Skocz do zawartości

Reklama

Rejestracja ciągnika

Rejestracja rejestracja ciagnika kombinatu rolnego

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
625 odpowiedzi na ten temat

#341 LukaszT6030

LukaszT6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:31

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć jakie czynności muszę uczynić aby przerejestrować ciągniki i przyczepy z Taty na siebie. Czy potrzebuje jakąś umowę czy też inny papierek... prosił bym o pomoc:)

#342 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 21:49

notariusz będzie najlepszym rozwiązaniem-jako darowizna z ojca na syna zapłacisz niewiele.lub umowa kupno sprzedaż.można jeszcze notarialnie dopisać cię na współwłaściciela.ale w każdym wypadku to twój ojciec musi wyrazić wolę-różne są sytuacje w rodzinach więc o tym pomyślałem-jeśli nie ma między wami konfliktu to nie widzę dużych problemów.

#343 LukaszT6030

LukaszT6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:03

Ale ja juz mam przepisane gosp. i nic w akcie notariaalnym nie ma wspomniane o  maszynach i teraz chce przejąc maszyny ale niewiem jak to zrobic, a przy umowie kupno-sprzedaż bede musiał chyba płacić w urzedzie skarbowym.

#344 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 22:36

a czy ja mówiłem coś o gospodarstwie,wszelkie ruchomości można notarialnie przekazać(nawet pralkę).
żeby przerejestrować w powiecie to musisz mieć umowę zmiany właściciela-jak to zrobisz to mniejsza-może być kupno-sprzedaż,może być notarialna.
maszyn z gospodarstwem nie przejmujesz-no chyba że jest taki zapis.

#345 LukaszT6030

LukaszT6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:41

A jakbym tata dał mi sprzęt jako darowizna to muszę to załatwiać notarialnie czy mozna jakoś inaczej?

#346 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 23:09

notarialnie,lub umowa kupna-innych opcji chyba raczej nie ma-o koszta chyba podobne,może kupno to mniejsze koszta,ale niektóre firmy ubezpieczeniowe przy darowiźnie honorują zniżki-przechodzą na ciebie,i w takim wypadku przy zakupie innego pojazdu mógłbyś nawet zyskać nie mało.

a tak właściwie to po co tak bardzo chcesz aby sprzęt figurował na ciebie-ja np.miałem jeden ciągnik na siebie(bo sam go już kupiłem)a dwa figurowały na ojca,puki ich nie sprzedaliśmy(przy sprzedaży pieniążki kasował ten co figurował w dowodzie-czyli ojciec,ale to już między nami taka umowa jest,w końcu ojcu też się kilkanaście tysięcy należy).nadal jeszcze dwie przyczepy zarejestrowane są na ojca,używam ich ja i opłacam i nie wnikamy na kogo figurują.

do zwrotu akcyzy wystarczy abyś był współwłaścicielem ciągnika-wystarczy.

#347 LukaszT6030

LukaszT6030

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 luty 2012 - 09:40

Ale jak będę kupował części do maszyn i wystąpie o zwrot vat to czy urząd skarbowy się do tego nie doczepi ze są na tatę? A o zwrot akcyzy występowałem jak jeszcze zadnego ciągnika nie miałem i nic się nie czepiali. Ale jak to bedzie z urzędem skarbowym i jeszcze trzeba pisać nr. rejestracyjny na fakturze a to nie moje.

#348 mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:28

Witam. Kolego LukaszT6030 jest jeszcze jedna opcja wystarczy, że napiszesz wspólnie z ojcem zwykłą umowe darowizny i zarejestrujesz ją w urzędzie skarbowym (powinni mieć tam wzór takiej umowy lub poszukaj w necie), jak Ci ją podbiją to udajesz się do wydziału komunikacji i przerejestrowujesz ciągnik i przyczepę na siebie. Możesz w ten sposób przepisać każdą maszynę.

Edytowany przez mistrzgtsv6, 05 luty 2012 - 21:31.

#349 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2693 postów
  • 374896

Napisany 06 luty 2012 - 19:36

W dodatku umowa darowizny nic nie kosztuje a notariusz lubi kasować nie mało.
Kupię opony 11.2R32 (270/95R32)

#350 zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:55

Witam.Panowie mam pytnie mam ciągnik ale jest zarejstrowany na mego wujka który mieszka po sąsiecku,ale ja jezdze tym ciągnikiem i ja place ubezpieczenie i jezdze na przeglad.Ale chcialbym go przepisac na siebie i chcialem sie dowiedzieć czy to jest duzo formalnosci zebym go przepisal na siebie???

#351 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:46

zapytaj wujka-prawnego właściciela-bez jego zgody nic nie zdziałasz.

#352 zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:39

Ale wujek nie bedzie stwarzal klopot,to od czego mam zaczac??

Panowie prosze o porade bo zalezy mi na czasie.

#353 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:05

przeczytaj posty wyżej(poprzednie)-ta sama sytuacja-wujek czy ojciec,tylko taka różnica.

#354 zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:18

Czyli ja to rozumiem tak;musze spisac z wujkiem umowe że on mi to daje jako darowizne i potem do urzędu skarbowego jak mi to przyjmie to do wydzialu komunikacji i zarejstruje ciagnik juz na mnie???czy dobrze mysle

#355 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2693 postów
  • 374896

Napisany 12 luty 2012 - 15:43

Tak.

#356 zenekc330

zenekc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • 19503073

Napisany 13 luty 2012 - 19:30

Witam, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji ciągnika zakupionego w kraju.

#357 Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2693 postów
  • 374896

Napisany 13 luty 2012 - 20:14

Umowa K-S lub faktura i dowód rejestracyjny.

#358 sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • 12604028
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata, KPJD Team, KP Zetor Team

Napisany 13 luty 2012 - 20:28

Panowie, ja taką mam uwagę, jak macie możliwość i chcecie mieć ciągnik na siebie to za życia waszych rodziców, dziadków, wujków i itp, przepisujcie, bo wtedy jest najłatwiej i najtaniej, nie czekajcie aż umrą bo potem jak są krewni co mają wg. przepisów prawo do dziedziczenia, żeby legalnie przerejestrować trzeba sprawę o ustalenie spadku w sądzie zakładać a to kosztuje. Znam to z doświadczenia: ciągnik stał na dziadka, a dziadek zmarł, po pewnym czasie ojciec chciał sprzedać ciągnik, a kupujący chciał przerejestrować na siebie traktor i trzeba było w sądzie sprawę zakładać, udało się to załatwić, tylko koszty są spore i lepiej za życia to zrobić jak darczyńca jest jeszcze w stanie coś podpisać.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow
Posiadacze i symaptycy John Deere'ów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/36301-klub-posiadaczy-john-deere

#359 nicram

nicram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 luty 2012 - 22:42

siema
a co to wogólee jest ciągnik rolniczy wg kodeksu drogowego ? co musiałby mieć star z napędem 6x6 żeby zarejestrować go jako ciągnik ? 8)
koszt rejestracji i ubezpieczenia starego staraaa to kosmos ...

Edytowany przez nicram, 17 luty 2012 - 23:16.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#360 nemezis81

nemezis81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2012 - 14:05

Witam!
mam pytanie i kłopot, znaleźlismy z mężem stare dokumenty ursusa c-355 posiadamy do niego dowód rej, fakturę zakupu. problem jest taki że ciagnik zarejestrowany jest na teścia który nie żyje 15lat, a traktor byl ze spo;łdzielni rolniczej wzięty, czy da się go ponownie zarejestrowac na męża? Mąz był jedynym dzieckiem nie ma rodzeństwa, gospodarstwo przepisał moj ojciec wcześniej niż kupł ten traktor, w akcie notarialnym jest mowa o maszynach i o drugim traktorze ktory został na męża przerejestrowany. Teśc nie spisal testamentu więc ustatwowo mąz dziedziczył w spadku wszystko, ten traktor wynika że też. Czy jest jakaś szansa by ten drugi tez na meża zarejestrować?

Zobacz także