Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#241 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 06 maj 2010 - 07:47

Rejestracja ciągnika [połączone] Miałem podobny problem, tyle że odwrotnie. Otóż kilka miesięcy wstecz sprzedałem w imieniu mego dziadka U330 z 1973r, stary ale jary był. Pomyślałem no i po kłopocie, dałem dowód rejestracyjny z ad że pojazd wyrejestrowany coś w 1987 czy 1988r. Nie pamiętam dokładnie. Niedawno przyszło wezwanie do zapłaty z funduszu gwarancyjnego ubespieczeń, że należy opłacić zaległą składkę OC z odsetkami za te lata do dziś, ładnych pare setek naliczyli. No cóż okazało się że to handlarz kupił ten ciągnik i odsprzedał na drugi koniec polski gdzieś w góry. Ten gość co rejestrował go, stary dowód oddał w wydziale komunikacji , więc nie miałem żadnego dowodu na to że ciągnik był wyrejestrowany. Poszedłem do swojego wydziału komunikacji i poprosiłem o pomoc, niechętnie na to przystali bo nie było dziadka ze mną. Dziadek ma ponad 90 lat i trochę traci pamięć więc i tak by nic mi nie pomógł oświadczyłem. Urzędnik wyszukał po około 30min kartotekę tego ciągnika i napisał mi oświadczenie stwierdzające że ciągnik był wyrejestrowany coś tam w 1986 lub 1988. Wysłałem do funduszu i po kłopocie, należność umożyli. Dodam że dużym utrudnieniem było to że kilka lat wstecz były likwidowane wydziały komunikacji w gminach i wszelkie dokumenty były przenoszone do starostw. Jednak szczęście, że ten urzędnik znalazł mi tą kartotekę. Tak więc myślę że poproś ładnie tą urzędniczkę aby poszukała w archiwum, może niech sprubuje porosić ją Twoja Mama bądz Żona jak masz lub siostra. Czasem takie pindy są upierdliwe dla facetów. POWODZENIA :)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 19:28
  •  

#242 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 maj 2010 - 09:51

Rejestracja ciągnika [połączone] witam chciał bym się dowiedzieć co powinienem dostać od sprzedającego za granicy jakie dokumenty i gdzie co powinno być podbite (słyszałem taki numer że koleś sprowadził 20 aut na zamówienie i gdzieś nie była podbita pieczątka i nie mogli zarejestrować aut :) ) więc się pytam gdzie co powinno być podbite i co sprawdzać żeby nie było jaj że dostałem nie te dokumenty od tego ciągnika lub jest jakiś składak po wypadkowy ;)

A ciągnik będzie to JD 3050-3350 lub 3650

#243 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 26 maj 2010 - 22:01

Rejestracja ciągnika [połączone] Identyczna historia z maszynami sprowadzonymi z wysp ?
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#244 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 23:55

Rejestracja ciągnika [połączone] Sory za odgrzewanie kotleta ale mam pytanie odnośnie tego co napisał hedonity. Jeśli ojciec ok 20 lat temu wyrejestrował ciapka, nie ma tablicy ani dowodu ale jak pójdzie do wydziału komunikacji to w archiwum powinni odnaleźć dokumenty stwierdzające, że ciapek te 20 pare lat temu był zarejestrowany na ojca i nie powinno być problemów z rejestracją?

#245 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 07:59

Rejestracja ciągnika [połączone] Do Arek-Ojciec niech idzie do wydziału tam powinni mieć wszystkie dokumenty odnośni ciągnika ,potem przegląd i cągnik zarejestrowany,tak miałem u siebie też w latach 90 ciapek był wyrejestrowany.

#246 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 listopad 2010 - 09:52

Rejestracja ciągnika [połączone] ciągnik rolniczy i przyczepa rolnicza mimo wyrejestrowania podlegają ponownej rejestracji!

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1) odzyskanego po kradzieży;
2) zabytkowego;
3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;
4) ciągnika i przyczepy rolniczej;
5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

gwarantuje to nam: USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1997 Nr 98 poz.602)

często pracownikom Wydziału Komunikacji nie chcę sie tego robić i zbywają nas różnymi tekstami ale wtedy podanie tej podstawy prawnej + poproszenie kierownika baaardzo pomaga :)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#247 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 17:59

Rejestracja ciągnika [połączone] Panowie mam takie pytanie w sprawie rejestracji.Tylko to chodzi o model c 360.Więc mam większość dokumentów mam stary dowód rejestracyjny,umowę kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem,mam też kwitek z wymiany silnika w pomie Tylko nie posiadam tablicy rejestracyjnej bo mój dziadek pocioł tablicę na jakiś inny użytek wiem że głupio zrobił ale co zrobić.Dlatego czy w urzędzie będą się czepiać za nie posiadanie tablicy rejestracyjnej??I czy będę płacił jakieś kary.Dodam że dziadek na siebie nie rejestrował ciągnika tylko to jeszcze dowód z kółka rolniczego gdzie dziadek ten ciągnik nabył.Więc co po kolei zrobić aby zarejestrować taki ciągnik??Proszę o pomoc bo chciałbym go teraz zarejestrować i jeździć normalnie po szosie Proszę o szybką odpowiedz
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#248 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:30

Rejestracja ciągnika [połączone] Z blachą to możesz wcisnąć kit, że została zgubiona. A co do numeru silnika to teraz nie jest chyba potrzebny, przynajmniej w dowodach rejestracyjnych samochodów nie ma wpisanego takowego numeru, gdyż jest on uznany jako część zamienna pojazdu. Ważne aby numer nadwozia sie zgadzał. Pamiętaj, że przy rejestracji musisz posiadać ważny przegląd minimum 1 mies do przodu.

#249 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 18:41

Rejestracja ciągnika [połączone] No z przeglądem nie będzie problemu tylko zastanawiam sie czy po tylu latach co nie był opłacany czy nie trzeba będzie kary jakiejś płacić i czy się nie będą sapać za takie rzeczy.Oraz ile to wszystko mniej więcej koszt wyniesie??
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#250 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:00

Rejestracja ciągnika [połączone] Ja słyszałem , ze po 5 latach jak nie płacisz ubezpieczenia to ubezpieczyciel usuwa wszystkie dane dotyczące pojazdu . Ja bym nie ryzykował ubezpieczac u tego samego ubezpieczyciela co był kiedys , najlepiej ubezpiecz w innej firmie i nikt nie bedzie się niczego czepiał ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:07

Rejestracja ciągnika [połączone] eh o to ubezpieczenie się nie martw my nie płaciliśmy kilka lat to gościówa się aby zapytała co się działo z tym ciągnikiem przez tyle lat ;)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#252 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:56

Rejestracja ciągnika [połączone] z tym ubezpieczeniem to nie jest wesoło bo jezeli pojazd jest zarejestrowany to musi być opłacone OC jezeli niema OC powyzej 14 dni to najnizsza kara to 4 tyś zł :)wiadomo z cxasem rosnie :) ale jest mozliwośc ze tego sie nie bedzie płacić jezeli ubezppieczyciel się nie dopatrzy to nic nie bedzie ale własnie co 5 lat usówaja papiery i zeby się nie okazało ze za 5 lat przyjzie zawiadomienie od ubezpieczyciela ;) u nas narazie rok jest spokój nic nie przychodzi teraz kupilismy wózek tez nie był opłacony i nie wiadomo od kiedy ale w ciagu 14 dni go ubezpiecze wiec mnie kara nie bedzie obowiazywać :)wiec mozesz sobie zrobic jak najswierzsza umowe tak ze poprzednik bedzie mieł najwyzej problem gorzej jak poprzednik nie zyje a była to rodzina to za niego płaci najblizsza rodzina :unsure:polskie prawo B)

#253 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:39

Rejestracja ciągnika [połączone] Ja mam umowę z poprzednim właścicielem czyli drugiego właściciela ja jestem 3 właścicielem tego pojazdu ale tego pierwszego już nie posiadam On został zarejestrowany w 1980r tak mi się zdaje więc to już jest duży problem ;) a jest szansa na wyrejestrowanie go i ponowne rejestracje na siebie??Tak aby nie płacić tej kary tylko go wyrejestrować i potem zarejstrować na nowo i opłacić na nowo OC??Chciałbym nie płacic kary za to bo przewyższy wartość ciągnika a chciałbym aby jeszcze poczuł asfalt na kołach a nie tylko ziemia i ziemia B)

#254 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 21:06

Rejestracja ciągnika [połączone] Musisz mieć umowę między tym co jest na dowodzie a gościem co go kupił,Później umowę między tym gościem a tobą.Bo może być tak że gość co go sprzedał i jest na niego dowód, poszedł do wydziału i go wyrejestrował a tam w księgę wpisali nazwisko tego co kupił.

Albo umowę między dowodem a tobą.

Co do ubezpieczenia to musisz znaleść firmę co ci ubezpieczy.A są takie.Dla nich ważny jest klient.Ja tak ubezpieczyłem.Dwie firmy odmówiły a trzecia nic nie pytała.

#255 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 21:57

Rejestracja ciągnika [połączone] jesli nie bedziesz miał umowy miedzy pierwszym a drugim włascicielem to moze ci sie nie udac zarejestrowac nawet jesli bedzi zapisane juz w wydziale komunikacji, tam jest tak popier... wszystko. z tym ubezpieczeniem to tak jak poprzednik pisał u mnie było tak samo HDI nie chcialo ubezpieczyć hestia tez nie a PZU ubezpieczyło a kiedyś było w daewoo. ale wszedzie mi powiedzieli o tej karze i tak czy tak dane o ubezpieczeniach czy to z hdi czy hesti czy pzu ida do jednego archiwum

#256 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 22:23

Rejestracja ciągnika [połączone]

z tym ubezpieczeniem to nie jest wesoło bo jezeli pojazd jest zarejestrowany to musi być opłacone OC jezeli niema OC powyzej 14 dni to najnizsza kara to 4 tyś zł :)wiadomo z cxasem rosnie ;)

Miałem samochód za który nie było płacone ubezpieczenie ani nie był robiony przegląd około 3 lat. Samochód nie był już używany i tylko stał w garażu. Potem był zezłomowany. Nie było żadnych problemów ze złomowaniem ani z tym ze było brak OC i przeglądów.

To jet potrzebne do poruszana się po drogach publicznych. Po terenie prywatnym nie musisz nic mieć, nawet prawka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#257 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 22:27

Rejestracja ciągnika [połączone] jak narazie nikt nie napisał nic na fakcie ja pisałem jak to wyglada z teori u mnie tez rok i cisza zadnego wezwania i lepiej zeby tak było ;)

#258 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 09:36

Rejestracja ciągnika [połączone] Kara 4000 tys zł obowiązuje w przypadku samochodów, jeśli chodzi o ciągniki i przyczepy wynosi ona 400 zł. Jeśli chodzi o tak długi okres w przypadku braku opłacania OC to nikt się nie będzie czepiał bo zgodnie z obowiązującymi przepisami wyrejestrowane ciągniki i przyczepy rolnicze podlegają powtórnej rejestracji.

#259 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 10:29

Rejestracja ciągnika [połączone] Kolego koonanreal spróbuj udać się do wydziału komunikacji i grzecznie zapytać czy nie posiadają teczki do tego ciągnika.
Jeśłi kółko rolnicze zgłosiło sprzedaż to piszesz umowe z osobą która go kupiła bezpośrednio z KR puls jego oświadczenie że zgóbił faktóre zakupu. Powinno wystarczyć.
Jeżeli nie mają to jedyna opcja jaką widze to złożyć wniosek do sądu o rejestracje.
Płacisz wtedy 10 % wartości sprawy. Oczywiście możesz podać że ciągnik jest wart 3 czy 4 tys. także koszta nie będą ogromne.
Wiem że nikt nie lubi chodzić po sądach ale nie ma czym się przejmować masz go przecież legalnie.
Sąd powoła świadków czyli w tym przypadku poprzednich właścicieli i wyda decyzje do wydziału komunikacji o zarejestrowanie.
U nas rejestrowali w ten sposób ciągnik tylko na podstawie książki gwarancyjnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 20 grudzień 2010 - 17:40

Rejestracja ciągnika [połączone] Polskie prawo to jest wogóle ... :D

Przykładowo : kupiłem ciągnik opłacony , zarejestrowany . Przerejestrowałem go na siebie , ale ze był z innego powiatu to nadano mu nowy numer rejestracyjny , przy przerejesstrowaniu trzeba było przedstawic polisę ubezpiecznia OC na stary numer , więc jak przerejestrowanie zostało zakonczone to ciągnik posiadał nowe numery rejestracyjne a ubezpieczenie pozostało na stare i fakt faktem wg. urzędu było wszystko ok. a w praktyce dopuscili do ruchu ciągnik nieubezpieczony :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .