Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

oFsik    138

Żeby ubezpieczyć trzeba mieć zarejestrowany traktor bo na tym kwitku gościu pisze nr rej. Samo ubezpieczenie na pewno nie będzie wielkim wydatkiem ja za OC i NW na 9145 zapłaciłem 50zł.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Aha:) Dziękuje za info:):):)myślałem że będzie to duży koszt przy takiej pojemności to może jeszcze zapytam o tablice, ile kosztuje? w traktorze jest jedna sztuka tak??a sama rejestracja ile kosztuje? nowy dowód?

I jeszcze coś czytałem o ciągłości umów? mam tylko jeną z poprzednim właścicielem:)?wystarczy do rejestracji?


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Tak, 1 tablica :) Dowód + tablica ok 121 zł. Ta umowa powinna im wystraczyć no chyba, że urzędasy będą mieli gorszy dzień :) Ważne, że w ogóle był rejestrowany i jaką kolwiek umowe masz :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Aha:)

 

To jeszcze jedno pytanie;)

 

jeśli umowa jest spisana na mojego staruszka, to moge na siebie zarejestrować? ewentualnie współwłaściciel? czy on musi na siebie i dopiero wtedy ona na mnie??


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ogromny problem, przepraszam jeśli pisze w złym miejscu.

Mianowicie, kupiłem ciągnik marki zetor produkcji lat 50-tych.

Kupiłem od osoby która go nie rejestrowała, miała na użytek gospodarski, osoba ta nabyła ten traktor od osoby która również nie rejestrowała, dopiero pierwszy włascieciel na bieżaco go rejestrował i opłacał , ostatni przegląd i data rejestracji to 4 kwiecień 81 rok. Czy jest możliwość abym mógł zarejestrwoać ten traktor na sibie nie mająć, nie podpisując umowy kupna z pierwszym włascicielem ktory go oplacał, którego nazwisko widnieje w dowodzie rejestracyjnym??

Pilni prosze o pomoc.

dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli zawrę umowe z osobą od której teraz kupuje, która tego traktora nie rejestrowała to mi nic nie da? bo jej nazwisko nie widnieje na dowodzie rejestracyjnym..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Taką umowę to możesz w toalecie wykorzystać, musisz mieć umowę w właścicielem z dowodu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to lipa, wcześniejsi własciciele nie maja kontaktu z pierwszym z dowodu, nie wiadomo nwawet czy zyje? czy jest jakas inna mozliwosc zarejestrowania na podstawie dowodu tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

my jak kupowaliśmy zetora to mieliśmy umowę z właścicielem który go nie rejestrował i on dał nam fakturkę zakupu z komisu gdzie właśnie ten komis rejestrował traktor i powiem szczerze że też się pluli w wydziale ale jakoś przeszło u Ciebie to będzie b. duży problem z rejestracją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie bo miedzy poprzednimy właścicielami zadnych umów nie zawierano tylko, podawano sobie dowód rejestracyjny z ręki do ręki, a traktor i tak tylko w świetle prawa miał jednego właściciela, a ja nie mam możliwości zawarcia umowy z pierwszym właścicielem bo on najprawdopodobniej już nie żyje...

 

jeśli kogoś spotkała podobna sytuacja to bardzo bym prosił, o pomoc, czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika na innych zasadach? bardzo mi zależy aby ciągnik był zarejestrowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Musisz napisać umowę kupna-sprzedaży na nazwisko które jest w dowodzie z datą np 10-15lat do tyłu miedzy tobą a tamtym.Lub między tamtym a kimś innym a później między tobą i tamtym co kupiłeś.Zapłacisz jakąś karę albo i nie i zarejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...lub między tamtym a kimś innym a później między tobą i tamtym co kupiłeś.Zapłacisz jakąś karę albo i nie i zarejestrujesz

Dokładnie. Wg mnie wystarczy umowa między gościem z DR a tym od którego kupiłeś ciągnik. Dane gościa od którego go kupiłeś zapewne masz. Dane drugiego gościa wezmiesz z DR.

Jedyny problem jaki jest to podpis oraz że moralnie jest to najzwyklejszy "wałek" ale jak znam życie przejdzie to w urzędach choć moralnie i prawnie nie jest rozwiązanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Chyba że są jakieś nadzwyczajne przepisy w przypadku zabytków. Najlepiej będzie ''zrobić'' umowę (oczywiście jakaś stara data) między poprzednim właścicielem a pierwszym, wtedy będziesz miał ciągłość właścicieli.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że to bedzie jedyna mozliwość, tylko na DR sa dane postawowowe, imie, nazwsiko,miejsce zamieszkania, marka traktora, nie mam teraz dostepu do reszty dokumentów, a we wzorze umowy zawuażyłęm że potrzebne jest wiecej danych 1-go wlascieciela;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Musi to być umowa napisana od ręcznie z starą datą.Kiedyś tak się pisało powinno przejść z dobrą bajerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

ale jak pierwszy wlasciciel spisal umowe z drugim przekazal mu dowod i poszedl do urzedu wyrejestrowac ciagnik a tamten go nie zarejestrowal to d*pa blada. poniewaz moga sie skapnac jak maja jeszcze te papiery ze daty sie nie zgadzaja!! dzwonisz do wydzialu komunikacji na infolinie prosisz z infolinia miasta w ktorym mieszka wlasciciel podajesz imie nazwisko oraz adres zamieszkania z dowodu i jesli zyje to podadza ci numer do niego. jesli nie to do rodziny zony curki moze one beda wiedzialy czy ojciec wyrejestrowal go. jesli nie jedziesz tam spisujecie nowa umowe z data tydzien przed jego smiercia curka lub zona sie podpisze za ojca i rejestrujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie sądze, z tego co przekazano mi poprostu nie spisano żądnej umowy tylko przekazano dowód i zapłacono, w najbliższym czasie więcej się dowiem, a jeśli pierwszy wlasciciel nie wyrejestrował traktora i on nadal jest "na niego" to wystarczy tylko spisac umowe miedzy nimi,? i przerejestrować na mnie? oczywiscie umowe z datą dużo wstecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

ja kupilem przyczepke samochodowa. mialem dowod a ona zmienila juz 3 wlascicieli a caly czas byla zarejestrowana na tego pierwszego i co sie okazalo ze miedzy drugim a trzecim wlascicielem nie wpisali daty sprzedazy i ja jako 4 nie moglem jej zarejestrowac. kazdy mieszkal okolo 200km odemnie w przeciwnych kierunkach. pojechalem do pierwszego wlasciciela okazalo sie ze 2 lata juz nie zyje ale curka zapomniala jej wyrejestrowac. dlatego spisalem umowe z nia ze kupilem przyczepka tydzien przed smiercia ojca ona sie podpisala i zarejestrowalem ja bez problemow omijajac tych dwoch ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam pytanie, czy mógłbym wyrejestrować przyczepę? Bo raczej na przyczepę obowiązują takie same przepisy jak na traktor czy auto, wiec jedyny sposób to chyba zezłomowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Można prościej. Spisujesz z ojcem umowe kupna sprzedaży lub umowe darowizny i z tą umową oraz z tą starą na twojego ojca idziesz do wydziału komunikacji. Nie powinno być w tedy problemu z rejestracją na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Jeżeli było to powiedzmy z 15 lat temu to napewno nie bedzie żadnych kar, ale jeśli to było z 5 lat temu to mogą być kłpoty.

Kara z ubezpieczeniowego funuszu gwarancyjnego za brak OC na ciągnik to ok.450 zł, ale oni bardzo żadko orientują się że pojazd nie miał ciągłości ubezpieczenia, najczęściej w przypadku gdy taka informacja idzie do nich od policji.

Proponuje po rejestracji ubezpieczyć ciągnik w tej samej firmie w w której był ubezpieczony wcześniej. Wtedy nie powinno być problemów, tylko najlepiej nic im nie mówić że ciągnik był kilka lat bez OC. Jeżeli przez kilka lat nic nie przyszło do płacenia za zalege OC to już nie powinno przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Są firmy gdzie nie patrzą na OC poprzednie,po prostu chodzi im o klienta.Miałem podobną sytuację to w trzeciej firmie nic się nie pytali,opłaciłem normalnie i do urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj