Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina -Dzierżawa

137 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2011 - 17:39

Ukraina -Dzierżawa Wahania cen są na całym świecie.
Odpowiednie maszyny i sam i jakies 2 osoby z polski by to obrobiły.
Grunt to nie wywyzszac sie na Ukrainie, nie szpanowac a zostawia Cie w spokoju.
Wypic z całą wsia flache (o ile dasz radę) i masz szacunek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina -Dzierżawa Dzisiaj, 01:03
  •  

#122 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 13:53

Ukraina -Dzierżawa Przy odpowiednich maszynach wszzystko da się zrobić chociaż kilka osób więcej by się przydało.
Ale przyjmijmy że płodów spadnie o 30-50% i wtedy opłacalność staje się duzo niższa.
A UK jak dobrze wiem ma cła zaporowe do krajów Unii co przyczynia się do niższej ceny w tym kraju.

#123 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 16 marzec 2011 - 14:45

Ukraina -Dzierżawa Czym się więcej ma do pracy tym i pilnowania tego co się ma, bo mogą szybko człowieka roznieść. Pożądanych ludzi do pomocy na gospodarstwa już nie ma, a jak się jakichś znajdzie to żeby wyjechali z domu gdzieś za granice to i stawki trzeba im ładne zaproponować. Same maszyny niczego nie zrobią.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 17:11

Ukraina -Dzierżawa

Przy odpowiednich maszynach wszzystko da się zrobić chociaż kilka osób więcej by się przydało.
Ale przyjmijmy że płodów spadnie o 30-50% i wtedy opłacalność staje się duzo niższa.
A UK jak dobrze wiem ma cła zaporowe do krajów Unii co przyczynia się do niższej ceny w tym kraju.

UA bo UK to United Kingdom :rolleyes:
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#125 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:03

Ukraina -Dzierżawa sory mała pomyłka ;p

#126 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:46

Ukraina -Dzierżawa

Witam
Mając 3 mln można by kupić wg moich obliczeń
2 ciągniki John Deere powyżej 200KM używane ok 250 tys zł
2 Ursusy 1614 jeden z turem ok 80 tys zł
2 pługi 7 skibowe obrotowe półzawieszane ok 90 tys zł
2 Siewniki talerzowe ok 150 tys zł
Talerzówkę ok. 40 tys zł
2 Kombajny MDW ok 250 tys zł
2 Opryskiwacze ok 70 tys zł
Rozsiewacz nawozów ok 25 tys zł
5 Przyczep ok 100 tys zł
Za maszyny ok 1 280 000 zł

Materiał siewny ok 1 500 000 zł(pszenica,rzepak)

Koszt dzierżawy 1000 ha + budynki przy cenie dzierżawy ok 90 zł/ha to za samą ziemię wyjdzie 90 tys a za budynki ok 50 tys może mniej na rok

Zakup paliwa i częśći wrazie awarii zostaje 80 tys
Moje wyliczenia są troche niedokładne i proszę o porawę jeśli coś przeoczyłem ceny maszyn starałem się zawyżyć można znaleźć trochę tańsze

To są jakieś brednie...Ty realnie myślisz czy to marzenia dzieciaka... Jeśli chce sie tanio obrobić np 1000 ha to po co Ci ursusy?
Wystarczą 2 200+ Km traktory...jednego podczepiasz pod pługa drugiego pod siewnik i starcza.... ewentualnie bierzesz jeszcze jeden traktor o mocy ok 130-160 km do oprysków i siewnika.... opryskiwacz tylko jeden (szer robocza min 24m poj 4000l) to samo tyczy się rozsiewacza nawozów... do ładowania...to już mogła by być jakaś tania używana ładowarka.....
Zamiast tej armii przyczep czy nie łatwiej jest nająć transport?
Większy sprzęt mniej pracowników mniejsze nakłady....
Co prawda zajedziesz te traktory po 5 latach ale zarobią one na siebie kilkakrotnie....

#127 Share andrzej2310

andrzej2310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 14:11

Ukraina -Dzierżawa Ktoś ma informacje i oferty na temat dzierżawy na Ukrainie?
Proszę o kontakt na: andrzej.filipczak05@gmail.com

#128 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 12:35

Ukraina -Dzierżawa 1000 h to duza odpowiedzialnosc , jak nie masz duzego zapasu gotowki to zapomnij na ukrainie tylko paliwo jest dostepne bez problemu zakup materialu siewnego nawozu i SOR to tragedia, tak jak wspomniales tam jest inny swiat znajomy dzierzawil tam 3000 h wraz z budynkami ,ludzie spalili mu wiate ze sprzetem 2 STsy i 4 ciagniki jedyny plus ze byly ubezpieczone, ale do odważnych świat nalezy ......

#129 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 14 czerwiec 2012 - 17:36

Ukraina -Dzierżawa PO przeczytaniu wszystkich opini trochę za duże ryzyko brać od razu 1000ha.Co do paliwa to tylko i wyłącznie ruskie sprzety typu MTZ.Kirowic itp.Nic Jeżlei znajdujemy się w takim kraju to trzeba go wspierac czyli brać maszyny co sami wyprodukowali,bo inaczej jestes bez szans.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share hodowca0007

hodowca0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 13:26

Ukraina -Dzierżawa Tomencki184 masz racje ale tam dziś w 2012 są PGR - y państwowe mające zachodni sprzęt i nie mały ale to nic są sub kołchozy Kietrz to nic mają tam po 20 ty krów i ile hektarów ziemia jest ale są Niemcy i Holendrzy najwięcej do dzierżawy jest za Kijowem i doniecku ale znowu lokalna mafia czyli psy i dobre gangsterzy TRZEBA MIEĆ KASĘ NA HARACZE no bo jak nie to cie spalimy albo lepsze zastraszają ludzi w żniwa i kto ci skosi 1000ha hehe sam miałem brać kołchoz ale trzeba mieć ze 1mil no trzeba mieć coś jeszcze dla policji i lokalnej mafii

Piszesz nie dość, że nie zrozumiale, to jeszcze z błędami !!!!!! +10%

Edytowany przez MAT912, 19 czerwiec 2012 - 20:24.

#131 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 13:44

Ukraina -Dzierżawa Czy czytałeś, to co napisałeś?

#132 Share hodowca0007

hodowca0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 20:47

Ukraina -Dzierżawa

Tomencki184 masz racje ale tam dziś w 2012 są PGR - y państwowe mające zachodni sprzęt i nie mały ale to nic są sub kołchozy Kietrz to nic mają tam po 20 ty krów i ile hektarów ziemia jest ale są Niemcy i Holendrzy najwięcej do dzierżawy jest za Kijowem i doniecku ale znowu lokalna mafia czyli psy i dobre gangsterzy TRZEBA MIEĆ KASĘ NA HARACZE no bo jak nie to cie spalimy albo lepsze zastraszają ludzi w żniwa i kto ci skosi 1000ha hehe sam miałem brać kołchoz ale trzeba mieć ze 1mil no trzeba mieć coś jeszcze dla policji i lokalnej mafii

Piszesz nie dość, że nie zrozumiale, to jeszcze z błędami !!!!!! +10%

S

Nie przeczytałem wiem jak to wygląda jak ktoś czyta, przepraszam za to, mam dysortografie i popełniam błędy ortograficzne nie zamierzone choć znam zasady pisowni i gubię litry.

Edytowany przez hodowca0007, 22 czerwiec 2012 - 20:48.

#133 Share Gregor55

Gregor55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 październik 2012 - 20:54

Ukraina -Dzierżawa Witam.
Od wielu lat organizuje i prowadze inwestycje na terenie Ukrainy i widząc ogromne zainteresowanie czarnoziemami chciałbym zwrócić państwa uwagę na ogromne możliwości związane z produkcją rolna i mięsną w Ukrainie.
Ukraina na dzien dzisiejszy ma ogromny deficyt w produkcji mięsnej dlatego chciałbym państwu zaproponować uruchomienie gospodarstwa rolnego wraz z przetwórstwem mięsnym. Posiadam odpowiednią wiedzę i doswiadczenie w prowadzeniu działań na terenie Ukrainy i chętnie tą wiedza się podzielę.
Obecnie posiadam kilka ciekawych propozycji w zachodniej Ukrainie.
super okazja gospodarstwo rolne 500 ha wraz z tartakiem i małą ubojnia, budynki (ponad 5000m2) w bardzo dobrym stanie, transformator na działce.
dzierżawa na 49 lat z prawem wykupu 70 km od Lwowa

http://www.iagro.pl/...,at-125795.html
Grzegorz Bajster
Tel.: +38 067 464 18 03
+48 512 413 987
e-mail: grzegorz.bajster@wp.pl

Dodam tylko, że trochę mnie rozbawiły niektóre wypowiedzi. Myślę że to przez stereotypy i brak wiedzy, a co do sprzętu to oczywiście John Deere serwis, części na miejscu.
Jeżeli ktoś z was jest poważnie zainteresowany gospodarstwem rolnym w Ukrainie (środkowo-zachodniej) to proszę o kontakt, jeszcze coś się znajdzie i ja jestem tu praktycznie cały czas na miejscu.
Do 25.10.12 będę w Polsce dostępny pod polskim nr telefonu.
Pozdrawiam czytających i tych siejących stereotypy

Edytowany przez Gregor55, 22 październik 2012 - 21:23.

#134 Share Gregor55

Gregor55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 12:22

Ukraina -Dzierżawa

Dzień dobry.

Jest kilka gospodarstw większych (500 do 1500 ha) w Peremyszlańskim rejonie 30-40 km od Lwowa na południe.

Wszystkie propozycje składają się z dwóch elementów:

1. Majątek trwały obiekty i ziemia (własność prywatna),

2. Ziemia orna w dzierżawie na czas określony. 

Ph ziemi w Peremyszlańskim rejonie sprawdzona i wacha się od 5,7 do 7,4.

Przy samej granicy jest jeszcze kilka mniejszych gospodarstw rolnych (200 do 500 ha) w Żołkiwskim rejonie  ( 15-30 km od granicy).

Przejście graniczne hrebenne-rawa ruska. Minimalny okres dzierżawy ziemi to 7 lat maksymalny 49. Możliwość zagwarantowania w umowie prawa pierwokupu.

#135 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 22:18

Ukraina -Dzierżawa

to po co ukraincy wydzierzawiaja ziemie obcym a sami eni obrabiaja ?

#136 Share Gregor55

Gregor55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 05:39

Ukraina -Dzierżawa

Dzień dobry.

Wieś jest bardzo biedna. Ziemia po kołchozach jest podzielona na tak zwane "PAJE" i każdy były członek kołchozu otrzymał grunt na własność potwierdzoną pastwowym certyfikatem. Wielkość certyfikatu zależała od wielkości kołchozu i ilości jego członków, i są to wielkości od 1 ha do nawet 5 ha. 

Posiadając tak małą powierzchnie wiele nie ugramy. To się tak mówi "za mało żeby żyć za duże by umrzeć".

My dla inwestora zbieramy te certyfikaty podpisujemy setki umów rejestrujemy je i w ten sposób zbieramy jeden wielki areał od kilkuset do kilku tysięcy ha. Jeszcze parę lat temu można było tak zbierać areały od kilkunastu tysięcy do kilkuset.

Będą pytania zapraszam.

Pozdrawiam

BG

#137 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 08:37

Ukraina -Dzierżawa

A czy to prawda, że sieje i obrabia jeden a na zbiory przyjeżdża "miejscowy"? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#138 Share Gregor55

Gregor55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 17:44

Ukraina -Dzierżawa

Słyszałem że były takie przypadki na tak zwanym dzikim wschodzie, gdzie rządziły ruskie klany. W zachodniej i centralnej tego nie było jak już to przypadkiem i takie problemy tu rozwiązuje się polubownie i przy kieliszku czegoś dobrego.

Zresztą spytać można naszych rolników jacy tu już pracują wiele lat np Tadeusz Olewnik, Poldanor, i wielu innych.

Ci co chcą tu pracować i zarabiać to zarobią, a kto szuka dzikich okazji najczęściej traci. Najbardziej mi się "podobają" oszołomy jacy lecą na hurra oszczędzają na doradcy a potem tracą przez swoją głupotę inwestycje, a po powrocie do kraju krzyczą jaka w Ukrainie mafia.

Jeśli jest pan na facebooku to łatwiej mi się komunikować, mam go w telefonie.  https://www.facebook...rzegorz.bajster

Jeśli jest pan poważnie zainteresowany to rekomenduje się pospieszyć ofert ziemi jest coraz mniej.

Obecnie mam jednocześnie trzy delegacje, a do końca tygodnia jeszcze jeden rolnik przyjeżdża.

Pozdrawiam Grzegorz Bajster