akaku

Zewnętrzne lusterka

Polecane posty

Henius91    1537

tak tylko jak mialem oryginalnie kable w slupku, od wycieraczki i oswietlenia wnetrza kabiny, teraz jest jeszcze od tylnych halogenow a reszte kabli (od koguta i halogenow przednich) tez mam poprowadzone przy slupku a nie w srodku. nie przejmowalbym sie tym ale te uchwyty najlepiej zeby mozna bylo odkrecic. na "Mikolaja" dostalem 2 kontowki duza i mala wiec sie bawie w takie "duperele" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Ap ropo ma ktoś pomysł jak w profilu kabel puścić. dodam że są 2 zakręty? a dachem musi wyjść więc ciężko czymś sięgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

jesli jest to kabel 2 lub wiecej zylowy to nie ma problemu bo jest on na tyle sztywny ze wystarczy z jednego konca go wpychac gorzej jak ma to byc zwykly kabelek, moze byc problem ale moze jakis drucik przyczepic do konca kabelka i wtedy wpychac, sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

To jest temat o lusterkach a nie o światłach :rolleyes:


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No bo wszyscy napisali jak u co ja już wiem jak zrobić. A jak chcecie popisać o elektryce to załóżcie nowy temat w odpowiednim dziale i wtedy możemy popisać :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

z reszta w tym temacie tez mozna pisac o wierceniu w slupkach kabiny czy spawaniu przy szybach bo to sie przyda komus przy montowaniu lusterek :) co do wiercenia to juz wiem jak zamontuje te uchwyty. nie bede wiercil na wylot lecz tylko przez jedna "sciane" profilu slupka i nagwintuje gwintownikiem "8". prosty sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ale czy ścianka ramy kabiny nie bedze zbyt cienka zeby wykonac tam gwintowanie ? tzn. czy nie bedze za słabo trzymało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Aby przenieść siłę, naprężenie ze śruby na nakrętkę i odwrotnie wystarczy 5 pełnych zwojów gwintu,niezależnie od jego budowy, więcej nie trzeba. A reszta to praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nom ja tylko pytam uprzejmie B) jeszcze zadnej dziury nie wywierciłem w ramie kabiny 80 więc nie mam pojecia - pytam znawców B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Że sruby wytrzymaja to wiem ^^ ale ten gwint może się zedrzeć po przez drgania :D i wtedy to już tylko na wylot bedę musiał przewiercić profil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarusek    1

Że sruby wytrzymaja to wiem :D ale ten gwint może się zedrzeć po przez drgania :) i wtedy to już tylko na wylot bedę musiał przewiercić profil ^^

Ja takie orginalne uchwyty kupiłem w Agromie Kutno 89zł sztuka, u1614<2007r> u jednego chandlarza właśnie takie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

25cm-15cm panoramiczne gościu który mi je sprzedawał tłumaczył że są to niby orginalne zetoroskie ale nie chce mi się w to wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Napewno bez porównania lepiej widac :)

Ja mam u siebie 20-40cm i teraz czuję się jak gość na szosie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

No na pewno w twoich to jak w tirze wszystko widać ale i u mnie nie jest najgorzej ponieważ są panoramiczne a nie chciałem takich dużych bo szybciej można urwać zresztą i tak jedno już urwałem po jednym dniu eksploatacji to się nazywa niefart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To prawda , ale muszę przyznac ze pomimo rozmiarów są bardzo lekkie ;) Ja uwazam choc wiadomo chwila moment i kupa szkiel moze zostac (odpukac) . Niedługo wstawię zdjęcie to ocenisz moje wykonanie lusterek :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grz    0

Witam, chciałbym zainwestować w nowe uchwyty i lusterka  do ursusa c 385. Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi jakie i na jakiej stronie najlepiej kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dir
      witam czy sworzeń zabezpieczający zaczep ma wchodzić do skrzyni biegów?
    • Przez marcin1993
      Witam, mam taki problem w zetorze 12245 zwrotnica podczas skręcania przeskakuje i ma luz że całe kolo się chwieje, koledzy podpowiedzieć co mogło się stać są tam jakiejś tuleje albo łożyska, dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez bravo87
      Witam. nie znalazłem więc piszę. Mam prośbę do posiadaczy ursusów ciężkiej serii z oryginalnym grubym dachem (nie takim jak w zetorze), a mianowicie czy któryś z posiadaczy mógł by mi zwymiarować dach ?? mam możliwość zrobić a chciał bym aby wyglądał jak oryginalny. Nie piszcie że lepiej kupić gotowy bo słano wyglądają a teraz dać 1200 za dach to lekka przesada. 
    • Przez WojtekBuawski
      Witam, Jak i czym było by najlepiej obić cienki dach w c385?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj