Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 luty 2010 - 13:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie mam zamiar kupić ciągnik sprowadzony z Francji nie jest wyposażony w instalację pneuma tyczną czy nie będzie żadnych problemów z rejestracją i przeglądem tego ciągnika. za odpowiedź z góry dziękuje
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 08:12
  •  

#162 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 16 luty 2010 - 13:58

Rejestracja ciągnika [połączone] Raczej nie powinno być problemów.jeden gość sprowadził MF bez pneumatyki i niczego sie nie czepiali.Normalnie jak ciągnik.

#163 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2010 - 14:08

Rejestracja ciągnika [połączone] brak pneumatyki nie przeszkadza w rejestracji

#164 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 luty 2010 - 14:09

Rejestracja ciągnika [połączone] Niedawno sam kupiłem ciągnik bez pneumatyki i ani przy przeglądzie ani rejestracji nie było problemu.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#165 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 14:17

Rejestracja ciągnika [połączone] przecież władimirce nie miały sprężarki a rejestrowane były bez żadnego problemu
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#166 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:00

Rejestracja ciągnika [połączone] starsze modele nowsze juz miały ^^
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#167 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:18

Rejestracja ciągnika [połączone] tylko przyczep nie bedziesz mógł ciągać ,bo mandat bez hamulców ..
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#168 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 16 luty 2010 - 15:25

Rejestracja ciągnika [połączone] Pneumatykę zawsze można dorobić. :-) pozdrawiam.

#169 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 16 luty 2010 - 16:11

Rejestracja ciągnika [połączone] Lub zrobić w przyczepach hamulce hydrauliczne koszt napewno mniejszy od dorabiania pneumatyki do ciągnika ^^
D-358 DT-239 DT-436 IH

#170 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 16 luty 2010 - 17:19

Rejestracja ciągnika [połączone] My w Kubocie nie mamy pneumatyki. Dla nas to niepotrzebny koszt gdyż niedługo może uda się kupić przyczepę z hamulcami olejowymi. Z rejestracją nie było żadnego problemu.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:00

Rejestracja ciągnika [połączone] Dziękuje wszystkim za szybką pomoc
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

#172 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:16

Rejestracja ciągnika [połączone] właśnie nie ma problemu (a we Francji są hamulce ale hydrauliczne) Dostaniesz badanie techniczne i w nim np (mając 90 km) że możesz ciągać przyczepy do 1500 kg bez hamulców i 12000 kg z hamulcem :D

#173 Share komsim

komsim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motocykle offroad
    Elektryka / Mechanika

Napisany 19 luty 2010 - 19:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie pomogę ;[ Jest skuteczny sposób na rejestrację. Głównie tyczy się ona np. motorowerów ale przy odpowiedniej wiedzy oraz najlepiej jeżeli posiadamy również jakieś dokumenty od pojazdu da radę.

Poniżej wstawiam link z forum na którym byłem wcześniej (miło wspominam ;[ ) i tam jest wszystko opisane, jeden z forumowiczów ma tam szczegółowo opisane co jak :(

http://simsony.net/s...read.php?t=6573

Proszę myślę że to może przydać się kilku osobom :(
Części do aut osobowych , dostawczych oraz ciężarowych doradzę, pomogę wybrać przy zakupie pomogę w doborze parametrów itd...

KUPIĘ CZĘŚCI DO ODRESTAUROWANIA KOMARA NAJLEPIEJ NOWE Z EPOKI... kontakt pv...

#174 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 luty 2010 - 22:10

Rejestracja ciągnika [połączone] Kilka lat temu kupiłem ciągnik zarejestrowany z OC ale go nie przerejestrowałem na siebie, nie miał też opłacanego OC. Jeżeli teraz będę chciał go zarejestrować to jak będzie miała się sprawa tej przerwy w opłacaniu OC. Agent z HDI powiedział mi, że na pewno będę musiał zapłacić z te kilka lat wstecz. Czy nie będę przypadkiem płacił dodatkowo kary za brak OC? Czy Ktoś ma doświadczenie w tej sprawie, proszę o opinie i wskazówki.

#175 Share koonanreal

koonanreal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 10:16

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam wszystkich. Ostatnio stałem się posiadaczem U-912. Ursus był kupiony od kolejnego już właściciela. Osoba od której kupiony był ciągnik posiadała tylko dowód rejestracyjny i to w dodatku wystawiony na stare kółko rolnicze.

1. Czy spotkał się już ktoś kiedyś z podobnym problemem (dot. rejestracji). I jaki miał przebieg?

2. Czy posiada może ktoś dokument zakupu ciągnika z jakiegokolwiek kółka rolniczego z lat `80 - `90 ?? (

3. Może zna ktoś jakieś inne obejście problemu.

Pozdrawiam
piszcie

Wojtek

#176 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 12:16

Rejestracja ciągnika [połączone] do zarejestrowania potrzebna będzie ci umowa z poprzednim właścicielem albo faktura vat, czy "gość" od którego go kupiłeś nie posiadał umowy kupna tego ciągnika?? tylko sam dowód??

#177 Share koonanreal

koonanreal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 12:52

Rejestracja ciągnika [połączone] tylko sam dowód. on jest już którąś z kolei osobą która weszła w posiadanie tego ciągnika. Dowód rejestracyjny mam. żadnych faktur ani umów gość nie posiada. kiedyś z tego co dowiedziałem się od starszych rolników podobno takiego rodzaju transakcje kwitowały nawet Dowody Wydania.
Jeśli ktoś posiada w swoich domowych archiwach takowy dokument stwierdzający zakup ciągnika lub jakiejkolwiek innej maszyny z kółka rolniczego, to bardzo bym prosił o zdjęcie takowego lub jeszcze lepiej scan.

pozdrawiam

Wojtek

#178 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 14:11

Rejestracja ciągnika [połączone] Stałeś się szczęśliwym posiadaczem ursusa i zarazem dużego problemu z nim związanego. Ja poradziłbym żebyś udał się do tego kółka jeśli jeszcze istnieje i może uprosisz żeby wydali jakiś papier na Ciebie z pominięciem innych właścicieli. Jeśli nie to musisz odtworzyć poprzednich i może któryś z nich ma jakiś papier, to wtedy odkupić od ostatniego który ma jakieś dokumenty. Jeszcze pytanie na kogo jest wystawiony dowód na dzień dzisiejszy ?

#179 Share koonanreal

koonanreal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 17:25

Rejestracja ciągnika [połączone] no niestety na kółko rolnicze (nieistniejące zresztą). żaden z poprzednich właścicieli nie posiada takiego kwitka. niby ten co go miał pierwszy to miał, ale żona mu spaliła przy jakichś porządkach bo nie wiedziała co to za "śmieć".

Szukałem też po archiwach w okolicach, dotarłem nawet do konkretnego jednego, gdzie to pan powiedział, że owszem u nich są dokumenty z tego konkretnego kółka rolniczego, ale niestety umowy kupna sprzedaży, czy faktury archiwizuje się do 10 lat. czyli okres już upłynął.

Moja prośba jest taka. jeśli ktokolwiek z was posiada takową fakturkę zakupu (nawet jakiejś maszyny rolniczej), z jakiegoś kółka rolniczego, to czy może mi zeskanować i podesłać na wzór?

Witam

Panowie i Panie. Ponawiam swoją prośbę o skan dowodu zakupu ciągnika lub jakiejkolwiek innej maszyny rolniczej z ówczesnego kółka rolniczego.
Był może uda mi się wspólnie z poprzednim właścicielem odnaleźć owy papier.

Z góry dziękuję za pomoc.

Wojtek

Kolego nie piszemy Post pod postem tylko używamy narzędzia edycja

Edytowany przez Balzak, 19 grudzień 2010 - 18:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 06:56

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam chcę zarejestrować ciągnika Ursus C-360 mam dowód od niego tylko ze jest przekreślony co muszę zrobić żeby go zarejestrować ?? wiem ze muszę mieć zrobiony przegląda a co dalej ? aha i traktor w roku 1994 został wyrejestrowany. Powiedzcie mi gdzie muszę pójść żeby to załatwić

Za odp z góry dziękuje i pozdrawiam Adeq15