Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz25

Zetor 12145 czy to dobry wybór?

Polecane posty

mateusz25    66

Witam wszystkich agrofotowiczów.Mam na oku fajnego Zetora 12145,zastanawiam się czy to dobry wybór.Ciągnik jest w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnyw.Nie wieM jednego ile ma motogodzin.Ciągnik ma być głównym ciągnikiem w gospodarstwie.Cena to jakieś 37tyś.

 

Ps.Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Byl uzytkowany w polce.Rocznik to 1987.Pracowałby przy pługu,agregacie uprawowo-siewnym,itp.ogladałem ładna praca silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Wiesz, mth to nikt nie wie :D tak juz jakos jest :D

 

Ciężko powiedziec co i jak ale ja bym go wziął na te 30ha. Duzo się nie narobi a swoje to zrobi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioter21    0

Lepiej trochę kasy dodać a kupić coś zachodniego co jest mniej awaryjne itd,oczywiście to tylko moja opinia ale po co kupować coś gdzie za chwile trzeba będzie coś wymienić np sprzęgło,półbiegi itd. Podam przykład u znajomego John Deere 90 KM z roku 2001 ma zrobione 6800 mth i było to prawie bezawaryjnie,ostatnio jedynie wymienił wtryski a ma tez Ursusa 1224 z roku 1996 który tylko chodzi w pługu,gruberze i rozrzutniku, ma 3022 mth i od początku sie sypie,teraz sie rozsypała skrzynia. Poczytaj troche to zobacz kto np kupi jakiegoś JD,Fendta czy choćby DF ale nowszego to chodzi bez problemu, a ciągniki typu np Pronar()bez urazy chłopaki) ale od nowości cos sie sypie, wiem bo tez znajomy ma i naprawde robi nim tylko co musi bo boi sie ze znowu coś. Dodać troche kasy i kupić np za 60 tys niż dać 40 a w ciągu 3-4 lat kolejne tyle na remont. Oczywiście to moja opinia bo dużo widziałem ale tez popatrzcie na jakies wieksze gospodarstwa, to czemu nikt nie kupuje tych nowych Ursusów z piękną maską itd? Wolą kupić coś,co wiedzą ze im będzie chodzić dużo dużo mniej bezawaryjnie :lol: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

moim zdaniem to dobry wybór a co do awaryjności jak bedziesz wymieniał olej w silniku co roku i pilnował stany to w ogole awarii nie bedzie

ja mam 2x12145 i chodza bez problemu

a co do 30ha to sie nie napracuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

kolego Pioter21 nie porównuj zetora do nowych ursusów bo to są tylko podobne ciągniki ale wytrzymałością części bardzo się różnią :lol:

a co do pronara to niech Twój kolega go sprzeda jak taki zły ciągnik i kupi zachodni :D

Co do zetora o którym mowa to bardzo mi się one podobają koło mnie robi 16245 na ok 100ha i daje sobie nieźle rade twarda maszyna z tego co widziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Miałem kiedyś 12145 z 1986r. Był sprowadzony z Danii, przez pierwsze 5 lat zrobiłem tylko silnik. Ale jak założyłem pług 4 skibowy obrotowy i 3 m agregat uprawowo-siewny to zaczął się sypać. W szczególności podnośnik nie dawał rady, półbiegi wysiadły, olej się grzał. To dobry ciągnik ale do lekkich maszyn. A jeśli chodzi o moc to jakiś JD czy NH 100koni jest mocniejszy od 12145. Ale pamiętam że fajnie się nim jeździło(tylko biegi wchodziły wszystkie ze zgrzytem :D . Pod koniec obrabiał 100 ha :lol: Dużym plusem są łatwo dostępne i tanie części. Jak kupisz w dobrym stanie to 30 ha będzie obrabiał bez problemu a jak się popsuje to byle jaki majster ci go naprawi :D Ale tak jak mówie nie można przesadzać z maszynami :D

 

A te wszystkie nowe wynalazki typu ursus to TOTALNA PORAŻKA, to nie są te stare dobre ciągniki.:D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja mam 2x 16245 na 70ha i cały czas stoja bo nie ma co robic a co dopiero na 30ha taka 12-stka. Mówisz ze podnosnik siada a ja swoją 16245 nosze 4 metrowy Amazone i jakos mi nie siada, polbiegi dzialaja i jest ok. Jak dbasz tak masz. Co do skrzyni to wlasnie w 16245 musi byc cały czas wysoki stan oleju tak jest np. u mnie ale w pochodnych tez tak pewnie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

No własnie!!Mój zsąsiad kupił w tamtym roku na wiosne też zetora 12145, 88 rocznik i dał 32 tyś.Mówił że silnik ładnie chodzi i wszystko dobrze działa. Okazało się że mu napęd przędni nie ciągnie no i w zimę rozjeżdżali go i przy okazji do skrzyni zajrzeli i zrobili 2bieg bo trzeszczało na tym biegu ;/ a teraz też coś robili ale to była jakaś mała usterka :D Ja za to mam Fortschritt-a ZT-323-A, rocznik 89 i daliśmy 17 tyś i już trzeci rok chodzi bez zarzutu tylko pompę wymienialiśmy bo jak wymienialiśmy filtr oleju to w korku spustowym gwint się przekręciło niechcący :lol:


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Jak inny ciągnik? Podnośniki są prawie, że te same. Nie mam zadnego Boscha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

No to masz słabszą wersje. Bo 16245 wychodziły z podnośnikami firmy bosh. 16245 do większy i mocniejszy ciągnik. Podnośnik też jest mocniejszy, chyba że masz jakąś słabą wersje. Jak u ciebie nie siada to się ciesz, ale u mnie siadał, blokował się, olej ciekł z pod pokrywy... No ale przypominam miał prawie 20 lat to się narobił. U mnie orał, uprawiał,siał,gruberował 100 ha, bo nie miałem innego dużego ciągnika.

 

A ten twój agregat ma 4 metry nie? Jestem w szoku że 16245 z nim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Użytkuję ten ciągik na ponad dwu krotnie większym gospodarstwie i radzi sobie bardzo dobrze,mimo że mam ciężką ziemię w uprawie.Ciągnik przeszedł remont silnika przez moją głupotę i to wszystko za te lata.Wymiana olejów i filtrów na czas i maszyna chodzi bez zarzutów.Na Twoim areale ciągnik będzie sobie spokojnie radził.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to pisz na gg :lol: .Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Miałem kiedyś 12145 z 1986r. Był sprowadzony z Danii, przez pierwsze 5 lat zrobiłem tylko silnik. Ale jak założyłem pług 4 skibowy obrotowy i 3 m agregat uprawowo-siewny to zaczął się sypać. W szczególności podnośnik nie dawał rady, półbiegi wysiadły, olej się grzał. To dobry ciągnik ale do lekkich maszyn. A jeśli chodzi o moc to jakiś JD czy NH 100koni jest mocniejszy od 12145. Ale pamiętam że fajnie się nim jeździło(tylko biegi wchodziły wszystkie ze zgrzytem :D . Pod koniec obrabiał 100 ha :D Dużym plusem są łatwo dostępne i tanie części. Jak kupisz w dobrym stanie to 30 ha będzie obrabiał bez problemu a jak się popsuje to byle jaki majster ci go naprawi :) Ale tak jak mówie nie można przesadzać z maszynami :D

 

A te wszystkie nowe wynalazki typu ursus to TOTALNA PORAŻKA, to nie są te stare dobre ciągniki.:lol: pozdro

100 km NH/JD równa się 117 km Zetora? .... :D Ale się uśmiałem, jeszcze może w JD to bym uwierzył, ale nie w NH ogólnie to 117 km JD = 117 km Zetora w to jestem skłonny najbardziej uwierzyć. Miałem NH T6030 o mocy 117 km, sprzedałem go, kupiłem Zetora 12145 i niestety z takimi samymi maszynami Zetor okazał się dużo silniejszy, owszem cały podnośnik jest w nim do bani bo wystarcza ewentualnie do 10145 ale do możliwości ciągnika 6 cylindrowego jest zwyczajnie za słaby. Do założyciela tematu: jest bardzo duży rozrzut jeżeli chodzi o ten model, jeżeli pochodzi z Polski lub z Czech/Słowacji to jest ryzyko że jeździli nim jakieś "dworusy" i nie szanowali sprzętu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jeśli siedzisz trochę w ciągnikach to nie trzeba byc geniuszem, aby ocenic jego stan. Jeśli jest orginalny nie malowany a silnik ładnie pracuje opony w miarę równo zużyte, przydymia tylko przy przygazówce, skrzynia nie trzeszczy przy zmianach biegów to myslę że za te pieniądze warto go brac. Ale jeśli widac ze jest odnawiany, a do tego ma duży przebieg, lub podejrzanie mały, a do tego ciężko pracująca skrzynia, napędy czy wycieki wtedy można by się zastanowic..... Warto tez można było by gdyby była taka możliwośc podczepic coś ciężkiego na TUZ i rozgrzac olej i sprawdzic hydraulikę ale to raczej ciężka sprawa.... Generalnie jednak ja u siebie nie spotkałem się, żeby ktoś na te ciągniki narzekał, a pobliskim PGRze miejscowe ,,rzeźniki-czyli degustatorzy taniego wina" nieprzerwanie katują je od kilkunastu lat więc już tylko to świadczy dobrze o tych szósteczkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

bialy1989 ile warzy ten twój pług????

moim zdaniem mieliście zajechane i zaniedbane ciagniki

jak bys pilnował olej to bys niczego nie robił

ja mam 12145 od 96 roku i tylko tyle powiem ze od nowosci nie miał ruszanego silnika skrzynie robiłem bo poszły łozyska igiełkowe

na jesień w czechach chodził z phx-em 6

w moim olej sie nie gotuje wszystko dobrze chodzi i pompa daje rade sobie niezle

a do tych co napęd im siadł napęd od tak nie wysiada jak sie urzywa go poprawnie w polu i nie przy duzych predkosciach to bedzie chodził bez zarzutu :lol:

swoja droga to kto miał 12145 od nowości kazdy prawie kupował używanego wiec zalezy to teraz kto nim jezdził w przeszłosci

jedne sypia sie przy zapaleniu a inne pod pługiem jeszcze inne w cale wiec to zależy jak był zadbany ciagnik

 

a co do tych wypowiedzi z JD i NH ze sa silniejsze 100KM niz 117 to zycze powodzenia :D heh

swoim 12145 miałem szanse ciągnąć 5 skibowy przewracany unie grudziądz VIS l ktory ciąga NH tm125 ma 125 koni 8 KM wiecej i szedł lepiej jak ten NH

tylko jedna sprawa mam załozone opony od bizona troche lepsza przyczepność

wiec kolego bialy1989 nie mów ze 100KM to 12145 to ze zetor jest stary to każdy wie ale pod względem konstrukcji silnika to zeby takie traktory dalej robili to nie wiem czy czesi nie były by całkiem dobra marka produkującą ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

kolego lukaszz110 co ty porównujesz zetora z 1986 do zetora z 1996. 10 lat różnicy. pług ważył 1200kg.

Koledzy miałem 12145, jeździłem nim od małego, w 2003 roku przesiadłem się na JD, niebo a ziemia. To nie są te same konie mechaniczne, są inne przełożenia... Nie będę się kłócił z ludźmi zakochanymi w zetorach którzy nigdy nawet nie siedzieli w JD czy NH a takie bzdury piszą że ich 12145 to porywa 5 skib obrotowy albo nawet 6 skib jak lukaszzz110 pisał. chyba na piachu i z górki. Ludzie puknijcie się. Przesiądcie się na nowoczesny maszyny z tych klamotów a zobaczycie różnicę.

Nie rozumiecie że te 117km w zetorze jest wtedy kiedy silnik bez żadnego obciążenia,bez sprężarki, bez wentylatora jest podłączony do hamowni. W JD to jest moc która faktycznie jest w silniku przy całym osprzęcie. Np mój 6620 ma moc znamionową na silniku 125km a moc maksymalna to 138km. W zetorze ta max jest 117. Zgodzę się że NH jest słabszy od JD bo NH też podaje moc maksymalną, ale i tak jest mocniejszy od Zetora dzięki skrzyni biegów.

Naprawde aż się uśmiałem jak czytałem te komentarze o 12145. :lol: No żebym jeszcze nie miał porównania u siebie, ale ja miałem i 12145 i 6620 i TM 125. Zetor był zdecydowanie najsłabszy i najbardziej ułomny.

Dla autora tematu jest oczywiście dobrym rozwiązaniem ale ja nie chciałbym nim już jeździć przez 5 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Koń koniu zawsze jest równy... wychodzi na to że 100 konne NH, JD są mocniejsze niż 12-nastka. Pier* farmazony ze szok, jakbys mial tylko te 37tys to ciekawe czy bys kupil JD 120 konnego z 80' roku?

Mówisz, ze nie bedziesz sie klocic w kims kto kocha zetory a Ty co? Ty jestes zabujany w plastikowych szrotach i sam zaczynasz sobie kłótnie.

 

Co do 6 skib to 12 czemu nie, uciągnie ale na prostych polach. Wiadomo, to nie są ciągniki do tego bo jak przyjdzie fest góra to 16nastka ma co bakać.

 

Więc wytłumacz mi jak to jest, że 1 koń mechaniczny jest większy od 3???????

 

Tu masz film z 12nastkami w pługach 6 skibowych

 

http://www.youtube.com/watch?v=-yslp1PwF5w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

człowieku nikt nie jest zakochany w ciagniku bo to nie kobieta tylko martwa rzecz ale bez przesady

chyba mosiał bys pojechac do czech i tam zobaczyć prace w pgr-ach

twój JD po pierwszym dniu by sie połamał ale nie warzne po co sie kłucić

 

tu masz nie lekką ziemię i porównanie polskiej i czeskiej techniki

 

a tu masz porównanie swoich znakomitych JD w ktorych sie zakochałeś

 

a tu zwykła czeska 12-stka

http://www.youtube.com/watch?v=-yslp1PwF5w 1.15 zebyś długo nie ogladał :lol:

 

i co dalej bedziesz twierdził ze 12145 nie pociągnie 6 skib albo 5 obracany ??????????

 

w poprzedni poscie mowiłeś ze Jd konie to nie konie zetora czy ursusa

małe porownaie

i

 

a tu widze moc NH

to chyba musze film nagrać jak 12145 targa grubera i w tedy pogadamy :D moj gruber warzy 1560 bez wału tez unia grydziądz i ma 12 sztyc z dużą gęsią stopką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Pewnie że koń koniowi równy, tylko zetor inaczej podaje moc niż JD. Nie możecie tego zrozumieć?? W gruberze 12145 jeździłem 7-8km/h sąsiad ma 1234 i jeździł tak samo a JD i NH 10-11km/h to co mi będziesz gadał że twój zetor to cud techniki czeskiej :lol: Te filmiki to wiecie... orka orce nie równa. Niektóry 6 skibowy pług zabiera mniej niż 4 z innej firmy. I widzę że tu głęboko nie orzą niestety. 12145 jeździłem z kvernelandem es80 4 skiby ,rozstawiony na 160cm 6-7km/h, a JD orałem na 180cm i jeździłem 8-9km/h. Zetory to dobre ciągniki dletego napisałem że dla autora tematu jest dobrym rozwiązaniem bo nic dobrego zachodniego nie kupi za 40 tyś zł. Nie porównuje tu starych JD bo jak się popsuje to możesz się nie wypłacić dlatego zetor czy ursus jest dobry. Poprostu nie stać was na nowy dobry sprzęt to wychwalacie stare trupy. Gdybyście pojeździli nowymi ciągnikami na 12 byście nie patrzyli. Kiedyś też byłem nią zachwycony ale człowiek przyzwyczaja się do dobrego i ursusy czy zetory przestały mnie interesować.

bez urazy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj