Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina -Dzierżawa

137 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:22

Ukraina -Dzierżawa Mielec to Podkarpacie, Lubelszczyzna to oficjalnie jeden z najbiedniejszych regionów UE. Z tą Azją to niektórzy twierdzą, że na Wiśle się zaczyna ;) Z zaproszenia skorzystam jak zaczniemy budowę nowej obory, żebym miał się czym zrekompensować ;) Na Ukrainę pojedziemy bo to nie dalego i ziemię pod dzierżawy obejrzymy :P
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina -Dzierżawa Dzisiaj, 23:53
  •  

#62 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:27

Ukraina -Dzierżawa Tam u Ciebie w okolicach to jeszcze nie byłem. A ta ziemia na ukrainie ciekawa ale no właśnie to co tu zostało wymienione trochę zniechęca. Z tego co słyszałem to nawet niemcy w czasie wojny wywozili wagonami czarnoziemy i gdzieś tu w dolnośląskim one są wysypane.

#63 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:33

Ukraina -Dzierżawa Nie wiem, Ja mam swoją ziemie i jej nie zamienię na żadną inna, nawet jak by mi ktoś dawał I klasę za moja III, już tyle obornika tam nawiozłem, ze jest tyle próchnicy, że nie opłaca mi się z niej rezygnować. Ja mam złe doświadczenia z celnikami z tego kraju, choć nic nie przemycaliśmy. Pojechaliśmy dosyć luksusowym samochodem ojca mojego kolegi do Lwowa na 3 dni i jak wracaliśmy to na granicy nam samochód chcieli za********ć, bo twierdzili, że coś w nim przemycamy i jesteśmy stałymi przemytnikami, na 4 osoby 3 nie były wcześniej na Ukrainie, kumpel był raz Dodany obrazek CHORE, po prostu CHORE

Edytowany przez Lukasz1987, 09 lipiec 2014 - 18:53.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#64 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:37

Ukraina -Dzierżawa Chcieli pewnie w łape. Jak masz w dobrej kulturze glebe to po co rezygnować przynajmniej wiadomo co mamy.

#65 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:47

Ukraina -Dzierżawa W łapę to oni dostali na starcie, samochód im się spodobał i tyle ;)

#66 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:59

Ukraina -Dzierżawa No niestety tak czasem jest. Dobra wracajmy do ziemi @walek jak wiesz o jakiejś do dzierżawy to pisz.

#67 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2010 - 08:20

Ukraina -Dzierżawa

zalozylem podobny temat... na wstepie musze obalic Twoja teorie ze Ukraina w 2015 wejdzie do UE,sam niedawno myslalem ze to jest realne . za 4 dni sa wybory na ukrainie i najprawdopodobniej wygra je Janukowicz, a jak wiemy jest to zagorzaly fanatyk Ruskich. Za jego rzadow Ukraina NIGDY nie wejdzie do UE,zreszta szanse aby kiedykolwiek weszla sa tez bardzo male. Wszystko przez polityke, dajmy na to glupi przyklad - Ukraina wchodzi do Uni, ruskie im zakrecaja ,,kurek'' sprawa prosta, oni wola sie trzymac ruskich niz europy zachodniej. Prawde maja tez Ci co psiza ze sprzet trzeba zabierac, nie ma bata na tych ludzi. Dasz im pensje 2x wyzsza niz ich krajowa i kazesz pilnowac sprzetu to i tak wrocisz i nie bedzie paliwa w bakach w najgorszym przypadku. Ktos tez pisal ze jak dasz ukraincowi pryskac to bedzie pryskal woda. a jak!! dobrze ze chociaz wody bedzie mu sie chcialo nalac. Oni sa biedni i kombinuja na wiele sposobow. Rolnictwo tam sie oplaca mimo niskich cen zboz-za wschodnia granica jest tansze paliwo,srodki ochrony roslin,nawozy. Ceny zboz sa tam adekwatne do cen wyzej wymienionych produktow. Tylko aby sie oplacilo musisz sporo kasy wlozyc, miec sprzet przedewszsytkim. W swoim temacie zrobilem wyliczenie , co prawda nie dokladne ale tak aby bylo rozeznanie.

oto one:
Wstepna kalkulacja:

Rzepak 300ha | Pszenica 300Ha | Kukurydza 400Ha

1. Cena orki 1Ha -20 l/ha ropa na ukrainie ok 3zl. 20Lx3zl=60zł/ha x 1000Ha = 60,000zł
2. Cena siewu 1Ha -7 l/ha 7Lx3zl=21zł/ha x 1000 = 21,000zł
3. Cena zniw ( kombajn uslugowo+odbior) 250zł/ha x 1000ha = 250,000zł +10,000zl paliwo przeznaczone na odbioru zboz
4. Nawozy tak jak juz pisalem bym mogl zaplacic po zniwach,lecz na czarnoziemach duzo ich nie trzeba wwalac,ale koszt i tak bedzie duzy
5. Ochrona roslin:
5.1 pszenica-150zł/ha x 1000ha = 150,000zł
5.2 rzepak-100zł/ha x 1000ha = 100,000zł
5.3 kukurydza-150zł/ha x 1000ha = 150,000zł
6. Koszt dzierzawy 1ha wynosi 60zl wiec 60zl x 1000Ha = 60,000zł
7. Materiał siewny
7.1 kukurydza- 500zł/ha x 1000ha = 500,000zł
7.2 rzepak-wlasny
7.3 pszenica-wlasny
RAZEM - 1,291,000 zł troche duzo,ale mozna by bylo odliczyc koszty kukurydzy 400 Ha
RAZEM (bez kukurydzy) - 484,600zł

Przewidywane ceny z uwzgledneiniem dolnej granicy cenowej:
rzepak 750zł/t
pszenica 350zł/t
kukurydza 300zł/t

Przewidywane plony z uwzglednieniem dolnej granicy plonowania:
rzepak 4t
pszenica 8t
kukurydza 10t

Zysk:
Rzepak- 300Ha x 4t x 750zł = 900,000zł
Pszenica- 300Ha x 8t x 350zł = 840,000zł
Kukurydza- 400Ha x 10t x 300zł = 1,200,000zł
RAZEM - ok 3,000,000zł

Kalkulacja po łebkach nie uwzględnia wielu kosztów jak tak prowadzisz swoją w gospodarstwie to oczywiście masz wielkie zyski tylko kasy ciągle brakuje i nie wiesz gdzie ona się podziała. Koszty masz strasznie zaniżone jak już chcesz być dokładny to skorzystaj z gotowych kalkulacji np. dla rzepaku http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm możesz sobie poszukać także dla pszenicy i kukurydzy do tego dolicz koszty dzierżawy oraz nieprzewidziane koszty na naprawy, części, opłacanie łapówek itd. Dopiero będziesz miał pełniejszy obraz tego biznesu. Ogólnie pomysł na biznes jest Ok. tylko na dzień dzisiejszy wiele jest czynników ryzyka opisanych przez przedmówców. Tam mają problemy wielkie zakłady z kapitałem a co dopiero sam rolnik. Są przypadki blokowania zakładów przez pracowników bo zwolniono kierownika cwaniaka, spalenia zakładu przez konkurencję, pracownicy nie nauczeni są tam pracować wydajnie, są sytuacje że nie przychodzi do pracy przez tydzień bo miał inne sprawy do załatwienia czytaj dawał w trąbę, w ogóle jest tam średnio przychylny naród Polakom, moim zdaniem ryzyko jest na dzień dzisiejszy zbyt wysokie ale do odważnych świat należy.

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:15

Ukraina -Dzierżawa

W swoim temacie zrobilem wyliczenie , co prawda nie dokladne ale tak aby bylo rozeznanie.

@Adam , podkreslilem ze so to koszty robione ot tak...na szybkiego,aby miniej wiecej sie orientowac

#69 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:49

Ukraina -Dzierżawa W tej kalkulacji to tylko buraka się opłaca i ten rzepak.

#70 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:57

Ukraina -Dzierżawa Burak cukrowy też nie jest tani w produkcji :), trzeba go też od zarazy pilnować, bo jak się z późnisz to po "ptokach"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 11:59

Ukraina -Dzierżawa hmm tylko tam są koszty kompletnej uprawy ciekawe jak w uproszczonej by się to kalkulowało.

#72 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:04

Ukraina -Dzierżawa Wiadomo, przy uproszczonej zawsze odpada kilka przejazdów pozostaje przejazd podorywkowy, uprawowo-siewny, bądź podorywkowy, podorywkowy wiosna, uprawowo-siewny. Amazone wprowadziło agregat podorywkowo-uprawowo-siewny o taki, przy buraku jak chce się mieć ładny korzen to trzeba głęboszem co 4 lata

#73 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:15

Ukraina -Dzierżawa Do buraka trzeba mieć też limit w cukrowni. Ciekawy ten zestaw, tylko jak to się w praktyce sprawdza. W kalkulacji jest też pokosówka i kombajn BIZON hmm też tu by można nowszym zaoszczędzić i za jednym przejazdem

#74 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:22

Ukraina -Dzierżawa A do czego wam pokosówka?

#75 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:25

Ukraina -Dzierżawa Nie wiem ale w kalkulacji jest ujęta a teraz to zbędna tylko że lepszym kombajnem wezmą więcej na h ale wiecej ha zrobią w godzinę.

#76 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:14

Ukraina -Dzierżawa Trochę zgłębiałem temat i nie najbardziej szczegółowo ale coś sie dowiedziałem. Otórz:

Duda wtopił na ukrainie sporom kasę bez wątpienia i wycofuje się z produkcji roślinnej, hodowla tucznika zostaje bo sie opłaca. Rozmawiałem z kumplem znajomego i on był tam technologiem , kierownikiem przez pół roku na Ukrainie.

Duda miał ziemie w okolicy Ivano-Frankivs'k mniej więcej 17 tysiecy ha. Zakupił tam nowe ciagniki , kombajny i maszyny. Sprzęt nie wytrzymywał Ukraińskiego paliwa na tym syfie chodza tylko silniki starszej generacji na tradycyjnych układach wtryskowych przykład JD XX00. Korban nie chciał jeździć serwisować kombjnów a mieli 6 nowych Lexionów 600, ponieważ był problem i długi czas do przekroczenia granicy. Po fakcie stwierdzili ze błędem było kupienie nowych maszyn.

Pracownicy to był problem, Polak musi dostac dużo zeby pojechał tam pracować i siedział, ukraincy są duzo tansi ale zerowe pojęcie. Wiec część kadry była z polski i oni mieli uczyć Ukraińskich pracowników. Ukraincy charakteryzowali się brakiem odpowiedzialności i non stop patrzyli co mogą ukraść(paliwo, zborze, drobne rzeczy).
Duda na ukończeniu ma budowę silosów, suszarni i całej infrastruktury do zagospodarowania zbiorów i wtedy pojawił się problem bo rząd Ukrainski chciał wykorzystać do magazynowania ich silosy(nie wiem dokładnie jaki to był problem) ale tak by wyszło ze nie mieli by gdzie wsypac swojego zboża bo panstwo dla siebie chciało wykorzystac ich elewatory. Całkowity brak infrastruktury do magazynowania zboża.

Korupcja to był kolejny powazny problem, trzeba duzo łapówek dawać. Raz wynikła sytuacja ze policja zabroniła im kombajnem po drogach gdzies przez miasto przejechać i pat trwał długo, sprawe musieli załatwiac przez łapówki na wysokich szczeblach.

W skrócie to cieżki kawałek chleba, jednak najlepiej sprawdzić cos samemu. Obecnie Landcom prowadzi negocjacje aby to od Dudy kupic. Jednak podobno ziemia na Ukrainie się kończy duze spółki kładą łape w postaci dzierżawy i czekają aż będzie możliwy obrót ziemia i będą ja wtedy sprzedawać.

#77 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:38

Ukraina -Dzierżawa Kiedyś się skończy bo przyjdzie paru dużych i się skończy albo dotychczasowi jak się dorobią to wezmą kolejne ha.

#78 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:17

Ukraina -Dzierżawa Ponadto Duda cały czas sie restrukturyzuje zeby mógł obsługiwać swoje kredyty, kombinuje, składa sie z wielu spółek jedne upadaja a powstają inne, i znam też osoby którym nie zapłacił za świnki, część odzyskali a część przepadła. W Polsce w okolicach Rawicza na dolnym ślonsku ma gospodarstwo w tysiącach ha i tu całkiem nieźle przędzie.

Co do Ukrainy wydaje mi się że inaczej sprawa wygląda z gigantem który uprawia kilkanaście tysięcy ha a z gospodarstwem do 1000 ha.
Czy będzie Janukowycz czy ktoś inny to napewno Ukraina będzie chciała sie rozwijac, najcenniejsze co ma to ziemia i czy z Rosją czy z Unią będą rozwijać i wpierać rolnictwo, Rosja , cały czas stwarza przyjazny klimat rolnictwu i kładzie nacisk na ciągłe zwiekszanie produkcji i rozwój.

#79 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:23

Ukraina -Dzierżawa Mieszkam akurat niedaleko Dudy tutaj. Blisko jeszcze Mróz jest. Kombinują jak mogą. Ja się zastanawiam czy na samej uprawie w polsce by się szło trochę dorobic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:28

Ukraina -Dzierżawa Kwestia wielkości, paliwo kupować hurtowo, tak jak nawozy i opryski, uprawa uproszczona, odpowiednie zaplecze magazynowe. Na początku dużo wydasz ale z czasem Ci się zwróci :)