Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2008 - 20:24

Rejestracja ciągnika [połączone] To zależy czy masz znajomości w stacji kontroli pojazdów... I w starostwie.... I ubezpieczalni....czyli jednym słowem Nici z tego :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 06:15
  •  

#22 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 22:09

Rejestracja ciągnika [połączone] Gdy ja sie dowiadywałem to niby da rade poprostu sporządzą nową dokumentacje pojazdu.

#23 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 07:44

Rejestracja ciągnika [połączone] To ja z kolei mam taki problem posiadam zabytkowy cięgnik Porsche kupiłem go już parę lat temu i nie mam do niego żadnych dokumentów czy w ogóle jest możliwość zarejestrowania tego pojazdu.:D

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 09:34

Rejestracja ciągnika [połączone] jako zabytek może :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 09:51

Rejestracja ciągnika [połączone] napewno sie da zarejstrowac ale znając zycie to kupa papierków i troche nerwów w urzędach

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#26 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 13:27

Rejestracja ciągnika [połączone] Chyba trzeba wybrać się tam gdzie się rejestruje i powinni Ci coś powiedzieć.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#27 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 17:14

Rejestracja ciągnika [połączone] ja nie był wyrejestrowany a był kiedyś zarejestrowany to powinno dać rade bo po nim jest jakiś ślad ,tylko trzeba mieć nerwy :D , czas i jakieś wtyki :D
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#28 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 18:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam. Zastanawiam sie z ojcem czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika na mnie i na niego tzn współwłaściciel, tylko że ja mam 16 lat i nie posiadam prawa jazdy. Czy jest taka możliwość i jeśli jest czy ktoś tak ma zarejestrowane, czy mogę zarejstrowac po zdaniu na prawo jazdy, dzięki za odp :)

#29 Share mayday

mayday

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 18:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam forumowiczów!

Mam pytanie, może ktoś już rejestrował pierwszy raz ciągnik rolniczy używany sprowadzony z zagranicy??
Jakie dokumenty muszę otrzymać od sprzedawcy, żebym bez problemowo zarejestrował ciągnik w Polsce?
Chcę kupić ciągnik sprowadzony z Czech, zetor 7245 89rok, jakie dokumenty powinienem otrzymać wraz z ciągnikiem?
Oraz jakie szacunkowe koszty poniosę podczas rejestracji ciągnika w Polsce?

Z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam

#30 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 18:50

Rejestracja ciągnika [połączone] Z tego co wiem do tego żeby zarejestrować maszynę nie trzeba mieć prawa jazdy tak więc jako współwłaściciel możesz być wpisany w dowodzie na pewno.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 18:53

Rejestracja ciągnika [połączone] kiedyś gdy mój brat nie miał prawa jazdy i rejestrował na siebie malucha to chcieli od niego numer prawka a on podał numer mojego ojca

#32 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:03

Rejestracja ciągnika [połączone] możesz teraz normalnie i żadnego prawka nie trzeba i numerów prawka też (jak pisał zdruj77) chyba że do OC .A ten ciągnik to masz czy chcesz kupić

#33 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:09

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie musisz miec prawka i mozna rejestrowac na dwoch. Bynajmniej jak my kiedys robilismy to tak bylo,a pewnie nic sie nie zmienilo.

#34 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 12:50

Rejestracja ciągnika [połączone] Idz wo Wydzialu Komunikacji pod ktory podlegasz i dowiesz sie wszystkiego. Dobra rada. Koniecznie popros, lub sam ZAPISZ sobie to co ci powiedza. Jezeli to mozliwe dopiisz imie i nazwisko osoby, ktora udzielila ci informacji.Bajecznie jakby sie pod tym podpisala. W razie W masz papier z podpisez ze to i to miales miec.

Tak to chyba najszybciej sie dowiesz i z pewnego zrodla.

#35 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 16:09

Rejestracja ciągnika [połączone] Ja co nie co mogę Ci powiedzieć. Ogólne zasady są identyczne jak w przypadku rejestracji auta z zagranicy. Różnice są tylko w opłatach. Nie wykupuje się bodaj książki pojazdu i na 100% nie płaci się opłaty recyklingowej. Z tego co pamiętam to Pani w wydziale komunikacji podała Mi kwotę całkowitą 130zł?

Tak mniej więcej potrzebujesz:
- umowa (jeśli w innym języku to tłumaczenie)
- opłata podatku lub zaświadczenie o zwolnieniu (płatne bodaj 21zł DEBILIZM!!)
- nie jestem pewny jak to jest z urzędem celnym
- naturalnie przegląd techniczny ( ważne kupując sprawdź czy jest wybity nr nadwozia gdzieś na ramie a nie tylko na tabliczce (byłem świadkiem jak jakiś koleś nie mógł na przeglądzie znaleźć w FENDT-cie tego nr i diagnosta nie chciał podbić przeglądu)

Łączny koszt powinien się zamknąć w kwocie ok 400zł (przynajmniej tak Ja wyliczyłem jak chciałem zetora rejestrować tyle że on jest już zarejestrowany na mnie w UK więc troszkę różni się postępowanie ale koszty są takie same)

#36 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Ja sprowadziłem z Holandi Case i jak wiadomo tam traktorów nie rejestróją miałem tylko fakture na niego i to jeszcze na niej w nr. nadwozia brakowało jednego 0 a w tej przetłumaczonej brakowało już dwóch 0 ale to jakoś po przetabiałem i przeszło ( posprawdzaj sobie nr nadwozia.
- koszty tłumaczenia 50 zł
- poszeżony przegląd techniczny 118 zł
- koszt rejestracji ok 112 zł
- ubezpieczenie dajmy na to 50 zł ( jeśli ubezpieczasz w PZU to gdzieś ok 70 zł)

Ja w skarbówce niec więcej nie zapłaciłem , w celnum też nie
A więc podsumując gdzieś koło 330 zł

#37 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 22:05

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam moje pytanie tez jest takie cy ciągnik bez dokumentów itd można jakoś zarejestrować. Nawet nie wiem czy jest tabliczka na ciągniku ale załóżmy że nie ma czy coś więcej wiecie czy da rade zarejestrować? Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 marzec 2009 - 09:12

Rejestracja ciągnika [połączone] wszystko się da - tyle powiem ;)

masz samą blachę rejestracyjną - w starostwie powiedzą Ci od czego zacząć.
masz sam dowód pojazdu bez blachy - tez w starostwie Ci powiedzą.
nie masz nic oprócz sprzętu - wątpie abyśmy żyli w kraju gdzie po nr VIN (skrzynia/tylny most) da się z bazy wyciągnąć dane szczególnie jesli pojazd był wyrejestrowany czasowo.

mieliśmy wyrejestrowaną czasowo przyczepę d46 - dowód w starostwie pozostawiony chyba ale wygrzebałem w garażu blachę i odnaleziono dokumentacje, sporządzono kartę pojazdu i wydano dowód.

ogólnie sprawa rozchodzi sie o to czy jest szansa na znalezienie jakiejs dokumentacji (dowód, blacha, lub znajomi w starostwie co pogrzebią i znajdą) czy też trzeba kombinować jako zabytek czy w inny sposób (te już nie są legalne bo kupowanie dokumentów i przebijanie nr seryjnych/VIN jest przestępstwem).

a i jeszcze jedno - tabliczka na ciągniku - jeśli nie ma takiej ładnej z numerami itp to i tak na bloku jest nr seryjny tylko sprzęt na lawetę i do stacji kontroli pojazdów a oni znajdą no chyba ze przywiezie się diagnostę na podwórko (czasem taniej wychodzi) a najtaniej to zapytać go gdzie ten nr jest.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 10:22

Rejestracja ciągnika [połączone] Wiem tak. CIągnik fendt 308lsa 88r kupionby za małe pieniądza prawdopodbnie z tartaku. Brak dokumentów a gdzie jest blaszka z numerami itd to niewiem. Ale mówicie ze jak są nr nadwozia to da rade zarejestrowac? Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 12:53

Rejestracja ciągnika [połączone] Jesli znajdą w bazie numery to tak jeśli nie to chyba nic z tego

A jak myślicie czy coś w mojej sprawie by wyszło, bo c 330 po śmierci dziadka została wyrejestrowana i tyle a czy teraz po ponad 20 latach dało by się ją zarejestrować, tzn podobno dało by sie ale ile musiał by ojciec zapłacić za taką przyjemność w urzędzie skarbowym jak myślicie? bo w papierach o przekazaniu gospodarstwa jest że przekazuje wraz z c 330 wiec jeśli po śmierci dziadka została wyrejestrowana to teraz jakbyśmy chcieli zarejestrować to za 20 lat jakiejś kary czy odsetek urząd skarbowy nie naliczy?