Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 12145 czy to dobry wybór?

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 18:35

Zetor 12145 czy to dobry wybór? bialy1989 ile warzy ten twój pług????
moim zdaniem mieliście zajechane i zaniedbane ciagniki
jak bys pilnował olej to bys niczego nie robił
ja mam 12145 od 96 roku i tylko tyle powiem ze od nowosci nie miał ruszanego silnika skrzynie robiłem bo poszły łozyska igiełkowe
na jesień w czechach chodził z phx-em 6
w moim olej sie nie gotuje wszystko dobrze chodzi i pompa daje rade sobie niezle
a do tych co napęd im siadł napęd od tak nie wysiada jak sie urzywa go poprawnie w polu i nie przy duzych predkosciach to bedzie chodził bez zarzutu :lol:
swoja droga to kto miał 12145 od nowości kazdy prawie kupował używanego wiec zalezy to teraz kto nim jezdził w przeszłosci
jedne sypia sie przy zapaleniu a inne pod pługiem jeszcze inne w cale wiec to zależy jak był zadbany ciagnik

a co do tych wypowiedzi z JD i NH ze sa silniejsze 100KM niz 117 to zycze powodzenia :D heh
swoim 12145 miałem szanse ciągnąć 5 skibowy przewracany unie grudziądz VIS l ktory ciąga NH tm125 ma 125 koni 8 KM wiecej i szedł lepiej jak ten NH
tylko jedna sprawa mam załozone opony od bizona troche lepsza przyczepność
wiec kolego bialy1989 nie mów ze 100KM to 12145 to ze zetor jest stary to każdy wie ale pod względem konstrukcji silnika to zeby takie traktory dalej robili to nie wiem czy czesi nie były by całkiem dobra marka produkującą ciagniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 12145 czy to dobry wybór? Dzisiaj, 15:33
  •  

#22 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 01:17

Zetor 12145 czy to dobry wybór? kolego lukaszz110 co ty porównujesz zetora z 1986 do zetora z 1996. 10 lat różnicy. pług ważył 1200kg.
Koledzy miałem 12145, jeździłem nim od małego, w 2003 roku przesiadłem się na JD, niebo a ziemia. To nie są te same konie mechaniczne, są inne przełożenia... Nie będę się kłócił z ludźmi zakochanymi w zetorach którzy nigdy nawet nie siedzieli w JD czy NH a takie bzdury piszą że ich 12145 to porywa 5 skib obrotowy albo nawet 6 skib jak lukaszzz110 pisał. chyba na piachu i z górki. Ludzie puknijcie się. Przesiądcie się na nowoczesny maszyny z tych klamotów a zobaczycie różnicę.
Nie rozumiecie że te 117km w zetorze jest wtedy kiedy silnik bez żadnego obciążenia,bez sprężarki, bez wentylatora jest podłączony do hamowni. W JD to jest moc która faktycznie jest w silniku przy całym osprzęcie. Np mój 6620 ma moc znamionową na silniku 125km a moc maksymalna to 138km. W zetorze ta max jest 117. Zgodzę się że NH jest słabszy od JD bo NH też podaje moc maksymalną, ale i tak jest mocniejszy od Zetora dzięki skrzyni biegów.
Naprawde aż się uśmiałem jak czytałem te komentarze o 12145. :lol: No żebym jeszcze nie miał porównania u siebie, ale ja miałem i 12145 i 6620 i TM 125. Zetor był zdecydowanie najsłabszy i najbardziej ułomny.
Dla autora tematu jest oczywiście dobrym rozwiązaniem ale ja nie chciałbym nim już jeździć przez 5 min.

#23 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 grudzień 2009 - 09:23

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Koń koniu zawsze jest równy... wychodzi na to że 100 konne NH, JD są mocniejsze niż 12-nastka. Pier* farmazony ze szok, jakbys mial tylko te 37tys to ciekawe czy bys kupil JD 120 konnego z 80' roku?
Mówisz, ze nie bedziesz sie klocic w kims kto kocha zetory a Ty co? Ty jestes zabujany w plastikowych szrotach i sam zaczynasz sobie kłótnie.

Co do 6 skib to 12 czemu nie, uciągnie ale na prostych polach. Wiadomo, to nie są ciągniki do tego bo jak przyjdzie fest góra to 16nastka ma co bakać.

Więc wytłumacz mi jak to jest, że 1 koń mechaniczny jest większy od 3???????

Tu masz film z 12nastkami w pługach 6 skibowych

#24 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:23

Zetor 12145 czy to dobry wybór? człowieku nikt nie jest zakochany w ciagniku bo to nie kobieta tylko martwa rzecz ale bez przesady
chyba mosiał bys pojechac do czech i tam zobaczyć prace w pgr-ach
twój JD po pierwszym dniu by sie połamał ale nie warzne po co sie kłucić

tu masz nie lekką ziemię i porównanie polskiej i czeskiej techniki

a tu masz porównanie swoich znakomitych JD w ktorych sie zakochałeś

a tu zwykła czeska 12-stka

1.15 zebyś długo nie ogladał :lol:

i co dalej bedziesz twierdził ze 12145 nie pociągnie 6 skib albo 5 obracany ??????????

w poprzedni poscie mowiłeś ze Jd konie to nie konie zetora czy ursusa
małe porownaie

i

a tu widze moc NH

to chyba musze film nagrać jak 12145 targa grubera i w tedy pogadamy :D moj gruber warzy 1560 bez wału tez unia grydziądz i ma 12 sztyc z dużą gęsią stopką

#25 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:36

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Pewnie że koń koniowi równy, tylko zetor inaczej podaje moc niż JD. Nie możecie tego zrozumieć?? W gruberze 12145 jeździłem 7-8km/h sąsiad ma 1234 i jeździł tak samo a JD i NH 10-11km/h to co mi będziesz gadał że twój zetor to cud techniki czeskiej :lol: Te filmiki to wiecie... orka orce nie równa. Niektóry 6 skibowy pług zabiera mniej niż 4 z innej firmy. I widzę że tu głęboko nie orzą niestety. 12145 jeździłem z kvernelandem es80 4 skiby ,rozstawiony na 160cm 6-7km/h, a JD orałem na 180cm i jeździłem 8-9km/h. Zetory to dobre ciągniki dletego napisałem że dla autora tematu jest dobrym rozwiązaniem bo nic dobrego zachodniego nie kupi za 40 tyś zł. Nie porównuje tu starych JD bo jak się popsuje to możesz się nie wypłacić dlatego zetor czy ursus jest dobry. Poprostu nie stać was na nowy dobry sprzęt to wychwalacie stare trupy. Gdybyście pojeździli nowymi ciągnikami na 12 byście nie patrzyli. Kiedyś też byłem nią zachwycony ale człowiek przyzwyczaja się do dobrego i ursusy czy zetory przestały mnie interesować.
bez urazy... pozdrawiam

#26 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:54

Zetor 12145 czy to dobry wybór? To możesz podać wedle jakich norm podaje moc Zetor a jak JD?

#27 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:06

Zetor 12145 czy to dobry wybór? no dobra mowisz ze głeboko nie orzą a ty na jaką głebokość orzesz
ja na 35cm
dobrze to jakim JD orzesz te 8-9km\h tym 6620???????no jak by nie było ma 125PS a nie 117PS
a czym mierzyłeś tą prędkość w zetorze

#28 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:21

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Również mnie interesuje tak jak @adikpl1 wedle jakich norm???

Słuchaj mnie takie owijanie strasznie denerwuje. Skąd może ktoś wiedziec jaka jest praca na JD skoro na starszego zetora że ledwo że sie na niego spręza. Ile Ty masz hektarów???

A co do tematu to kolega nas prosi o pomoc w kupnie Zetora a nie zadnego plastikowego traktorka. Gdyby bylo Zetor VS John Deere to ok. Jest tyle tematów VS to czy VS tamto ze napewno autor tegoż tematu napewno je przeczytal i doszedl do wniosku, ze chce Zetora wiec nie wiem na cholere wciskasz kit na temat Jd zamiast zetor?

#29 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 23:09

Zetor 12145 czy to dobry wybór? biały1989 po twoim loginie dochodze do wniosku ze masz jeszcze 19-20 lat ale kompletnie nie wiesz o czym tu sie pisze
my piszemy o zetorach i ursusach bo to jeden temat a ty wyskakujesz z tym żeby gość kupił sobie coś zachodniego :lol:
jak taki za zachodnią techniką jesteś to wyjedz na zachód tam docenią twoje JD

2 rzecz
oglądałem twoje zdjęcia i dochodze do wniosku może być błędny ale jesteś spółkom w kilkoma gośćmi i macie takie maszyny bo zaczynając od zera nie stać było by cie na kupna takich maszyn jak JD77xx albo kombajn JD9xxx nie pamiętam jakie to symbole ale według mnie to bajki co piszesz ze jesteś takim zaradnym rolnikiem :D

po 3 to nie obrażaj nikogo iż nie stać nas na ten wspaniały sprzęt jaki ty posiadasz np.traktory i kombajn
bo nie jeden kupił by sobie nowy ciągnik ale to co teraz robią to bardziej przypomina zabawki dla ludzi z dużym portfelem moze ktoś woli stare rozwiązania i mniej naszpikowane elektroniką jak te JD

w poprzednim poście kłuciłeś sie ze nie wierzysz ze 12145 pociągnie 5 skibowy lub 6 zagonowy a twój JD to co ciagnie ???????to ta ssama moc smiem twierdzic ze masz coś z głową :D skoro przed chwila sie o to kłóciłeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 23:21

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Bezsensowna sprzeczka na pewno kolega kupi od ciebie tego JD jak sprzedasz mu za te 40tys i jestem przekonany że będzie cię chwalił tak samo jak Ty ten traktor.

#31 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 02:31

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Właśnie opisałem 12145 zgodnie z tematem ale się przyczepiliście i zeszliśmy na inne tematy.I nic nie ma o tym że karze mu kupić JD. Nie potraficie czytać ze zrozumieniem? 2 razy podkreślałem że dla autora tematu 12145 jest dobrym rozwiązaniem.

Prędkość w zetorze mierzyłem jadąc za nim JD, potem miałem zainstalowany licznik ADEL.

6620 zaorałem 5 skibowym pługiem obrotowym tylko 50 ha(i cały czas myślałem o pługach obrotowych.)
i po raz kolejny tłumacze że 125km w JD to nie jest moc maxymalna. W zetorze moc maxymalna wynosi 117 a w JD 138. Poprostu w niektórych zachodnich ciągnikach nie podają mocy max jako tej pierwszej. Popatrzcie w prospektach, jest moc znamionowa np 125 a maxymalna 138. a w zetorze podana jest jedna moc-maxymalna 117km, o nominalnej producent nie wspominał bo po co miał sobie obniżać ilość koni? max wynosi 117 i tyle podali. Dlatego pisałem że jeśli producent podaje że JD ma 100km nominalnie to maxymalnie będzie miał około 115. Jak mam wam to inaczej wytłumaczyć? Narysować? :lol:
Druga kwestia to przełożenia w skrzyni biegów na których traci się ileś tam procent mocy (nie pamiętam a nie chce strzelać)

Kolego lukaszz110 zastrzeliłeś mnie tym że mam spółkę z kilkoma rolnikami :D Wszystkie maszyny w moim profilu są moje tzn. ojca oprócz NH TM125 bo go sprzedaliśmy i przyczepy niskopodwoziowej widocznej na jednym ze zdjęć.
Ojciec zaczynał od 18ha. Teraz mamy 110 + 60 dzierżaw. Nigdy nie kupił bym 7730 bo jego cena brutto wyniosła 483tyś ale jest taki program jak PROW...słyszeliście o takim cudzie? :D Odliczyłem Vat i mam nowy ciągnik za 240 tyś zł.. Trzeba korzystać bo to się kiedyś skończy...

A i jeszcze jedno, orze na głębokość od 30cm pod rzepak do 35cm pod buraki bo lukaszz110 pytał.

#32 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 10:07

Zetor 12145 czy to dobry wybór? no to biały1989 orzesz jak ja
o prowie słyszałem :lol: a nawet dużo i sam z niego na wiosne skorzystam :D

co do tego gospodarstwa to dobrze ze korzystasz bo to jest dla ludzi znam przykład gościa z AF i mojego kolegi który mówił ze jego kombajn to NH CS i potem ze ma 230ha a okazało sie ze wynajete mają gospodarstwo jego pole własne to 20ha maszyny jakie do tego ów gospodarstwa wniósł to C-385A
wiec wiesz denerwóje mnie takie coś a traktorów to ma z 8 same nowe :D

ty masz JD kombajn stary i on ci sie dobrze sprawuje i zachwalasz to firme tak samo ciagniki a ja mam starego Z056\3 i dobrze mi sie sprawuje dlatego ze tak dobrze chodzi to kupiłem drugiego nowszego BS Z110\3 wypust już pod NH i je bede zachwalał w przyszłości moze za rok nowy zetor lub NH i to bede chwalił z tego to ów powodu kłótnia powstała to jak np.w zetorze
Zetor Forterra,Proxima 2009 ursus,case,deutz,mtz (857585995) - Aukcje internetowe Allegro
pisza ze moc maksymalna 133PS a na uciągu 122PSto ta druga ma mnie interesować ???

#33 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:01

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Ale te maszyny są nasze na własność, a nie żadne dzierżawione. Damiannd94 - Przeglądanie profilu ten kolega może potwierdzić bo przyjeżdża do mnie w żniwa i robi foty :lol:

Dokładnie nie wiem czy moc na uciągu to moc nominalna czy jeszcze jakaś inna...? trzeba by gdzieś poczytać .

Ja się trochę "sfrajerowałem" kupując NH Td80 bo jego moc nominalna wynosi 70km(albo 72 nie pamiętam dokładnie) a max 80.
A patrząc na ceny NH i JD było 30tyś zł różnicy między ciągnikami którymi producent podaje 80km. Dopiero po kupnie NH zauważyłem w prospekcie że JD ma moc nominalną 80 km a max prawie 90. Także porównując NH td80 powinienem patrzeć na JD 70km, bo ten ciągnik miał 80max, a to już była inna cena i różnica nie była taka duża. To było 2 lata temu, nie wiem jak teraz podaje moc NH?

#34 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:32

Zetor 12145 czy to dobry wybór? NH podaje moc znamionowa a nie maxymalną

#35 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:48

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Nh podaje moc znamionową i maksymalną. W ciągnikach z power boostem podaje aż 4 moce. Maskymalna bez boosta, znamionowa bez boosta, maksymalna z boostem i znamionowa z boostem.

#36 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:50

Zetor 12145 czy to dobry wybór? No w 7730 to jest podane nawet 6 mocy:) Najmniejsza to 185km a największa 220 :lol: Widze że są jakieś różne normy np. 97/68 EC i ECE-R24.
Trzeba by zapytać fachowca.

#37 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:09

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Dlatego jak się porównuje ciągniki to trzeba porównywać te same moce! A nie z jednego ciągnika inna norma, w drugim inna, w jednym znamionowa w drugim maksymalna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 11:22

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Najbardziej wiarygodna norma pomiaru mocy to ece r24, bo jest mierzona na silniku z osprzętem i włączonym wentylatorem. Wg innych norm moc jest mierzona na samym silniku, a jak wiadomo każdy ciągnik ma osprzęt tj: alternator, rozrusznik, sprężarkę, pompę wtryskową, wodną itp i one pożerają trochę mocy(klima też jeśli występuje w ciągniku).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.