Tadeusz1212

Spalanie w URSUSIE C-360 i C360 3p ?

Polecane posty

daremw    128

zrób pompę u porządnego fachowca to nie będziesz robił co rok- przerabiałem to więc wiem co mówię. a jakie więcej awarie niby są? a paliwo jak paliwo, każda pompa woli dobrej jakości- czy to coś złego albo ciężkiego do spełnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Ta jak sie szuka regeneracji pompy za 100zł to sie i nie ma co dziwić że co roku sie robi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Nie wiem jak u was z pompami w 3p ale u mnie od 10 lat nie byla robiona albo wiecej. Tylko nie leje czerwonego. Zwykla ON z orlenu. Fakt ze juz nie pracuje w prasie ani plugu. Teraz zajmuje sie łąkami. Pali tyle co nic wiec nic wiecej nie potrzebuje. Wazne zeby uwazac na paliwo bo jak sie zapowietrzy to mi sie nie udalo jej odpalic bez ciagniacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Hehe 3p odpowietrzyć to jest kwestia 20sekund i bez ciągania <_< Wystarczy wiedzieć które śruby na pompie wykręcić :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

jak jeszcze obrabiasz 60-tką to znaczy że czasu masz pod dostatkiem i to jest zbędne ględzenie.

I tu trafiłeś w sedno. 60-ki nie mam od 4 lat. Na ten ciągnik u nas jak byś się nie starał już roboty nie znajdziesz. Ludzie chcą mieć zrobione szybko,w  nosie mają robotę heblem z dwoma biegami do pracy w polu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no i właśnie dlatego to jest jałowa dyskusja, kto na poważniej zajmuje się rolnictwem to 60/3p używa tylko jako pomocnika do lekkich prac. więc nie wiem czy jest większy sens zagorzałej dyskusji bo przy lekkich pracach 3p ma znaczną przewagę. kto ma 60- tkę t. ma i zmieniać sie i nie chce i średnio się opłaca zwłaszcza że niewiadomo na co się trafi przy kupnie z drugiej ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

sąsiad ma w bardzo dobrym stanie 3p fakt że i ma małe gospodarstwo i do tego c360 jeżeli chodzi o spalanie to zawsze mówił że w lekkiej robocie robocie 3p sporo mniej spali w orce jedna chwała a pottingerem tylko 1rok ciął QQ a tnie teraz tylko c360 a dlaczego bo mniej spali xD

w prasie rolującej śmiga 3p ale niestety z sieczkarnią musiał się przeprosić:)) to właśnie jak kosił widziałem 1raz dym z 3p w rolującej czyściutko jak z common rail:) 

moje wrażenia z jazdy 3p po wyjściu z c360... dynamika całkiem spoko(na pusto jadąc tzn z pająkiem) ciągnąc przyczepę D47+0,6m nadstawki z sieczką z QQ musiałem redukować pod górę zwykłą c360 nie redukuje :) ogólnie spoko się jeździ szybka:) ale nie na tyle szybka żeby wyprzedzić c355(7211) niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

To gratem a  nie 3p jeździłeś jednym słowem :lol:

bo to są graty żadnej filozofii nie odkryłeś xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Grata to ja widze na twoim filmiku jak jedzie z pustą przyczepą i puszcza chmure dymu :lol: Heh tylko sie nie obrażaj :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

Grata to ja widze na twoim filmiku jak jedzie z pustą przyczepą i puszcza chmure dymu :lol: Heh tylko sie nie obrażaj :huh:

bo to c360 to zawsze dymi xD do twojej wiadomości ma prawie 7tys mth i od remontu prawie 3tys mth i by zawstydziła twoją 3petke xdd szkoda ze daleko mieszkasz bo chętnie bym zobaczył pojedynek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

A co to jest 7tys mth kolego ??? Sąsiada 3p ma od nowości 8tys silnik bez remontu chodzi jak rakieta . Mój ma ponad 12tys mtg silnik robiony raz . Rocznie robi 400-500mtg . Znajomy ma 30 co ma  grubo ponad 20tys mtg i robi nią wiecej niż ty obiema swomi 60 łącznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

ta tylko ile trwa 1mth 1w 3p a ile w c360 xD jak co 30min przekręca 1mth xD to możesz mieć te 8tys xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Przepracuj kilki godzin w 3p ze sprawnym obrotomierzem i wtedy dopiero komentuj bo śmiać mi sie chce jak to czytam tyle w tym temacie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

to poczytaj sobie znawco ile minut przy 2400obr przewiduje producent na 1mth xD śmiać to mi się chce z ciebie to ja ma prawie 40ha i 25krów ursusami 360 ze 170-200mth mam i c355 mam do 300mth i ciapek 100-150mth a ty 1ciągnikiem nabijesz niby więcej jak ja na 3gdzie prawie w sezonie są nie gaszone ludzi litości xdxd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Fabrycznie 3p ma ustawione obroty max 2250 przynajmniej u mnie z plombami na pompie. Nie daje nigdy większych obrotów niż 1800 bo nie ma takiej potrzeby .To jak to jest z tym co piszesz z jednej strony 100mth a z drugiej jest nie gaszony w sezonie ?To widocznie masz zły obrotomierz i nie pokazuje faktycznych motogodzin .Wymień na nowy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

jak sezon rusza prawie wszystkie ciągniki u mnie codziennie pracują mamy 4ha ziół i non stop sadzenie pielnikowanie obredlanie wykopki a to sporo więcej mth nabija jak zwykła uprawa dziwne że we wszystkich ciągnikach mam popsute liczniki mth bardzo ciekawe xD

przy 1800obr co 45min przekręca mi i w c360 i c355(7211) napędy liczników nowe

 

powiem ci tak c360 to jest zabytek i smok tego nie ma co bronić

3p też wcale nie jest oszczędny !! oszczędny jest 7211 po przepracowanym sezonie stwierdziliśmy że spala jak c360 albo i mniej na 1mth i jeszcze szybciej robie

 orka UG3 około 27cm klasa 1-2ziemi górki, nie ma mowy o redukcji wyszło spalanie na 1mth 6-6,5L chciałbym zobaczyć ile wypił by 3p xD

pewnie z 5L tylko tutaj 66hp a tutaj 47 xD i co spala mniej w takim razie na 1kW mocy?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

7211 jest oszczędny ale z pługiem 4skibowym na pewno nie z 3... Jak miałem jeszcze pług ug (na moje szcżęscie udało sie sprzedać :) 3skibowy to orałem orke siewną 20cm na 3 i nie było problemów  . Zimowa to zawsze 2 bo głębiej . Ziemie mamy bardzo dobre żyzne nie ma piasków czy tym podobnych .

Może i 60 to zabytek ale ja swojej na pewno nie sprzedam bo dla mnie to jest ciągnik niezawodny przede wszystkim .Nie miałem przypadku przez tyle lat żeby kiedykolwiek zawiódł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Przepracuj kilki godzin w 3p ze sprawnym obrotomierzem i wtedy dopiero komentuj bo śmiać mi sie chce jak to czytam tyle w tym temacie ^^

No to dawaj tego swojego 3p do mnie na wiosnę do zaorania koło 10 ha 2-3 klasa glina uprawka 2,7 zrobi 5 ha i zrobię 5 ha swoją to pogadamy.Dla mnie nie liczy się tylko zrobiona robota ile litrów na ha wyszło ale i czas roboty bo też mam robotę w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

mysle ze 3p to roznica max 25% w stosunku do c360 posiadam obydwa i przynajmni9ej u mnie tak jest

 

 

HAHA !!! dzisiaj orałem c360 z kolami od bizona 18.4 r30 na dwójce aż ludzie patrzyli gdy włączalem 3 bieg i nowe sprzegło się paliło. WRZUCAM FILMIK JUTRO I DAJCIE MI 3P Z NOWYMI LAMIESZAMI 3 PŁUGAMI UG na rzysku od tamtego roku głębokość maksymalna w pługach.

 

JUTRO MACIE FILMIK ALBO FILM JAK TO CHODZI ZAJECHANA C360 PO REMONCIE I DUŻO NIE PALI!!

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Bez urazy ale co to za gospodarz co ma nie po orane na zime ? ^^ Akurat do swojego mam uprawowy 3m także 2.7 to luz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

zapraszam Fanatyków 3P silniki od wózków widłowych. haha :blink:

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

przez moje wesele musieliśmy odłożyć plan zakupu 7745T albo 8540 śmiejemy się z tatą że jak będzie do remontu c360 to dostanie znowu silnik od 7211 

żeby w sieczkarni QQ puściła dym to QQ musi kryć ciągnik kolba jak przedramię i 1szosową :) c360 to będzie chmura jak za lokomotywą sąsiad od 3p miał przez miedze taką samą odmianę Opokę jak ja to zastanawiał się nad wynajęciem kogoś do cięcia bo przestaraszył się tego koszenia męczył 1,5dnia my od 7rano na 20był kopiec okryty:)  

c360 jest strasznie zamulone przez głowice i wałek rozrządu no i pompa za ciekawa nie jest:)

wystarczy pogadać z Sylwkiem skotnickim ma głowice zetorowskie + cały wydech + wałek rozrządu zetorowski+ pompa paliwowa od 7211 i nie dość że wzrosła dynamika silnika to przestał dymić i mniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

o czym ty mówisz... dobra trawa i gaz w podłodze nie pomoże? nie no to już parodia, ja mam do 3p kosiarkę czeską a jest ona dość ciężka jednak i jakoś problemów nie widzę, jak by była potrzeba to na 4 pojedzie w na prawdę porządnej trawie- kwestię zapychania (i rozsądku) pominę.

co do silnika ursus zetor... pierwsze słyszę szczerze mówiąc że to ten sam silnik po małych zmianach... równie dobrze można by było porównywać silniki na zasadzie... ten ma 4 cylindry i ten,, pojemność podobna- to jest to samo (ale czy na pewno?). mówisz że dla nie znających tematu... 7211 miał (różne źródła różne dane) 63-66 kM a nie 70

nie wiem czy ma to wielkie znaczenie ale na początku produkcji 3p wstawiano do nich orginalne perkinsy produkcji brytyjskiej (ze śrubami "calowymi") w  a potem już nie, także 3p drugiemu 3p może być nie równy, również ględzenie typu np: pękają wały to ja puszczam mimo uszu...

 

 

Poczytaj żródla stary towarzyszu 73 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

No wiadomo są rzeczy ważne  i ważniejsze a ciągnik kiedyś tam będzie lepszy nowszy mocniejszy . Ale wiesz że ten silnik co zrobiłeś nie wytrzyma nawet 1/3 tego co wytrzymywały zetorowskie silniki po prostu takie częsci dzisiaj są dostępne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj