Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 20 grudzień 2010 - 18:32

Rejestracja ciągnika [połączone] bo po przerejestrowaniu musisz jechać przepisac mumery na polisie oc lub rejestrujesz na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ( czas 31 dni)i dopiero po rejestracji jedziesz przepisac i urególować ubezpiecxenie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 07:24
  •  

#262 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 19:06

Kara 4000 tys zł obowiązuje w przypadku samochodów, jeśli chodzi o ciągniki i przyczepy wynosi ona 400 zł. Jeśli chodzi o tak długi okres w przypadku braku opłacania OC to nikt się nie będzie czepiał bo zgodnie z obowiązującymi przepisami wyrejestrowane ciągniki i przyczepy rolnicze podlegają powtórnej rejestracji.

Stawki za brak ubezpieczenia UFG. http://gb.pl/ubezpie...zpieczenia.html

Tylko nie mylić braku opłaty z brakiem ubezpieczenia, bo jeżeli nie opłacimy to umowa nadal trwa i rosną nam tylko należności w firmie ubezpieczeniowej, gorzej jeżeli kupimy auto/maszynę i nie zawrzemy polisy OC wtedy te stawki obowiązują (pod warunkiem że zatrzyma nas policja lub spowodujemy kolizję bo inaczej to nikt nie wie że nie płacimy polisy OC bo dziś mamy kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych a one nie są z sobą połączone). - Tak było kiedyś, nie wiem jak ta sprawa wygląda dziś..

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#263 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:20

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie u mnie jest taki problem- a może tylko mi się tak wydaje... mianowicie...

Mój ursus jest zarejestrowany.Posiadam starą czarną tablicę ale niestety dowód został zgubiony...Gdzie się udać i jak to rozwiązać żeby było dobrze...?
Jest jeszcze jeden problem z ubezpieczeniem.Tata mówi że jak go kupił(od wujka) to nie płacił ubezpieczenia-prawdopodobnie w ogóle go nie wykupił(Czy w latach 90 ubezpieczenie było obowiązkowe?) a jeśli to ubezpieczenie było a Tata nie płacił to będą tego jakieś konsekwencje? Czy jeśli ubezpieczenie które miał wujek się skończyło a nikt go potem nie przedłużył to mogą być jakieś problemy?Niestety wujka już nie mogę dokładniej wypytać...Dodany obrazek

Kurcze 19 lat,szmat czasu jak by przyszło płacić jakieś kary to było by nieciekawie.Muszę w końcu te sprawy po prostować bo mam sprawny ciągnik a po drodze strach śmigać.....
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:20

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie u mnie jest taki problem..... mianowicie...

Mój ursus jest zarejestrowany.Posiadam starą czarną tablicę ale niestety dowód został zgubiony...Gdzie się udać i jak to rozwiązać żeby było dobrze...?
Jest jeszcze jeden problem z ubezpieczeniem.Tata mówi że jak go kupił(od wujka) to nie płacił ubezpieczenia-prawdopodobnie w ogóle go nie wykupił(Czy w latach 90 ubezpieczenie było obowiązkowe?) a jeśli to ubezpieczenie było a Tata nie płacił to będą tego jakieś konsekwencje? Czy jeśli ubezpieczenie które miał wujek się skończyło a nikt go potem nie przedłużył to mogą być jakieś problemy?Niestety wujka już nie mogę dokładniej wypytać...Dodany obrazek

Kurcze 19 lat,szmat czasu jak by przyszło płacić jakieś kary to było by nieciekawie.Muszę w końcu te sprawy po prostować bo mam sprawny ciągnik a po drodze strach śmigać.....

Edit

Zmuliło mi neta i poszły dwa posty.Proszę moderatora o usuniecie jednego z nich.Z góry dziękuje i przepraszam za kłopotDodany obrazek

#265 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:26

Stawki za brak ubezpieczenia UFG. http://gb.pl/ubezpie...zpieczenia.html

Tylko nie mylić braku opłaty z brakiem ubezpieczenia, bo jeżeli nie opłacimy to umowa nadal trwa i rosną nam tylko należności w firmie ubezpieczeniowej, gorzej jeżeli kupimy auto/maszynę i nie zawrzemy polisy OC wtedy te stawki obowiązują (pod warunkiem że zatrzyma nas policja lub spowodujemy kolizję bo inaczej to nikt nie wie że nie płacimy polisy OC bo dziś mamy kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych a one nie są z sobą połączone). - Tak było kiedyś, nie wiem jak ta sprawa wygląda dziś..

i teraz bym musiał wydrukowac to co jest pod tym linkiemi przejśc sie do HDI HESTI I PZU i ciekawe co by powiedzieli :unsure:

#266 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:35

Rejestracja ciągnika [połączone] W sprawie dowodu musisz się udać do Wydziału Komunikacji a z ubezpieczeniem OC się nie przejmuj (każdy dziś walczy o klienta) najwyżej zniżek nie dostaniesz.

i teraz bym musiał wydrukowac to co jest pod tym linkiemi przejśc sie do HDI HESTI I PZU i ciekawe co by powiedzieli :unsure:

A ciekawe co by powiedzieli ???

Nie płacąc raty nie rozwiązujesz umowy ( bo żeby dziś rozwiązać umowę to musisz auto/maszynę sprzedać lub zezłomować), bo jeżeli będzie zadłużenie to wyślą wezwanie do zapłaty jak jest auto/maszyna na dwie osoby zarejestrowane to obie dostają wezwanie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#267 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:35

Rejestracja ciągnika [połączone] zajdziesz do wydzialu podasz numer rejestracyjny i albo wydadzą duplikat dowodu rejestracyjnego (mi wydali jak mój przepadł) lub dadza juz nowe białe tablice starą oddasz i dostaniesz nowy tymczasowy dowód, po 30 dniach zajdziesz po odbiór właściwego dowodu tylko wtedy muszisz miec juz go ubezpieczonego bo kserują polise zanim dadza właściwy dowód, a ubezpieczyc ubezpieczysz tylko idz do innej firmy, kiedyś nie mieli ewidencji pojazdów wiec nie powinno być problemów, na dzien dzisiejszy nie wiem jak jest dokładnie, ale miałem dwa maluchy jeden zezłomowałem w tym roku to w wydziale oddałem tablice dowód i papier od zakładu utylizacji o ubezpieczenie nikt nie pytał, a ten co został stoi zarejestrowany z tablicami, byłem w PZU napisałem podanie ze chce wypowiedziec umowe ubezpieczenia i tyle wykreslili mnie z ewidencji i nik do dzis sie nei zgłosił a stoi juz z 3 lata

#268 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:43

W sprawie dowodu musisz się udać do Wydziału Komunikacji a z ubezpieczeniem OC się nie przejmuj (każdy dziś walczy o klienta) najwyżej zniżek nie dostaniesz.

A ciekawe co by powiedzieli ???

Nie płacąc raty nie rozwiązujesz umowy ( bo żeby dziś rozwiązać umowę to musisz auto/maszynę sprzedać lub zezłomować), bo jeżeli będzie zadłużenie to wyślą wezwanie do zapłaty jak jest auto/maszyna na dwie osoby zarejestrowane to obie dostają wezwanie.

umowe mozesz rozwiązać :unsure: 30 dni przed koncem polisy OC piszesz wniosek o rozwiazanie ubezpieczenia a powód jakby chcieli to np. ze przenosisz do innej ubezpieczalni ;)

a z tym co by powiedzieli to chodziło mi o to ze ost byłem i w hesti mi pow ze obojetnie jaki pojazd nie ma powyzej 14 dni oc to kara jest 4 tyś a pod tym linkiem piszecoś innego :D

#269 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 14:51

Rejestracja ciągnika [połączone] Stawki z linka są jak najbardziej prawdziwe. Wiem do z doświadczenia bo rok temu miałem kolizje, ciągnik miał OC, przyczepa nie. Policja chciała zabrać przyczepe na lawecie ale szybciutko w ciągu 20 minut kupiłem OC i chociaż lawete darowali. przyszło wtedy do zapłaty za brak oc ok. 400 zł.

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:07

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie sprawa nie jest taka prosta zalezy ilu bylo tych poprzednich wlascicieli bo jest jeszcz cos takiego jak oplata w urzedzie skarbowym ktora trzeba zaplacic i to chyba w 30 dniach i kto teraz jesli tego nigdzie nie zglaszal wypisze nowa umowe zeby miec problemy z US.Przerabialem podobny temat ale to bylo 25 lat temu to jeszcze przeglady robili nie wychodzac z biura a teraz to smierdzaca sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 29 grudzień 2010 - 09:06

Rejestracja ciągnika [połączone] Ale jak kupujesz od kogoś ciągnik i czy to 3 czy 4 właściciel od któreku kukpujesz
to sporządzasz umowe kupna-sprzedaży i jak z tą umową pójdziesz do urzedu skarbowego (jest na to 30 dni od kupna) to co bedziesz miał jakies sankcje że poprzedni właściciela nie uiścili opłaty?, mi sie wydaje że idziesz i płacisz jakąs tam sumę jej wysokośc ustalają od rocznika pojazdu jaki kupiłeś i częściowo od kwoty wpisanej na umowie, ale płacisz za swoją umowe co mi do tego że ktoś kiedyś tam nie zapłacił jak mają taką potrzebe to niech ściągają zaległości od poprzednich właścicieli...

#272 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:56

Rejestracja ciągnika [połączone] Kolego Roki212 nie mialem na mysli sankcji wobec wlasciciela tego ciagnika tylko czy sa umowy z tymi poprzednimi bo jak nie a przyjdzie odtworzyc to niewiem czy oni tak latwo napisza nastepna,a jak wlasciciel w komunikacji zglosi ze jest ktoryms tam z koleji to napewno bedzie mosial odtworzyc wszystkich po kolei, bo ten ciagnik nie byl przerejestrowywany za kazdym razem.

Edytowany przez MAT912, 29 grudzień 2010 - 13:01.

#273 Share ursusek902

ursusek902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:34

Rejestracja ciągnika [połączone] Przez 10 lat miałem ciągnik nieubezpieczony(1997-2007)i w końcu zdecydowałem skończyć z tą partyzantką.
Poprzednio miałem ubezpieczonego w Concordi czy jak to się tam pisze.
Ubezpieczyłem go bez problemu w TUW i mam wszystkie zniżki, żadnej kary nie maiłem
I miałem samochód, samochód sprzedałem, ale nie zdążyłem sporządzić umowy sprzedaży(nowy właściciel zmarł)
Musiałem go ponownie ubezpieczyć po 4 letniej przerwie,żeby go wyzłomować i też nie było żadnej kary i żadnych problemów

Edytowany przez ursusek902, 29 grudzień 2010 - 18:35.

#274 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:12

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie więc troszkę się wyjaśniło....

Zadzwoniliśmy do wydziału komunikacji z zapytaniem czy da się zarejestrować i ponoć bez niczego da się to zrobić.Kazali tylko zrobić przegląd(już zrobiony) i można przyjeżdżać-wszystko da się załatwić....

Wszystko fajnie..Przegląd przeszedł Wydział komunikacji da się załatwić...tylko potem trzeba jeszcze ubezpieczyć...Dodany obrazek I tutaj jest pewien problem bo nie Tata nie płacił ubezpieczenia-w ogóle chyba nie wykupował)od kiedy zakupił ciągnik...nie wiem czy poprzedni właściciel płacił czy nie(w latach 90 był obowiązkowe oc?:) Czy w takiej sytuacji będą jakieś nie przyjemności związane z zaległymi składkami? Czy w ogóle mogą stwarzać problemy? Czy jeśli ciągnik przeszedł by na innego właściciela to zakład ubezpieczeń "ścigał" by go za zaległe składki poprzedniego właściciela? Czy po zmianie właściciela ubezpieczyciel mógłby upomnieć się u starego właściciela o te zaległe składki?

Sorry że tyle pytań ale nie chcę mieć po jakimś czasie niespodzianki....

Ile kosztuje ubezpieczeni OC ciągnika? Jak oni to obliczają?
Zwyżki też dają tak jak w przypadku samochodu?
Ile płacicie za swoje ciągniki?

#275 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:03

Rejestracja ciągnika [połączone] Znajdź firmę co ci ubezpieczy.Bo nie każda chcę.I tu jest największy problem.Ale nie powinno być żadnych problemu z tym.O karze też nie ma mowy.Ja płace 44 zł za MTZ82 w ANIQA.Ile macie zniżek na samochód to ciągnik to samo.Ja mam 60%,max.Do tyłu nawet nie powinno się płacić.

Ja zapomniałem zapłacić i jak w teraz sprzedawałem ciągnik to chciałem pozapłacać.To zapłaciłem 2 lata do tyłu,bo musiałem,niezapłaconą składkę.przyszło upomnienie a ja nic.Rok poprzedni już nie,bo nie było przedłużenia umowy. Tylko zawarłem całkiem nowe ubezpieczenie.Czyli rok nic nie płaciłem.Żadnych kar nie płaciłem.

Dla pewności wejdź do przedstawiciela i się spytaj po cichu co z tym może być.

Ale jak ciągnik nigdy nie był ubezpieczony to nic po prostu nowe ubezpieczenie.Tak jak byś go z zagranicy przywiózł.

#276 Share ursusek902

ursusek902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:40

Rejestracja ciągnika [połączone] chyba płacę 38zł w TUW, zniżki tak jak na samochód 60%

#277 Share komand19

komand19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 07:25

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam,

Zwracam się do Was z zapytaniem następującej treści.

Mam okazję kupić ciągnik Case 745 xl po okazyjnej cenie z Niemiec. Ciągnik nie pracował w polu, był jedynie stosowany do przewozu pasz w gospodarstwie. Ciągnik ten wogóle nie wyjeżdżał poza gospodarstwo stąd jego właściciel nie zarejestrował go (czy to wogóle możliwe w Niemcach??) Stąd mam pytanie czy po przywiezieniu tego ciągnika do Polski będę mógł go zarejestrować??

#278 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 08:24

Rejestracja ciągnika [połączone] A ma Brief?

#279 Share PUDZIAN

PUDZIAN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 08:48

A ma Brief?

Witaj tego ciagniaka niezareistrujesz w polsce , bo musisz miec dwa brify zeby go wposce zarejstrowac,.ja mam do sprzedania deutz 30.70 z turem i sprzednim napedem 87 rok w bardzo dobrym stanie i ine maszyny tel. 00491631474043 e-mail jupet@gmx.net

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 09:04

Rejestracja ciągnika [połączone] Przeczytaj i popytaj tu... nie daj się naciągnąć.

http://www.agrofoto....go-z-zagranicy/

KPK Kumurun Team