Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 marzec 2014 - 07:25

Rejestracja ciągnika [połączone] podstawą do rejestracji nowego nierejestrowanego ciągnika nie jest dokument zakupu (faktura) i homologacja?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 17:20
  •  

#702 Share nkem

nkem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:31

Inna sprawa to OC. może być tak że jak ktoś sie dopatrzy to będziesz musiał zapłacić składki wstecz za te prawie 20 lat. :rolleyes: Nawiasem pisząc najlepiej jakbys poszedł do wydziału komunikacji i się dopytał dokładnie. Dodany obrazek

Ubezpieczenia nieopłacone przedawniają po 3 latach od terminu płatności licząc :D

#703 Share nemezis81

nemezis81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 14:13

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam, mam pytanie, posiadam ciagnik ursus, mam do niego dowód rejestracyjny z nr, ciagnik kupił moj tato w przetargu jeszcze w latach 80-tych ze spółdzielni rolniczej, nigdy go nie przerejestrował, tato zmarł a ja teraz chciałbym go albo zarejestrowac albo sprzedac tylko czy ktos moze go zarejestrowac na takie dokumenty? a może przez zasiedzenie jakos go dostane?

#704 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:34

Rejestracja ciągnika [połączone] może stworzymy wspólną petycje o długie tablice do ciągników ? albo ewentualnie napisać gotowca i podać adres e-maila żeby każdy zainteresowany mógł wysłać i zasypać ministerstwo pismami :)

#705 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 05:25

Witam, mam pytanie, posiadam ciagnik ursus, mam do niego dowód rejestracyjny z nr, ciagnik kupił moj tato w przetargu jeszcze w latach 80-tych ze spółdzielni rolniczej, nigdy go nie przerejestrował, tato zmarł a ja teraz chciałbym go albo zarejestrowac albo sprzedac tylko czy ktos moze go zarejestrowac na takie dokumenty? a może przez zasiedzenie jakos go dostane?

Jest to do zrobienia.
Może zrobić to osoba która odziedziczyła go w spadku po zmarłej osobie,oczywiście potwierdzone dokumentem urzędowym.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#706 Share nemezis81

nemezis81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:58

Jest to do zrobienia.
Może zrobić to osoba która odziedziczyła go w spadku po zmarłej osobie,oczywiście potwierdzone dokumentem urzędowym.

Posiadam akt notarialny przekazania gospodarstwa,i wpisany był ciagnik który był zarejestrowany ale o tym drugim nie wspominano, ale skoro odziedziczyłem wszystko to ruchomości tez chyba.

#707 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 14:39

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam, chcialbym zarejestrować przyczepę. Tata kupil ją z Skru. w 1990 i nigdy nie przejestrowal mam od niej dowod i i umowę kupna. czy bedzie mozna ją zarejestrowac? Sasiad mnie nastraszyl że jak bede ją chciał zarejestrowac to US naliczył mi karę kilka tys za nieoplacenie podatku w czasie 14dni od kupna.

#708 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 16:19

Rejestracja ciągnika [połączone] kto jest wpisany jako właściciel w starym dowodzie rejestracyjnym?
Umowa jest między tą osobą/firmą z dowodu a Twoim tatą?
Umowa czy faktura?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#709 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 18:30

Rejestracja ciągnika [połączone] W dowodzie jest wpisany SKR.
Tak.
Faktura.

#710 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 19:50

Rejestracja ciągnika [połączone] Żebyś mógł zarejestrować na siebie musisz być jako ostatni właściciel i mieć ciągłoś umów od osoby lub firmy która wpisana jest
w DR.

Edytowany przez asharot, 20 kwiecień 2014 - 19:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 19:56

Rejestracja ciągnika [połączone] Tata nie zyje ale mam postanowienie spadkowe,

#712 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:10

Rejestracja ciągnika [połączone] To wystarczy.

#713 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:32

Rejestracja ciągnika [połączone] A czy US nie naliczy jakiejs kary?I jak jest z zaległym oc?

#714 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 18:39

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam. Mam takie pytanko zadam w tym dziale gdyż jest to chyba najbardziej odpowiedni. Dwa dni temu policja zatrzymała tatę wracającego z pola ursusem c-328 z 1964r. Podeszli i pytają się gdzie jest tablica rejestracyjna. Na to tata odparł im że ciągnik jej nie posiada ponieważ nie jest zarejestrowany, gdyż w 84r. został na stałe wyrejestrowany z wydziału komunikacji ponieważ była taka konieczność aby kupić nowy ciągnik a nie chcieli przyznać nowego bo już jeden posiadamy. Wiec zapytali o oc i sytuacja wyglądała identycznie. Szukali nr ramy. znaleźli nr skrzyni i to sobie spisali. Ciągnik posiada oświetlenie tata jechał na światłach. Kazali mu się stawić w celu wyjaśnień na posterunku. Czego można się spodziewać ?

#715 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 21:05

Rejestracja ciągnika [połączone] Mają nr ramy - ten ze skrzyni - sprawdzą czy nie kradziony (numer ramy, nadwozia, podwozia lub nr VIN).
Za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu - 20-500zł mandatu karnego (miekki dowód lub stały dowód rejestracyjny + zalegalizowane tablice, nie ma tu nalepki na szybę bo obecnie dla ciągnika nie wydają).
Co do ubezpieczenia - nie chcę dywagować ale najszybciej znajdziesz coś tutaj: https://www.ufg.pl/w...t/oplaty-karne. Nie znam tych spraw w ciągnikach rolniczych.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#716 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 maj 2014 - 16:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam mam pytanie czy można ciągnik zarejestrować tak żeby mogły jeździć dwie osoby ciągnik to ursus c 360

#717 Share piotrek7862

piotrek7862

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 maj 2014 - 09:49

Rejestracja ciągnika [połączone] witam mam problem chcę zarejestrować ursusa c-330 lecz nie posiadam do niego żadnych dokumentów proszę o pomoc
może da się zarejestrować jako sam prosze o pomoc w tej sprawie

#718 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 maj 2014 - 10:20

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie ma możliwości rejestracji czegokolwiek jako SAM, przepisy weszły albo od tego roku albo już od czerwca 2013 (nie pamiętam dokładnie) - tak załatwił nasz ukochany rząd ludzi którzy mieli jakiś pomysł na siebie i konstruktorską żyłkę.

Druga sprawa, że nawet jak dało się rejestrować SAM'y to nikt nie wydałby pozwolenia na rejestrację oryginalnego ciągnika jako SAM, to już nie czasy gdzie można było wszystko załatwić "za flaszkę".

Teraz rejestracja takiego SAM'a odbywa się przez Ministerstwo Transportu, wiąże się z rzeczoznawcami, pozwoleniami, badaniami i oczywiście ogromnymi kosztami. Z tego co się orientowałem to coś ok. 3000zł wchodzi w grę. I tak jak mówię, o rejestracji oryginalnego ciągnika jako SAM nie ma mowy.

Rejestracja jako zabytek również wiąże się z dużymi kosztami i obowiązkiem udostępniania ciągnika na wystawy, zloty itp. na prośbę podmiotu odpowiedzialnego za zabytki, do tego każda modyfikacja wiąże się z obowiązkiem zgłoszenia tego do odpowiednich urzędów, ciężko nawet zespawać błotnik czy cokolwiek innego bez pozwolenia.

Jedyna opcja żeby zarejestrować ciągnik bez papierów, to jak już ktoś wcześniej napisał, zakup kompletu dokumentów od handlarza (tablica, dowód, umowa kupna sprzedaży, tabliczka znamionowa) cena od 800-1500zł. JEDNAK PODKREŚLAM ŻE W ŚWIETLE PRAWA JEST TO NIELEGALNE.

Jeżeli jesteśmy pierwszym właścicielem ciągnika, ale ten nigdy nie był rejestrowany to do rejestracji niezbędna jest oryginalna faktura zakupu z tamtych lat czyli prawdopodobnie z Agromy albo miejscowego POM'u. Innej opcji nie ma.

#719 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 27 maj 2014 - 13:56

A co zrobić jak jest od nowości u nas i nigdy nie był rejestrowany? Chcą do rejestracji homologacje czy da to się obejść w jakiś sposób?

przejdzie bez Świadectwa Homologacji bo pojazd został dopuszczony do ruchu 6 miesięcy po wystawieniu rachunku lub faktury lub po zrobienie 6 tys km. Takie pojazdy uznaje się za używane. To że nie został zarejestrowany nie oznacza że jest to pojazd nowy i potrzebna jest homologacja (ŚH).

...Jeżeli jesteśmy pierwszym właścicielem ciągnika, ale ten nigdy nie był rejestrowany to do rejestracji niezbędna jest oryginalna faktura zakupu z tamtych lat czyli prawdopodobnie z Agromy albo miejscowego POM'u. Innej opcji nie ma.

Dokładnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share bartekm66

bartekm66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 14:37

Rejestracja ciągnika [połączone] mam pytanie :
mój znajomy kupił ciagnik od handalrza
ciagnik sprowadzony z anglii i posiada ten angielski dowód rejestracyjny , kolega go nie rejestrował bo w sumie nie było takiej potrzeby bo pole ma blisko i nie musi nim na "drogę publiczną " wyjeżdżać no i tak już ma go 5 lat
czy dałoby się go teraz zarejestrować ????