Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#341 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:08

Rejestracja ciągnika [połączone] witam.mam problem poniewaz niewiwm jak przebiega procedura rejestracji traktora ktory od nowosci nie jest rejestrowany(w holandii jest to norna)ciagnik jest z 2002r od pierwszego wlasiciela rolnika i moze napisac tylko umowe w ktorej mozna zaznaczyc ze pojazd nierejestrowany,koledzy rejestrowal ktos z was taki traktor?normalna procedure znam bo rejestrowalem juz traktor z zachodnimi blachami.prosze o info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 23:21
  •  

#342 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 październik 2011 - 19:17

Rejestracja ciągnika [połączone] Miesiąc temu tez interesowałem się tym tematem bo miałem kupić ciągnik z Danii i też nie był rejestrowany ,poszedłem do "swojego "wydziału komunikacji zapytać o to kierownika tegoż wydziału i powiedział mi że nie ma możliwości rejestracji takiego ciągnika który był dotychczas nie rejestrowany .Powiedziano mi żeby zarejestrować ciągnik trzeba dostarczyć dowód rejestracyjny ,tablicę rejestracyjna i umowę kupna -sprzedaży wraz z tłumaczeniem tej umowy na język polski przez tłumacza przysięgłego ,bez tych rzeczy nie ma co się pokazywać w wydziale komunikacji .

#343 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 23 październik 2011 - 19:40

Rejestracja ciągnika [połączone] Szwagier rejstrował holendra. Tłumaczysz umowę u tłumacza przysięgłego a dalej procedura jak przy zwykłej rejstracji. W Holandii nie trzeba rejstrować ciągników które bodajże nie przekraczają prędkości 25km/h i dużo handlarzy legalizuje w ten sposób ciągniki bez papierów (nie koniecznie kupionych w Holandii).
antyfan AF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 23 październik 2011 - 19:43

Rejestracja ciągnika [połączone] czacha głupoty piszesz.ciagniki z holandii sa z reguły odmładzane

#345 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 październik 2011 - 19:44

Rejestracja ciągnika [połączone] @czacha17
poproś kierownika tego wydziału komunikacji niech zadzwoni do ambasady/konsulatu holandii w PL i się dopyta czy aby napewno dobrze postępuje.
Jedynie diagnosta ma problem z ustaleniem danych pojazdu (masa, dmc, masa przyczep z hamulcem itp) co i tak zwala często na tego który ciągnik chce zarejestrować.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#346 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 23 październik 2011 - 19:58

Rejestracja ciągnika [połączone] Ja mam zetora z holandii. Umowa kupna-sprzedaży i oczywiście tłumaczenie od tłumacza przysieglego. Nic wicej nie potrzeba. I muszą zarejestrować.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#347 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:06

Rejestracja ciągnika [połączone] to najpierw na przeglad i tlumaczenie umowy wystarczy? a diagnosta jak znajdzie date produkcji jak nie w kazdym ciagniku jest na tabliczce znamionowej?

#348 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:11

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam w tamtym roku rejestrowałem ciągnik właśnie z holandi i dobrze znam procedurę rejestracji mianowicie na umowie raczej powinna być zaznaczona klauzura że ciągniki w holandi nie podlegają rejestracji, robisz badanie techniczne ciągnika umowę dajesz do tłumaczenia i z tymi papierami idziesz do urzędu. jakby ktoś się bultał i nie chciał zarejestrować to wal do kierownika i się kłuć ostro bo z tymi papierami muszą zarejestrować.

datę produkcji niech Ci napisze w umowie tylko rzeczywistą żeby nie było że w tych latach nie produkowali takiego ciągnika:D

Edytowany przez mincek18, 23 październik 2011 - 20:13.

#349 Share siwy89

siwy89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:22

Rejestracja ciągnika [połączone] zobacz czy masz z tylu na blotniku od wewnatrz cos w rodzaju tabliczki znamionowej i taki sam numer masz na obudowie tylniego mostu z lewej strony pod zwolnica. diagnosta mi to pokazal jak zciaglismy traktor z holandii

#350 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 23 październik 2011 - 20:51

Rejestracja ciągnika [połączone] rok temu rejestrowałem przyczepe i wystarczy tylko przegląd na którym z tabliczki znamionowej ci wszystko napiszą 100 za przegląd do wydziału komunikacji z tym i umową kupna sprzedaży możesz ją spisać z holendrem po polsku bo mu ona nie potrzebna ja tak robiłem i tylko oświadczenie pod odpowiedzialnością karną że faktycznie był sprowadzony z hollandi i dostajesz rejestracje na miejscu łachy nie robią tylko niektórzy nie chcą tego robić bo myślą że możesz robić przekręt ale nie mają wyjścia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Narcotic

Narcotic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 23 październik 2011 - 22:27

Rejestracja ciągnika [połączone] Przecież wszystkie kradzione rejestruje się jako sprowadzone z Holandii i nie ma z tym najmniejszego problemu.

#352 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 24 październik 2011 - 10:46

Rejestracja ciągnika [połączone] nie tak łatwo bo musi być tabliczka znamionowa z wolnymi numerami bo wydział komunikacji sprawdza czy taki pojazd nie był kradziony i czy nie jest już zarejestrowany na tych numerach gdzie indziej

#353 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 24 październik 2011 - 11:24

Rejestracja ciągnika [połączone] ciekaw jestem o ile taniej kupiliscie te ciagniki z holandii? i czy choc jest tam jeszcze jakis wybor tbo ciagle sciaga sie z tamtad maszyny wiec musi chyba byc tam straszliwa eksploatacja i wymiana sprzetu?

#354 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 październik 2011 - 11:36

Rejestracja ciągnika [połączone] rejestrowaliśmy ciągnik z danii i w naszym wydziale komunikacji nie było takiej możliwości domagali się dowodu wyrejestrowania i żadne tłumaczenia nie pomagały. Urzędnik się uparł i koniec. Ciągnik został wkońcu zarejestrowany w innym wydziale na inna osobę i tam wystarczyło oświadczenie że nie był rejestrowany. W tym roku kupiliśmy belarusa euro 1 od przedstawiciela pronara i nasz wydział komunikacji odmówił rejestracji bo jest to od 2009 roku zakazane. Tylko że w całym kraju nikt tego zakazu nie respektuje. Po 2 miesiącach przepychanek pronar dał nam belarusa euro 2..

#355 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 25 październik 2011 - 09:08

Rejestracja ciągnika [połączone]

Przecież wszystkie kradzione rejestruje się jako sprowadzone z Holandii i nie ma z tym najmniejszego problemu.

ile masz lat?
Słyszałeś że diagności, Wydziały Komunikacji oraz służby kontrolujące nas na drogach mają dostęp do różnych baz danych i numerów VIN? Chcesz powiedzieć że pani Zosia czy Kasia wpisująca numer VIN rzekomo krojonego ciągnika nie zauważy jak wyskoczy jej że ciągnik z takim VINem/numerem ramy został skradziony w innym państwie?
Owszem jest duża ilość ciągników (byłe PGRy) oraz sciągniętych z zachodu ale z niepełnymi dokumentami (czegoś brakuje lub Wydział Komunikacji uparł się aby pojazdu niezarejestrować) które komuś może udać się zarejestrować jako sciąnięty z kraju takiego jak Holandia bo nie zostały zgłoszone jako skradzione.
Poza tym poczytajcie forum norcom - dwie przyczepy z identycznym nr ramy spotkały się po wielu latach w tych samym starostwie.

Co do odmowy rejestracji przez Wydział Komunikacji.
WK jest organem administracji państwowej. Swe działania opiera na prawie ("na podstawie i w granicach prawa").
Jeżeli komuś odmawia rejestracji pojazdu to poproście o rozmowę z kierownikiem i wydanie decyzji o odmowie rejestracji pojazdu (proponuję zobaczyć co musi zawierać decyzja wg przepisów). Nie mogą wam odmówić na zasadzie "sp***rzaj dziadu" bo albo przyjmną dokumenty i zarejestrują albo przyjmą i niezarejestrują ale wydadzą papier dlaczego niezarejestrowali (żądajcie na papierze).
Bardzo szybko panowie i panie odpuszczają i rejestrują tylko jest parę "ale". Rolnik nie może wyglądać jak przeciętny "burak i zadymiarz" i dać się zbyć (bo wezwą ochronę czy policję). Nie może walić od niego kiszonką lub gnojówką. Nie może być nieogolony lub nieostrzyżony. Nie może być ubrany jak fleja w starej koszuli i swetrem dziadka. Ilekroć nie idę do urzędu gdzie mnie nie znają to równo obcięty, ogolony, CK escape lub Lacosta, wypastowane buty (lubie skórzane), nowe czyste ciuchy, głowa wysoko, pewna siebie wymowa, spokojnie, grzecznie - ja nie mam zdrowia się denerwować - niech pani z okienka się denerwuje bo jej za to płacą. Coś nie tak - poproszę z kierownikiem - nie ma kierownika to zaczekam lub bez proszenia idę wyżej (kierownicy też mają przełożonych).
No i najważniejsze - podstawa prawna - traktor z holandii bez rejestracji? Konsulat lub ambasada królestwa holandii i tam zadzwonić z problemem i zapytać jak to jest bo pani w okienku powie wam że się nie da a wy powiecie że wczoraj dzwoniliście i jesteście pewni że ciągników się tam nie rejestruje. To pani w okienku ma czegoś niewiedzieć a wy wszystko.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#356 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 październik 2011 - 12:29

Rejestracja ciągnika [połączone] tylko że w obydwu przypadkach które opisałem panie z wydziału komunikacji odmówiły rejestracji na podstawie przepisów które obowiązują na terenie całego kraju tylko nie wszędzie są respektowane. Odwołania ani skargi nic nie pomaga bo nikt nie może nakazać urzędnikowi działać wbrew prawu.

#357 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 25 październik 2011 - 14:40

Rejestracja ciągnika [połączone] dostałeś na pismie odmowę rejestracji z podaną przyczyną faktyczną oraz podstawą prawną?
Bo jeżeli nic na piśmie nie dostałeś to panie nie odmówiły Ci tylko Cię olały, spuściły na drzewo ....

Edytowany przez Nikita_Bennet, 25 październik 2011 - 14:41.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#358 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:35

Rejestracja ciągnika [połączone] dostałem na piśmie wszystko. Jest przepis który mówi jakie dokumenty trzeba dostarczyć aby zarejestrować pojazd sprowadzony i jest tam wyraźnie że musi być dokument potwierdzający wyrejestrowanie z kraju z którego pochodzi. A w drugim przypadku jest przepis który zabrania rejestracji ciągników euro 1. Co ciekawe mój ciągnik ten euro 1 został bez problemu zarejestrowany gdzie indziej tylko musieli go trochę podmalować bo miał tura a potem gość który kupował chciał bez tura.

Edytowany przez damian40000, 25 październik 2011 - 17:44.

#359 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 29 listopad 2011 - 14:24

Rejestracja ciągnika [połączone] Odświeże temat.
Dziś byłem na przeglądzie i w wydziale komunikacji.
Na przeglądzie napisano że poprzedniej tablicy rej. brak co stanowi problem przy rejestracji w komunikacji.
Pani w okienku stwierdziła że muszę zwrócić jej francuską tablicę lub zdobyć zaświadczenie od sprzedawcy ( handlarza ) że kupił traktor bez tablicy.
Co robić?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:53

Rejestracja ciągnika [połączone] Ciagnik zarej.w urzedzie kom daty ich nie interesuja[chodzilo mi o u skarbowy tam14 dni]w komunikacji nic nie wspomnieli o skarbowym , byc moze ze mialem fakture vat [ale na poprzedniego wlasciciela]tak ze wszystko ok koszt rej- 121.50zł