Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina -Dzierżawa

137 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:15

Ukraina -Dzierżawa mickas092 tak też może być ale tego nie wiemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina -Dzierżawa Dzisiaj, 15:57
  •  

#42 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:17

Ukraina -Dzierżawa Co do jakości ziemi to możecie zobaczyc odrobinę na tym filmiku i przy okazji jak Niemy sobie radzą z kołchozami:

wydaje mi sie że jeżeli dysponuje takim sprzetem JD 7700 będę potrafił robić to co Ci francuzi.

taka kultura i dokładność pracy gwarantuje efekt.

#43 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:17

Ukraina -Dzierżawa mickas092 idąc Twoim tokiem myślenia to każdy rolnik powinien mieć po 2 ha bez ambicji na więcej to wtedy by było: Mniej takich ludzi= mniej zboża= wyższe ceny. Ciekawe...

Do granicy mam 19 km, byłem tam kilka razy. Bez dobrych znajomości i kontaktów to nawet niema co myśleć o gospodarzeniu na UA. Tam jest inny świat.
Pozdrawiam
!!! URSUS TEAM !!!

#44 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:31

Ukraina -Dzierżawa WarownY aż tak daleko idących myśli nie mam ;)
W jakich rejonach mieszkasz?? Moi znajomi też smigają na Ukrainę w celach handlowych - wiadomo :) i też trochę o tym opowiadali . Musze tam się z nimi wybrać i sam zobaczyć jak tam jest.

#45 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:39

Ukraina -Dzierżawa Okolice Chełma. Tak tam trzeba samemu pojechać
!!! URSUS TEAM !!!

#46 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 22:46

Ukraina -Dzierżawa Pewnie ze tzeba byc ostroznym ale do odwaznych swiat nalezy zycze powodzenia
POLAK POTRAFI !!!!!!!!

#47 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 23:05

Ukraina -Dzierżawa Przecież polacy też tam gospodarują np taki "Duda" ma tam ileś tysięcy ha tylko taki duży to wiadomo zawsze sobie poradzi.

#48 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 23:09

Ukraina -Dzierżawa Zobacz tylko jak jest na granicy-powinno dać ci to dużo do myślenia.Jeszcze mały klopot ze wspólnikiem,żebyś przypadkiem nie sprezentował komuś pare ha.

#49 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 23:28

Ukraina -Dzierżawa Trzeba w rolnictwie podejmować ryzyko i to duże. Ale w profilu napisałeś że zajmujesz się uprawą malin, ciążko będzie to i tam gospodarzyć. Sadownicze musisz cały czas doglądać, obserwować troszkę wiecej niż w zbożach. Do tego jaki stosujesz zbiór mechaniczny czy ręczny. Bo tu też jest ktoś potrzebny żeby to koordynowac.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#50 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 07:51

Ukraina -Dzierżawa Tak , nikt niezaóważył że na ukrainie pszenica po 200zł a i magazynów niema , prosto zpola to trzeba mieć gdzia sprzedać a potem umieć odzyskać pieniądze.
PS.Tylko misie nieważ zwozić jej do polski :) ;)
Poszukaj kolegi HubertOjdana on założył podobny temat i też sie wybierał gospodażyć na Ukraine.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 08:48

Ukraina -Dzierżawa w sumie jechac i sie czegoś dowiedzieć nigdy nie zaszkodzi, jak bedziesz coś wiecej wiedzial to pisz bo jestem ciekaw co i jak

#52 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 11:40

Ukraina -Dzierżawa Informacja dotycząca export-import Ukraina:

Spadek eksportu nasion rzepaku z Ukrainy - Serwis Zboża/Oleiste

Lepsze wyniki w handlu nasionami rzepaku - Serwis Zboża/Oleiste

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2010 - 17:35

Ukraina -Dzierżawa zalozylem podobny temat... na wstepie musze obalic Twoja teorie ze Ukraina w 2015 wejdzie do UE,sam niedawno myslalem ze to jest realne . za 4 dni sa wybory na ukrainie i najprawdopodobniej wygra je Janukowicz, a jak wiemy jest to zagorzaly fanatyk Ruskich. Za jego rzadow Ukraina NIGDY nie wejdzie do UE,zreszta szanse aby kiedykolwiek weszla sa tez bardzo male. Wszystko przez polityke, dajmy na to glupi przyklad - Ukraina wchodzi do Uni, ruskie im zakrecaja ,,kurek'' sprawa prosta, oni wola sie trzymac ruskich niz europy zachodniej. Prawde maja tez Ci co psiza ze sprzet trzeba zabierac, nie ma bata na tych ludzi. Dasz im pensje 2x wyzsza niz ich krajowa i kazesz pilnowac sprzetu to i tak wrocisz i nie bedzie paliwa w bakach w najgorszym przypadku. Ktos tez pisal ze jak dasz ukraincowi pryskac to bedzie pryskal woda. a jak!! dobrze ze chociaz wody bedzie mu sie chcialo nalac. Oni sa biedni i kombinuja na wiele sposobow. Rolnictwo tam sie oplaca mimo niskich cen zboz-za wschodnia granica jest tansze paliwo,srodki ochrony roslin,nawozy. Ceny zboz sa tam adekwatne do cen wyzej wymienionych produktow. Tylko aby sie oplacilo musisz sporo kasy wlozyc, miec sprzet przedewszsytkim. W swoim temacie zrobilem wyliczenie , co prawda nie dokladne ale tak aby bylo rozeznanie.

oto one:
Wstepna kalkulacja:

Rzepak 300ha | Pszenica 300Ha | Kukurydza 400Ha

1. Cena orki 1Ha -20 l/ha ropa na ukrainie ok 3zl. 20Lx3zl=60zł/ha x 1000Ha = 60,000zł
2. Cena siewu 1Ha -7 l/ha 7Lx3zl=21zł/ha x 1000 = 21,000zł
3. Cena zniw ( kombajn uslugowo+odbior) 250zł/ha x 1000ha = 250,000zł +10,000zl paliwo przeznaczone na odbioru zboz
4. Nawozy tak jak juz pisalem bym mogl zaplacic po zniwach,lecz na czarnoziemach duzo ich nie trzeba wwalac,ale koszt i tak bedzie duzy
5. Ochrona roslin:
5.1 pszenica-150zł/ha x 1000ha = 150,000zł
5.2 rzepak-100zł/ha x 1000ha = 100,000zł
5.3 kukurydza-150zł/ha x 1000ha = 150,000zł
6. Koszt dzierzawy 1ha wynosi 60zl wiec 60zl x 1000Ha = 60,000zł
7. Materiał siewny
7.1 kukurydza- 500zł/ha x 1000ha = 500,000zł
7.2 rzepak-wlasny
7.3 pszenica-wlasny
RAZEM - 1,291,000 zł troche duzo,ale mozna by bylo odliczyc koszty kukurydzy 400 Ha
RAZEM (bez kukurydzy) - 484,600zł

Przewidywane ceny z uwzgledneiniem dolnej granicy cenowej:
rzepak 750zł/t
pszenica 350zł/t
kukurydza 300zł/t

Przewidywane plony z uwzglednieniem dolnej granicy plonowania:
rzepak 4t
pszenica 8t
kukurydza 10t

Zysk:
Rzepak- 300Ha x 4t x 750zł = 900,000zł
Pszenica- 300Ha x 8t x 350zł = 840,000zł
Kukurydza- 400Ha x 10t x 300zł = 1,200,000zł
RAZEM - ok 3,000,000zł

#54 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:45

Ukraina -Dzierżawa Generalnie wyliczenie nie jest złe jest tylko zbyt optymistyczne bo zakładasz że nic się nie psuje, ludzi epracują za darmo, produkcję puścisz prosto z pola bez przechowywania ( w 2008 cena na pszenice po zbiorach była 100pln/t) i nie miał kto kupić.

Duda co już nie jest tajemnicą popłynął na Ukrainie i to mocno.

Je nie będę sie wypowiadał czy się da czy nie - bo da się tam gospodarzyć tylko po co jak w Polsce też się da bez niepotrzebnych stresów a ziemi w Polsce tyle do wzięcia że nie wiadomo gdzie jechać. A będzie jeszcze więcej bo w końcu popłyną wszyscy Ci co to liczyli na szybkie zyski.
Pozdrawiam

#55 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:58

Ukraina -Dzierżawa @walek widzę jesteś z wlkp czy też z mojego woj i jakoś dużych areałów nie ma a jak są to tylko na sprzedaż gdzie poprostu się nie kupi bo kosmiczne pieniądze chcą

#56 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:05

Ukraina -Dzierżawa Ej ja nigdzie nie napisałem ze ziemia jest w wlkp
A gospodarstwa są - lepiej kupić drożej w polsce niż wydzierżawić na ukrainie i nie być pewnym przyszłości - tam naprawdę nawet duże kapitały mają problemy patrz Landcom

#57 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:10

Ukraina -Dzierżawa No ok. A kto śmiały kupi np 100 ha od razu bo czasem takie gospodarstwa się trafiają. Nie wiem ale z 300 ha samych upraw to chyba idzie się trochę dorobić minimalizując do minimum prace i czas (uprawa bezorkowa) i róznych roślin, rzepak, zboża, kukurydza na klasach II-IV

#58 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:11

Ukraina -Dzierżawa No właśnie Wielkopolska, zawsze jak jest szkolenie to przedstawiciele tłumaczą, że na Lubelszczyźnie to jest biedota, same małe gospodarstwa, zaniedbane budynki, małe pola, małe stada a w Wielkopolsce jest lux, nowoczesne duże gospodarstwa itp, jak jechaliśmy do Lichenia, to broń panie Boże ale wy tam zadupie macie ;) chałupy malutkie ledwo się trzymają, pola max 1ha, nie wiem czy na taki region trafiłm czy co ale szok ;) Teraz jak jest szkolenie to ojciec ze śmiechu nie mało z krzesła :P :( :( nie spadnie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#59 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:16

Ukraina -Dzierżawa To co ty nie wiesz że "Na wschód od Konina Azja się zaczyna" tak mówią w wlkp
Wlkp jest kapkę przereklamowana są miejsca na zachód od Poznania że jest super a są że strach oczy otwierać pewnie tak samo jak w innych regionach kraju.
Osobiście uważam że jeśli chodzi o bydło to wlkp powinna pojechac na podlasie tam to jest dopiero super.
Natomiast jeśli chodzi o kulturę rolniczą to ujmując średnią lepiej jest w wlkp - ale jest to moje zdanie prywatne i nikt nie musi się z nim zgadzać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:18

Ukraina -Dzierżawa Przyjedź to Cię trochę poobwoże po okolicy pokaże duże pola jak i małe. Ostatnio byłem w okolicach Mielca. nie żebym się śmiał ale miejscami to też takie małe wąskie pola. pod Krakowem to też takie zależy od rejonu