Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja ciągnika [połączone]

771 odpowiedzi na ten temat

#201 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 11:58

Rejestracja ciągnika [połączone] Żeby ubezpieczyć trzeba mieć zarejestrowany traktor bo na tym kwitku gościu pisze nr rej. Samo ubezpieczenie na pewno nie będzie wielkim wydatkiem ja za OC i NW na 9145 zapłaciłem 50zł.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rejestracja ciągnika [połączone] Dzisiaj, 15:42
  •  

#202 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 14 kwiecień 2010 - 12:19

Rejestracja ciągnika [połączone] Aha:) Dziękuje za info:):):)myślałem że będzie to duży koszt przy takiej pojemności to może jeszcze zapytam o tablice, ile kosztuje? w traktorze jest jedna sztuka tak??a sama rejestracja ile kosztuje? nowy dowód?
I jeszcze coś czytałem o ciągłości umów? mam tylko jeną z poprzednim właścicielem:)?wystarczy do rejestracji?
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#203 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 12:26

Rejestracja ciągnika [połączone] Tak, 1 tablica :) Dowód + tablica ok 121 zł. Ta umowa powinna im wystraczyć no chyba, że urzędasy będą mieli gorszy dzień :) Ważne, że w ogóle był rejestrowany i jaką kolwiek umowe masz :)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#204 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 14 kwiecień 2010 - 16:07

Rejestracja ciągnika [połączone] Aha:)

To jeszcze jedno pytanie;)

jeśli umowa jest spisana na mojego staruszka, to moge na siebie zarejestrować? ewentualnie współwłaściciel? czy on musi na siebie i dopiero wtedy ona na mnie??
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#205 Share bartekpradla

bartekpradla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:56

Rejestracja ciągnika [połączone] Witam!
Mam ogromny problem, przepraszam jeśli pisze w złym miejscu.
Mianowicie, kupiłem ciągnik marki zetor produkcji lat 50-tych.
Kupiłem od osoby która go nie rejestrowała, miała na użytek gospodarski, osoba ta nabyła ten traktor od osoby która również nie rejestrowała, dopiero pierwszy włascieciel na bieżaco go rejestrował i opłacał , ostatni przegląd i data rejestracji to 4 kwiecień 81 rok. Czy jest możliwość abym mógł zarejestrwoać ten traktor na sibie nie mająć, nie podpisując umowy kupna z pierwszym włascicielem ktory go oplacał, którego nazwisko widnieje w dowodzie rejestracyjnym??
Pilni prosze o pomoc.
dziękuję

#206 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:59

Rejestracja ciągnika [połączone] bez umowy kupna-sprzedaży nie da sie.

#207 Share bartekpradla

bartekpradla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:02

Rejestracja ciągnika [połączone] ale jeśli zawrę umowe z osobą od której teraz kupuje, która tego traktora nie rejestrowała to mi nic nie da? bo jej nazwisko nie widnieje na dowodzie rejestracyjnym..?

#208 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:15

Rejestracja ciągnika [połączone] Taką umowę to możesz w toalecie wykorzystać, musisz mieć umowę w właścicielem z dowodu.
Zetor is power
power is Zetor

#209 Share bartekpradla

bartekpradla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:21

Rejestracja ciągnika [połączone] no to lipa, wcześniejsi własciciele nie maja kontaktu z pierwszym z dowodu, nie wiadomo nwawet czy zyje? czy jest jakas inna mozliwosc zarejestrowania na podstawie dowodu tylko?

#210 Share MarioCCH

MarioCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:27

Rejestracja ciągnika [połączone] my jak kupowaliśmy zetora to mieliśmy umowę z właścicielem który go nie rejestrował i on dał nam fakturkę zakupu z komisu gdzie właśnie ten komis rejestrował traktor i powiem szczerze że też się pluli w wydziale ale jakoś przeszło u Ciebie to będzie b. duży problem z rejestracją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share bartekpradla

bartekpradla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:37

Rejestracja ciągnika [połączone] no własnie bo miedzy poprzednimy właścicielami zadnych umów nie zawierano tylko, podawano sobie dowód rejestracyjny z ręki do ręki, a traktor i tak tylko w świetle prawa miał jednego właściciela, a ja nie mam możliwości zawarcia umowy z pierwszym właścicielem bo on najprawdopodobniej już nie żyje...

jeśli kogoś spotkała podobna sytuacja to bardzo bym prosił, o pomoc, czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika na innych zasadach? bardzo mi zależy aby ciągnik był zarejestrowany

#212 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:08

Rejestracja ciągnika [połączone] napisz sam umowe kupna dane weź z dowodu ;)

#213 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:08

Rejestracja ciągnika [połączone] Musisz napisać umowę kupna-sprzedaży na nazwisko które jest w dowodzie z datą np 10-15lat do tyłu miedzy tobą a tamtym.Lub między tamtym a kimś innym a później między tobą i tamtym co kupiłeś.Zapłacisz jakąś karę albo i nie i zarejestrujesz

#214 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:21

Rejestracja ciągnika [połączone]

...lub między tamtym a kimś innym a później między tobą i tamtym co kupiłeś.Zapłacisz jakąś karę albo i nie i zarejestrujesz

Dokładnie. Wg mnie wystarczy umowa między gościem z DR a tym od którego kupiłeś ciągnik. Dane gościa od którego go kupiłeś zapewne masz. Dane drugiego gościa wezmiesz z DR.
Jedyny problem jaki jest to podpis oraz że moralnie jest to najzwyklejszy "wałek" ale jak znam życie przejdzie to w urzędach choć moralnie i prawnie nie jest rozwiązanie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#215 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:30

Rejestracja ciągnika [połączone] Chyba że są jakieś nadzwyczajne przepisy w przypadku zabytków. Najlepiej będzie ''zrobić'' umowę (oczywiście jakaś stara data) między poprzednim właścicielem a pierwszym, wtedy będziesz miał ciągłość właścicieli.
Zetor is power
power is Zetor

#216 Share bartekpradla

bartekpradla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 16:32

Rejestracja ciągnika [połączone] obawiam się że to bedzie jedyna mozliwość, tylko na DR sa dane postawowowe, imie, nazwsiko,miejsce zamieszkania, marka traktora, nie mam teraz dostepu do reszty dokumentów, a we wzorze umowy zawuażyłęm że potrzebne jest wiecej danych 1-go wlascieciela;/

#217 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:28

Rejestracja ciągnika [połączone] Jest jeszcze jeden problem traktor jest wypisany z rejestru czy nie ?

#218 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 17:36

Rejestracja ciągnika [połączone] Musi to być umowa napisana od ręcznie z starą datą.Kiedyś tak się pisało powinno przejść z dobrą bajerą.

#219 Share STANIK

STANIK

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:01

Rejestracja ciągnika [połączone] ale jak pierwszy wlasciciel spisal umowe z drugim przekazal mu dowod i poszedl do urzedu wyrejestrowac ciagnik a tamten go nie zarejestrowal to d*pa blada. poniewaz moga sie skapnac jak maja jeszcze te papiery ze daty sie nie zgadzaja!! dzwonisz do wydzialu komunikacji na infolinie prosisz z infolinia miasta w ktorym mieszka wlasciciel podajesz imie nazwisko oraz adres zamieszkania z dowodu i jesli zyje to podadza ci numer do niego. jesli nie to do rodziny zony curki moze one beda wiedzialy czy ojciec wyrejestrowal go. jesli nie jedziesz tam spisujecie nowa umowe z data tydzien przed jego smiercia curka lub zona sie podpisze za ojca i rejestrujesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share bartekpradla

bartekpradla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:39

Rejestracja ciągnika [połączone] nie sądze, z tego co przekazano mi poprostu nie spisano żądnej umowy tylko przekazano dowód i zapłacono, w najbliższym czasie więcej się dowiem, a jeśli pierwszy wlasciciel nie wyrejestrował traktora i on nadal jest "na niego" to wystarczy tylko spisac umowe miedzy nimi,? i przerejestrować na mnie? oczywiscie umowe z datą dużo wstecz...