Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7711 vs Ursus 912

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 23:15

Zetor 7711 vs Ursus 912 no nie chodzi mi o to ze takiego bym kupil ale tylko uwazam ze z turbo ten ciagnik jest bardziej zwawy i lepie by sie spisywal w prasie.

jesli mi sie uda to zrobie jutro zdjecie jak wygladaja teraz te bele ustawione jeden na drugim. w stodole mam ustawione 4 warstwy siana i nawet przez 2 lata nic sie nie dzialo, a u niektorych to po pol roku wszystko sie przewracalo.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7711 vs Ursus 912 Dzisiaj, 05:04
  •  

#22 Share marcin7795

marcin7795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 00:19

Zetor 7711 vs Ursus 912 Witam. Ja mam zetora7711 i jestem zadowolony bo od 20lat to tylko pół oś ukręciło i tarcze sprzęgłowe były wymieniane wiedz mało mi się psuje a co do ursusa385 to mam takiego i się psuje nieraz ale jest potężniejszy.

#23 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 08:46

Zetor 7711 vs Ursus 912

no nie chodzi mi o to ze takiego bym kupil ale tylko uwazam ze z turbo ten ciagnik jest bardziej zwawy i lepie by sie spisywal w prasie.

jesli mi sie uda to zrobie jutro zdjecie jak wygladaja teraz te bele ustawione jeden na drugim. w stodole mam ustawione 4 warstwy siana i nawet przez 2 lata nic sie nie dzialo, a u niektorych to po pol roku wszystko sie przewracalo.

Zwykły 77 będzie bardziej żwawy i zwinniejszy od 912,więc na pewno lepiej by się spisywał w prasie, o komforcie pracy nie wspomnę :lol: Kolejna sprawa to WOM, moim zdaniem hydrauliczny gorzej spisuje się w prasie (trudno ruszyć prawie uformowana belę, w ciężkich warunkach potrafi się zatrzymać itp)... Jeśli miałbym wybierać ciągnik do prasy to zdecydowanie Zetor 77 ;[
Co wstawiania zdjęć, to nie jest to konieczne te w Twojej galerii nie są takie stare więc po co zapychać galerię, pozatym nowe i tak nic nie wniosą do tematu ;[

#24 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 09:41

Zetor 7711 vs Ursus 912 Kształt beli w największym stopniu zależy od wilgotności materiału. Możesz dobić na kamień a i tak będą uchodzić. Mniejszym ciągnikiem jak chcesz to też zrobisz belę tylko trzeba wolniej jechać... ja uważam że na wałku mocniejszy bedzie77. trudniej go zadusić niz Ursusa

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 12:47

Zetor 7711 vs Ursus 912 na walku oczywiscie ze bedzie mocniejszy zetor bo ma naped mechaniczny. jak nie mozesz ruszyc WOMu z pelna komora to moze masz za malo oleju w skrzyni... ja jakos z WOMem nie ma problemow, ale oczywiscie to zalezy od stanu oleju w skrzyni i sprawnosci mikropompki... a co do zapychania galerii to moge sobie wstawiac zdjec tyle ile mi sie podoba, poprostu wystarczy zakupic V.I.P.-a :lol: Pozdrawiam.

#26 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:06

Zetor 7711 vs Ursus 912 Weź Ty się zastanów co piszesz bo już tego czytać się nie da ;[ Najpierw piszesz ze 77 nie da rady z Twoja prasa bo słabszy od 912 a teraz że mocniejszy,więc jak to w końcu jest? Nie zachowuj się jak jakiś dzieciak tylko zdecyduj się na jakąś konkretną wersje i trzymaj się jej, bo to co piszesz to już jest co najmniej żałosne!!! :lol: A co do twoich rad to są zbędne bo ja już się pozbyłem tego szrota i tobie też radzę :)
No właśnie możesz wstawiać ale po co to komu, kto tam chce oglądać jakieś bociany i inne badziewia...
Ogarnij się trochę i czasami pomysł, to taka moja mała rada na nowy rok ;[
Pozdrawiam:)

#27 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:28

Zetor 7711 vs Ursus 912 haha myslisz ze po twojej opinii zdenerwuje sie tak jak ty po mojej?? :lol: jesli umiesz czytac ze zrozumieniem to poczytaj jeszcze raz, zetor na "WOMIE" jest silniejszy niz ursus bo jest naped mechaniczny ale nie napisalem ze zetor ogolnie jest silniejszy. a to ze zetor ma WOM mechaniczny nie oznacza ze ma mocniejszy silnik bo wiadomo ze ursus ma o 10 KM mocniejszy, a to ze w niektorych ursusach jest slaby WOM to odrebny temat. niech ci bedzie, bede sie trzymal jednej wersji, za zetorem przemawia TYLKO komfort w kabinie, a po za tym jest slabszy, lzejszy i wcale nie spali mniej bo to jest ten sam silnik co w 7211 tyle ze podkrecona dawka czyli spali wiecej. i na przyszlosc, nie unos sie tak ;[

#28 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:42

Zetor 7711 vs Ursus 912 Emocje w bok! Chciałbym zobaczyć jak radzi sobie 7711 w moim agregacie uprawowo-siewnym który ciągnie 902. Mogę powiedzieć że przy podniesionym zestawie i jeszcze z pełnym siewnikiem to zetor bo zadzierał nosa. Ursus może tez, ale mniej bo jest cięższy i dłuższy. Ja nie mam z tym problemu bo jak założę łyżkę i kamienie na nią to mnie nic nie ruszy :lol: A co do uciągu to 912 będzie raczej lepszy.
ArturKowalewo

#29 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 08:48

Zetor 7711 vs Ursus 912

haha myslisz ze po twojej opinii zdenerwuje sie tak jak ty po mojej?? :lol: jesli umiesz czytac ze zrozumieniem to poczytaj jeszcze raz, zetor na "WOMIE" jest silniejszy niz ursus bo jest naped mechaniczny ale nie napisalem ze zetor ogolnie jest silniejszy. a to ze zetor ma WOM mechaniczny nie oznacza ze ma mocniejszy silnik bo wiadomo ze ursus ma o 10 KM mocniejszy, a to ze w niektorych ursusach jest slaby WOM to odrebny temat. niech ci bedzie, bede sie trzymal jednej wersji, za zetorem przemawia TYLKO komfort w kabinie, a po za tym jest slabszy, lzejszy i wcale nie spali mniej bo to jest ten sam silnik co w 7211 tyle ze podkrecona dawka czyli spali wiecej. i na przyszlosc, nie unos sie tak ;[

Jak tu się nie denerwować ja Ty takie głupoty piszesz... Spokojnie umiem czytać, a Tobie radzę popracować nad ortografią ;[ Właśnie mi chodziło o moc na WOM przecież w agregowaniu ciągnika z prasa to jest najważniejsze, a nie moc silnika :) No i właśnie naucz się czytać bo ja nigdzie nie pisałem że zetor 77 mocniejszy od ursusa :) Poza tym znowu piszesz głupoty: silnik 72 od 77 różni się pojemnością a nie dawka paliwa, co do spalania to spala o wiele mnie niż ursus i możesz pisać co chcesz a ja, i tak wiem swoje bo mam doświadczenie zarówno z jednym i drugim :)
Apeluje do Ciebie zastanów się trochę zanim znowu będziesz wysuwał jakieś śmiałe i niestety bezsensowne hipotezy, bo po co masz się po raz kolejny ośmieszać :)
Udanego sylwestra :)

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:04

Zetor 7711 vs Ursus 912 poszukaj u mnie jakis blad ortograficzny :lol: to ze pisze bez uzycia polskich znakow to moja sprawa, polowa uzytkownikow tak pisze i nikt nie ma nic przeciwko temu ;[ powracajac do tematu... mow co chcesz ale ja i tak zetora bym nie kupil do prasy. bel robie ok. 1500 rocznie i wszystkie krece ja, co do jednego i mam spore doswiadczenie w prasowaniu i chyba sam wiem czy taki ciagnik by u mnie "podolal" czy nie. a tak po za tym to kazdy ciagnik bedzie inaczej sie spisywal w innych pracach. taki ciagnik jak 7211/7711 w moim gospodarstwie sluzyl by do siania nawozow i prac z maszynami do siana (kosiarka, zgrabiarka i przetrzasacz) i opryskow, nie wiem czy dal by rade z moim duzym rozsiewaczem do nawozu bo 912 radzi sobie z nim bez problemu (kwestia dociazenia przodu). nie mowie ze w slomie i sianie by nie prasowal ale mysle ze w sianokiszonce bym go "zadusil".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:56

Zetor 7711 vs Ursus 912 Mój brat natomiast prasował już 5 sezon, robi rocznie ponad tys beli, więc trochę doświadczenia już ma i twierdzi on że zetor 77 jest idealny do prasy (miał doświadczenie z C-360 i 902), według niego zetor jest bezkonkurencyjny w porównaniu z tymi ursusami.Ja też to potwierdzam, ponieważ czasami z nim jeżdżę i widzę jak mu idzie :D
Napisałeś:"nie wiem czy dal by rade z moim duzym rozsiewaczem do nawozu bo 912 radzi sobie z nim bez problemu" -ale logiczny argument, zetor nie da sobie rady z dużym rozsiewaczem bo 912 sobie z nim radzi -żałosne :rolleyes:
A 912 nie zadusisz w kiszonce?

#32 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:40

Zetor 7711 vs Ursus 912 po pierwsze, nie zrozumiales zdania "nie wiem czy dal by rade z moim duzym rozsiewaczem do nawozu bo 912 radzi sobie z nim bez problemu" chodzi tu o to ze 912 radzi sobie bez problemu a nie wiem jak by bylo z 7711. a co do prasowania sianokiszonki to 912 tez nieraz sie przydusi i dlatego chcialem juz dawno kupic jakis ciagnik 80-100 KM (oprocz nowego o mocy 120-140) ale cena mleka spadla i nic narazie nie kupie.

#33 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:38

Zetor 7711 vs Ursus 912 Jak 912 radzi sobie to i zetor sobie poradzi, ewentualnie trzeba by pomyśleć o dociążeniu przodu :rolleyes:
a z tym prasowaniem to już się wypowiadałem,zetora nie tak łatwo zadusić poza tym jest mocniejszy na WOM-ie .
U mnie to sianokiszonka lżej idzie niż słoma, nie wiem jak u ciebie bo mam inną prasę, walcową która jest Moim zdaniem cięższa dla ciągnika ,a obciążenie w naszej jest większe a zetor radzi sobie bdb :D

#34 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:21

Zetor 7711 vs Ursus 912 jeśli chodzi o prasę to nie miałem możliwości pracy tymi ciągnikami z tą maszyną ale z innymi owszem do transportu lepszy zetor bardziej zrywny przez mniejsze straty na skrzyni przy większej prędkości przy małych prędkościach idą tak samo ,praca w polu wypadają podobnie choć w cięższych warunkach cięższy ursus lepiej sobie radzi,co do spalania wszystko zależy jak się ktoś z gazem obchodzi sąsiad ma 7711 ja 8111 i zużywałem dużo mniej paliwa od niego,ale u niego w zetorze zawsze gaz w podłodze a pózniej gadał że mu dużo pali. :) jeśli chodzi o komfort to w 912 jest mniejszy.

#35 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:10

Zetor 7711 vs Ursus 912 W zupełności się z Tobą zgadzam, ja przed zetorem miałem właśnie ursusa 902 (podobny do 912) i po zmianie na zetora odczułem różnice w spalaniu, komforcie itp :) Teraz zetor 7745 jest u mnie ciągnikiem pomocniczym i idealnie się sprawdza... Mój brat najczęściej nim jeździ i nie chce się nawet przesiadać na większego zetora (10045).

#36 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:28

Zetor 7711 vs Ursus 912 no co do komfortu to sie zgodze, jak na te lata to w zetorach byl super komfort.

#37 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:50

Zetor 7711 vs Ursus 912 Henius91 ta 912 w prasie przy tym zetorku wysida . zetor nie "zdechnie" najwyżej spadnie troche z obrotów ale zeby zgasł to prasa prędzej nie wytrzyma

#38 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 15 luty 2011 - 20:57

Zetor 7711 vs Ursus 912 A myślisz że 912 ci zdechnie przy prasie ?
Zdechnąć przy prasie to ci może co najwyżej c-330 lub c-360 a nie 912 czy 7711

#39 Share 956145

956145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:33

Zetor 7711 vs Ursus 912 myśle że tu zależy od tego kto co woli. Ja mam u 912 po kapitalnym remoncie i na dziurach wg nie trzepie a i w miare cicho jest. i wiem że nie zamieniłbym go na żaden inny ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:31

Zetor 7711 vs Ursus 912 Moim skromnym zdaniem Zetor 7711 daleko w tyle zostawia ursusa w kwestii dynamiki silnika ;)

Mam ursusa c-385 , obok sąsiad kupil 7711 sprowadzonego na kołach 34' tył , 9.00-16 przód , widzę ze jego zetor ma potencjał :rolleyes: oram 3 skibami i on orał trzema takim samym pługiem , jednak orał z większą prędkością niż Ja ;)
Zetor wydaje się być też zwrotniejszy ;) Biegi zmienia się znacznie lżej niż w ciężkim ursusie ...

Ale tak jak mówicie w agragacie uprawowo siewnym czy w ciężkich pracach gdzie trzeba porządnego zaparcia i masy przewagę ma ursus :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Dodaj odpowiedź