Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie T25

163 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:00

Wspomaganie T25 Ale o to chodzi, że orbitrol mam tyle że potężny. Jutro poszukam na nim jakiegoś oznaczenia, bo te spisane z etykiety nic mi nie daje.. "EATON Corporation ... MN 55344 233-3054-002" Wiem, że jest on duży, za duży ale go wykorzystam, potrzebuję do niego siłownika, te z Allegro mają tłoczek 32mm i orbitrol 100 więc jeśli dobrze myślę potrzebuję dość dużego siłownika, tylko jakiego? Mówisz 50mm, ale do pompy 10 i orbitrola 100, wnioskuję, że do tego co mam musiałby być z 80mm? A co jeśli po prostu dam mniejszą pompę? Orbitol przekaże do siłownika to co poda pompa, więc jeśli pompa poda 6l/min to orbitrol pomimo tego że ma przepustowość np 40l/min poda tylko te 6?
W skrócie: mam wielki orbitrol, założę małą pompę i mały siłownik, to będzie działać?
Poszperałem w googlach i ten orbitrol ma chyba 983ccm... http://www.atphydrau.../Series20.pdf�� od str 38

Pompa PLP 10.4
Dane techniczne:
Objętośc geometryczna : 4,27 cm3/obr
Ciśnienie max : 280 BAR
Obroty max : 4000 obr./min.

teraz pytanie jaki siłownik?

Edytowany przez wlatcakomaruf, 22 październik 2012 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie T25 Dzisiaj, 21:06
  •  

#122 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 październik 2012 - 10:30

Wspomaganie T25 orbitol daje ustaloną ilość oleju na obrót. Jeżeli do dużego orbitolu dasz mały siłownik to będziesz miał tak ze trochę ruszysz kierownice i pełny skręt otrzymasz. Zbyt mała pompa będzie skutkować wolniejszym skrętem kół, jednak do wspomagania naprawdę niewielka pompa wystarczy
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#123 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 październik 2012 - 17:38

Wspomaganie T25 Mam jakieś węże, podłącze się pod łuparkę i zobaczę na tym siłowniku co mam w łuparce jak to mniej więcej działa i wtedy będę mógł wnioskować jaki w przybliżeniu siłownik szukać.

#124 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 25 październik 2012 - 18:59

Wspomaganie T25 od czego ten orbitrol? tak na moje oko będzie za duży... delikatnie ruszysz kierownicą i będzie gwałtownie skręcał. dobre by to było do ładowacza na placu ale na drodze może być nebezpieczne. dziś po raz kolejny obiecałem sobie że zakładam wspomaganie. coś się rypie w układzie bo w prawą strone nie idzie ukręcić... ogarniam z grubsza robotę w polu i się za to biorę ;[

Edytowany przez Buszmen11, 25 październik 2012 - 19:04.

#125 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 październik 2012 - 20:04

Wspomaganie T25 Od ładowarki cat 353f na 80% :) no jest duży bo to 985ccm chyba, ale mam małą pompę więc jak zdobędę króćce to jakoś podłącze go pod łuparkę i zobaczę co się będzie działo. Montaż do Władka będzie dopiero jak wszystko będzie odpowiadać :) A Ty będziesz robił sam czy kupisz gotowe?

#126 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 październik 2012 - 06:59

Wspomaganie T25 jak masz możliwość to sprawdź jaki tam jest siłownik skrętu ręczę że niemały. a tam jest troszkę inna konstrukcja więc skok tez będzie duży.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#127 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 październik 2012 - 20:08

Wspomaganie T25

Od ładowarki cat 353f na 80% :) no jest duży bo to 985ccm chyba, ale mam małą pompę więc jak zdobędę króćce to jakoś podłącze go pod łuparkę i zobaczę co się będzie działo. Montaż do Władka będzie dopiero jak wszystko będzie odpowiadać :) A Ty będziesz robił sam czy kupisz gotowe?

robię sam :) teraz mam dylemat... z czego? myślałem składać na nowych podzespołach, ale kupiłem w tym roku kombajn i deficyt budżetowy teraz :unsure: jest opcja założenia zestawu z wózka GPW (siłownik, kolumna z orbitrolem, przewody i pompa za 700 zeta) tylko się boje czy pompa nie za duża, no i czy mocno nie będzie skrecał przy lekkim ruchu kierownicy...
dzisiaj sprawdzałem kolumnę i się zacina :( badziew robią nie części. od sian wytrzymała, dobrze że na reklamacje przyjmą... człowiek się denerwuje bo ładowacz potrzebny a sterowanie siadło :wacko:
ktoś próbował adaptować wspomaganie z wózka?

#128 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 październik 2012 - 12:24

Wspomaganie T25 Z tego co się orientuję to są dwa potężne siłowniki. Ale tak jak pisałem, podłącze to w wolnej chwili pod łuparkę, bo tam mam taką samą pompę i wtedy będę wiedział jak to będzie działać.
Zestaw z wózka z allegro? Nie wiem jaki tam jest siłownik, najodpowiedniejszy byłby taki z 180mm skoku tłoka.

#129 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:14

Wspomaganie T25 kupowanie takich rzeczy na allegro to jak kupowanie kota w worku... w okolicy jest jeszcze gościu co rozbiera bizony na części więc tam też podjadę, może ma coś ciekawego w dobrej cenie. wspomaganie z wózka ma facet we wsi w jumzie. tylko nie wiem czy całe czy siłownik od czegoś innego

#130 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 11:58

Wspomaganie T25 Witam wszystkich bardzo serdecznie,Jako ze w polu wszystko już porobiłem to czas na remont władka.piszac tu oczekuje porad jak i wskazówek dotyczące wspomagania,które postanowiłem założyć od mercedesa, ponieważ o wiele więcej zaoszczędzę,nie muszę kupować siłownika,orbitrolu tylko wystarczy sama kolumna i pompa.
Kolumnę nabyłem taka
Dodany obrazek

zdjecie jest z allegro ale jest identyczna.
Pompe tez od mietka ponieważ ma juz zbiorniczek i chciałem od by było wszystko w oryginale.
Dodany obrazek

Po założeniu pompy do władka i podłączeniu na krótko wszystko fajnie działa, tylko zastanawia mnie pewna kwestia, chodzi o wytrzymałość.
W ciągniku koła są narażone na większy opory oraz naciski. orbitrol wraz z siłownikiem praktycznie tego nie odczują a kolumna zawsze.
Jak myślicie spisze to test w polu,czy lepiej dołożyć parę grosza i założyć orbitrol?

Proszę o wszelkie sugestie oraz porady.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 13:07

Wspomaganie T25 Pytanie od jakiego mercedesa? Moim zdaniem nie ma aż tak wielkiej różnicy w nacisku z przodu. Na pewno dłużej pochodzi jeśli będziesz skręcał przy minimalnym ruchu ciągnika, a nie na postoju.

#132 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 15:28

Wspomaganie T25 Dzięki za odpowiedz,dokładnie nie wiem od jakiego to jest mercedesa,bo kupowałem to na szrocie,ale jest identyczna jak na załączonym zdjęciu,a jak widac pisze tam ze jest od 124

#133 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 21:11

Wspomaganie T25 Montował ktoś orbitrol z 5 wyjściami? L R P T i 5 nie wiem od czego...

#134 Share waldemar2401

waldemar2401

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:10

Wspomaganie T25 Witam. Zauważyłem na naszym forum zdjęcie tej przystawki gdzie podłacza się najpierw napęd pompy do wspomagania a potem napęd pompy hydraulicznej. I moje pytanie gdzie można dostac taka przystawkę. Oto zdjęcie tej przystawki" https://lh4.googleus...00/dsc00741.jpg
Dziekuje i pozdrawiam.

#135 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:20

Wspomaganie T25 Jeśli chodziło Tobie o wspomaganie do Władimirca T-25 to tu masz taki temat w nim się pytaj
http://www.agrofoto....spomaganie-t25/
A jeśli chodzi jak w temacie o T-24 to przepraszam nie znam się.

Edytowany przez mtracz, 14 grudzień 2012 - 22:20.

#136 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:22

Wspomaganie T25 t-24 to czołg :D

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#137 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:27

Wspomaganie T25 Połączone

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#138 Share zulowiec

zulowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 10:38

Wspomaganie T25 Można zamontować fabryczne wspomaganie. Mam wspomaganie w Vtz 2032 (nowszy T-25 4x4) 90% części kupuje od T-25. Numer katalogowy na schematach.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0013.jpg
  • Zdjęcie0012.jpg
  • Zdjęcie0010.jpg

Załączone pliki

Edytowany przez zulowiec, 15 grudzień 2012 - 14:03.

#139 Share kaaanonier

kaaanonier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:29

Wspomaganie T25 witam,
aby nie tworzyć nowego tematu postanowiłem pisać tu.
Załatwiłem sobie orbitrol od wózka widłowego plus kolumna i pompa. I tutaj moje pytanie: czy muszę podłączać tę pompę czy mogę orbitrol podpiąć pod obecną pompę hydrauliczną? Dodam, że mam tura w moim T25 a tylny podnośnik jest prawie nieuzywany.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 21:23

Wspomaganie T25 Witam,albo trzeba by wymienić tą na wydajniejszą, lub podłączyć drugą pąmpę bo może być ciężko kierować w czasie korzystania z tura czy podnośnika z jednoczesnym kierowaniem traktorem :rolleyes: Pozdrawiam.