Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#401 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:09

Rejestracja ciągnika [połączone] notarialnie,lub umowa kupna-innych opcji chyba raczej nie ma-o koszta chyba podobne,może kupno to mniejsze koszta,ale niektóre firmy ubezpieczeniowe przy darowiźnie honorują zniżki-przechodzą na ciebie,i w takim wypadku przy zakupie innego pojazdu mógłbyś nawet zyskać nie mało.

a tak właściwie to po co tak bardzo chcesz aby sprzęt figurował na ciebie-ja np.miałem jeden ciągnik na siebie(bo sam go już kupiłem)a dwa figurowały na ojca,puki ich nie sprzedaliśmy(przy sprzedaży pieniążki kasował ten co figurował w dowodzie-czyli ojciec,ale to już między nami taka umowa jest,w końcu ojcu też się kilkanaście tysięcy należy).nadal jeszcze dwie przyczepy zarejestrowane są na ojca,używam ich ja i opłacam i nie wnikamy na kogo figurują.

do zwrotu akcyzy wystarczy abyś był współwłaścicielem ciągnika-wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 07:25
  •  

#402 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:40

Rejestracja ciągnika [połączone] Ale jak będę kupował części do maszyn i wystąpie o zwrot vat to czy urząd skarbowy się do tego nie doczepi ze są na tatę? A o zwrot akcyzy występowałem jak jeszcze zadnego ciągnika nie miałem i nic się nie czepiali. Ale jak to bedzie z urzędem skarbowym i jeszcze trzeba pisać nr. rejestracyjny na fakturze a to nie moje.

#403 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam. Kolego LukaszT6030 jest jeszcze jedna opcja wystarczy, że napiszesz wspólnie z ojcem zwykłą umowe darowizny i zarejestrujesz ją w urzędzie skarbowym (powinni mieć tam wzór takiej umowy lub poszukaj w necie), jak Ci ją podbiją to udajesz się do wydziału komunikacji i przerejestrowujesz ciągnik i przyczepę na siebie. Możesz w ten sposób przepisać każdą maszynę.

Edytowany przez mistrzgtsv6, 05 luty 2012 - 21:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:36

Rejestracja ciągnika [połączone] W dodatku umowa darowizny nic nie kosztuje a notariusz lubi kasować nie mało.

#405 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:55

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam.Panowie mam pytnie mam ciągnik ale jest zarejstrowany na mego wujka który mieszka po sąsiecku,ale ja jezdze tym ciągnikiem i ja place ubezpieczenie i jezdze na przeglad.Ale chcialbym go przepisac na siebie i chcialem sie dowiedzieć czy to jest duzo formalnosci zebym go przepisal na siebie???

#406 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:46

Rejestracja ciągnika [połączone] zapytaj wujka-prawnego właściciela-bez jego zgody nic nie zdziałasz.

#407 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:39

Rejestracja ciągnika [połączone] Ale wujek nie bedzie stwarzal klopot,to od czego mam zaczac??

Panowie prosze o porade bo zalezy mi na czasie.

#408 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:05

Rejestracja ciągnika [połączone] przeczytaj posty wyżej(poprzednie)-ta sama sytuacja-wujek czy ojciec,tylko taka różnica.

#409 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:18

Rejestracja ciągnika [połączone] Czyli ja to rozumiem tak;musze spisac z wujkiem umowe że on mi to daje jako darowizne i potem do urzędu skarbowego jak mi to przyjmie to do wydzialu komunikacji i zarejstruje ciagnik juz na mnie???czy dobrze mysle

#410 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:43

Rejestracja ciągnika [połączone] Tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2012 - 19:30

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji ciągnika zakupionego w kraju.

#412 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 luty 2012 - 20:14

Rejestracja ciągnika [połączone] Umowa K-S lub faktura i dowód rejestracyjny.

#413 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 13 luty 2012 - 20:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie, ja taką mam uwagę, jak macie możliwość i chcecie mieć ciągnik na siebie to za życia waszych rodziców, dziadków, wujków i itp, przepisujcie, bo wtedy jest najłatwiej i najtaniej, nie czekajcie aż umrą bo potem jak są krewni co mają wg. przepisów prawo do dziedziczenia, żeby legalnie przerejestrować trzeba sprawę o ustalenie spadku w sądzie zakładać a to kosztuje. Znam to z doświadczenia: ciągnik stał na dziadka, a dziadek zmarł, po pewnym czasie ojciec chciał sprzedać ciągnik, a kupujący chciał przerejestrować na siebie traktor i trzeba było w sądzie sprawę zakładać, udało się to załatwić, tylko koszty są spore i lepiej za życia to zrobić jak darczyńca jest jeszcze w stanie coś podpisać.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#414 Share nicram

nicram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:42

Rejestracja ciągnika [połączone] siema
a co to wogólee jest ciągnik rolniczy wg kodeksu drogowego ? co musiałby mieć star z napędem 6x6 żeby zarejestrować go jako ciągnik ? 8)
koszt rejestracji i ubezpieczenia starego staraaa to kosmos ...

Edytowany przez nicram, 17 luty 2012 - 23:16.

#415 Share nemezis81

nemezis81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2012 - 14:05

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam!
mam pytanie i kłopot, znaleźlismy z mężem stare dokumenty ursusa c-355 posiadamy do niego dowód rej, fakturę zakupu. problem jest taki że ciagnik zarejestrowany jest na teścia który nie żyje 15lat, a traktor byl ze spo;łdzielni rolniczej wzięty, czy da się go ponownie zarejestrowac na męża? Mąz był jedynym dzieckiem nie ma rodzeństwa, gospodarstwo przepisał moj ojciec wcześniej niż kupł ten traktor, w akcie notarialnym jest mowa o maszynach i o drugim traktorze ktory został na męża przerejestrowany. Teśc nie spisal testamentu więc ustatwowo mąz dziedziczył w spadku wszystko, ten traktor wynika że też. Czy jest jakaś szansa by ten drugi tez na meża zarejestrować?

#416 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 luty 2012 - 17:21

Rejestracja ciągnika [połączone] proponuję dowiedzieć się u jakiegoś radcy prawnego,po prostu dowiedzieć się jak do tego po kolei podejść.

a co z teściową?-ona dziedziczy połowę po twoim teściu.

jeśli tak jak piszesz twój mąż jest jedynakiem to raczej są tylko problemy natury formalnej.

#417 Share nemezis81

nemezis81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:34

Rejestracja ciągnika [połączone] teściowa tez nie żyje juz 7 lat więc tylko mąz został

#418 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:09

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie wiem jak jest teraz, ale kupe lat temu jak były stare druki dowodów rejestracyjnych.To wystarczyło pójść do wydziału komunikacji i na podstawie aktu notarialnego o przekazaniu gospodarstwa, wpisywali adnotację o nowym właścicielu(przynajmniej ja tak miałem a zaznaczam że w akcie nic nie było napisane o maszynach rolniczych).

#419 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 22 luty 2012 - 19:34

Rejestracja ciągnika [połączone]

siema
a co to wogólee jest ciągnik rolniczy wg kodeksu drogowego ? co musiałby mieć star z napędem 6x6 żeby zarejestrować go jako ciągnik ? 8)
koszt rejestracji i ubezpieczenia starego staraaa to kosmos ...

Tu masz definicję ciągnika rolniczego wg. kodeksu drogowego:
ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych.
Podejrzewam pewnie że taki Star 266 musi mieć zrobione badania techniczne przed rejestracją i diagnosta musi stwierdzić że jest to ciągnik i wpisać odpowiednią adnotację w formularzu, który wypełnia, i ten formularz przekazuje się podczas rejestracji w wydziale komunikacji. Jakoś Unimogi rejestrują jako ciągniki to takiego Stara może się uda zarejestrować jako traktor. Próbuj, życzę Ci powodzenia. :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2012 - 09:57

Rejestracja ciągnika [połączone] tylko podstawową definicję ciągnika którą podałeś za PORD uzupełniają definicje z rozporządzeń a tam już jest troszeczkę bardziej to sprecyzowane np prędkość max itp.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke