Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#681 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:14

Rejestracja ciągnika [połączone] Nic nie było opłacane niestety. Niektórym osobom ciężko wytłumaczyć powagę sytuacji, utrzymanie ciągnika tzn. przegląd raz na dwa lata i OC na rok nie przekracza 100zł. ale zawsze była gadka "a po co ci to " i tyle. Rozmawiałem z gościem u którego prawie wszystko mam ubezpieczone i mówił " rejestruj i sie nie przejmuj". Miałem podobny przypadek mój dziadek ma c-360 i ok 10 lat temu przestali przysyłać kwity na opłatę OC więc nie opłacał, dwa lata temu sie o tym dowiedziałem i zagadałem z goście od ubezpieczeń, napisał polisę i do dziś jest ok. Nic nie przychodziło z Funduszu Gwarancyjnego, a może jeszcze nie przyszło kto wie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 11:37
  •  

#682 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 26 luty 2014 - 09:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Mam tak sytuacje własciciel ursusa c360 zakupił go z kółka rolniczego około 15l temu. Zmarł, teraz ciągnik jest własnoscia 3 córek i żony które chcą go sprzedać. Posiadają tylko fakture zakupu z kółka rolniczego. Co trzeba zrobić aby móc go zarejestrować? I czy wgl jest to mozliwe jak najprostrza drogą?

Edytowany przez Daman, 26 luty 2014 - 15:35.

#683 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:23

Rejestracja ciągnika [połączone] Najlepiej jak napiszesz umowę między nieboszczykiem a tobą, z datą przed śmiercią. Spokojnie może mieć 15 lat.
A tak to sprawa spadkowa.
Teraz kolega zarejestrował ciągnik na którego dowód był z 76 r, i miał trzy umowy kupna sprzedaży. Nr rej był jeszcze XO 1111, nie chcieli szukali papierów z 2 tygodnie, i w tym czasie radca prawny w starostwie się zmienił i bez problemu zarejestrował.
Można jednak.

#684 Share usiu4513

usiu4513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 luty 2014 - 17:52

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam jak zarejestrować ursusa c-330 który nie posiada papierów. I w jakiej cenie??

#685 Share MF3065

MF3065

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:ciągniki maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2014 - 18:02

Rejestracja ciągnika [połączone] chyba musisz kupic papiery i dopiero zarejestrujesz

#686 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 26 luty 2014 - 18:03

Rejestracja ciągnika [połączone] Zarejestrować to możesz jedynie jako składak, nie znam kosztów.

#687 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:10

Rejestracja ciągnika [połączone] Taka jest sytuacja ze nie chcą spisać umowy przed śmiercia jako że z zmarłym włascicielem. Chyba ze jakos ich przekonać ale jak. I czy do rejestracji wystarczy mi umowa z osobami które dostały to w spadku? [czy ta umowa bedzie ważna?] Oraz czy wystarczy ta faktura? Czy trzeba rozwiązywać to sądowo?

Edytowany przez Daman, 26 luty 2014 - 19:23.

#688 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2014 - 19:46

Rejestracja ciągnika [połączone] zastanów się - ty chcesz kupić czy oni sprzedać?
Niech zrobią to przez sąd, będzie kwit z tego, potem Ci go sprzedadzą.
Jak spiszesz umowę z nieboszczykiem to macie:
- poświadczenie nieprawdy (karalne)
- problem ze skarbówką bo na opłacenie PCC jest chyba 14 dni - chcesz się bawić w "czynny żal"?

Jeśli dojdzie to, że OC nie płacone to może nie opłaci się skórka za wyprawkę.
Jak nie patrzył i tak muszą zrobić porządek ze sprawami spadkowymi - niech załatwią i z ciągnikiem i potem Ci go sprzedadzą.
A i przeczytaj ten temat od początku do końca ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#689 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2014 - 20:06

Rejestracja ciągnika [połączone] Ale co trzeba zrobić i spełnić aby zarejestrować go na składaka?

Edytowany przez dominoc328, 26 luty 2014 - 20:07.

#690 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 26 luty 2014 - 20:24

Rejestracja ciągnika [połączone] Tu są wszystkie wymagania jak zarejestrować sama http://www.eurzad.sz...apter_51052.asp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 luty 2014 - 20:43

Rejestracja ciągnika [połączone] Dzieki za odp. Temat czytałem. Ja chciałem kupić, ale skoro jedyne wyjście przez sąd to im sie nie chce z tym wszystkim bawić bo koszty, dogaduja sie we własnym zakresie, a mi tymbardziej sie nie opłaca bo moge nabawić sie problemów. Wiec widze że to nie ma sensu.

Edytowany przez Daman, 26 luty 2014 - 20:45.

#692 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 luty 2014 - 21:20

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli wiesz w jakim starostwie był poprzednio zarejestrowany to możesz w nim uzyskać dowód z archiwum. Rady typu "musisz kupić papiery" czy składak radze olać na starcie

#693 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 27 luty 2014 - 12:15

Rejestracja ciągnika [połączone] Albo jak ma lata i zachowany dość dobrze i w oryginale to na zabytek jeśli papierów ze starostwa nie dostaniesz

#694 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:22

Rejestracja ciągnika [połączone] A co zrobić jak jest od nowości u nas i nigdy nie był rejestrowany? Chcą do rejestracji homologacje czy da to się obejść w jakiś sposób?

#695 Share bambi01

bambi01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 10:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam mam taki problem Ojciec kupił ciągnik w 1999 r i nie rejestrował go ani nic nie załatwiał , ojciec zmarł w 2011 teraz ja chciałbym ten ciągnik zarejestrować i to wszystko wyprostować .Ciągnik to czterdziestka mam do niego dowód rejestracyjny i umowę kupna-sprzedaży na Ojca czy da się to załatwić? proszę o poradę.

#696 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:34

Rejestracja ciągnika [połączone] Masz umowę K-S z ojcem albo postanowienie sądu że otrzymałeś go w spadku po zmarłym ojcu?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#697 Share bambi01

bambi01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:15

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie mam ,brat odziedziczył gospodarstwo ale ciągnika nie wpisywał do aktu notarialnego bo Jego to nie interesuje ja zbieram ziemię jego interesował tylko dom, umowy z Ojcem tez nie mam i dlatego nie wiem czy da radę to załatwić .Brat mówi żebym sobie to sam zrobił jego to nie obchodzi.

#698 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 13:27

Rejestracja ciągnika [połączone] Raczej powinno go obchodzić,bo on też jest spadkobiercą.
Jeśli nie jest zainteresowany ciągnikiem po ojcu powinien napisać to na piśmie,najlepiej w obecności notariusza.

Edytowany przez asharot, 02 marzec 2014 - 13:28.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#699 Share bambi01

bambi01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:31

Rejestracja ciągnika [połączone] Wszystko się zgadza powinien ale jemu nie zależy bo nie jest mu ten ciągnik potrzebny, nie zapisał tego u notariusza w trakcie przepisywania gospodarstwa bo pani notariusz powiedziała że ciągnik jej nie interesuje . Ja wiem że w tamtym momencie powinno być to załatwione i nie było by tematu , a tak to nie wiem jak to teraz obejść żeby go zarejestrować bo muszę kursować tym ciągnikiem między dwoma gospodarstwami oddalonymi od siebie o 8 km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 23:25

Rejestracja ciągnika [połączone] Chcę kupić teraz ciągnik i podciągnać go pod PROW 2014-2020. Fakturę sprzedawca wystawi mi za dwa lata tylko jakich dokumentów potrzebuje do jego rejestracji?