Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

tabliczka nieczytelna jest niestety

oprócz tabliczki jest numer nabity jeszcze  na ramie?

tablice robić? musiałbym znać numer jaki miała ,poza tym były czarne jeszcze ,po drugie to kilkadziesiąt zł to żaden koszt


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego oprócz tabliczki znamionowej powinien być nabity numer nadwozia bez tego numeru jest przyczepa nieidentyfikowalna, tabliczka znamionowa to koszt 17 zł opłaty skarbowej oraz koszt przeglądu przyczepy

podjedź sobie do wydziału komunikacji i zapytaj czy z tymi dokumentami które posiadasz dasz rady ją zarejestrować idź od razu to kierownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
20 minut temu, thug napisał:

tabliczka nieczytelna jest niestety

oprócz tabliczki jest numer nabity jeszcze  na ramie?

tablice robić? musiałbym znać numer jaki miała ,poza tym były czarne jeszcze ,po drugie to kilkadziesiąt zł to żaden koszt

A nie lepiej podjechać do WK i sie wszystkiego dopytać pokaząć akt notarialny, myśle że bedzie tak jak pisze Bartek przeglad może wcześniej zaswiadczenie z WK i pożniej rejestracja z nowym przegadem na podstawie aktu notarialnego na Twojego ojca i pamietaj żeby w dzień rejestracji wykupić OC bo fundusz nie spi 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pytanie gdzie szukać nabitego numeru  jak szedł podkład i i warstwa właściwa.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jaki model,na tylnej belce,powienien być bity numer,jeśli polska przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

polska polska dorobione nakładki i skosy plus plandeka

dzięki jutro szukam .dzięki miwigos jednak wolę nowe sprzęty nie ma z nimi takich problemów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
Dnia 12.01.2012 o 21:28, krzysiekWolaSufczynska napisał:

ja mam ciągnik nierejestrowany od nowości rok produkcji 93 mam go od 2001r i nigdy nie był rejestrowany ani u mnie ani u poprzedniego właściciela . A teraz chcę go zarejestrować. Co robić pomocy!!!

Udało się zarejestrować ten ciągnik ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manio10    0

Witam,posiadam fakture zakupu t25 z 77 roku, I umowe kupna of wlasciciela na mojego tate, ktory nie zyje. Traktor bez tablic rejestracyjnych a umowa z 97 . Nie wiem czy wogole 1 wlascicel go rejestrowal. Czy orientuje sir ktos cat jest opcja go zarejestrowac? Bo pani w gminie pyta o dowod, ewentualnie jakie buoy numery rrjestracyjne. Traktor z tej samej gminy. Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Raczej się nie da zarejestrować  bo nie ma wyciagu ze świadectwa homologacji wydawanego przy zakupie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933
Jak jest dokument zakupu oryginalny to powinna go zarejestrować na jego podstawie. Spadek jest z automatu przyjęty po pół roku ale to raczej współmałżonek dysponuje więc darowizna na Ciebie i tyle. Rejestrujesz pojazd wg daty jego produkcji a zatwierdzony typ wtedy był bo inaczej nie mógłby być sprzedawany. Trzebaby wystąpić z wnioskiem i poczekać na jego ew. zwrot z podstawą prawną albo zadać listownie pytanie staroście. Będzie 30 dni odpowiadał. Starosta jak i naczelnik mają dni przyjęć interesantów i można osobiście pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie ma opcji aby taki pojazd zarejestrować ,jeśli nie ma nr rejestracyjnego ,wymagana jest homologacja ,a marne szanse zebys ją zdobył na taki ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak nie masz dowodu ani tablicy,  w Urzędzie komunikacji własnie taki papier wymagają ,popier..e ich przepisy ,nie do przejścia ,sam to przerabiałem,bezskutecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manio10    0

Moze wogole nie zostal zarejestrowany, faktura jest, wiec nie wiem dlaczego jest problem, a ta homologacja obowiazywala od zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie wiem ,teraz jej wymagaja ,jak ruska rejestrowałem to tez musiał miec ale to inny temat bo nowy ,,

Ty masz fakturę  zakupu nowego i do tego umowa kupna -sprzedaży ,wiec moze inaczej podejda ,ale watpie ,

ja mam tylko kupno -sprzedaz z nr ramy i jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manio10    0

Sprobuje u innej urzedniczki, a jak nie to z tym Starosta o ktorym pisal DTaras. Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryjek1238    0

Czy ktoś w tym roku rejestrował nowy ciągnik (od dealera) bez pneumatycznego układu hamulcowego przyczepy? Ponieważ jestem na etapie wyboru wyposażenia dodatkowego do ciągnika, i sprzedawca powiedział mi że muszę dokupić pneumatyczny układ dwuprzewodowy, ponieważ bez tego wyposażenia nie zarejestruje nowego ciągnika. Jako że mój starszy ciągnik wyposażony był w hydrauliczny układ hamulcowy przyczepy (moje wszystkie przyczepy mają także hamulce hydrauliczne), chciałem  wyposażyć nowy ciągnik tylko w układ hydrauliczny. Dopłata do układu pneumatycznego to prawie 16 000 zł!!!

Przeglądałem "OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1) z dnia 27 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" i w tym obwieszczeniu znalazłem tylko zapis iż układ hamulcowy ciągnika z przyczepą ma być połączony "pneumatyczne typu dwuprzewodowego lub hydrauliczne typu jednoprzewodowego".

Czy zna ktoś inny akt prawny na temat wymagań technicznych ciągników rolniczych?

Czy to dealer próbuje mnie oszukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Cóż po obwodzie hamowania hydraulicznego w ciągniku , jak nowej przyczepy z takim hamulcem nie kupisz ( brak homologacji  na hamulce hydrauliczne) , a kwestia czasu jak przyczepy z hamulcem hydraulicznym nie będą " przechodziły " przeglądu ( brak hamowania po samo odpięciu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryjek1238    0

Z tego co mi wiadomo to co najmniej dwóch producentów przyczep ma w swojej ofercie przyczepy z układami hamulcowymi hydraulicznymi z homologacją drogową. Natomiast hamowanie przyczepy po samo odpięciu też nie jest problemem, wystarczy aby układ hamulcowy wyposażony w hydrauliczny akumulator ciśnienia i zawór bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wodzuu    0

Witam

Kupiłem ciągnik rolniczy UNIMOG 1200, przystosowany do rolnictwa i zarejestrowany w Polsce od lat. Po zmianie właściciela mam problem z rejestracją na ciągnik rolniczy. Urząd chce z niego zrobić ciężarówkę. Czy ktoś w 2018r miał juz problem z rejestracją? Co poradzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Jak wyglada sprawa przerejestrowania ciagnika z czarnej tablicy , ktorą juz prawie ruda zjadla? Sa jakies problemy z tego powodu?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543
1 godzinę temu, withanight napisał:

Jak wyglada sprawa przerejestrowania ciagnika z czarnej tablicy , ktorą juz prawie ruda zjadla? Sa jakies problemy z tego powodu?

Normalnie idziesz do wydziału komunikacji. Ja kupiłem ostatnio ciągnik na czarnych blachach to tamte oddałem i dostałem nowe. Zadnych problemow nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Tyle to wiem, ale chyba nie doczytales do konca... , tablica jest juz prawie nie czytelna i sa dziury od rdzy.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543

A widoczne są litery i cyfry na tyle aby je rozczytać i stwierdzić faktyczność z tym co w dowodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj