Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Arek w moich stronach wydziały komunikacji tego nie wymagały, a od czerwca już będzie to wymagane ustawowo i sprawa jasna. no ale tak kolorowo z tym zaświadczeniem to nie jest. mój znajomy był po przyczepy w Holandii i był po takowe zaświadczenie w tamtejszym WK to koleś się tam roześmiał i popukał po głowie, także nie wiem czy to tak prosto to załatwić... koleś dał mu jedynie świstek że sprzęt kupowany od nich podlega prawu holenderskiemu czy jakoś tak, cokolwiek to ma znaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Witam ma problem chcę kupić ciągnik z dokumentami ale bez tablicy rejestracyjnej i czy w starostwie się nie będą czepiać A po drugie sprzedający ma dokumenty na stary adres a w starostwie nie robił aktualizacji .

 

na umowie w uwagach można wpisać, że adres się zmienił. jeżeli nie ma tablicy to trzeba w WK wypełnić taki świstek że tablica zagnięłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam kupilem traktor i chce go zarejestrować ale poprzedni posiadacz tego ciagnika pow ze on go kupił i traktor był zarejestrowany ale on go nie oplacał ani go nie zarejestrował. I chciałbym go teraz zajestrować ale nie wiem od czego zacząc zeby mi ni przywalili jakiejś kary albo coś ze traktor nie był ubezpieczony 10 lat. Prosze o jakąś rade od czego zacząc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

napisz jakie masz dokumenty?

Rozumiem że Dowód rejestracyjny jest na pana XXX, kupiłeś go od pana YYY, masz umowę kupna-sprzedaży między panem XXX i panem YYY oraz masz umowę kupna-sprzedaży od pana YYY.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

mam dowod rejestracyjny i tablice rejestracyjna. Żadnej umowy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ciapek był wyrejestrowany z 10 lat temu. Posiadam od niego tablice i dowod. Moznago na nowo zarejestrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
mam dowod rejestracyjny i tablice rejestracyjna. Żadnej umowy nie mam

na upartego możesz spisać umowę z tym gościem z DR, tylko podrabiając jego podpis łamiesz prawo. Jeżeli jest to stary DR to nie masz PESELu gościa a to jest potrzebne na umowie (lub nr D.Osobistego).

 

 

 

Ciapek był wyrejestrowany z 10 lat temu. Posiadam od niego tablice i dowod. Moznago na nowo zarejestrowac?
Jeżeli był wcześniej zarejestrowany na Ciebie to bez problemu gdyż ciągnik i przyczepa rolnicza podlegają ponownej rejestracji a było o tym pisane wcześniej (łącznie z podstawą prawną takiej rejestracji).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

ciagnik nie był rejestrowany na mnie i ten gość nie zyje od którego ten ciagnik kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak nie masz z tym gościem umowy KS to raczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

umowa z datą sprzed śmierci byłego właściciela + ostre tłumaczenie czemu nie opłacono PCC i dlaczego wtedy go nie zarejestrowano. Może obić się nawet o czynny żal jak US coś dołoży ale może się udać. Mogą też być ostre problemy, ot co.

 

Dlaczego tego ciągnika nie przerejestrowano wcześniej?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

umowa z datą sprzed śmierci byłego właściciela + ostre tłumaczenie czemu nie opłacono PCC i dlaczego wtedy go nie zarejestrowano. Może obić się nawet o czynny żal jak US coś dołoży ale może się udać. Mogą też być ostre problemy, ot co.

 

Dlaczego tego ciągnika nie przerejestrowano wcześniej?

Zależy jak dawno zmarł ten były właściciel... Problem będzie z OC i urzędem skarbowym. Miałem nie dawno podobny problem ale jakoś dałem radę. Niestety przez to nasze głupie prawo trzeba kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Bo nie było potrzeby
no to teraz się martw.

Nie po to ustawodawca dał 30dniowy termin na zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym.

Szkoda było ~100 zł za przerejestrowanie i jednego dnia w WK?

 

Zależy jak dawno zmarł ten były właściciel... Problem będzie z OC i urzędem skarbowym. Miałem nie dawno podobny problem ale jakoś dałem radę. Niestety przez to nasze głupie prawo trzeba kombinować.
z OC nie będzie problemu, przerabiałem to i idzie się spokojnie wytłumaczyć z tego i nikt nie będzie miał problemów, jak wyjdzie ze skarbówką to nie wiem bo takich manewrów dzięki bogu nie muszę robić.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Mój dziadek jest właścicielem ciągnika Ursusa c-328 od lat 70-tych. Teraz chciałbym przepisać go na siebie. Ciągnik ma ubezpieczenie i dowód rejestracyjny tylko tablica jezt zniszczona i nie posiadamy nawet jej kawałka. Kilka dni temu przeszedł pozytywnie przegląd. Co teraz powinienem zrobić aby stać się jego właścicielem. Gdzie jechać, jakie dokumenty wypełnić itd. Ja nie jestem posiadaczem gospodarstwa rolnego i czy bez problemu i dodatkowych opłat mogę posiadać ciągnik rolniczy? Jeśli to zbyt dużo kombinowania to możnaby też przerejstrować ciągnik na mojego tatę. Wolałbym aby dziadek nie musiał jechać do urzędu bo to już wiekowy człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ciągnik bez tablicy rejestracyjnej nie może przejść przeglądu z wynikiem pozytywnym!!!

 

 

Spisz z dziadkiem umowę kupna-sprzedaży, opłać 2% PCC i do WK.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Przeszedł przegląd bez problemu tylko z adnotacją diagnosty "Brak tablicy rejestracyjnej". Bez przeglądu pewnie w wydziale komunikacji nie miałbym się co pokazywać. Można spisać tą umowę i najwyżej będzie trzeba za dziadka przyjechać z upoważnieniem i powiadomić o zbyciu pojazdu. A czy darowizna w tym przypadku jest możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

witam czy ktoś dostał długą tablice rejestracyjną do traktora ? formalnie chyba sie nie da ale może jest jakiś sposób :) dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja mam takie pytanie. Ciągnik wyprodukowany w 2006r. gdy obowiązywały normy spalin Euro 2. Od tamtej pory nie był rejestrowany czy jest możliwość go zarejestrować gdy teraz obowiązują normy spalin Euro 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

witam czy ktoś dostał długą tablice rejestracyjną do traktora ? formalnie chyba sie nie da ale może jest jakiś sposób :) dookoła

 

Niektóre WK wydają ale wedle naszego prawa jest to nielegalne. Zawsze można sobie kupić tablice na allegro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78
Napisano (edytowany)

Nie spotkałem sie z kupnem tablicy na allegro :) z tego co wiem to wk takiej nie wydają do ciągników

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

większość nowych ciągników ma miejsce na podłużną tablice to jak dostał taki ciągnik homologacje jak nie ma miejsca na kwadratową tablice? coś nie tak to niech importerzy na błotniku przygotują miejsce na tablice żeby było zgodnie z prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ja mam takie pytanie. Ciągnik wyprodukowany w 2006r. gdy obowiązywały normy spalin Euro 2. Od tamtej pory nie był rejestrowany czy jest możliwość go zarejestrować gdy teraz obowiązują normy spalin Euro 3 ?

ale nie jest to już pojazd fabrycznie nowy ;)

po 6 miesiącach staje się pojazdem używanym - poczytaj na "forum diagnostów norcom" - tam Ci dokładnie odpowiedzą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj