Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

779 odpowiedzi na ten temat

#221 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 21:20

Rejestracja ciągnika [połączone] ja kupilem przyczepke samochodowa. mialem dowod a ona zmienila juz 3 wlascicieli a caly czas byla zarejestrowana na tego pierwszego i co sie okazalo ze miedzy drugim a trzecim wlascicielem nie wpisali daty sprzedazy i ja jako 4 nie moglem jej zarejestrowac. kazdy mieszkal okolo 200km odemnie w przeciwnych kierunkach. pojechalem do pierwszego wlasciciela okazalo sie ze 2 lata juz nie zyje ale curka zapomniala jej wyrejestrowac. dlatego spisalem umowe z nia ze kupilem przyczepka tydzien przed smiercia ojca ona sie podpisala i zarejestrowalem ja bez problemow omijajac tych dwoch ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 03:11
  •  

#222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 kwiecień 2010 - 19:41

Rejestracja ciągnika [połączone] mam pytanie, czy mógłbym wyrejestrować przyczepę? Bo raczej na przyczepę obowiązują takie same przepisy jak na traktor czy auto, wiec jedyny sposób to chyba zezłomowanie.

#223 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:52

Rejestracja ciągnika [połączone] Można prościej. Spisujesz z ojcem umowe kupna sprzedaży lub umowe darowizny i z tą umową oraz z tą starą na twojego ojca idziesz do wydziału komunikacji. Nie powinno być w tedy problemu z rejestracją na ciebie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 maj 2010 - 12:43

Rejestracja ciągnika [połączone] Jeżeli było to powiedzmy z 15 lat temu to napewno nie bedzie żadnych kar, ale jeśli to było z 5 lat temu to mogą być kłpoty.
Kara z ubezpieczeniowego funuszu gwarancyjnego za brak OC na ciągnik to ok.450 zł, ale oni bardzo żadko orientują się że pojazd nie miał ciągłości ubezpieczenia, najczęściej w przypadku gdy taka informacja idzie do nich od policji.
Proponuje po rejestracji ubezpieczyć ciągnik w tej samej firmie w w której był ubezpieczony wcześniej. Wtedy nie powinno być problemów, tylko najlepiej nic im nie mówić że ciągnik był kilka lat bez OC. Jeżeli przez kilka lat nic nie przyszło do płacenia za zalege OC to już nie powinno przyjść.

#225 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 maj 2010 - 14:41

Rejestracja ciągnika [połączone] Są firmy gdzie nie patrzą na OC poprzednie,po prostu chodzi im o klienta.Miałem podobną sytuację to w trzeciej firmie nic się nie pytali,opłaciłem normalnie i do urzędu.

#226 Share adas157

adas157

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 maj 2010 - 19:11

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam mam takie pytanie zaginely mi papiery od c-360 ok 30 lat temu jak go moge zarejestrowac teraz

#227 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 03 maj 2010 - 19:21

Rejestracja ciągnika [połączone] Nie da rady... no chyba że na lewo

#228 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:41

Rejestracja ciągnika [połączone] Raczej nie ma szans na zarejestrowanie..

#229 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 maj 2010 - 20:42

Rejestracja ciągnika [połączone] A był wcześniej rejestrowany?Ja rejestrowałem niedawno 30 i papierów żadnych nie miałem bo zgubiłem,tylko ciągnik był już w latach 80 rejestrowany.Zrobiłem przegląd i to wszystko.

#230 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 maj 2010 - 21:22

Rejestracja ciągnika [połączone] Sąsiad ma 40 i protokół zdania z 81roku ,była rejestrowana i nie ma szans.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 maj 2010 - 21:38

Rejestracja ciągnika [połączone] Kolego @tomek73 akurat troche czytałem ostatnio kodeks drogowy i tam jasno stoi, że mozna ponownie zarejestrować ciągnik i przyczepe rolnicza, tylko oczywiście trzeba mieć jakieś papiery do tego ciagnika.
Cytuje: Art79 paragraf 4: Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:
1)odzyskanego po kradzieży;
2)zabytkowego;
3)mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;
4)ciągnika i przyczepy rolniczej;
5)wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą.

#232 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 03 maj 2010 - 22:04

Rejestracja ciągnika [połączone] kolego grzegorz508 z tego co rozumie to np. przyczepę którą kupiłem i dostałem tylko umowę kupna sprzedaży i duży brif z obciętym rogiem mogę zarejestrować??

#233 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 04 maj 2010 - 11:47

Rejestracja ciągnika [połączone] Na to by wychodziło, że można ją zarejestrować. Ale nie jestem tego pewien na 100%, najlepiej iść się dopytać w odpowiednim urzędzie.

#234 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 maj 2010 - 18:59

Rejestracja ciągnika [połączone] Byliśmy w Świdnicy w Urzędzie komunikacji i powiedzieli że nie ma szans.To jest protokół zdawczo-odbiorczy z wszystkimi numerami ciągnika.Druga sprawa to TEN URZĄD W ŚWIDNICY tragedia.Jak idę coś załatwiać to zaglądam żeby nie trafić na niektóre wszechmogące bo prawie zawszę coś znajdą.

Ale według kodeksu powinna być szansa,chyba w zimie sam się tym zainteresuje...Ale ty napisałeś że pojazd wyrejestrowany to mi się zdaję że to chodzi o wyrejestrowanie całkowite a nie np, czasowe, lub problem z dokumentacją.Było kiedyś coś takiego że się wyrejestrowywało całkowicie żeby nie płacić i po tym koniec.Z drugiej strony piszę z wyjątkami.

#235 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 04 maj 2010 - 20:49

Rejestracja ciągnika [połączone] Dziś właśnie zarejestrowałem:):):) były pare problemów, troche jazdy ale udało sie:) dziękuje wszystkim:)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#236 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 04 maj 2010 - 20:56

Rejestracja ciągnika [połączone]

Na to by wychodziło, że można ją zarejestrować. Ale nie jestem tego pewien na 100%, najlepiej iść się dopytać w odpowiednim urzędzie.

kolego a mógłbyś podać z którego roku miałeś ten kodeks bo jak byłem jesienią w urzędzie to mi powiedzieli że nie można ale może zmieniły się przepisy do tej pory, byłbym wdzięczny

#237 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:39

Rejestracja ciągnika [połączone] tomek73 Dziwne że nie można zarejestrować .Jak pisałem wcześniej mnie zarejestrowali c 330 w marcu w 2 godziny.Ciągnik z roku 80 wyrejestrowany pod koniec 90, nie miałem żadnych kwitów.Poszedłem do wydziału komunikacji tam odszukali papiery (dowód zgubiony)kazano zrobić przegląd i to wszystko.Dodam że ciągnik od nowości u mnie .Pisałem jeszcze oświadczenie że nie posiadam żadnych dokumentów od ciągnika.

#238 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 05 maj 2010 - 08:50

Rejestracja ciągnika [połączone] Wlasnie tutaj pojawia si estandardowy problem, ze nic sie nie da: 

Druga sprawa to TEN URZĄD W ŚWIDNICY tragedia.Jak idę coś załatwiać to zaglądam żeby nie trafić na niektóre wszechmogące bo prawie zawszę coś znajdą.
Ale według kodeksu powinna być szansa,chyba w zimie sam się tym zainteresuje

Takiej starej pindzie d*py sie nie chce ruszyc. Jedyny sposob to taki. Ten twoj urzad podlega pod inny urzad, a wszystkie sa podlegle np. ministerstwu.

Jak nic sie nie dowiesz to mam propozycje.

1. Odszukaj dane kontaktowe do ministerstwa odpowiedzialnego za to. Byc moze to od administaracji i infrastruktury? 

I wyslij do nich email z dokladnym opisem o co chodzi. Jak byl kiedys zarejestrowany to tez postaraj sie to opisac. No wszystko dokladnie.

Jestep pewien, ze ci odpisza i postaraja sie pomoc. W wielu sprawach zawodowych tak robilem. Niejednokrotnie w roznych sprawach zwiazanych z ochrona srodowiska i recyklingiem odpadow elektronicznych, aby si eczegos dokladnie dowiedziec to poprostu telefoniczny rozmowa z kims z ministerstwa. Oni tam dostaja taka kasiore, ze musza na nia zarobic, wiec sie staraja. Nawet takie sekretarki.

Kiedys nawet prowadzilem rozmowy z Kanceraria Prezydenta RP w sprawach zasadniczej sluzby wojsowej. I dalo sie z nimi pogadac. Co prawda nic nie wkuralem, bo przepisy( al eto byla naprawde drobna sprawa) . Ale sie dalo pogadac i duzo rzeczy dowiedziec. Przynajmniej pokierowali gdzie sie dodzwonic i na jakie papiery powolac.

2. Jak w ten sposob nic sie nie dowiesz, to zawsze mozesz nagrac sie do Pana Janusza Weissa w radiu zet. Dzwonie do Pana, Pani... 

Tylko zacznij koniecznie od tego, ze jedna baba ma problem z ruszeniem dupska ze stolka, zeby cos sprawdzic. Dobrze powolac sie na odpowiedni zapis z kodeksu.

On takie sprawy z przyjemnoscia wyjasnia.

3. Jak ta baba w twoim urzedzie ma ciezka dupe, to isz do kierownika urzedu. I jego zapytaj. Czy ta urzedniczka jest kompetentna i wogole.

Powiesz teraz pewnie, ze za duze dziala wyciagam. Ale oni tam dostaja gruba kase za zalatwianie takich spraw. Wierz mi, czasami glosne dosadne k**wa MAC bardzo pomaga w urzedach. Przepraszam za slownictwo. Ale oid urodzenia zyje w zapyzialej gminie, gdzie to jedyny sposob na zalatwienie czegokolwiek. I po 10 latach jedynie te sposoby uznaje za skuteczne.

A takich gmin w Polsce jest cale mnostwo!

#239 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 maj 2010 - 09:27

Rejestracja ciągnika [połączone] Mój kodeks był dodatkiem do gazety Rzeczpospolita, rok 2010.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 maj 2010 - 22:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Teraz to nie ma czasu ale się zdenerwowałem tą sytuacją i chociaż to sąsiad to się tym zajmie ale chyba trochę wyżej jednak.