Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina -Dzierżawa

137 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:33

Ukraina -Dzierżawa Nawet chwasty żeby rosnąc potrzebują składników odżywczych wiec gdzie je znajdują?? Chyba na polu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina -Dzierżawa Dzisiaj, 01:43
  •  

#22 Share lukasz7604

lukasz7604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:38

Ukraina -Dzierżawa

Dokładnie zgadzam się z moim przedmówcą jerzym, zanim wydam jakieś złotówki to zamierzam wykonac analizę chemiczną gleby, sprawdzic możliwości formalno prawne funkcjonowania takiego interesu, dokładnie obliczyc możliwości finansowe na areał jaki bedę mógł uprawić, zdecydowanie stawiam na jakość uprawy niż na ilość hektarów.

Nie wiem czy ktoś korzysta z informacji na portalu: www.portalspozywczy.pl
jest tam dobra informacja na temat prognoz cenowych kierunku importu i eksportu zboża i rzepaku na całym świecie. Od kilku dobrych lat rzepak z Ukrainy jest importowany do Niemiec i Holadii. jedyny problem to dotarcie do takich firm, kontraktacja, sprawdzenie wiarygodności i sprzedaż bezposrednio po żniwach.

Kolego mickas092 chetnie bym zgłębił teorię że ugór wyciaga wszytkie składniki i gdzie je eksportuje?? Azot jest najbardziej ruchomym składnikiem który może ulec wymyciu i bedzie go brakowac. Ziemia dobrej klasy ma charakteryzuje sie ogromna sorpcją i napewno ileś zakumuluje, a fosfor i potas nalezy tylko uaktywnic prez doprowadzenie odpowiedniego ph. Moje doswiadczenie i wiedza podpowiadaj mi coś innego że na nowinach dobrze uprawiopnych i z dobra agrotechniką osiąga sie wysokie plony. Brak tam chorób i negatywnych zjawisk dla gatunku uprawianego.

Musze Ci przyznać racje że na klasie 6 i 6z to może po odłogowani to ciężko zeby coś się urodziło ale na dobrej klasie to roslinność rosnie i obumiera i tworzy sie pruchnica i odkładają substancje organiczne, pierwszy i drugi rok wszystko gnije i jest ogromnym akumulatorem składników.

marekgizio nie wiem czy rozumiesz jak funkcjonuje spółka? Kazdy wnosi jakis wkład a to w postaci sprzętu albo pieniędzy, wsystko ma swoją wartość i mozna przeliczyć na kasę i ustalić jakieś zasady. Widze ze matematyka i myslenie są Ci obce.
Druga sprawa czy gdzieś wspomniałem o sponsoringu lub kredytowaniu? Prosze poraw mnie jezeli gdzieś o tym napisałem. Mnie sie wydaje iz wspomniałem że dysponuje jakims sprzetem i kasą które chce zainwestować nie moge poświęcic całego czasu gdyż myszę również dopilnowac gospodarstwa w Polsce. Nie jest to łatwe ale napewno mozliwe. Samochodem podruż trwa okoł 5h jeżeli nie będzie postoju na przejściu. Czy to aż takie niemożliwe. Przy upreszczeniu upraw do 2 gatunków rzepak i pszenica nie wydaje mi sie to jakimś ogromnym problemem.

Co do sponsoringu i żepów na psim ogonie to wydaje mi sie że takie straszne myśli Cię nachodzą gdyż miałeś złych kolegów którzy tak Cie potraktowali lub sam wychodzi z takiego założenia i potencjalna osoba to dla Ciebie kolejny klijent do wysadzenia w powietrze.

#23 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:42

Ukraina -Dzierżawa Skro chwasty znajdują składnki odżywcze na polu to coś jest w ziemi to chyba logiczne. Więc rosnąc cały czas jest obieg materii ichyba to co urośnie obumiera i wraca do gleby ziemia sie zadarnia a porzeoraniu cała materia organiczna idzie do ziemi, gnije i oddaje składniki rosnącym roślinom. Więc wytłumacz czego nie ma w ziemi i dzie składniki uciekają. Bo mnie sie wydaje że palnąłeś bzdure i zakreciłeś sie wkółko brnąc w swoja bzdete.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasz7604

lukasz7604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:45

Ukraina -Dzierżawa Gratuluje odwagi, ale chyba tam nigdy nie byłeś. Ja proponuje żebyś wziął samochód(na polskich numerach) i przejechał się powiedzmy do Brodów, to poczujesz "smak" Ukrainy. Dla samej policji ukrainskiej to musisz mieć 100 zł w jedną stronę + przejazd przez granicę.

#25 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:55

Ukraina -Dzierżawa Tak jak poprzednik mówi dużą barierą są policja i mafia. Ja mam 60 km do granicy i dużo ludzi jeździło swego czasu po alkohol i papierowy... i kilka osób zaginęło bez śladu . Co do urodzajności ziemi nie masz co się martwić najlepsze w europie pracowały kiedyś u mnie ukrainki i mówiła że obornik gnije na pryzmach bo jak się go da to każde zboże wylegnie. I mówiła jedna że mąż zaorał konno 25 arów i zebrał 2,5 tony i to z ugoru .

#26 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 16:06

Ukraina -Dzierżawa hehe dobry temat na dobranoc, ale pomażyć dobra rzecz.Proponuje koledze autorowi jak ma za dużo wolnego czasu i pieniędzy to wejść w jakąś hodowle albo truskawki z 5ha żeby zajęcie było.Pozdrawiam i wesołych.

#27 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 16:19

Ukraina -Dzierżawa Jak ma 70ha to napewno nie obrobi choć tyle też na Ukrainie. Po pierwsze napewno niemasz sprzetu ktry jest w stanie obrobic 300ha w terminach, a po drógie ludzie do pracy bo chyba sam nie będziesz orał i siał.
Na 1005 jak zlecisz to miejscowym to w jednym brzegu posieja nawóz a dalej nić nie dadza a nawozy sprzedadzą. Tak samo z opryskami, będą pryskać samą wodą. Chyba że bedziesz nad nimi stał, ale to się wiąże z jeżdzeniem z nimi na traktorze i osobistym nalewaniu paliwa do baku.
Jak przywieziesz z polski robotników to też im słono zapłacisz za taką wycieczkę.
Sam z ojcem i bratem jak masz napewno tego nie obrobisz.

Tam ziemię w dzierzawe biorą tacy co mają po kilka tysięcy ha i sami nie robią na polach, a pracuja u nich zaufani ludzie, ktos cały czas pilnuje sprzetów na GPS a kombajny i wozy przeladowcze cały czas sprzesyłają dane o ilościach do centrali.
Mają wszystko juz zorganizowane, dojścia do paliwa, nawozów i oprysków oraz własny transport drogowy i miejsca zbytu.
Ich adwokaci dokładnie badają jak wyglada sprawa prawna, i potem wchodza zaufani ludzie z sprzetem i z doswiadczeniem w obrabianiu tak dużych powierzchni.

Jak sie dorobiłes z rodzina 70ha i sami wszystko obrabiacie to napweno nie opanujesz choćby 100ha więcej na Ukrainie.
Ale jak wierzysz w swoje możliwości to tak jak pisałem szerokiej drogi. Choć i tak wiem że skończy się tylko na wtoim gadaniu i marzeniach.

#28 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 24 grudzień 2009 - 16:32

Ukraina -Dzierżawa

Hahaha Urośnie bez nawozu jasne - 1.5 tony z hektara :) Jak to nie było użytkowane to chwasty wszytko wyciągnęły ;)

gdybyś chodził na geografię to byś wiedział ze na ukrainie prowadzi się gospodarkę ekstensywną. a chwasty jak wyciągneły to zgniły i wszystko zostaje na polu. INNA sprawa je wytępić

#29 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 16:56

Ukraina -Dzierżawa No akurat na gegrze do tego jeszcze w liceum nie doszliśmy - i na pewno nie wszystko z tych chwastów zostanie :) Perz - niby też roślina wiec rośnie potem gnije itp a posiej na jego miejscu rzepak i zobacz potem na plony ;) A autorowi z okazji gwiazdki spełnienia marzeń :)

#30 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 16:56

Ukraina -Dzierżawa Jaki problem z wytępieniem chwastu? Głęboka orka żeby wszystko przykryć. Czyzbyś nie wierzył w działanie Maczugi lub innych zamienników w pszenicy? Ja do dzis sie nie zawiodłem na tym środku. Jedynynie raz robiłem poprawkę Mustangiem na mocno organicznej ziemi gdzie było dużo przytuli czepnej.

Czy rzepaku opryski po siewie słabo działają? Na jesieni jeszcze coś na samosiewy i perz.

Nie widze problemu z chwastami.

Uprawa to kwestia dobrej organizacji, letnio jesienna kampania orka a za nimi siew nawozu rzepak i pszenica, oprysk i do wiosny jest spokój. Najwazniejszy jeszcze sprzęt o odpowiedniej wydajności.

Przy okazji wszystkim Życzę Wesołych Świąt i udanej kolacji z dobrymi życzeniami które później zrealizują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 17:03

Ukraina -Dzierżawa Może napisz trochę o sprzęcie jaki posiadasz że porywasz sie na dzierżawę na Ukrainie ;)

#32 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 17:21

Ukraina -Dzierżawa mickas092 zadziwiasz mnie taki bystrzacha a nie zajrzałeś w mój profil zeby zobaczyć czym dysponuję. Dla Twojej informacji to : C330, Same Roller 70W, Fendt 612, JD7700 + koła bliźniacze, Orka Rabewerk Albatros 4+1 obrotowy, Accord z agreg. czynnym 3m, 3 opryskiwacze Krukowiak sadowniczy, Krukowiak polowy 400 i Berthoud 2200 z belką 18, JD 1072+ stół.

Nie jest to może szczyt marzeń ale juz mozna troche zrobić.
Sam sie nie podejmę a ktoś też czymś dysponuje.

#33 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 17:25

Ukraina -Dzierżawa A pracownicy?? Sam tego nie ogarniesz nawet jeśli znajdziesz wspólnika ;)

#34 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 18:07

Ukraina -Dzierżawa Kumpel mi kiedyś opowiadał że ziemie urodzajne i co z tego jak przyjdą "suchowieje" i można się wtedy cieszyć że zbierze się więcej niż zasiało, niby częste(nie wiem jak) zjawisko zwłaszcza w wschodniej Ukrainie. Do odważnych świat należy, lecz radzę naprawdę abyś najpierw zrobił to co masz pierwsze w założeniach jedź i zobacz, a najlepiej jako pracownik jakiegoś naszego czy zachodniego wielkiego dzierżawcy. Takie roczne wakacje.
Nawiązując do tematu jak już będziesz coś wiedział to jestem zainteresowany zapoznaniem się z ofertą, a później kto wie - jakby co to na PW. Teraz mogę życzyć WESOŁYCH ŚWIĄT ;)

#35 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 grudzień 2009 - 18:11

Ukraina -Dzierżawa czytajac ten temat wydaje mi sie ze chyba tylko kilka osob wie jaka gleba jest na Ukrainie, wystarczy zajrzec na wikipedie i zobaczyc ze ten kraj posiada 40% zasobów czarnoziemów całego świata a 60% jego powierzchni, ogólnie nie ma co sie za bardzo martwić o plony bo przy dobrej agrotechnice pszenica to i z 12t/ha da. Większość to 1 i 2 kompleks, wystarczy zajrzeć na strone urzędu statystycznego.

Co do całego pomysłu jest dość dobry, nie rozumiem wrogości płynących z niektórych wypowiedzi, zazdrościcie?
Lepiej kogos zbesztać niż dać mu jakąś rade. Co kogo boli że może się mu uda. A nawet jeśli nie to jest tylko dzierżawa a nadal będzie miał te 70ha w PL. Poza tym wydaje mi się że da rade uprawic 300ha sprzętem z 70ha, wystarczy odpowiedni płodozmian (rzepak naturalnie wypada)

ja życzę powodzenia i wolę aby to właśnie tacy ludzie próbowali na Ukrainie niz Holendrzy i Niemcy (oni juz dość wykorzystali szans w PL)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#36 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 18:16

Ukraina -Dzierżawa Perz po opryskaniu i głębokiej orce to jest jak dobry obornik, dobrą ziemię jest ciężko wyjałowić.

#37 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 20:07

Ukraina -Dzierżawa Myślę że jak byś sobie znalazł Ukrainkę i się ożenił to byś mógł wkupywać ziemie . Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn są pracowite i ładne. Mi po głowie również chodzą myśli o ziemi na Ukrainie tym bardziej że mam blisko tata ma tam kilku dobrych znajomych ... A czy ty kiedyś byłeś na UA ??

#38 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 20:08

Ukraina -Dzierżawa popieram perz po oprysku jest jak obornik bardzo dobrze się po nim rodzi. według mnie pomysł dobry i oby więcej takich ludzi Niemcy i ini zachodni farmerzy już się nahłapali teraz niech Polacy nachłapią się na Ukrainie. o tzw. "suchowieje" bym się nie martwił nie występują przy polskiej granicy a kolega chce w odległości 50 km od granicy. nie wiem dlaczego niektórzy wątpią że na ukraińskim czarnoziemie idzie zebrać sporo więcej pszenicy niż z polskiej gliny lub piachu

#39 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 20:32

Ukraina -Dzierżawa Więcej takich ludzi = więcej zboża = niższe ceny ;) Moim zdaniem tak to może wyglądać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 20:53

Ukraina -Dzierżawa avant98 podziwiam twój zapał i odwagę!Nie przesadzałbym z nieufnością w stosunku do Ukraińców ale należy być ostrożnym.O dobrego pracownika na Ukrainie trudno a w Polsce to łatwo co?Tam żyją ludzie tacy jak my !Życze Ci powodzenia ! ;)
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!