Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#141 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 18:07

Rejestracja ciągnika [połączone] to zależy skąd jest ciągnik, bo są kraje w których nie ma obowiązku rejestrowania ciągnika(jakoś nie pamiętam jakie to)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 15:46
  •  

#142 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 18:34

Rejestracja ciągnika [połączone] Kolego jedyna możliwość rejstracji czy ciągnika czy samochodu bez dokumentów to zakup takiego pojazdu od komornika. Komornik daje Ci fakture i już po sprawie. sam sie dziwiłem że istnieje taka możliwość ale jest a dlatego że sytuacje związane z komornikiem nie należą do przyjemnych i różnie to bywa. Właściciel który jest licytowany może niszczyc swój dobytek, może zniszczyć dokumenty i komornik zajmuje pojazd bez dokumentów. Prawo zezwala w takiej sytuacji po sprzedaniu przez komornika na podstawie faktury którą wystawi zarejstrować taki pojazd.

#143 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 19:46

Rejestracja ciągnika [połączone] kolego nie wciskaj kitu że zgubiłes papiery po prostu kupiłeś za grosze kradziony ciągnik ktoś przez ciebie mam wielki problem i nieszczeście a ty tu bedziesz ściemniał że papiery zgubiłeś..... nie napisze kim jesteś to każdy wie...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#144 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 19:48

Rejestracja ciągnika [połączone] Jesli ci to pomoże to skuter zarejestrowałem tylko na podstawie faktury VAT. Zawarte byly tam nr ramy i silnika i wysraczyło. Nie wiem jak to sie ma w ciagnikach
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#145 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 20:33

Rejestracja ciągnika [połączone] a skuter był nowy czy używany?

#146 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 20:46

Rejestracja ciągnika [połączone] Uzywany, jakby byl nowy to by mial wszystkie te papierki
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#147 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 20:57

Rejestracja ciągnika [połączone]

kolego nie wciskaj kitu że zgubiłes papiery po prostu kupiłeś za grosze kradziony ciągnik ktoś przez ciebie mam wielki problem i nieszczeście a ty tu bedziesz ściemniał że papiery zgubiłeś..... nie napisze kim jesteś to każdy wie...

Czy ty myślisz, że ktoś kradłby coś takiego? - Ciągnik rolniczy ZETOR 8011 - (863838014) - Aukcje internetowe Allegro Jeśli tak, to chyba, że zrobiłbyś to ty, bo mi byłby wstyd narażać się dla czegoś takiego. O te graty mi chodziło. Z resztą zanim zarejestrowałbym ten ciągnik, sprawdziłbym numery w wydziale komunikacji.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#148 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:01

Rejestracja ciągnika [połączone] ale nawet w opisie jest napisane że bez prawa do rejestracji i one wg prawa już nie istnieją, tylko na części je można kupić, albo jakbyś znalazł same papiery od takiego

#149 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:20

Rejestracja ciągnika [połączone] Najłatwiej byłoby użytkować je na papierach od innego, a tablicę tylko przekręcać w razie potrzeby z tego, co piszecie... Szkoda, że się nie da.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#150 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:39

Rejestracja ciągnika [połączone] Zarejestrować go jako składak. Rok produkcji 2009

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:58

Rejestracja ciągnika [połączone] Zeby był składakiem musiał by mieć ramę zrobioną samodzielnie, więc według prawa nie ma szans zarejestrować żadnego seryjnego ciągnika jako składaka, chociaż na stacjach diagnostycznych różne patologie się zdażają

Jesli ci to pomoże to skuter zarejestrowałem tylko na podstawie faktury VAT. Zawarte byly tam nr ramy i silnika i wysraczyło. Nie wiem jak to sie ma w ciagnikach

to była pierwsza rejestracja, czy skuter był sprowadzony czy wyrejestrowany wcześniej?

#152 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:05

Rejestracja ciągnika [połączone] no to wstawić coś ale rama przez cało długość i gotowe.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#153 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:06

Rejestracja ciągnika [połączone] O składaku nie pomyślałem... Dobry sposób, ale tylko dla tych, których znajomi mają stację kontroli pojazdów, a jak wiadomo po znajomości wszystko się da :D . Mógłby też zmodyfikować wygląd ciągnika tak, by nie przypominał pierwowzoru, np. przerobić go na kabriolet z brezentowym dachem :lol: .

#154 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:12

Rejestracja ciągnika [połączone] a to musi być faktura vat, nie wystarczy zwykła umowa kupna sprzedaży? mam ciągnik który został wyrejestrowany 20 lat temu po śmierci dziadka no i teraz żeby go zarejestrować musiała by być jakaś umowa z dziadkiem, w prawa spadkowe nie będę się bawił czy np. ojciec jako właściciel mógłby np. mi sprzedać ten ciągnik w umowie nr silnika itd, a ja to bym zarejestrował, lub gdyby sprzedał ten ciągnik innej osobie to czy ten ktoś miałby szanse zarejestrować ten ciągnik?

#155 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:21

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeżeli ciągnik był kiedykolwiek zarejestrowany, to po jego numerach można odnaleźć go w ewidencji i wtedy jak to się dalej załatwia, to nie wiem. Jeśli jest ktoś na AF, kto przerabiał ten temat,to niech się zgłosi.

#156 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:46

Rejestracja ciągnika [połączone] A ja mam takie pytanie czy da sie zarejestrować ciągnik w którym zgubiono rejestracje a ma sie dowód rejestracyjny.?Mam kolege który taki problem ma i nie umiem mu odpowiedzieć na jego pytanie.Jeszcze powiedział że ma ten ciągnik po dziadku który kupił ten ciągnik od jakiegoś rolnika który go zarejestrował i miał wszystkie dokumenty.Dziadek dał mu tylko książke serwisową dowód rejstr i umowe kupna sprzedarzy z tym rolnikiem i moje pytanie jest jeszcze jedno czy jeśli dziadek zgóbił rejestracje a nie opłacał go to co w tedy zrobić a jeśli wyrejestrował i zgóbił to co w takiej sytuacji zrobić??Sory za takie skomplikowane pytanie :lol:
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#157 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:58

Rejestracja ciągnika [połączone] Po 1 da się. Jeśli ciągnik nie był opłacany, to trzeba albo zapłacić karę za nieopłacone składki, albo wycofać go(wyrejestrować). To 2-gie rozwiązanie wydaje się być tańsze i łatwiejsze, bo wówczas trzeba jechać ciągnikiem na przegląd i opłacić go, a kara wyniesie chyba max2000zł. Jeśli został zgubiony dowód rejestracyjny lub tablice, to da się je odtworzyć.

#158 Share tomek2006pl

tomek2006pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 00:42

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam wszystkich
W jaki sposób czy w ogóle można zarejestrowac ciagnik kóry nigdy nie był rejestrowany.
otóż tak znajomy mojego ojca ma do sprzedania ciągnik który nigdy nie był zarejestrowany.
Najpierw ciągnik pracował w jakieś firmie po czym mój znajomy odkupił go od tej firmy zdaje się na zasadzie licytacji.
Da się go zarejestrować czy nie? oczywiście żadne dokumenty się nie zachowały bo ta licytacja była kilka lat temu

#159 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:25

Rejestracja ciągnika [połączone] U nas miał tak jeden gościu. Kupił nowy ciągnik (360-3P) jakieś 25 lat temu i tak mu się zeszło, że go nie zarejestrował. Teraz chciał sprzedać i poszedł do wydziału komunikacji oczywiście z fakturą zakupu ale zażądali od niego jeszcze homologacji z ursusa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 04 luty 2010 - 16:56

Rejestracja ciągnika [połączone] niewiele [lub wcale] tu zrobisz bo nawet nie wiadomo gdzie on był zarejestrowany, pogadaj z jakimś handlarzem czasami mają dowody lub jakieś faktury mogło by się może udać
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.