Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#301 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 07:54

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli pojazd był czyjąś własnością musi byc przeprowadzona sprawa spadkowa. Jeśli zarejestrujesz jako sam musisz pisac oświadczenie skąd wziołeś części. Muysisz więc skłamać a to równa się z popełnieniem przestępstwa poświadczenie nie prawdy. Za to chyba dają do 5 lat. Co do sprawy spadkowej nie wiem jak to jest może sąd przyzna ten ciągmnik przez zasiedzenie w dobrej wierze. Okres to 5 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 01:36
  •  

#302 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 08:13

Rejestracja ciągnika [połączone] zapomnijcie o tym sam-ie musi być rama własnej konstrukcji nikt nie zarejestruje ciagnika seryjnego jako sam poczytajcie na forum diagnostów ;)

#303 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 26 marzec 2011 - 08:23

Rejestracja ciągnika [połączone] Znajomy składana C 360 tke zarejestrował jako SAM, jezdzil nia przez 20 lat bez rejestracji a teraz mu sie uznało ja zarejestrowac i dało sie ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 09:27

Rejestracja ciągnika [połączone] To wszystko zależy od rzeczoznawcy i diagnostów. U nas wszystko polega na uznaniowości urzędników. Jak się komuś uwidzi to ci orginał jako sam zarejestrują.

#305 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 02 czerwiec 2011 - 23:42

Rejestracja ciągnika [połączone] Odświeżam

Rejestrowałem ciągnik w maju, nowy, kupiony od dilera JD w niemczech, nigdy nie rejestrowany.
Otrzymałem od sprzedawcy homologację, brief, dodatkowy suplement od homologacji, parę innych papierów oraz oczywiście rachunek (fakturę VAT).

Posiadam NIP europejski, więc sprzedawca wystawiając mi rachunek wpisał na nim wartość maszyny netto w zgodzie z paragrafem 6A ustawy o dostawie wewnątrz wspólnotowej.
Procedura prosta i przyjemna, jestem płatnikiem podatku VAT więc tam mi go nie naliczają bo tu i tak bym go odliczył więc po co kręcić :D

Jak przyszło do rejestracji to okazało się, że w wydziale komunikacji należy okazać się zaświadczeniem VAT-25.
VAT-25 mówi o uiszczeniu należnego podatku VAT lub o braku konieczności jego uiszczania.
Przed rokiem 2011 ciągnik rolniczy traktowany był przez US jako "nośnik narzędzi", po zmianie interpretacji przepisów traktowany jest jako "środek transportu" i jako taki musi mieć uregulowany stan podatku VAT na zasadzie, że trzeba go zapłacić jak maszynę kupiona po cenie netto.
Sytuacja absurdalna, gdyż jak w 2009 roku robiliśmy ten sam myk z ciągnikiem to poszło bez płacenia VAT'u.
Żeby zebrać pieniądze na VAT trzeba było poruszyć niebo i ziemię a pani z US powiedziała :"spokojnie, pan wyjdzie na zero, bo my oddamy panu ten VAT".
Nie docierało do niej, że wyciągnąć prawie 100 tyś. zł z kieszeni to nie tak prosta sprawa. A forsa z fiskusa to dopiero we wrześniu.

Dodatkowo dane w homologacji nie zgadzały się pierwszym przeglądem w polsce i chryja w komunikacji na maksa się robiła. Więc zarejestrowałem ciągnik jako import jednostkowy, bez homologacji.
Można w ten sposób jedną maszynę na rok sprowadzić i zarejestrować.
Wtedy patrzą tylko na przegląd polski.

No się trochę wyrzaliłem <_<

BTW
wymagane dokumenty i obowiązujące opłaty można chyba znaleźć na stronach wydziałów komunikacji lub BIP SP
LINK http://www.pyrzyce.samorzady.pl/?k=72

Edytowany przez bamse, 02 czerwiec 2011 - 23:48.

#306 Share Szulik

Szulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 16:08

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam .Moze ktos mi pomoże w takiej sprawie.Otóż posiadam ursusa c-360 i chciałbym go ponownie zarejestrować.Kilkanaście lat temu gdy wydziały komunikacji były w każdej gminie,mój ojciec go wyrejestrował.Posiadamy tylko fakture na zakup tego ciągnika.Czy jest możliwość ponownego zarejestrowania tego ciągnika.Dzieki z góry za pomoc.

#307 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 16:20

Rejestracja ciągnika [połączone] Powinno dać radę ale najpierw musisz zrobić przegląd na stacji kontroli pojazdów. :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#308 Share Szulik

Szulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:08

Rejestracja ciągnika [połączone] O przegląd to się nie martwię,bardziej o to czy mi go ponownie zarejestruja w WK. :rolleyes:

#309 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:10

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeśli nie kradziony to powinni zarejestrować :D
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#310 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:29

Rejestracja ciągnika [połączone] zależy czy był wyrejestrowany "czasowo"czy na "stałe"(czyli złomowany).a przy wyrejestrowaniu czasowym-podejrzewam że będzie potrzebny przegląd rozszerzony.

najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie informacji w wydziale komunikacji(przed robieniem przeglądu),powinieneś mieć jeszcze jakiś dokument od niego oprócz faktury(pocięty dowód).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:37

Rejestracja ciągnika [połączone] Przerabiałem ten temat na początku roku.Miałem ciągnik wyrejestrowany na stałe i go zarejestrowałwm ponownie. Musisz mieć dokument z wyrejestrowania, zwykła kartka A4 na której są dane ciągnika i wszystko potwierdzone pieczęcią wójta(bynajmniej takie pisma dawali w 1995r) Bez tego nic nie zdziałasz.Idziesz z tym do wydz komunikacji i na podstawie tego dokumentu oraz dokumentu zakupu dostajesz tablice czasowe na 2 tyg na zrobienie przeglądu rozszerzonego.Wracasz z tym i rejestrujesz na normalne blachy.to by było tyle :rolleyes:

#312 Share Szulik

Szulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:25

Rejestracja ciągnika [połączone] Musze poszukac czy jest jakis papier z wyrejestrowania.Dowodu rej to na pewno nie ma ,zabrali go w wydziale komunikacji(w gminie),gdy był wyrejestrowywany.Ciekawe czy w obecnym wydziale komunikacji w starostwie może być ten dowód,może w jakimś archiwum cos takiego przetrzymuja.

#313 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:38

Rejestracja ciągnika [połączone] Raczej nie będzie. Na tej kartce były wszystkie dane pojazdu z dowodu.Pytali się jeszcze o tabl. rej ale powiedziałem że zabrali przy wyrejestrowaniu.W wydz kom. mają jakieś stare księgi w których są dane co do wyrejestrowania

#314 Share Szulik

Szulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:49

Rejestracja ciągnika [połączone] Czyli będa mieli odnotowane gdzieś ,że taki ciągnik istniał wogóle i był zarejestrowany.

#315 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 19:13

Rejestracja ciągnika [połączone] Tak.W moim przypadku szukała po dacie wyrejestrowania

#316 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:49

Rejestracja ciągnika [połączone] Witajcie.
Mam mały problem.
Mój dziadek posiada Ursusa c-360. Jest on zarejestrowany lecz nie ma przeglądu od 1994roku. Niestety tablica rejestracyjna zginęła wraz z oryginalną przednią atrapą ;[
I tu mam kilka pytań :)
Co trzeba zrobić aby go zarejestrować z powrotem?
Czy dziadek może go na mnie go przerejestrować? (mam 15 lat)
Jeśli nie może to przerejestruje go na mame.
Gdzie trzeba się udać w celu załatwienia formalności?
z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#317 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:01

Rejestracja ciągnika [połączone] Idź do starostwa powiatowego do wydziału komunikacji to ci wszystko wytłumaczą Ale według mnie to nie powinno być z tym problemu jeśli ciągnik przejdzie badania techniczne.

#318 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:03

Rejestracja ciągnika [połączone] http://www.agrofoto....615#entry734615jest ten sam wątek.a formalności i najwięcej informacji w Powiatowym Wydziale Komunikacji.

ok połączyłem

Edytowany przez milanreal1, 10 czerwiec 2011 - 21:56.

#319 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2011 - 15:45

Rejestracja ciągnika [połączone] Pozwólcie że przyłącze się do tematu bo mam podobny problem a mianowicie posiadam zetora 5011 którego włascicilem był mój ojciec który zmarł nagle w 2008 roku i tu moje pytanie jaka jest w takich sprawach procedura: czy mam iść do WK aby mi go zarejestrowali czy zakładać w sądzie sprawe spadkową? Za pomoc z góry dziękuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 czerwiec 2011 - 16:11

Rejestracja ciągnika [połączone]

Przerabiałem ten temat na początku roku.Miałem ciągnik wyrejestrowany na stałe i go zarejestrowałwm ponownie. Musisz mieć dokument z wyrejestrowania, zwykła kartka A4 na której są dane ciągnika i wszystko potwierdzone pieczęcią wójta(bynajmniej takie pisma dawali w 1995r) Bez tego nic nie zdziałasz.....

A świstak siedzi i zawija.
Pisałem nie raz - nam wystarczyła blacha rejestracyjna - kobita w WK płakała że się nie da, że przepisy, że to że tamto ale się dało (ciągnik rolniczy i przyczepa rolnicza podlegają ponownej rejestracji - nawet gdzieś na forum podawałem artykuł z PORD). Na podstawie dostępnych dla nich (i SKP) katalogów wystawiła kartę informacyjną pojazdu, później BT na SKP i do Wydz. Komunikacji po dowód rejestracyjny.

Obecnie będę przerabiał podobny patent. Przyczepa rolnicza Sanok wyrejestrowana chyba w 82 czy 89 roku. Stare tablice (dwie litery województwa i cztery cyfry). Mam tylko blachę i pokwitowanie wyrejestrowania w urzędzie który nie istnieje oraz umowę kupna sprzedaży. Tak mam zamiar to zarejestrować ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke