Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#601 Share Jarek78

Jarek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 20:00

Rejestracja ciągnika [połączone] koledzy mam pytanko. Kupilem ciagnik 11 lat temu umowa k-s oplacona w urzedzie skarb, nie rejestrowalem go Teraz chcialbym to zrobic ale zaginela mi umowa. co moge zrobic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 00:17
  •  

#602 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:56

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam czy to prawda ze w ostatnim czasie weszły w zycie przepisy ktore zabraniaja rejestrowania pojazdów tzw. SAM? I jak ktos sobie zrobi przyczepke to juz jej sobie nie zarejestruje?

#603 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:50

Rejestracja ciągnika [połączone] Jak uzyskasz homologacje która dużo kosztuje to możesz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share Patrykcrazys

Patrykcrazys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 17:23

Rejestracja ciągnika [połączone] Cześć.
Mam do Was takie pytanie.
Chciałbym zarejestrować ciagnik (Ursus c330) który NIGDY NIE BYŁ WCZEŚNIEJ REJESTROWANY.
Posiadam do niego niestety jedynie umowę kupna/sprzedaży i jakiś papierek, że silnik był wymieniany.
Istnieje możliwość wyrobienia do niego dowodu rejestracyjnego?
I co jest potrzebne do rejestracji?

Pozdrawiam

#605 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:31

Rejestracja ciągnika [połączone] witam Chce sprzedac ciagnik na umowe kupno-sprzedaz. Czy po dokonaniu tranzakcji sprzedajacy tez zalatwia jakies formalnosci u urzedzie komunikacji czy zalatwia to kupujący ????
Drugie pytanie Jesli bede go sprzedawal w grudniu , a od grudnia bede na vacie ijest opcja ze bede go sprzedawal na fakture vat, to czy tutaj tez sa jeszcze jakies formalnosci do zalatwienia?????

#606 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:18

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie jak mam zarejestrować C-328 bez dokumentów. Mam tylko umowe kupna i sprzedaży. Czy mam się udać do urzędu miasta lub wydziału komunikacji i po numerach jego znaleść jakiś papier? jak to zrobić żeby go zarejestrować?

Edytowany przez dominoc328, 03 styczeń 2014 - 20:20.

#607 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:38

Rejestracja ciągnika [połączone] dowodu rejestracyjnego, polisy OC i numeru rejestracyjnego nie masz?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#608 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:49

Rejestracja ciągnika [połączone] Nic nie znam z tych rzeczy. Co dalej jakie propozycje? :)

#609 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:16

Rejestracja ciągnika [połączone] Kupować ciągniki z dokumentami, bo tego który masz już nie zarejestrujesz

#610 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:20

Rejestracja ciągnika [połączone] to pozostaje mi aby teraz już kupno uzywanego dowodu rejestracyjnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:09

Rejestracja ciągnika [połączone] I ja się podłącze, jeśli już była mowa o takiej sytuacji to przepraszam, ale proszę o pomoc.Mam jeszcze takie pytanie, mój dziadek zakupił pod koniec lat 80-tych, używanego ursusa c 355 i go nie przerejestrował na siebie, dziadek zmarł, ale tata jest współwłaścicielem. Ostatnio przeszukiwałem szufladę i znalazłem umowę kupna-sprzedaży oraz stary dowód rejestracyjny. Czy jest możliwość rejestracji??? Bardzo proszę o pomoc i jeśli jest jakiś sposób rejestracji to proszę o rady.

Edytowany przez Farmer21, 07 styczeń 2014 - 22:12.

#612 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 00:00

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli jest spisana umowa kupna sprzedaży i nie został wyrejestrowany to ojciec może go przerejestrować na siebie. Po szczegóły najlepiej do wydziału komunikacji w waszym starostwie

#613 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 09:53

Rejestracja ciągnika [połączone] nawet wyrejestrowany ciągnik rolniczy podlega ponownej rejestracji kolego lukasz222. Poczytaj PORD, nawet na tym forum cytowałem art z którego wynika ponowna rejestracja ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#614 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 15:57

Rejestracja ciągnika [połączone] Może i podlega, ja chciałem zarejestrować przyczepe i ciągnik wyrejestrowany w 90 latach, to niestety nie udało się. Po podaniu danych właściciela i numerów rejestracyjnych nic im się w komputerze nie pokazało i na tym się skończyło.

#615 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 16:06

Rejestracja ciągnika [połączone] zle podszedłeś do rzeczy.
Ja przedstawiłem w WK umowę kupna-sprzedaży przyczepy rolniczej (z nr rej i nr ramy) i poprosiłem aby odnaleźli dowód rejestracyjny w archiwum.
Powiedzieli że się nie da, ja im wydruk kodeksu drogowego że przyczepa rolnicza podlega ponownej rejestracji. Po przepychankach trafiłem na bardziej kumatego gościa który miał poszukać.
Poczekałem 2 miechy bo mi się nie spieszyło, telefonik że odnaleźli wpisy i mają stary dowód, zrobiłem okresowe badanie techniczne i dostałem nowy dowód w WK.

Wszystko się da, pytanie czy warto i czy komuś zależy. Mi zależało ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#616 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 18:15

Rejestracja ciągnika [połączone] Z tego co dzisiaj mi mówił tata to ten ciągnik był wyrejestrowany po sprzedaniu przez dawnego właściciela, więc co będzie mi potrzebne do rejestracji???Sam dowód wystarczy czy umowa też? Mam umowe i dowód ale nie wiem czy dawny właściciel jeszcze w ogóle żyje. Dodam ,że ciągnik zakupiony w tym samym powiecie :)Bardzo proszę o pomoc wszystkich, a w szczególności @Nikita_Bennet bo widzę,że dobrze orientujesz się w temacie:)

#617 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 19:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Stary właściciel nie ma tu już nic do rzeczy bo z chwilą podpisania umowy wszelkie sprawy odnośnie pojazdu go nie dotyczą.

@Nikita - mój błąd. Pomyliło mi sie z samochodami i czasowym wyrejestrowaniem

#618 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:09

Rejestracja ciągnika [połączone] Aha dzięki bardzo @lukasz222, czyli powinni mi go zarejestrować jeśli zgłoszę sie do WK ze starym dowodem? Umowę mam jak już wcześniej pisałem tylko jest "trochę" zniszczona ;/ Tylko trzeba chyba przegląd zrobic?

#619 Share ozzykot

ozzykot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 20:51

Rejestracja ciągnika [połączone]

zle podszedłeś do rzeczy.
Ja przedstawiłem w WK umowę kupna-sprzedaży przyczepy rolniczej (z nr rej i nr ramy) i poprosiłem aby odnaleźli dowód rejestracyjny w archiwum.
Powiedzieli że się nie da, ja im wydruk kodeksu drogowego że przyczepa rolnicza podlega ponownej rejestracji. Po przepychankach trafiłem na bardziej kumatego gościa który miał poszukać.
Poczekałem 2 miechy bo mi się nie spieszyło, telefonik że odnaleźli wpisy i mają stary dowód, zrobiłem okresowe badanie techniczne i dostałem nowy dowód w WK.

Wszystko się da, pytanie czy warto i czy komuś zależy. Mi zależało ;)

z tym się zgodzę tylko czasami jest problem że nie wiadomo w którym starostwie był wyrejestrowany miałem taką sytuację że w starostwie w którym teoretycznie miał być wyrejestrowany w ogóle go nie było i otrzymałem informację że możne w innym SP a oni nie maja jak sprawdzić bo nie ma takiej ogólnopolskiej bazy danych :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 23:18

Rejestracja ciągnika [połączone] Czyli z tego co wyczytałem to nawet jeśli będą mi w WK mówić ,że nie da się nic zrobić to powinienem walczyć o swoja rację??? No nic jeśli możecie jeszcze cos doradzić to bardzo proszę. Postaram sie jeszcze skontaktować z gościem z WK z którym można pogadać i zobaczymy. Chcę tylko na forum się dowiedzieć żebym choć troche był "w temacie" :D