Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Jarek78    0

koledzy mam pytanko. Kupilem ciagnik 11 lat temu umowa k-s oplacona w urzedzie skarb, nie rejestrowalem go Teraz chcialbym to zrobic ale zaginela mi umowa. co moge zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Witam czy to prawda ze w ostatnim czasie weszły w zycie przepisy ktore zabraniaja rejestrowania pojazdów tzw. SAM? I jak ktos sobie zrobi przyczepke to juz jej sobie nie zarejestruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak uzyskasz homologacje która dużo kosztuje to możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam do Was takie pytanie.

Chciałbym zarejestrować ciagnik (Ursus c330) który NIGDY NIE BYŁ WCZEŚNIEJ REJESTROWANY.

Posiadam do niego niestety jedynie umowę kupna/sprzedaży i jakiś papierek, że silnik był wymieniany.

Istnieje możliwość wyrobienia do niego dowodu rejestracyjnego?

I co jest potrzebne do rejestracji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

witam Chce sprzedac ciagnik na umowe kupno-sprzedaz. Czy po dokonaniu tranzakcji sprzedajacy tez zalatwia jakies formalnosci u urzedzie komunikacji czy zalatwia to kupujący ????

Drugie pytanie Jesli bede go sprzedawal w grudniu , a od grudnia bede na vacie ijest opcja ze bede go sprzedawal na fakture vat, to czy tutaj tez sa jeszcze jakies formalnosci do zalatwienia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jak mam zarejestrować C-328 bez dokumentów. Mam tylko umowe kupna i sprzedaży. Czy mam się udać do urzędu miasta lub wydziału komunikacji i po numerach jego znaleść jakiś papier? jak to zrobić żeby go zarejestrować?

Edytowano przez dominoc328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dowodu rejestracyjnego, polisy OC i numeru rejestracyjnego nie masz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic nie znam z tych rzeczy. Co dalej jakie propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to pozostaje mi aby teraz już kupno uzywanego dowodu rejestracyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

I ja się podłącze, jeśli już była mowa o takiej sytuacji to przepraszam, ale proszę o pomoc.Mam jeszcze takie pytanie, mój dziadek zakupił pod koniec lat 80-tych, używanego ursusa c 355 i go nie przerejestrował na siebie, dziadek zmarł, ale tata jest współwłaścicielem. Ostatnio przeszukiwałem szufladę i znalazłem umowę kupna-sprzedaży oraz stary dowód rejestracyjny. Czy jest możliwość rejestracji??? Bardzo proszę o pomoc i jeśli jest jakiś sposób rejestracji to proszę o rady.

Edytowano przez Farmer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli jest spisana umowa kupna sprzedaży i nie został wyrejestrowany to ojciec może go przerejestrować na siebie. Po szczegóły najlepiej do wydziału komunikacji w waszym starostwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nawet wyrejestrowany ciągnik rolniczy podlega ponownej rejestracji kolego lukasz222. Poczytaj PORD, nawet na tym forum cytowałem art z którego wynika ponowna rejestracja ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Może i podlega, ja chciałem zarejestrować przyczepe i ciągnik wyrejestrowany w 90 latach, to niestety nie udało się. Po podaniu danych właściciela i numerów rejestracyjnych nic im się w komputerze nie pokazało i na tym się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zle podszedłeś do rzeczy.

Ja przedstawiłem w WK umowę kupna-sprzedaży przyczepy rolniczej (z nr rej i nr ramy) i poprosiłem aby odnaleźli dowód rejestracyjny w archiwum.

Powiedzieli że się nie da, ja im wydruk kodeksu drogowego że przyczepa rolnicza podlega ponownej rejestracji. Po przepychankach trafiłem na bardziej kumatego gościa który miał poszukać.

Poczekałem 2 miechy bo mi się nie spieszyło, telefonik że odnaleźli wpisy i mają stary dowód, zrobiłem okresowe badanie techniczne i dostałem nowy dowód w WK.

 

Wszystko się da, pytanie czy warto i czy komuś zależy. Mi zależało ;)

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Z tego co dzisiaj mi mówił tata to ten ciągnik był wyrejestrowany po sprzedaniu przez dawnego właściciela, więc co będzie mi potrzebne do rejestracji???Sam dowód wystarczy czy umowa też? Mam umowe i dowód ale nie wiem czy dawny właściciel jeszcze w ogóle żyje. Dodam ,że ciągnik zakupiony w tym samym powiecie :)Bardzo proszę o pomoc wszystkich, a w szczególności @Nikita_Bennet bo widzę,że dobrze orientujesz się w temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Stary właściciel nie ma tu już nic do rzeczy bo z chwilą podpisania umowy wszelkie sprawy odnośnie pojazdu go nie dotyczą.

 

@Nikita - mój błąd. Pomyliło mi sie z samochodami i czasowym wyrejestrowaniem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Aha dzięki bardzo @lukasz222, czyli powinni mi go zarejestrować jeśli zgłoszę sie do WK ze starym dowodem? Umowę mam jak już wcześniej pisałem tylko jest "trochę" zniszczona ;/ Tylko trzeba chyba przegląd zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzykot    0

zle podszedłeś do rzeczy.

Ja przedstawiłem w WK umowę kupna-sprzedaży przyczepy rolniczej (z nr rej i nr ramy) i poprosiłem aby odnaleźli dowód rejestracyjny w archiwum.

Powiedzieli że się nie da, ja im wydruk kodeksu drogowego że przyczepa rolnicza podlega ponownej rejestracji. Po przepychankach trafiłem na bardziej kumatego gościa który miał poszukać.

Poczekałem 2 miechy bo mi się nie spieszyło, telefonik że odnaleźli wpisy i mają stary dowód, zrobiłem okresowe badanie techniczne i dostałem nowy dowód w WK.

 

Wszystko się da, pytanie czy warto i czy komuś zależy. Mi zależało ;)

 

z tym się zgodzę tylko czasami jest problem że nie wiadomo w którym starostwie był wyrejestrowany miałem taką sytuację że w starostwie w którym teoretycznie miał być wyrejestrowany w ogóle go nie było i otrzymałem informację że możne w innym SP a oni nie maja jak sprawdzić bo nie ma takiej ogólnopolskiej bazy danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Czyli z tego co wyczytałem to nawet jeśli będą mi w WK mówić ,że nie da się nic zrobić to powinienem walczyć o swoja rację??? No nic jeśli możecie jeszcze cos doradzić to bardzo proszę. Postaram sie jeszcze skontaktować z gościem z WK z którym można pogadać i zobaczymy. Chcę tylko na forum się dowiedzieć żebym choć troche był "w temacie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mi w WK wiele razy mówili że się nie da.

Skończyło się jak zacząłem prosić o podstawy prawne, kontakt z naczelnikiem, odmowy na piśmie itp. Na ostatni twardy dowód czekałem 5 dni. W poniedziałek złożyłem dokumenty w piątek był do odbioru. Pracują urzędnicy za moje pieniądze i wiedzą że będzie dym jak ja będę miał rację a oni mnie oleją.

 

@Farmer21 - zrobić możesz okresowe badanie techniczne + dodatkowe (ustalenie danych). Wtedy na kwicie będziesz miał wszystkie dane które przepiszą Ci do dowodu rejestracyjnego.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Aha , rozumiem. Dzięki bardzo za pomoc i zobaczymy jak to będzie. A jeślibym chciał go zarejestrować z taty na siebie to co jeszcze by trzeba robić??? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

musisz mieć ciągłość umów k-s.

Ojciec może zrobić Ci darowiznę dając ten ciągnik i pewnie nawet płacić żadnego podatku nie będziesz bo ciągnik wart mniej niż ~9600 to podatku nie płacisz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

@Nikita_Bennet. A to w sumie dobrze by było. No muszę powiedzieć, że bardzo pomogłeś. Pojadę w najbliższym czsie do WK to zobaczymy co nazałatwiam. Jak coś mi się uda to podzielę sie na forum, żeby było wiadomo czy gra warta świeczki :) Pozdrawiam wszystkich z podobnym problemem -_-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

najpierw zadzwoń i opisz sytuację. Tak wiem na telefon to pizzę i panienki się zamawia ale jak pójdziesz do WK i czegoś istotnego nie będzie to pracownik może Ciebie zapamiętać a telefonicznie to raczej wątpliwe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj