Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oFsik    138

Chyba trzeba wybrać się tam gdzie się rejestruje i powinni Ci coś powiedzieć.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

ja nie był wyrejestrowany a był kiedyś zarejestrowany to powinno dać rade bo po nim jest jakiś ślad ,tylko trzeba mieć nerwy :D , czas i jakieś wtyki :D


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Witam. Zastanawiam sie z ojcem czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika na mnie i na niego tzn współwłaściciel, tylko że ja mam 16 lat i nie posiadam prawa jazdy. Czy jest taka możliwość i jeśli jest czy ktoś tak ma zarejestrowane, czy mogę zarejstrowac po zdaniu na prawo jazdy, dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mayday    0

Witam forumowiczów!

 

Mam pytanie, może ktoś już rejestrował pierwszy raz ciągnik rolniczy używany sprowadzony z zagranicy??

Jakie dokumenty muszę otrzymać od sprzedawcy, żebym bez problemowo zarejestrował ciągnik w Polsce?

Chcę kupić ciągnik sprowadzony z Czech, zetor 7245 89rok, jakie dokumenty powinienem otrzymać wraz z ciągnikiem?

Oraz jakie szacunkowe koszty poniosę podczas rejestracji ciągnika w Polsce?

 

Z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Z tego co wiem do tego żeby zarejestrować maszynę nie trzeba mieć prawa jazdy tak więc jako współwłaściciel możesz być wpisany w dowodzie na pewno.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

kiedyś gdy mój brat nie miał prawa jazdy i rejestrował na siebie malucha to chcieli od niego numer prawka a on podał numer mojego ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz teraz normalnie i żadnego prawka nie trzeba i numerów prawka też (jak pisał zdruj77) chyba że do OC .A ten ciągnik to masz czy chcesz kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Nie musisz miec prawka i mozna rejestrowac na dwoch. Bynajmniej jak my kiedys robilismy to tak bylo,a pewnie nic sie nie zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Idz wo Wydzialu Komunikacji pod ktory podlegasz i dowiesz sie wszystkiego. Dobra rada. Koniecznie popros, lub sam ZAPISZ sobie to co ci powiedza. Jezeli to mozliwe dopiisz imie i nazwisko osoby, ktora udzielila ci informacji.Bajecznie jakby sie pod tym podpisala. W razie W masz papier z podpisez ze to i to miales miec.

 

Tak to chyba najszybciej sie dowiesz i z pewnego zrodla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Ja co nie co mogę Ci powiedzieć. Ogólne zasady są identyczne jak w przypadku rejestracji auta z zagranicy. Różnice są tylko w opłatach. Nie wykupuje się bodaj książki pojazdu i na 100% nie płaci się opłaty recyklingowej. Z tego co pamiętam to Pani w wydziale komunikacji podała Mi kwotę całkowitą 130zł?

 

Tak mniej więcej potrzebujesz:

- umowa (jeśli w innym języku to tłumaczenie)

- opłata podatku lub zaświadczenie o zwolnieniu (płatne bodaj 21zł DEBILIZM!!)

- nie jestem pewny jak to jest z urzędem celnym

- naturalnie przegląd techniczny ( ważne kupując sprawdź czy jest wybity nr nadwozia gdzieś na ramie a nie tylko na tabliczce (byłem świadkiem jak jakiś koleś nie mógł na przeglądzie znaleźć w FENDT-cie tego nr i diagnosta nie chciał podbić przeglądu)

 

Łączny koszt powinien się zamknąć w kwocie ok 400zł (przynajmniej tak Ja wyliczyłem jak chciałem zetora rejestrować tyle że on jest już zarejestrowany na mnie w UK więc troszkę różni się postępowanie ale koszty są takie same)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik    0

Ja sprowadziłem z Holandi Case i jak wiadomo tam traktorów nie rejestróją miałem tylko fakture na niego i to jeszcze na niej w nr. nadwozia brakowało jednego 0 a w tej przetłumaczonej brakowało już dwóch 0 ale to jakoś po przetabiałem i przeszło ( posprawdzaj sobie nr nadwozia.

- koszty tłumaczenia 50 zł

- poszeżony przegląd techniczny 118 zł

- koszt rejestracji ok 112 zł

- ubezpieczenie dajmy na to 50 zł ( jeśli ubezpieczasz w PZU to gdzieś ok 70 zł)

 

Ja w skarbówce niec więcej nie zapłaciłem , w celnum też nie

A więc podsumując gdzieś koło 330 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam moje pytanie tez jest takie cy ciągnik bez dokumentów itd można jakoś zarejestrować. Nawet nie wiem czy jest tabliczka na ciągniku ale załóżmy że nie ma czy coś więcej wiecie czy da rade zarejestrować? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wszystko się da - tyle powiem ;)

 

masz samą blachę rejestracyjną - w starostwie powiedzą Ci od czego zacząć.

masz sam dowód pojazdu bez blachy - tez w starostwie Ci powiedzą.

nie masz nic oprócz sprzętu - wątpie abyśmy żyli w kraju gdzie po nr VIN (skrzynia/tylny most) da się z bazy wyciągnąć dane szczególnie jesli pojazd był wyrejestrowany czasowo.

 

mieliśmy wyrejestrowaną czasowo przyczepę d46 - dowód w starostwie pozostawiony chyba ale wygrzebałem w garażu blachę i odnaleziono dokumentacje, sporządzono kartę pojazdu i wydano dowód.

 

ogólnie sprawa rozchodzi sie o to czy jest szansa na znalezienie jakiejs dokumentacji (dowód, blacha, lub znajomi w starostwie co pogrzebią i znajdą) czy też trzeba kombinować jako zabytek czy w inny sposób (te już nie są legalne bo kupowanie dokumentów i przebijanie nr seryjnych/VIN jest przestępstwem).

 

a i jeszcze jedno - tabliczka na ciągniku - jeśli nie ma takiej ładnej z numerami itp to i tak na bloku jest nr seryjny tylko sprzęt na lawetę i do stacji kontroli pojazdów a oni znajdą no chyba ze przywiezie się diagnostę na podwórko (czasem taniej wychodzi) a najtaniej to zapytać go gdzie ten nr jest.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Wiem tak. CIągnik fendt 308lsa 88r kupionby za małe pieniądza prawdopodbnie z tartaku. Brak dokumentów a gdzie jest blaszka z numerami itd to niewiem. Ale mówicie ze jak są nr nadwozia to da rade zarejestrowac? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jesli znajdą w bazie numery to tak jeśli nie to chyba nic z tego

 

A jak myślicie czy coś w mojej sprawie by wyszło, bo c 330 po śmierci dziadka została wyrejestrowana i tyle a czy teraz po ponad 20 latach dało by się ją zarejestrować, tzn podobno dało by sie ale ile musiał by ojciec zapłacić za taką przyjemność w urzędzie skarbowym jak myślicie? bo w papierach o przekazaniu gospodarstwa jest że przekazuje wraz z c 330 wiec jeśli po śmierci dziadka została wyrejestrowana to teraz jakbyśmy chcieli zarejestrować to za 20 lat jakiejś kary czy odsetek urząd skarbowy nie naliczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

masz dokument wyrejestrowania?

przęcięty dowód rejestracyjny lub blachę?

skarbówką martw sie na końcu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benn    0

Witam. Kupiłem c 360 z dowodem rejestracyjnym w którym ostatnia wbita data przeglądu to 1987 rok. Póżniej Facet sprzedał ten traktor kolejnemu gościowi który z kolei nie rejestrował go gdyż nie miał takiej potrzeby. Teraz ja kupiłem ten traktor od tego gościa co nie miał takiej potrzeby i chce go zarejestrować dowód mam ale brak ciągłości umów. Bo nie ma poprzedniej. Może ktoś pomoże jak z tego wybrnąć. Jak to zrobić aby go zarejestrować. Czy konieczna jest ciągłość umów? Jeśli ktoś wie bardzo proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

po pierwsze musisz miec umowe miedzy toba a ostatnim wlascicielem kupno-sprzedaz

 

po drugie zrobic przeglad w stacji diagnostycznej (oni wydadza Ci nowe papiery ze ciagnik mial przeglad i jest sprawny)

 

po trzecie potrzebna jest karta pojazdu jezeli byla wydana bo bez niej nic nie zrobisz (ale z tego co piszesz to pewnie drugi wlasciciel nie wyrabial. czy byla wyrobiona to w urzedzie beda wiedziec

 

po czwarte wszystkie oplaty i potem dostajesz tymczasowke a po 2tydniach (niepoprawiac tydnie :):) ) dostajesz staly.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Najprościej kupić od "papierowego właściciela" inni nie dopełnili obowiązku czyli nie byli właścicielami lub muszą dopełnić formalności czyli sporządzić umowy opłacić itp. itd . Można na skróty lub odtworzyć rzeczywistą ścieżkę właścicieli.

 

 

"Papierowo " kto jest OSTATNIM WŁAŚCICIELEM

Edytowano przez andrzej2110
łaczenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@Benn - a ktoś ostatnio szukał na allegro dowodu do czwórki zetora czy ursusa :)

opchałbyś i kupił taki jak Ci potrzeba :)

tak wiem - głupi pomysł.

 

@RSM32 - edytuj posty a dwa - najlepiej kupić od właściciela z dowodu (o ile żyje) z datą sprzedaży dzisiejszą oby nie wplątac się w OC.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

kolego @Nikita ten pierwszy post mozna bylo by inaczej zinterpretowac.

 

Ostatnio 4dni temu ukradli ursusa, i to samo jest zlodziej go nie rejestrowal bo niemial takiej potrzeby i jak kolejny wlasciciel go moze zarejestrowac??

 

proponowalabym usunac ten temat kolego @benn wiesz co i jak z rejestracja, wiec rejestruj ale zeby ten zlodziej go nie zarejestrowal.

*

pozdrawiam Basia


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

dołączę się do tematu i zapytam.

Mamy jedną c-360 która kiedyś była wyrejestrowana aby nie płacić OC

teraz gospodarka jest na mojego brata

i w przyszłości chcemy go zarejestrować

traktor jest opłacony lecz nie ma przeglądu a dowód widnieje na tatę który nie żyje

czy w tym wypadku da się go zarejestrować??


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

w tym przypadku rejestrujesz od nowa na brata tylko papiery jeszcze dadatkowe zlozyc. Popytaj w urzedzie tylko jak trafisz na super urzednika to wszystko Ci wyjasni co i jak§


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do wyrejestrowanego sprzętu - ciekaw jestem czy ciągnik wyrejestrowany (czasowo bądź na stałe) da się ponownie zarejestrować po czerwcu 2009.

 

banan575 - pisze co wiem a jesli ja coś wiem to wie o tym każdy a złodziej to już napewno wie co i jak :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

czy któryś z moderatorów zajmuje się tym działem? bo powoli zaczyna się tu robić smietnik...

 

przenosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj