Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2013 - 08:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Tak, z Holandii, tam nie ma obowiązku rejestracji. A co do WK, to naprawdę dziwny, odkąd pamiętam zawsze tam były problemy...
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 14:10
  •  

#542 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 12:14

Rejestracja ciągnika [połączone] Rejestrowałem ciągnik z Francji przyprowadzony bez tablicy. Na przeglądzie zerowym byłem bez tablicy i w dokumentach diagnosta wpisał brak tablicy, następnie z tym papierkiem poszedłem do WK po dowód i tablicę tymczasową. Następnie znowu na stacje kontroli pojazdów po kolejny papier i z tym papierem dopiero do WK po właściwą tablice rej i dowód.

#543 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 20:58

Rejestracja ciągnika [połączone] bo teraz przy pierwszym przeglądzie musisz mieć tablice. jak niemasz zachodnich musisz wziąć próbne. taka jest kolejność WK następnie stacja.

#544 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 09:19

Rejestracja ciągnika [połączone] Rejestrowałem ciągnik w lutym tego roku i tak kazali mi zrobić, tyle, że miałem zagraniczny dowód rejestracyjny, tylko brak tablic. Bez tablic na przegląd oczywiście trzeba jechać na lawecie :D

#545 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:25

Rejestracja ciągnika [połączone] ciągniki i maszyny zakupione z krajów gdzie nie rejestruje się pojazdów rolniczych można w naszym kraju zarejestrować tylko do 22 czerwca, po tym dniu już lipa. wchodzi nowa ustawa która mówi iż chcąc zarejestrować ciągnik np z Holandii musimy z odpowiedniego wydz. kom. zgłosić się po zaświadczenie że dany ciągnik(czy maszyna) nie podlegała rejestracji.... także kto ma zamiar kupić jakiś sprzęt z owych krajów radzę się pospieszyć bo wiem że zdobyć takie zaświadczenie graniczy z cudem...

#546 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 10:30

Rejestracja ciągnika [połączone] A co trzeba mieć do zarejestrowania ciągnika przywiezionego z holandii?

#547 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 11:24

Rejestracja ciągnika [połączone] @macias611
Wiele WK już od dłuższego czasu wymagało tego zaświadczenia więc nie jest to żadna nowość. A z tymi zaświadczeniami nie ma problemu o ile poprosisz żeby sprzedawca to załatwił w momencie sprzedaży. Jak ktoś tego nie załatwi odrazu to później jest trudniej.

#548 Share agnieszkaostrowska

agnieszkaostrowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:02

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam ma problem chcę kupić ciągnik z dokumentami ale bez tablicy rejestracyjnej i czy w starostwie się nie będą czepiać A po drugie sprzedający ma dokumenty na stary adres a w starostwie nie robił aktualizacji .

#549 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:21

Rejestracja ciągnika [połączone] Najprościej będzie iść i się zapytać do WK czy będą problemy .

#550 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 20:54

Rejestracja ciągnika [połączone] Handlarz powinien dać taki papierek, że jest brak tablic i w WK nie mogą się czepić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:13

Rejestracja ciągnika [połączone] Arek w moich stronach wydziały komunikacji tego nie wymagały, a od czerwca już będzie to wymagane ustawowo i sprawa jasna. no ale tak kolorowo z tym zaświadczeniem to nie jest. mój znajomy był po przyczepy w Holandii i był po takowe zaświadczenie w tamtejszym WK to koleś się tam roześmiał i popukał po głowie, także nie wiem czy to tak prosto to załatwić... koleś dał mu jedynie świstek że sprzęt kupowany od nich podlega prawu holenderskiemu czy jakoś tak, cokolwiek to ma znaczyć...

#552 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:30

Witam ma problem chcę kupić ciągnik z dokumentami ale bez tablicy rejestracyjnej i czy w starostwie się nie będą czepiać A po drugie sprzedający ma dokumenty na stary adres a w starostwie nie robił aktualizacji .

na umowie w uwagach można wpisać, że adres się zmienił. jeżeli nie ma tablicy to trzeba w WK wypełnić taki świstek że tablica zagnięłą

#553 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 maj 2013 - 20:38

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam kupilem traktor i chce go zarejestrować ale poprzedni posiadacz tego ciagnika pow ze on go kupił i traktor był zarejestrowany ale on go nie oplacał ani go nie zarejestrował. I chciałbym go teraz zajestrować ale nie wiem od czego zacząc zeby mi ni przywalili jakiejś kary albo coś ze traktor nie był ubezpieczony 10 lat. Prosze o jakąś rade od czego zacząc. Pozdrawiam

#554 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 maj 2013 - 08:14

Rejestracja ciągnika [połączone] napisz jakie masz dokumenty?
Rozumiem że Dowód rejestracyjny jest na pana XXX, kupiłeś go od pana YYY, masz umowę kupna-sprzedaży między panem XXX i panem YYY oraz masz umowę kupna-sprzedaży od pana YYY.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#555 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 maj 2013 - 13:13

Rejestracja ciągnika [połączone] mam dowod rejestracyjny i tablice rejestracyjna. Żadnej umowy nie mam

#556 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 08 maj 2013 - 13:31

Rejestracja ciągnika [połączone] Ciapek był wyrejestrowany z 10 lat temu. Posiadam od niego tablice i dowod. Moznago na nowo zarejestrowac?

#557 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 maj 2013 - 18:32

mam dowod rejestracyjny i tablice rejestracyjna. Żadnej umowy nie mam

na upartego możesz spisać umowę z tym gościem z DR, tylko podrabiając jego podpis łamiesz prawo. Jeżeli jest to stary DR to nie masz PESELu gościa a to jest potrzebne na umowie (lub nr D.Osobistego).

Ciapek był wyrejestrowany z 10 lat temu. Posiadam od niego tablice i dowod. Moznago na nowo zarejestrowac?

Jeżeli był wcześniej zarejestrowany na Ciebie to bez problemu gdyż ciągnik i przyczepa rolnicza podlegają ponownej rejestracji a było o tym pisane wcześniej (łącznie z podstawą prawną takiej rejestracji).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#558 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 maj 2013 - 19:37

Rejestracja ciągnika [połączone] ciagnik nie był rejestrowany na mnie i ten gość nie zyje od którego ten ciagnik kupiłem

#559 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 08 maj 2013 - 20:59

Rejestracja ciągnika [połączone] Jak nie masz z tym gościem umowy KS to raczej się nie da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Vasyl93

Vasyl93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 maj 2013 - 08:05

Rejestracja ciągnika [połączone] Musi być jakieś wyjście.