Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#101 Share deutzfahr92

deutzfahr92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 22:29

Rejestracja ciągnika [połączone] Niedawno i mnie dotyczył ten problem. Mam ursusa c385. Został on zakupiony w latach 90 z PGRu. Totalny złom, był w częściach. W 2004 żal mi dIIpe ścisnoł i postanowiłem go wyremontować. Kasa na remont się znalazła. Tak tez zrobiłem, istna laleczka. Tylko co z tego jak był on bez rejestracji. Niemiałem kupna sprzedaży. Facet od którego go kupiłem już nie żył. Gdzie mogłem to jeździłem ale wiadomo. Postanowiłem coś zrobić. Poradziłem się kilku mądrych. Pogadałem z rzeczoznawcą i zarejestrowałem go jako składak. Rok produkcji to 2009 :D Zostały nabite nowe numrey i git. Rzeczoznawca trochę się pluł że to ciągnik może być kradziony itp. ale jakoś się rozeszło. Całkowity koszt rejestracji, tablice, wszystko, wszystko, wszystko wyniósł około 1000 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 06:30
  •  

#102 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:03

Rejestracja ciągnika [połączone] Mam okazje kupić c-360 3p za 5tyś ale jest problem niema papierów. Wie ktoś jak to sie rejestruje. Czy będą problemy.

#103 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 20:07

Rejestracja ciągnika [połączone] będą bo go nie da rady zarejestrować bo według papierów i przepisów ten ciągnik nie istnieje, tak samo nie możesz być pewny jego pochodzenia, bo np za tydzień może do ciebie policja zapukać i okaże się że ciągnik zmienił właściciela bez wiedzy i zgody poprzedniego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 21:42

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie ma zupełnie żadnych papierów, nawet starych dokumentów? Jak wyjedziesz nim na trasę, to policja Ci pomoże zarejestrować sprzęt.

#105 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 listopad 2009 - 21:50

Rejestracja ciągnika [połączone] Problemem nie jest to że nie ma dokumentów. Idzie o to że pojazd może być zarejestrowany i numery silnika i bloku (przeważnie tylni most) są gdzieś zapisane. Wyobrażasz sobie że numer VIN (ten z bloku bo te z silnika nie są potrzebne w WK) jest powtarzalny?

Pojeździj po złomach i poszukaj bloku z papierami, przekładka i po problemie technicznym bo pojazd będzie zarejestrowany ale czy nie będziesz miał problemów z zasypianiem to już Twój problem bo ciągniczek mógł być kradziony, mógł uczestniczyć w kolizji ze skutkiem śmiertelnym (kolo co go prowadził kogoś zabił/rozjechał). Oczywiście ciągnik może być w 100% legalny bo jest trochę legalnych ciągników które nie posiadają Dowodu Rejestracyjnego bo się właścicielowi nie spieszyło z przerejestrowaniem i dokumenty gdzieś wsadził i nie wie gdzie (najlepsze były zakupy z PGRów ciągnikó bez DR - dostawałeś tylko jeden kwitek)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#106 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 22:07

Rejestracja ciągnika [połączone] Lepiej się w to nie pchać ;)

#107 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 22:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Dokładnie bo może się okazać że zakupiony blok z umową K-S i DR lub z papierami zza granicy może mieć wady prawne i wtedy to już przejechane na całej linii ;)

A tak poważnie - jeżeli ten ciągnik jest w idealnym stanie i chcesz nim jeździć to jeździj bez papierów. Ale to będzie problem jak dojdzie do wypadku.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#108 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 22:37

Rejestracja ciągnika [połączone] Zawsze możesz go używać gdzieś koło domu.

#109 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 16:30

jeśli był wyrejestrowany to nie można wtórnie zarejestrować chyba że postarasz się o zarejestrowanie jako "sam'' to wtedy jest to tylko możliwość inaczej się nie da.

No właśnie, a na jakiej zasadzie to działa? Niby że to składak i sam go zrobiłem i chcę zarejestrować?

#110 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 16:48

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli ciągnik był wyrejestrowany przed 96 albo 92r dokładnie nie pamiętam to można zarejestrować kiedyś wszystkie pojazdy można było wyrejestrowywać np. na czas remontu, a po zmianie przepisów tak jak wyżej napisaliście nie można rejestrować pojazdów ponownie ale jest wyjątek dla ciągników rolniczych i przyczep ( nie jestem pewien czy rolniczych czy wszystkich) no i można zarejestrować jako normalny fabryczny ciągnik, raczej nie przejdzie sposób na SAM-a i można mieć przez to problemy bo trzeba by podwozie zastosować od czegoś innego itd i było by to silnie naciągane,

ja mam inny problem po śmierci dziadka na którego ciągnik zarejestrowany był ojciec wyrejestrował chyba ten ciągnik i tyle i ma dowód rejestracyjny tylko jak to teraz zarejestrować? Żadnej umowy nie ma poza aktem przekazania gosp. wraz z ciągnikiem marki ursus bez żadnych numeró rejestr. czy silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 17:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli ojciec nie ma w akcie notarialnym numerów identyfikacyjnych to wystarczy założyć sprawę w sądzie rejonowym (w 2007 koszt 50 zł) o nabycie spadku, później sporządzić zwykłą umowę sprzedaży(chyba że ojciec jest jedynym spadkobiercą)Zrobić badanie techniczne i do wydziału komunikacji. Ja tak zrobiłem i wszystko OK

#112 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 17:54

Rejestracja ciągnika [połączone] czyli najlepiej się zapytać w wydziale komunikacji co jak-chyba się nie narażę na coś? Bo w końcu jak coś zostało kiedyś wyrejestrowane to powinno być na złomie.

#113 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:04

Rejestracja ciągnika [połączone] odpowiedzi na wasze pytania są na "forum diagnostów" - necro coś tam.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#114 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:06

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli tymczasowo wyrejestrowany był ciągnik, można go ponownie zarejestrować, czego nie można zrobić np. dla motocykla

#115 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:31

Jeśli ojciec nie ma w akcie notarialnym numerów identyfikacyjnych to wystarczy założyć sprawę w sądzie rejonowym (w 2007 koszt 50 zł) o nabycie spadku, później sporządzić zwykłą umowę sprzedaży(chyba że ojciec jest jedynym spadkobiercą)Zrobić badanie techniczne i do wydziału komunikacji. Ja tak zrobiłem i wszystko OK

Acha to umowa sprzedaży z innymi spadkobiercami tak? no to niewesoło jak miałbym dla rodzinki jeszcze odpalić kasę, a czy potem to nie jest obciążone jakimiś opłatami w US?

#116 Share rushlee

rushlee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 00:07

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli byłaby umowa sprzedaży to w US chyba około 2% wartości na umowie.Ja tylko miałem postanowienie sądu, podpisałem się na umowie za wszystkich spadkobierców i heja do wydziału komunikacji. A może się uda z aktu notarialnego

#117 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 00:46

Rejestracja ciągnika [połączone] A ja mam większy problem mam okazje kupić JD który nie posiada żadnych dokumentów i nie był jeszcze nigdy zarejestrowany. Firma co go chce sprzedać wystawi tylko fakturę. Jak myślicie da rade go jakoś zarejestrować?

#118 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 07:59

Rejestracja ciągnika [połączone] Jaki rocznik tego jd? to krajowy ciągnik nigdy nie rejestrowany, czy import? Jeśli krajowy i masz fakture to brakuje jeszcze homologacji, zadzwoń do jakiegoś dielera JD i zapytaj czy mógłbyś dostać odpis czy coś takiego homologacji na model który chcesz kupić :blink:

#119 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 21:00

Rejestracja ciągnika [połączone] Rocznik ok. 88 krajowy ale nie całkiem bo ok. 5 lat temu przyjechał z niemiec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 21:43

Rejestracja ciągnika [połączone] i dokumentów z niemiec pewnie nie ma bo się gdzieś zapodziały
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke