Skocz do zawartości

Reklama

Rejestracja ciągnika

Rejestracja rejestracja ciagnika kombinatu rolnego

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
624 odpowiedzi na ten temat

#361 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 luty 2012 - 17:21

proponuję dowiedzieć się u jakiegoś radcy prawnego,po prostu dowiedzieć się jak do tego po kolei podejść.

a co z teściową?-ona dziedziczy połowę po twoim teściu.

jeśli tak jak piszesz twój mąż jest jedynakiem to raczej są tylko problemy natury formalnej.

#362 nemezis81

nemezis81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:34

teściowa tez nie żyje juz 7 lat więc tylko mąz został

#363 akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • 10078093

Napisany 18 luty 2012 - 20:09

Nie wiem jak jest teraz, ale kupe lat temu jak były stare druki dowodów rejestracyjnych.To wystarczyło pójść do wydziału komunikacji i na podstawie aktu notarialnego o przekazaniu gospodarstwa, wpisywali adnotację o nowym właścicielu(przynajmniej ja tak miałem a zaznaczam że w akcie nic nie było napisane o maszynach rolniczych).

#364 sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • 12604028
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata, KPJD Team, KP Zetor Team

Napisany 22 luty 2012 - 19:34

Zobacz postnicram, o 17 luty 2012 - 22:42, powiedział:

siema
a co to wogólee jest ciągnik rolniczy wg kodeksu drogowego ? co musiałby mieć star z napędem 6x6 żeby zarejestrować go jako ciągnik ? 8)
koszt rejestracji i ubezpieczenia starego staraaa to kosmos ...
Tu masz definicję ciągnika rolniczego wg. kodeksu drogowego:
ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych.
Podejrzewam pewnie że taki Star 266 musi mieć zrobione badania techniczne przed rejestracją i diagnosta musi stwierdzić że jest to ciągnik i wpisać odpowiednią adnotację w formularzu, który wypełnia, i ten formularz przekazuje się podczas rejestracji w wydziale komunikacji. Jakoś Unimogi rejestrują jako ciągniki to takiego Stara może się uda zarejestrować jako traktor. Próbuj, życzę Ci powodzenia. :)
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow
Posiadacze i symaptycy John Deere'ów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/36301-klub-posiadaczy-john-deere

#365 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5374 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2012 - 09:57

tylko podstawową definicję ciągnika którą podałeś za PORD uzupełniają definicje z rozporządzeń a tam już jest troszeczkę bardziej to sprecyzowane np prędkość max itp.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#366 sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • 12604028
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata, KPJD Team, KP Zetor Team

Napisany 23 luty 2012 - 20:50

W rozporządzeniu jest napisane że ciągnik rolniczy więcej jak 30 km/h nie może jechać. Polscy urzędnicy chyba nie wiedzą że pewne ciągniki potrafią osiągnąć prędkość ponad 60 km/h, chyba się zatrzymali w epoce trzydziestek i sześćdziesiątek, które więcej jak 30 km/h nie pojadą. A wracając do tego Stara, wszystko to kwestia badania, żeby ten samochód jako ciągnik zarejestrować, niektóre czterokołowce to jako ciągniki się rejestruje, a taki czterokołowiec to więcej jak 30 km/h pojedzie. Poczytajcie orzeczenie NSA o problemie z rejestracją Unimoga: http://www.orzeczeni...wy,1074825.html

Edytowany przez sebekwolkasos, 23 luty 2012 - 21:16.

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow
Posiadacze i symaptycy John Deere'ów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/36301-klub-posiadaczy-john-deere

#367 rafal

rafal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • 10511649
  • Zainteresowania:Motoryzacja, fotografia, rolnictwo.

Napisany 28 luty 2012 - 20:21

Witam, mam problem z rejestracją ciągnika.
Mianowicie, zakupiłem ursusa c-355, sprzedający dał mi dowód rejestracyjny od ursusa c-385 :| numery w ogóle się nie zgadzają..
Traktor nie miał tablicy rejestracyjnej, byłem wydziale komunikacji z numerami i takich numerów w bazie nie ma.

Ktos mi kiedys podpowiedział, żeby zarejestrować go jako SAM alobo "pojazd zrobiony poza wytwórnią", spisac umowy z kilkoma osobami, na silnik, most i skrzynie, jest takie coś możliwe?

#368 zenekc330

zenekc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów
  • 19503073

Napisany 05 marzec 2012 - 17:56

Witam, chciałem kupić ciągnik 1996r, ale w jego dowodzie jest wpisane w adnotacji zastaw bankowy, właściciel mówi ze kredyt spłacony, ale po prostu zaniedbał sprawę z wykreśleniem tej adnotacji, posiada tylko zaświadczenie z banku że kredyt został spłacony. Czy to zaświadczenie wystarczy do rejestracji? Bo podobno wydział komunikacji nie zarejestruje jeśli w dowodzie wpisany jest zastaw.

Edytowany przez zenekc330, 05 marzec 2012 - 17:56.

#369 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5374 postów
  • 1277053

Napisany 05 marzec 2012 - 18:05

Niech sprzedawca to załatwi.
Co Ciebie to obchodzi?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#370 zenekc330

zenekc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów
  • 19503073

Napisany 05 marzec 2012 - 18:23

W zasadzie to nic, ale sprzedawca utrzymuje że to zaświadczenie wystarcza, ja zaś poczytałem trochę o takich sytuacjach i wychodzi na to że potrzebny jest jeszcze odpis z sądu rejonowego o wykreśleniu tego zastawu.

#371 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • 374896

Napisany 05 marzec 2012 - 19:04

Skoro twierdzi, że zaświadczenie wystarczy to niech idzie do WK, wykreślą wpis i nie będzie problemu. A ty lepiej nie kupuj nic z takim wpisem żeby przypadkiem nie narobić sobie problemu.
Kupię opony 11.2R32 (270/95R32)

#372 zenekc330

zenekc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów
  • 19503073

Napisany 05 marzec 2012 - 19:10

Może trochę źle to napisałem, ciągnik stoi u handlarza, a handlarz kupił go od 200km od siebie, a żeby usunąć wpis musi jechać tam gdzie go dokonano. Czyli lepiej nie pchać się w takie zagmatwanie w dokumentach?

#373 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5374 postów
  • 1277053

Napisany 05 marzec 2012 - 19:51

nich zarejestruje ciągnik na siebie lub kogoś ze znajomych i usunie wpis a potem sprzeda Ci ciągnik
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#374 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1872 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:17

Nikita taka opcja pewnie nie wchodzi w grę

Zenek a widziałeś to zaświadczenie najlepiej weź dowód i te zaświadczenie i zapytaj w swoim wydziale czy to wystarczy ja kupowałem samochód który był za kredyt i nosiłem jakieś papiery że spłacony (chyba nawet wiem gdzie je mam )

A tak to lepiej się niepchaj bo cena może byc wyższa (jak bank się upomni)

#375 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1795 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 marzec 2012 - 20:43

Zobacz postnemezis81, o 18 luty 2012 - 14:05, powiedział:

Witam!
mam pytanie i kłopot, znaleźlismy z mężem stare dokumenty ursusa c-355 posiadamy do niego dowód rej, fakturę zakupu. problem jest taki że ciagnik zarejestrowany jest na teścia który nie żyje 15lat, a traktor byl ze spo;łdzielni rolniczej wzięty, czy da się go ponownie zarejestrowac na męża? Mąz był jedynym dzieckiem nie ma rodzeństwa, gospodarstwo przepisał moj ojciec wcześniej niż kupł ten traktor, w akcie notarialnym jest mowa o maszynach i o drugim traktorze ktory został na męża przerejestrowany. Teśc nie spisal testamentu więc ustatwowo mąz dziedziczył w spadku wszystko, ten traktor wynika że też. Czy jest jakaś szansa by ten drugi tez na meża zarejestrować?

A czy mąż ma jakiś "papierek" ,że dziedziczy wszystko ? jesli tak , to nie ma problemu :)

Miałem taką sytuacje ,że ciotka przejęła spadek po mężu , do rejestracji na nowego własciciela (sprzedawała pojazd) wystarczyło pokazac w wydziale komunikacji zaswiadczenie ,że całość po mężu przejłęła ciotka (umowa też była pisana na nią) .

@zenekc330 - zaproponuj ,że go zawieziesz do tego poprzedniego własciciela (zaobserwuj jak zareaguje) , albo poproś chociażby o jakis kontakt do poprzedniego własciciela ... ewentualnie udaj się do swojego wydziału komunikacji i zapytaj co jest konieczne żeby zarejestrowac ten ciągnik (może wystarczy im potwierdzenie spłaty kredytu) .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#376 agnieszkan1991

agnieszkan1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 16:53

Prosiłabym o pomoc odnośnie współwłaścicielstwa
  A mianowicie, tata kupił ciągnik w sierpniu, figuruje jako właściciel i chce wziąć teraz brata jako współwłaściciela. Podobno należy jeszcze załatwiać w US jakieś kwestie podatku od darowizny? Czy jest ktoś kto załatwiał podobną sprawę i byłby w stanie przybliżyć nam, gdzie powinniśmy się udać i jakie pisma poskładać?

#377 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:09

udajcie się do wydziału komunikacji- właściciel wypisuje odpowiedni wniosek o dopisaniu współwłaściciela-prosta sprawa-a co jeszcze by było potrzebne odnośnie opłat to na miejscu się dowiesz.

akurat jest tak że współwłaściciela jest prosto dodać-gorzej się go pozbyć :lol:

#378 agnieszkan1991

agnieszkan1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:23

Dziękuję za inf:)

#379 argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 19:24

Czy można zarejestrowac ciągnik który wcześniej był koparką BELARUS mając tylko fakturę zakupu?

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#380 qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:25

chce kupic ciagnik sprowadzony z danii i handlarz pokazywal mi tylko jakis kwitek zielony ze niby ciagnik tam zostal wyrejestrowany. Wystarczy to do rejestracji?? Mowil ze trzeba papiery przetlumaczyc i przeglad zrobic i to wszystko.??

Zobacz także