Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina -Dzierżawa

137 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 28 marzec 2010 - 18:33

Ukraina -Dzierżawa W TVP 1 we wiadomościach mówili że jest zapotrzebowanie na górników ok 80 tys w ciągu 10 lat
Zarobki nawet do 50 tys na miesiąc
Informacje nie wyciągłem z palca

A jeszcze jedno czy z tą kwotą orientacyjnie mógłbym rozpocząć gospodarowanie na 1000 ha
Czy starczyło by na zakup używanych maszyn materiału siewnego nawozów oprysków ?
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina -Dzierżawa Dzisiaj, 20:55
  •  

#102 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 marzec 2010 - 18:53

Ukraina -Dzierżawa A nie lepiej te 3 mln dać na lokatę??
Masz przynajmniej pewny zysk...

#103 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:06

Ukraina -Dzierżawa Ale chciałbym zostać rolnikiem

#104 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:16

Ukraina -Dzierżawa Mam już dość takiego lania wody na tym forum. Do czego ma prowadzića ta rozmowa na temat milionach i tysiącach hektarów. Ogarnij się człowieku.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#105 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:09

Ukraina -Dzierżawa kolega ma po prostu dużą wyobraźnie, ja ci proponuje nie bawić się w górnika a bajki pisać, zarobisz fortunę i kupisz sobie całą ukraine heheheheh
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#106 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:36

Ukraina -Dzierżawa

Znam osobiście człowieka który pracuje w kopalni radu i uranu w Australi zarabia duuuże pieniądze więc się może udać ;)

No właśnie to nie kopalnia węgla czy miedzi tylko RADU i URANU!!! wiesz co to w ogóle jest?

#107 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 07:35

Ukraina -Dzierżawa Jesczze nie wiw bp chemią sie nie interesuje tylko narazie rolnictwem ;) Chcialby zostac rolnikiem a nie chemikiem ;[

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#108 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 13:26

Ukraina -Dzierżawa Wczoraj przeliczyłem że te pieniądze starczą ale trzeb aby było bardzo oszczędzać i szukać tanich maszyn. Przy kwocie 4 mln mogło by wypalić przy przeliczeniu brałem pod uwagę zakup maszyn materiału siewnego nawozów ŚOR ropy kosztu dzierżawy

#109 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 19:43

Ukraina -Dzierżawa Pokaż nam swoje wyliczenia. Chciałbym je zobaczyć

sprzedam

#110 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 18:56

Ukraina -Dzierżawa Witam
Mając 3 mln można by kupić wg moich obliczeń
2 ciągniki John Deere powyżej 200KM używane ok 250 tys zł
2 Ursusy 1614 jeden z turem ok 80 tys zł
2 pługi 7 skibowe obrotowe półzawieszane ok 90 tys zł
2 Siewniki talerzowe ok 150 tys zł
Talerzówkę ok. 40 tys zł
2 Kombajny MDW ok 250 tys zł
2 Opryskiwacze ok 70 tys zł
Rozsiewacz nawozów ok 25 tys zł
5 Przyczep ok 100 tys zł
Za maszyny ok 1 280 000 zł

Materiał siewny ok 1 500 000 zł(pszenica,rzepak)

Koszt dzierżawy 1000 ha + budynki przy cenie dzierżawy ok 90 zł/ha to za samą ziemię wyjdzie 90 tys a za budynki ok 50 tys może mniej na rok

Zakup paliwa i częśći wrazie awarii zostaje 80 tys
Moje wyliczenia są troche niedokładne i proszę o porawę jeśli coś przeoczyłem ceny maszyn starałem się zawyżyć można znaleźć trochę tańsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:26

Ukraina -Dzierżawa A gdzie nawozy?
Za te 3 bańki to można sobie spokojnie kupić 10 mieszkań dla lokatorów i minimum 20tys. na miesiąc mieć bez roboty.

#112 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 kwiecień 2010 - 06:13

Ukraina -Dzierżawa zanim zaczniej prace w tej kopalni to juz skonczy sie eldorado na ukrainie i tyle:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#113 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 09:17

Ukraina -Dzierżawa @statek pewnie tak będzie

#114 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 23:46

Ukraina -Dzierżawa Wolna ziemia do dzierżawy na Ukrainie wyczerpuje się zostają coraz gorsze kawałki i mniejsze. Za kilka lat to jak coś się pozmienia to będziesz mógł odkupić od kogoś kto położy łapę na tej ziemi w tej chwili. Chyma że interesuje Cie zbieranie gospodarstwa z kawałków 15, 20, 50 ha. Kolego pojedź tam zobacz teraz jest wiosna pieknie rusza wegetacja popatrzysz jak znasz kogoś to może Cie oświeci odnośnie sytuacji na rynku ziemią i odnośnie przepisów funkcjonowania w tamtej rzeczywistości.

#115 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:48

Ukraina -Dzierżawa Taka odpowiedz na temat inwestycji w Ukrainie dalem na innym forum, ale widzac temat dzierzawy ziemi na Ukrainie dopisuje go rowniez tutaj - a noz jakis rozsadny kontakt wyjdzie z tego.

Rzeczywiscie takich anomalii jest niestety sporo na Ukrainie. Na przyklad ceny mleka sa wyzsze niz w Polsce. Ceny miesa sa rowniez bardzo wysokie. I mimo wszystko Ukraincy nie sa w stanie zrobic czegos dobrego jakosciowo na srednia, niemala skale. Wiele jest tego przyczyn zapewne: ludzi ze srednim kapitalem na Ukrainie jest malo, a duzy kapital w to nie wchodzil bo to jest troche zabawa (zaczyna sie to zmieniac obecnie). Problemy z eksportem ziarna to dodatkowa sprawa. Generalnie, ale nie wiem jak w rolnictwie, problem z wladzami, korupcja, napraszanie sie o "niesluszne" podatki etc. Ale tez problemem jest generalnie mentalnosc Ukraincow: chec zrobienia szybkiego pieniadza, brak myslenia dlugoterminowego, brak solidnosci, odpowiedzialnosci. Mowie generalnie, bo kazdy czlowiek jest inny.
Ale warunki cenowe i gruntowe sa naprawde atrakcyjne. Do tego, zeby bylo smieszniej Ukraina ma nawet doplaty do mleka i do poglowia na przyklad. Generalnie dobrze znam Ukraine bywam tam bardzo czesto, mam troche powaznych kontaktow i tez ROZWAZAM inwestycje w jakis dzial rolniczy na Ukrainie. Nie jestem jednak rolnikiem z zawodu. Chetnie bym sie przylaczyl do kogos kto chce wejsc w cos takiego na Ukrainie i ma doswiadczenie w prowadzeniu gospodarstwa. Tym bardziej jakby ktos taki posiadal rolniczy park maszynowy i mieszkal blisko granicy.

Posiadam stosowne srodki finansowe aby wejsc w cos takiego, nawet na bardzo duza skale. Tym bardziej, ze szukam formy zabezpieczenia sie z inflacja. Mysle, ze jest to warte rozwazenia. Jezeli, jest ktos powaznie zainteresowany taka inwestycja, wymiana informacji, a byc moze wspolpraca prosze o kontakt na email panleszek1@gmail.com.

Pozdrawiam, Leszek

Wolna ziemia do dzierżawy na Ukrainie wyczerpuje się zostają coraz gorsze kawałki i mniejsze. Za kilka lat to jak coś się pozmienia to będziesz mógł odkupić od kogoś kto położy łapę na tej ziemi w tej chwili. Chyma że interesuje Cie zbieranie gospodarstwa z kawałków 15, 20, 50 ha. Kolego pojedź tam zobacz teraz jest wiosna pieknie rusza wegetacja popatrzysz jak znasz kogoś to może Cie oświeci odnośnie sytuacji na rynku ziemią i odnośnie przepisów funkcjonowania w tamtej rzeczywistości.

Edytowany przez panol, 06 marzec 2011 - 09:49.

#116 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:01

Ukraina -Dzierżawa to teraz ja cos powiem bo akurat co nie co o tym wiem moj chrzestny ma w polsce ok 600h i pamietam ze w roku ok 2000 ukraincy przywozili mu paliwo i namanili o tej ziemi na UA
zainteresowało go to pojechał zobaczył porozgladał sie wydzierzawił 350ha pracował tam przez 5 lat i zrezygnował wszystko przez mentalnosc ukraincow tam ciagle łapowki łapowki i jeszcze raz łapownki nie mowie o przekraczaniu granicy bo jest taki papier ze jak masz blisko tam jakies pole to załatwiasz odpowiednie papiery i przejezdzasz maszynami bez problemow on jezdził przez zosin bo ma blisko tam miał 3 ukraincow do pomocy ale nie sprawdzili sie bo to idioci wywracali ciagniki przyczepy w ogole zero pojecia sciagnał 2 polakow na ich miejsce ale nie szło tego upilnowac ciagle cos im gineło jak nie paliwo to narzedzia itp, jak ktos pisał on wtedy miał nowe ciagniki 2 JD i jednego NH i to prawda ze nie chciały pracowac na tamtym paliwie ale było tam tanie jak barszcz podobnie jak nawozy i opryski nie poddawał sie wiec kupił ukrainskie 2 T 150k i K700 oczywiscie za grosze ale sprawdzały sie. Potem ciagle problemy ze sprzedaniem zboża i w koncu zrezygnował bo miał dosc tej meczarni. Wiec kolego jak chcesz tam cos zdziałac musisz miec dobre znajomosci naprawde dobre bedzie łatwiej wtedy no i zaufanych pracownikow bo jak jedziesz tam pierwszy raz i nie znasz nikogo to mowie ci ze szału tam nie zrobisz a jeszcze pojdziesz z torbami tak cie tam załatwia, jezdziłem tam kiedys na przemycik to jest inny swiat zapusciłem sie od granicy na 120 km i nie widziałem prawie zadnego pola tylko trawa trawa i trawa no w uscilugo był tylko jeden jakis niby kołhoz to było kilka mega poł widac na google earth naprawde wielkie ale maszyny stare mtzty białoruski stare kombajny DON z koszami na słome i wielka pryzma gnoju jak hala sportowa oni moze i by chcieli cos robic ale nie maja czym i za co dlatego musza kombinowac inaczej od nas czyszcza gospodarstwa ze starych kosiarek konnych siewnikow itp tak jak my czyscimy niemcy z ich starych sprzetow.
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#117 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:49

Ukraina -Dzierżawa Ja dodam jeszcze jeden aspekt - mianowicie na Ukrainie za nami nie przepadają, i to dosłownie żeby nie powiedzieć że jest troszkę nie bezpiecznie pod względem dzierżawy czy kupna ziemi przez Polaków. Taka ich mentalność

#118 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 23:09

Ukraina -Dzierżawa Zetropower: zajrzyj do jakiegoś handlarza w Polsce i zobaczysz, kombajny Lexiony, Megi czy jakieś Case Axal z hederami 9m i zapytaj po co im takie? Wiesz jaką dostaniesz odpowiedz, Ukraina to bierze, więc nie chce mi sie czytac i kombajnach DON z koszami na słome. Ukraina to chłonny kraj.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#119 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:34

Ukraina -Dzierżawa moze i chłony jak jezdziłem to nic takiego tam nie widziałem tylko te ich wynalazki a teraz ? teraz to sobie moga miec najnowsze flowy fendty czy axiony i co z tego jak mentalnosc sie nie zmieniła

Edytowany przez ZetorPower, 07 marzec 2011 - 20:36.

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 16:54

Ukraina -Dzierżawa .

Edytowany przez patryk141, 31 marzec 2011 - 23:10.