Gość Luke16

Rejestracja ciągnika [połączone]

Polecane posty

mallyy    0

Witam

Mam taki problem chyba dosyć spory. Mój ojciec zakupił ciągnik w 1988 roku od jakiegoś pana z ostrowia wielkopolskiego. Ten ciągnik nigdy nie był u nas zarejestowany. W 2000 roku mój ojciec zmarł, a sprawa spadkowa która się potoczyła nie obieła tego pojazdu z racji tego że nie był on zarejestrowany. Posiadam umowę kupna, stary dwód rejestracyjny i jeszcze jakiś tam świstek ponieważ ten ciągnik był po remoncie generalnym więc jakieś tam papiery na śilnik. Czy wiecie jak to teraz zarejestrować? Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak dasz rade podrobić podpis ojca to piszcie umowę sprzedaży na ciebie z datą sprzed śmierci... Tylko nie wiem jak będzie z dwutygodniowym okresem zgłoszenia kupna do US, czy nie będzie za to jakiejś kary. Wtedy można jeszcze bardziej zakombinować i z datą przed śmierci sprzedać komuś znajomemu a następnie on sprzeda tobie z datą teraźniejszą i nie powinno być problemu.

Ale to tylko moje przemyślenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a nie prościej umowa darowizny z ojca na syna z zapisem o wyłączeniu z masy spadkowej sprzed 2000 roku? Tylko nie wiem jak w US to przejdzie.

Bo jeżeli wpiszesz że wart powyżej 9000 PLN to lipa a jak mniej to luz. Musisz podpytać jakiejś znajomej z US.

 

A najlepiej to skoro masz stary DR i starą umowę K-S to napisać nową między starym sprzedającym a Tobą z datą z wczoraj. Tylko będzie lipa jak sprzedający zaniósł swoją kopię umowy K-S z Twoim ojcem do WK. Mało kto tak robi ale np ja robię aby nikt mi wałka nie zrobił.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka miesiecy temu kupilem ciagnik c 360 zarejstrowany ale sprzedajacy mial miekki dowud, wiec skserowali my go, mam jeszcze tablice rej. i umowe kupna-sprzedarzy, a dowud mial przyjsc po miesiacu a jeszcze nie dostalem, chce go zarejstrowac na mnie, czy to da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

podpytaj na tym forum:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie i panie. Sytuacja taka Ursus c 328 posiadam dowód rejestracyjny ma tablice umowa powinna gdzieś być. zabieram sie do remontu ciągnika. Ogólny przegląd malowanie itp. i tutaj pojawia sie mały problem. Skończył sie dowód rejestracyjny kilka lat temu i nikt nic z tym nie zrobił. ciągnik nie ma żadnej tabliczki znamionowej. jak by to wyglądało w momencie robienia przeglądu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A ja mam taka sytuacje. Mam ciagnik do kupienia, i on jest zarejestrowany na ojca goscia który sprzedaje, a ojciec nie żyje juz od 6 lat. Jak to mozna teraz najłatwiej rozwiazać, żeby mozna było kupic ten ciagnik i legalnie na siebie przerejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No dobra panowie i panie. Sytuacja taka Ursus c 328 posiadam dowód rejestracyjny ma tablice umowa powinna gdzieś być. zabieram sie do remontu ciągnika. Ogólny przegląd malowanie itp. i tutaj pojawia sie mały problem. Skończył sie dowód rejestracyjny kilka lat temu i nikt nic z tym nie zrobił. ciągnik nie ma żadnej tabliczki znamionowej. jak by to wyglądało w momencie robienia przeglądu??

Nr ramy jest na ramie i o ile jest zgodny z tym co masz w DR to robisz mu remont, przegląd z uzupełnieniem danych do DR (masy, naciski itp) i z tym do WK po nowy DR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może w jakim miejscu dokładnie się znajduje ten numer w ciągniku Ursus C-328? Bo za żadne skarby nie mogę go zlokalizować chyba że się ujawni przy skrobaniu przed malowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w moim C330M wiem gdzie jest - prawa strona obok miejsca gdzie mocuje się kabinę ;)

 

Popdpytaj na tym forum co podałem linka wyżej - pamiętam że tam był temat o nr ramy w ciapkach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Witam. Jak wygląda rejestracja ciągnika rolniczego, jakie dokumenty do tego muszę mieć i co bedę musiał wypełnić w urzędzie? Krok po kroku :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Nowy czy stary ??

 

A tak serio to rejestracja mnie wczoraj kosztowała 121zł 50 gr

W jakiej firmie ubezpieczone macie ciągniki ??

 

Mi za nh o wartośći netto 150tyś Concordia naliczyła 1100zł na rok OC AC NW

PZU prawie 2 razy tyle ;/


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Używany. Fendt 714 vario. 2002r. Sprowadzony z niemiec, papiery wszystkie ma, właśnie robiąa przegląd techniczny, wymiana podstawowa olejie, płyny itp w serwisie fendta i za tydzień go odbieramy. Bedzie zarejestrowany tymczasowo na tego gościa i potem przerejestrować na wujka. Chciałbym wiedzieć jak to wygląda czy tak jak w przypadku auta (tablice, dowód pojazdu, karta, dowód wujka itp) czy inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

vicia1223 żadnych zniżek nie masz? Jaki pakiet.

Mi w HDI bez zniżek z samej góry lecą na 150 tyś, koło 1600 zł, bo Siemens ma takie wymagania i muszę tak ubezpieczyć i oni ubezpieczają.

A ze zniżkami w HDI mu mojego agenta 360 zł

PZU trochę drożej, z 100 zł.

Kombajn i coś jeszcze w concordi na sumę 570 tyś w banku chcieli 6 tyś a zrobiłem za 2800 u agenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Nowy czy stary ??

 

A tak serio to rejestracja mnie wczoraj kosztowała 121zł 50 gr

W jakiej firmie ubezpieczone macie ciągniki ??

 

Mi za nh o wartośći netto 150tyś Concordia naliczyła 1100zł na rok OC AC NW

PZU prawie 2 razy tyle ;/

Vicia1223 u mnie w PZU (na moim terenie) NH z 2012r. przy sumie ubezpieczenia 150 ptysi (brutto) wychodzi: 781,00 stawka dla działalności gospodarczej

 

188,00 OC

563,00 AC

30,00 NNW - (nie wygłupiam się NNW daje zniżkę pakietową ;)

 

1985 r. właściciel-

60% w OC

40% w AC (PZU promocja zniżka za zniżkę)

no i o stawce w każdej firmie decyduje kod pocztowy- nie można powiedzieć, że wyjdzie taka sama kwota

Edytowano przez wwiol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik18    0

mam pytanie w 2005 roku kupilem ursusa od rolnika ktory go kupil w 1993r z ZAKLADU USLUG MECHANICZNYCH i nie rejestrowal na siebie Ja po czasie chcialbym go zarejestrowac mam dowod rejestracyjny umowe miedzy mna a drugim wlascicielem ale nie mam faktury zakupu przez drugiego wlasciciela czy bez tej faktory moge zarejestrowac ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem dokładnie jak to jest ale jesli psozedł byś z tym do urzędu komunikacji to prawdopodbnie poprzedni właściciel dostał by wezwanie żeby doprowadził do porządku te papiery podobny przypadek miał sąsiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster21    0

Witam Kolegów, chce kupić MTZ-A 82, znalazłem jednego za niewielkie pieniądze w przyzwoitym stanie, lecz jest pewne ale. Ciągnik był w posiadaniu KR-U, który sprzedał go drogą przetargu osobie prywatnej. Oczywiście są do niego faktura zakupu, książka pojazdu, dowód rejestracyjny bez żadnej wzmianki o wyrejestrowaniu lub wycofaniu z ruchu. Tablica rej też jest. Koledzy można takie coś w dzisiejszych czasach zarejestrować??, poprzedni właściciel nigdy go nie rejestrował.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ,możę się myle ale najlepiej zarejstrować go jako ciągnik SAM (samoróbka) musi tylko przejść przegląg, wywal tabliczki znamionowe i git.To tylko moje zdanie, słyszałem że to najtańszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster21    0

Sam nie wchodzi w grę, chciałbym go zarejestrować normalnie. A dlaczego uważasz że zwykła rejestracja miałaby być droga?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Witam Kolegów, chce kupić MTZ-A 82, znalazłem jednego za niewielkie pieniądze w przyzwoitym stanie, lecz jest pewne ale. Ciągnik był w posiadaniu KR-U, który sprzedał go drogą przetargu osobie prywatnej. Oczywiście są do niego faktura zakupu, książka pojazdu, dowód rejestracyjny bez żadnej wzmianki o wyrejestrowaniu lub wycofaniu z ruchu. Tablica rej też jest. Koledzy można takie coś w dzisiejszych czasach zarejestrować??, poprzedni właściciel nigdy go nie rejestrował.

 

 

Jezeli byl zarejestrowany to moze wystarczy go tylko przerejestrowac.

 

A zarejestrowac a przerejestrowac to wielka roznica


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zwykłe przerejestrowanie bo jest Dowód Rejestracyjny na kombinat rolny, jest faktura z kombinatu na jakiegoś gościa, spiszesz umowę z tym gościem, opłacisz PCC w US, zrobisz przegląd (BT) z ustaleniem danych (masy przyczep, pojemność itp aby nie było pustych pól w nowym DR). Wg mnie bez problemów zarejestrujesz.

 

A z tymi SAMami w ciągnikach - przestańcie kombinować bo ktoś do kryminału pójdzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dowód rejestracyjny , tablice i fakturę sprzedaży z firmy(z kombinatu rolnego) i wszystkie pośrednie umowy lub faktury , to bez problemu przerejestrujesz pojazd , pamiętaj żeby do rejestracji przedstawić aktualne ubezpieczenie OC i ważny przegląd techniczny wpisany w dowód lub na zaświadczeniu, opłata za przerejestrowanie 121,50gr :)

Jeżeli będziesz musiał pobierać pozwolenie czasowe na przejazd na badania techniczne to czeka cię dodatkowa wizyta w urzędzie i koszt czasowej rejestracji to 13zł(pozwolenie) + 6.25zł(nalepka czasowa na tablicę) + 12zł(tymczasowa tablica)

 

Podpisano: Podinspektor do spraw rejestracji Pojazdów

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj