w lekkich pracach 6 na mtg pelne obciążenie

Przy orce na V-VI klasie ziemi ug 4x35 na jakie 15-20cm. U mnie jest tak że ciężka robota czy lekka spalanie to samo, sam się dziwiłem bo 60-tce było inaczej, ale tutaj jest tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

także pora skończyć te pieprzenie głupot bo jak Ci sołtys podeśle te komisje od Guinessa bo się tylko spalisz ze wstydu i tyle z tego cyrku będzie

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
17 minut temu, zetorki12 napisał:

Wow , na nawrotach spala nagle 3 litry więcej . Ale jaja . Przypomniały mi się czasy jak pewien user orał chyba dwa hektary 60-tką bodajże 1godzinę i 40 minut , ale później okazało się że sporo sobie podliczał , bo do domu jeździł i trochę odpoczywał ... Ale jaja .

Gościu kto ci napisał że na nawrotach spala 3 litry więcej?! Oraj hektar co jest długi a wąski, a hektar co jest krótki a szeroki, ciekawe czy zaorasz je w tym samym czasie?! Dopiero potem przyjdź i się wypowiadaj.

3 minuty temu, lukbold napisał:

także pora skończyć te pieprzenie głupot bo jak Ci sołtys podeśle te komisje od Guinessa bo się tylko spalisz ze wstydu i tyle z tego cyrku będzie

No właśnie skończ bo sam siebie pogrążasz ty i ten sołtys cały! Nie widzicie a pier**licie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

aaa to trza gamoniowi stworzyć pole idealne aby co najwyżej w 2 przejazdach ten hektar opierdzielił..... tu jest cały szkopuł.... kurde ludzie wpadliście, że mamy na forum takiego ułoma??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, MalyRolnik18 napisał:

Gościu kto ci napisał że na nawrotach spala 3 litry więcej?! Oraj hektar co jest długi a wąski, a hektar co jest krótki a szeroki, ciekawe czy zaorasz je w tym samym czasie?! Dopiero potem przyjdź i się wypowiadaj.

Z obliczeń tak wyszło . Może coś pomyliłem ? To niech ktoś poprawi . Zrozum cudaku , że jesteś posiadaczem najbardziej ekonomicznego traktora na AF , albo liczyć się musisz nauczyć . Takie wyniki są po prostu nierealne . No ale dawaj te bajki , bardzo lubię kabaret .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Nikt by na to nie wpadł ale się właśnie okazało @lukbold to gamoń i ułom!

Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Z obliczeń tak wyszło . Może coś pomyliłem ? To niech ktoś poprawi . Zrozum cudaku , że jesteś posiadaczem najbardziej ekonomicznego traktora na AF , albo liczyć się musisz nauczyć . Takie wyniki są po prostu nierealne . No ale dawaj te bajki , bardzo lubię kabaret .

Dawaj i ty ja też lubię ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj