Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

Majster21    0

Dopatrzyłem się, że w fakturze z kombinatu rolnego która została wystawiona w grudniu 1989r, nie ma numeru pesel i numeru dowodu osobistego nabywcy, jest tylko jego imię i nazwisko oraz adres. Natomiast PESEL i numer dowodu jest na umowie K-S sporządzonej z obecnym właścicielem ciągnika a tym co kupił go z kombinatu. Czy w WK, nie będą się czepiać braku tych danych na PRL-owskiej fakturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Dokładnie nie wiem ale ich obchodzi chyba tylko ta ostatnia umowa... Ja miałem tak że zgubiłem dowód i miałem tablicę i umowę parę ładnych lat nie było tego dowodu.Poszedłem do WK z tą tablicą i umową.Wpisali w komputer i już mieli wszystko czarno na białym. Zrobiłem przegląd wydali mi miękki dowód.Poszło bez problemów a myślałem że będzie z tym więcej zachodu...


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab    3

Witam

Od ponad miesiąca mam dosyć interesujący problem. Zakupiłem ciągnik sprowadzony z Holandii ( CLAAS ARES). ciągnik nigdy nie był rejestrowany ponieważ w Holandii nie ma obowiązku rejestracji. jeszcze przed zakupem udałem się do Powiatu zapytać jakie papiery będą potrzebne do rejestracji zaznaczyłem że nie był nigdy rejestrowany oczywiście stwierdzili że nie ma żadnego problemu. Już po zakupie ciągnika udałem się ponownie do starostwa aby go zarejestrować i wtedy zaczęły się schody, usłyszałem że w październiku 2012 roku zmieniły się przepisy i dostane "czerwone tablice" ważne na miesiąc pozwalające mi wykonać badanie techniczne. tablice odebrałem udałem się na przegląd jednak żaden diagnosta nie chce mi wykonać przeglądu ponieważ w dokumentach nigdzie nie ma daty pierwszej rejestracji, niektórzy także wymyślali że nie maja skąd spisać parametrów ciągnika potrzebne do wpisania w dowód rejestracyjny, (zaznaczę że do ciągnika posiadam następujące papiery: fakturę zakupu, oświadczenie sprzedającego że ciągnik nigdy nie był rejestrowany). Udałem się do starostwa ponownie gdzie każdy pracownik miał inną interpretacje przepisów, naczelnik wymyślił że ciągnik jest nowy i do rejestracji potrzebuje tylko świadectwo homologacji. zadzwoniłem do głównej siedziby CLAASA w której mi powiedzieli że oni są przedstawicielami dopiero 3 lata i nie mieli w ofercie tego modelu a za ten nie mogą wystawić świadectwa homologacji. Pan który sprzedał mi ciągnik był w Holandii i udał się do pierwszego właściciela spytać czy ten nie posiada świadectwa homologacji jednak usłyszał że on nigdy czegoś takiego nie otrzymał. Sprzedający przyznał mi że ma już 3 takie przypadki jak mój i to w różnych częściach kraju... co robić???

Rejestarcja jako SAM to ostateczność wolałbym go zarejestrować normalnie

Edytowano przez ketrab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

o wszystko pytaj na norcomie - tam ci pomogą, ustalisz sobie dane techniczne jak twój diagnosta jest tak cienki lub mu się nie chce.

Diagnosta wykona Ci DIP, zrobi badanie i już.

Jak diagnosta nie wie jakie badanie to zmień diagnostę. Ma wykonać badanie "pierwsze, zarejestrowany pierwszy raz za granicą" bo pojazd może nie podlega rejestracji w Królestwie Holandii ale jest starszy niż 6 miesięcy i nie jest traktowany jako pojazd nowy a skoro jeździł po Holandii to tam został dopuszczony do ruchu (bez tablic ale został). W komentarzu/uwagach zaświadczenia będzie wpis: "bez pierwszej rejestracji za granicą"

 

Umowę K-S rozumiem że masz dwujęzyczną (NL i PL), przetłumacz ją mimo tego żeby się WK nie czepił.

 

Co do kradzieży - masz ciągnik więc idziesz spisujesz nr ramy/VIN i na policję - tam sprawdzą Ci w dostępnych bazach czy pojazd jest kradziony czy nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy a ja mam taki problem. kupiłem ciągnik (sprowadzony z francji) od handlarza i problem polega na tym że nie mam żadnych kwitów do niego. jak go kupowaliśmy to koleś mówił że dowód jest zalany atramentem i musi jechać do francji po d*plikat, na co tata że ok ale nie zapłaci mu ustalonej ceny. staneło na tym że jest tylko umowa zapłaty 2/3 ceny. kolo ma już niby papiery gotowe, ale do pozostałej 1/3 ceny żąda jeszcze 2 tyś, a zarejestrowanie ciągnika to jakieś 600-800 zł, czyli prawie 3 koła musze dorzucić. wkurzył mnie ten kolo jak cholera.... co robić? pomóżcie koledzy.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quamello123    0

Witam

Proszę o pomoc i dobrą rade.

Posiadam ciągnik c-385 który zakupiłem kiedyś od handlarza nigdy go nie rejestrowałem bo nie widziałem takowej potrzeby lecz teraz w momencie sprzedaży napotkałem na problem otóz na ofertę odpowiedział syn handlarza od którego kiedyś kupywałem ten ciągnik i usłyszałem od niego ,że niestety ciągnika nie bedzie można zarejestrować ponieważ, na dokumencie DR(JESZCZE STARY) podana jest inna rolnicza spółdzielnia produkcyjna (1 własciciel) niż na ''rachunku'' osoby która go kupiła od RSP . Nastepnie nasz handlarz kupił go od tej osoby sporządził umowę (nie rejestrował na siebie ) i kolejno sprzedał mi . Tłumaczy ,że kiedyś jak jeszcze istniały spółdzielnie można byłoby to zarejestrować ale teraz już nie da rady . Ile on w tym ma racji i czy mówi prawde wiem ,że sporo bałaganu w tym co piszę ale liczę na waszą pomoc i to jak najszybciej jeżeli coś potrzebujecie wiecej informacji piszcie (posiadam 4 dokumenty DR ''Rachunek " wykupienia od rsp Umowe kupna handlarza oraz mojego z nim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Musisz mieć ciągłość,

rachunek RSP- gość co kupił,

potem Gość co kupił z handlarzem

handlarz z tobą.

Czyli 3 umowy kupna-sprzedaży

no i DR i to powinno starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam identyczną sytuacje z przyczepą. Jedyne co można ponoć zrobić to założyć sprawę o zasiedzenie ale jak to wygląda i czy przejdzie ten sposób - tego już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Witam

Proszę o pomoc i dobrą rade.

Posiadam ciągnik c-385 który zakupiłem kiedyś od handlarza nigdy go nie rejestrowałem bo nie widziałem takowej potrzeby lecz teraz w momencie sprzedaży napotkałem na problem otóz na ofertę odpowiedział syn handlarza od którego kiedyś kupywałem ten ciągnik i usłyszałem od niego ,że niestety ciągnika nie bedzie można zarejestrować ponieważ, na dokumencie DR(JESZCZE STARY) podana jest inna rolnicza spółdzielnia produkcyjna (1 własciciel) niż na ''rachunku'' osoby która go kupiła od RSP . Nastepnie nasz handlarz kupił go od tej osoby sporządził umowę (nie rejestrował na siebie ) i kolejno sprzedał mi . Tłumaczy ,że kiedyś jak jeszcze istniały spółdzielnie można byłoby to zarejestrować ale teraz już nie da rady . Ile on w tym ma racji i czy mówi prawde wiem ,że sporo bałaganu w tym co piszę ale liczę na waszą pomoc i to jak najszybciej jeżeli coś potrzebujecie wiecej informacji piszcie (posiadam 4 dokumenty DR ''Rachunek " wykupienia od rsp Umowe kupna handlarza oraz mojego z nim)

A może już komuś opchał papiery i teraz Tobie bajeczki opowiada że "nie da się zarejestrować" bo jak pójdziesz do prawnika to on dostanie po tyłku (sprzedał Ci rzecz z wadą prawną).

Ja rejestrowałem pojazd z 1967roku i dało się.

Mów dla handlarza że idziesz z tym do Wydz. Komunikacji zarejestrować i jak będą problemy to poprosisz prawnika o pomoc jak rozwiązać tę sprawę.

Tylko delikanie, nie krzycz itp.

Fajnie jakbyś w W.Komunikacji trafił na życiowego pracownika który by sprawdził czy na papierach które dostałeś od handlarza nikt już nie zarejestrował ciągnika bo przecież handlarz Tobie mógł sprzedać a wiedząc że go nie będziesz rejestrować zawsze mógł zgłosić zagubienie dokumentów i dostać drugi DR który znów sprzedać, tym badziej że coś namieszane jest z dokumentami od RSP (możliwe że świadoma pomyłka).

Poza tym podszedłbym i podpytał w policji czy pojazd o takim nr rej i takim a takim nr VIN nie został skradziony (na giełdach ponoć idzie to zrobić od ręki).

Ostatnia sprawa - opłata PCC, ktoś to musiał opłacić a masz 4 zmiany właściciela - tutaj pytanie czy handlarz ma D.Gospodarczą czy po prostu spisał umowy jako cywil a nie podmiot. Wtedy ktoś może dostać po tyłku bo skarbówki się nie oszuka. Może tego się boi?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie pytanie , jak to jest z ciągnikami z Anglii jakie potrzebne są dokumenty do rejestracji go w Polsce i czy wogóle da się taki traktor zarejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ja mam z kolei pytanie, czy na tablice tymczasowe trzeba czekać, czy można je dostać od ręki?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

No właśnie nie :/ Wczoraj byłem w WK w Sieradzu i mam termin na 24 kwietnia... aby pobrać próbne, zrobić przegląd i na następny dzień rejestrować ponownie.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To dziwny WK tam macie.

Kupiłeś ciągnik z zagranicy bez tablicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Tak, z Holandii, tam nie ma obowiązku rejestracji. A co do WK, to naprawdę dziwny, odkąd pamiętam zawsze tam były problemy...


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Rejestrowałem ciągnik z Francji przyprowadzony bez tablicy. Na przeglądzie zerowym byłem bez tablicy i w dokumentach diagnosta wpisał brak tablicy, następnie z tym papierkiem poszedłem do WK po dowód i tablicę tymczasową. Następnie znowu na stacje kontroli pojazdów po kolejny papier i z tym papierem dopiero do WK po właściwą tablice rej i dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

bo teraz przy pierwszym przeglądzie musisz mieć tablice. jak niemasz zachodnich musisz wziąć próbne. taka jest kolejność WK następnie stacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Rejestrowałem ciągnik w lutym tego roku i tak kazali mi zrobić, tyle, że miałem zagraniczny dowód rejestracyjny, tylko brak tablic. Bez tablic na przegląd oczywiście trzeba jechać na lawecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciągniki i maszyny zakupione z krajów gdzie nie rejestruje się pojazdów rolniczych można w naszym kraju zarejestrować tylko do 22 czerwca, po tym dniu już lipa. wchodzi nowa ustawa która mówi iż chcąc zarejestrować ciągnik np z Holandii musimy z odpowiedniego wydz. kom. zgłosić się po zaświadczenie że dany ciągnik(czy maszyna) nie podlegała rejestracji.... także kto ma zamiar kupić jakiś sprzęt z owych krajów radzę się pospieszyć bo wiem że zdobyć takie zaświadczenie graniczy z cudem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@macias611

Wiele WK już od dłuższego czasu wymagało tego zaświadczenia więc nie jest to żadna nowość. A z tymi zaświadczeniami nie ma problemu o ile poprosisz żeby sprzedawca to załatwił w momencie sprzedaży. Jak ktoś tego nie załatwi odrazu to później jest trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem chcę kupić ciągnik z dokumentami ale bez tablicy rejestracyjnej i czy w starostwie się nie będą czepiać A po drugie sprzedający ma dokumenty na stary adres a w starostwie nie robił aktualizacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Handlarz powinien dać taki papierek, że jest brak tablic i w WK nie mogą się czepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj