Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:15

....Znajomy wręcz zachęcał mnie do sprowadzenia jakiegoś ciągnika bądź przyczepy z Holandii ;) skubany zarobić chce ;)

ja bym jednak sprawdził nr ramy czy jest taki jak w papierach i przeszedł się na policję aby sprawdzić czy pojazd nie figuruje w "bazach" jako skradziony/przewłaszczony.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 04:24
  •  

#642 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:17

Rejestracja ciągnika [połączone] Tak Nikita, tu się z Tobą zgodzę, lepiej dmuchać na zimno :)

#643 Share Fujitsu

Fujitsu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:21

Rejestracja ciągnika [połączone] A może ktoś wie na jakie paragrafy prawne się powoływać w urzędzie? Może mógłbyś się dopytać tego znajomego byłbym ci dozgonnie wdzieczny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:46

Rejestracja ciągnika [połączone] Dowiem się i postaram się jutro odpisać :)

#645 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:15

Rejestracja ciągnika [połączone] Fujitsu generalnie przepis jest i WK powinny go przestrzegać, ale ten mój znajomy powiedział,że z tym bywa różnie. Słyszał właśnie że niektóre wydziały leją na ten przepis i go zwyczajnie nie respektują... więc nie wiem co poradzić... może idź do jakiegoś radcy prawnego, albo zgłoś ten fakt w UOKIKu może oni coś podziałają....

#646 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:39

Witam mam taki problem otuż mój ciągnik został sprowadzony z Dani i tam nie ma rejestracji ciągników, i niestety w urzędzie odmówili mi rejestracji ponieważ nie ma dowodu rejestrcyjnego a w umowie z duńczykiem jest zaznaczone ze u nich jest nie wymagana rejestracja, Co zrobić z takim fantem?

masz ten pojazd na podwórku?
Masz umowę kupna-sprzedaży lub fakturę zawartą między Tobą a Duńczykiem?
Prześlij mi ją na nikita_bennet@poczta.pl (wymaż w w programie graficznym typu paint swoje dane bo mi nie potrzebne) bo ciekaw jestem co tam jest zapisane. Wystarczy fotka z telefonu abym rozczytał literki na umowie.
Jakie inne dokumenty zaniosłeś do WK?

A może ktoś wie na jakie paragrafy prawne się powoływać w urzędzie? Może mógłbyś się dopytać tego znajomego byłbym ci dozgonnie wdzieczny

a fizycznie złożyłeś dokumenty w urzędzie i dostałeś odmowę na piśmie że z braków formalnych (brak dowodu rejestracyjnego) Urząd odmawia Ci rejestracji? Czy po prostu na gębę nie masz dowodu to wypad?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#647 Share adamcio28

adamcio28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 luty 2014 - 13:35

Witam mam taki problem otuż mój ciągnik został sprowadzony z Dani i tam nie ma rejestracji ciągników, i niestety w urzędzie odmówili mi rejestracji ponieważ nie ma dowodu rejestrcyjnego a w umowie z duńczykiem jest zaznaczone ze u nich jest nie wymagana rejestracja, Co zrobić z takim fantem?

mozna go rajestrowac

#648 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 luty 2014 - 23:00

Rejestracja ciągnika [połączone] co urzad to inne przepisy B) , ja zarejestrowalem bez problemu, tylko u diagnosty potrzeba bylo wypisac wiele danych ktore sa potrzebne w dowodzie no i tlumacz przysiegly,
w urzedzie skarbowym kazali mi kserowac deklaracje pcc-3 bo wydzial komunikacji podobno tego wymaga, a u nas nikt o to nie pyta

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#649 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:14

Rejestracja ciągnika [połączone] A jednak nasz kraj jest krajem absurdów.... ja jeden ciągnik kupiłem z Holandii w 2004 i zarejestrowałem w zeszłym i w zeszłym kupiłem drugi i też go zarejestrowałem, z tym że robił mi to właśnie kumpel bo ja zbytnio czasu nie miałem... ale kumpel mówił że przyszedł do niego jeden gościu z przyczepą kupioną z Danii i on sam ją chciał zarejestrować to d*pa nie dał rady w naszym WK. mój kumpel poszedł i też nic nie zdziałał mimo że już jest tam ze wszystkimi po imieniu... ten koleś od przyczepy spisał umowę ze swoim bratem a ten poszedł do swojego WK i bez problemu, potem znowu spisali umowę K-S i tak to zrobili... więc powiedzcie czy to wina kierowników WK bo ma wymysły, że np. z Holandii ok, z Danii - nie?

#650 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:49

Rejestracja ciągnika [połączone] pytalem u nas -zalezy z ktorego kraju ciagnik pochodzi-anglia,irlandia,holandia bez problemu- niestety w sprawie danii nie byli pewni bo nikt jeszcze takiego nie rejestrowal-to maly urzad podmiejski .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share adam0510

adam0510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 luty 2014 - 14:13

Rejestracja ciągnika [połączone] Ile jest czasu na przerejestrowanie ciągnika i czy są jakieś kary ? ;)

Edytowany przez adam0510, 09 luty 2014 - 14:58.

#652 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:05

Rejestracja ciągnika [połączone] Z tego co wiem nie ma w Polsce określonego terminu na przerejestrowanie.Podbić umowę w US i można jeździć, nawet parę lat sobie.

#653 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Niby 30-dni ale kary za to nie ma.
Gorzej jak policja zatrzyma i nie będziesz mieć ważnego OC,wtedy od ciągnika chyba jest 2-tyś kary.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#654 Share adam0510

adam0510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:43

Rejestracja ciągnika [połączone] Jestście pewni swojej wypowiedzi ?

Edytowany przez adam0510, 10 luty 2014 - 17:25.

#655 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 luty 2014 - 23:20

Rejestracja ciągnika [połączone] nie wiem za co im dziekujesz -obydwie odpowiedzi sa w polowie bledne,
na urzad skarbowy 14 dni[ za przekroczenie terminu kara zalezna od kwoty podatku.przy malej naczelnik moze umorzyc] , wydzial komunikacji 30 dni- tak samo sprzedajacy ma obowiazek wyrejestrowac[za to akurat nie ma kary], jesli on to zrobi a ty nie zarejestrujesz to predzej czy pozniej cie dostana[CEPIK podobno juz dziala] kara za brak oc ciagnika -700 zl, po zakupie do 30 dni umowe OC mozna przepisac na nowego wlasciciela , nowej to u uczciwego agenta nie zawrzesz na stare dokumenty, a stary wlasciciel dostanie papiery do kontynuacji ubezpieczenia i na pewno zglosi sie do ciebe z prosba o wyjasnienie.
jedyne wyjscie to umowa kupna bez daty[jesli sprzedajacy sie zgodzi] lub jesli on jeszcze nie wyrejestrowal to zmiana tejze, jesli zlapie cie policja a ciagnik kupiles w okolicy to mozesz powiedziec ze pozyczyles od kolegi,

po co ci jakies niepotrzebne problemy-przerejestruj i po sprawie, czym dluzej zwlekasz tym bardziej pogarszasz swoja sytuacje.

#656 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 luty 2014 - 18:48

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam ponownie na str. 27/28 pisałem o moim problemie z rejestracją ciągnika i informuje ,że już problem z głowy, ciągnik zarejestrowany. W środe zrobiłem przegląd, w piątek pojechałem do wicestarosty ponieważ mieszka w sąsiedniej miejscowości i jest bardzo uczynny (chciałem sie dowiedzieć tylko czy da się zarejestrować), on powiedział , że się da i jak chce żebym mu dokumenty zostawił to mi wszystko załatwi, więc dokumenty zostawiłem. Dzisiaj(poniedziałek) dzwoni do mnie wicestarosta z wiadomością ,że ciągnik już zarejestrowany i żebym wieczorem przyjechał do niego do domu po tablicę i dowód. Więc pojechałem ,podpisałem dwa dokumenty potrzebne do rejestracji i wszystko jest ok. Jeśliby miał ktos podobny problem to mam nadzieję, że moje wypowiedzi coś pomogą. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!!!

#657 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:57

Rejestracja ciągnika [połączone] Mam dwie koleżanki co zawodowo zajmują się rejestracjami, teraz akurat nie odbieraj tel, i w tamtym roku mówiły mi że w Polsce nie ma ustalonego terminu na przejestrowanie, nawet w tamtym roku kolegę zatrzymała Policja który 1,5 roku jeździł i nic mu nie zrobiła.
Wyrejestrowanie nie ma obowiązku, tak też w tamtym roku mówiła mi pracownica UK w to w Świdnicy chyba jeden z najgorszych urzędów, ale dla spokoju sprzedającego powinno się zgłosić, ubezpieczenie trza zgłaszać.
US 14 dni i ubezpieczenie musi być.

#658 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:51

Rejestracja ciągnika [połączone] prawo o ruchu drogowym art. 97 mandat do 500 zl-jak trafisz na sluzbiste.
paragraf jest krety po to zeby mozna go latwo ominac-prawo jest niespojne i dzieki temu mozna je roznie interpretowac ale to czego nie ma w ustawie jest w rozporzadzeniu ministra transportu.
znam takich co po pare lat jezdza na tablicach z innego wojewodztwa i sie nie boja

#659 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:19

Rejestracja ciągnika [połączone] możesz przytoczyć dokładnie ten art prawa o ruchu drogowym?

Z 97 to się dostaje mandaty chyba i 97kw ;)

Mam dwie koleżanki co zawodowo zajmują się rejestracjami, teraz akurat nie odbieraj tel, i w tamtym roku mówiły mi że w Polsce nie ma ustalonego terminu na przejestrowanie, ...

ale jest zapis że masz 30 dni na zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.
Czyli zmienisz silnik, wstawisz hak czy lpg czy zmieni się właściciel to zmieniają się pewne dane w DR a więc 30 dni Cię obowiazuje.
Natomiast prawdą jest że nie ma sankcji czyli kary i naprawdę aby zmusić kogoś do wymiany DR to policjant musi się ciut postarać aby zabrać DR (niesprawny pojazd czy brak przeglądu).

Edytowany przez Nikita_Bennet, 10 luty 2014 - 23:23.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 luty 2014 - 22:58

Rejestracja ciągnika [połączone] to bylo spisane z policyjnego forum-nawet oni dokladnie nie znaja przepisow. ;)
przeczytalem dokladnie prawo o ruchu drogowym to art.129 p 2a powiazany z art 106-ktory jest uchylony[takich mamy prawnikow ze nikt tego nie zauwazyl] i art.71 ust.5 do tego moga sie przyczepic.