maras

Wspomaganie T25

Polecane posty

ukasz    58

jak masz możliwość to sprawdź jaki tam jest siłownik skrętu ręczę że niemały. a tam jest troszkę inna konstrukcja więc skok tez będzie duży.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Od ładowarki cat 353f na 80% :) no jest duży bo to 985ccm chyba, ale mam małą pompę więc jak zdobędę króćce to jakoś podłącze go pod łuparkę i zobaczę co się będzie działo. Montaż do Władka będzie dopiero jak wszystko będzie odpowiadać :) A Ty będziesz robił sam czy kupisz gotowe?

 

robię sam :) teraz mam dylemat... z czego? myślałem składać na nowych podzespołach, ale kupiłem w tym roku kombajn i deficyt budżetowy teraz :unsure: jest opcja założenia zestawu z wózka GPW (siłownik, kolumna z orbitrolem, przewody i pompa za 700 zeta) tylko się boje czy pompa nie za duża, no i czy mocno nie będzie skrecał przy lekkim ruchu kierownicy...

dzisiaj sprawdzałem kolumnę i się zacina :( badziew robią nie części. od sian wytrzymała, dobrze że na reklamacje przyjmą... człowiek się denerwuje bo ładowacz potrzebny a sterowanie siadło :wacko:

ktoś próbował adaptować wspomaganie z wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to są dwa potężne siłowniki. Ale tak jak pisałem, podłącze to w wolnej chwili pod łuparkę, bo tam mam taką samą pompę i wtedy będę wiedział jak to będzie działać.

Zestaw z wózka z allegro? Nie wiem jaki tam jest siłownik, najodpowiedniejszy byłby taki z 180mm skoku tłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

kupowanie takich rzeczy na allegro to jak kupowanie kota w worku... w okolicy jest jeszcze gościu co rozbiera bizony na części więc tam też podjadę, może ma coś ciekawego w dobrej cenie. wspomaganie z wózka ma facet we wsi w jumzie. tylko nie wiem czy całe czy siłownik od czegoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Witam wszystkich bardzo serdecznie,Jako ze w polu wszystko już porobiłem to czas na remont władka.piszac tu oczekuje porad jak i wskazówek dotyczące wspomagania,które postanowiłem założyć od mercedesa, ponieważ o wiele więcej zaoszczędzę,nie muszę kupować siłownika,orbitrolu tylko wystarczy sama kolumna i pompa.

Kolumnę nabyłem taka

xomg44.jpg

 

zdjecie jest z allegro ale jest identyczna.

Pompe tez od mietka ponieważ ma juz zbiorniczek i chciałem od by było wszystko w oryginale.

rj0do7.jpg

 

Po założeniu pompy do władka i podłączeniu na krótko wszystko fajnie działa, tylko zastanawia mnie pewna kwestia, chodzi o wytrzymałość.

W ciągniku koła są narażone na większy opory oraz naciski. orbitrol wraz z siłownikiem praktycznie tego nie odczują a kolumna zawsze.

Jak myślicie spisze to test w polu,czy lepiej dołożyć parę grosza i założyć orbitrol?

 

Proszę o wszelkie sugestie oraz porady.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pytanie od jakiego mercedesa? Moim zdaniem nie ma aż tak wielkiej różnicy w nacisku z przodu. Na pewno dłużej pochodzi jeśli będziesz skręcał przy minimalnym ruchu ciągnika, a nie na postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Dzięki za odpowiedz,dokładnie nie wiem od jakiego to jest mercedesa,bo kupowałem to na szrocie,ale jest identyczna jak na załączonym zdjęciu,a jak widac pisze tam ze jest od 124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem na naszym forum zdjęcie tej przystawki gdzie podłacza się najpierw napęd pompy do wspomagania a potem napęd pompy hydraulicznej. I moje pytanie gdzie można dostac taka przystawkę. Oto zdjęcie tej przystawki" https://lh4.googleusercontent.com/-JDq4p8Gz6RY/UBkzxrGM3jI/AAAAAAAAAOE/YV7ZvOlqsko/s600/dsc00741.jpg

Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

witam,

aby nie tworzyć nowego tematu postanowiłem pisać tu.

Załatwiłem sobie orbitrol od wózka widłowego plus kolumna i pompa. I tutaj moje pytanie: czy muszę podłączać tę pompę czy mogę orbitrol podpiąć pod obecną pompę hydrauliczną? Dodam, że mam tura w moim T25 a tylny podnośnik jest prawie nieuzywany.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,albo trzeba by wymienić tą na wydajniejszą, lub podłączyć drugą pąmpę bo może być ciężko kierować w czasie korzystania z tura czy podnośnika z jednoczesnym kierowaniem traktorem :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie wiemy, czy masz do Tura oddzielna pompe. Jesli tak, to zaden problem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Żeby podpiąć na jednej pompie to potrzebny jest dzielnik strumienia tak jak w np w bizonie. Tanie to nie jest i chyba lepiej założyć osobną pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam do odsprzedania nowy dzielnik strumienia od cyklopa i bizona.Cena do uzgodnienia,chętni na pw.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMichal    0

Witam

Planuje i ja coś zrobić z tym układem kierowniczym w t-25, gdyż mam straszne luzy (prawie pół obrotu) w dodatku ciężko chodzi... Z tego względu iż mechanik ze mnie żaden może coś poradzicie. Myślałem o wspomaganiu ale na allegro koszt to około 2tyś, nie wiedziałem że aż tyle a po drodze natknełem się na to

Co sądzicie o usunięciu luzów z układu i zrobienie takiego wspomagania, napewno było by to o niebo tańsze (wspomaganie od scenica można kupić za około 250zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

kup cześci do0 starej przekładni wydasz 400-500 złotych pilnuj luzu i 20 lat spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

dwie blachy drążek i przekładnia na stole

przejeździłem 26 lat raz inwestując w prtzejładnia 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMichal    0

Jak skończę pracę w polu to zajrzę tam.Nigdy tego nie rozbierałem tam w środku jest olej ? Bo strasznie denerwuje mnie to że tak ciężko chodzi, u sąsiada chodzi lżej

Edytowano przez MrMichal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj