Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze skrzynią MF 3065

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:03

Problem ze skrzynią MF 3065 Jaro ostatnio kolega dawid6330 dał fotkę John Deere 6330 Premium 400 mtg - "rozwalona cewka w pompie paliwowej i przez to rozwalił sie zawór naprawa 3000 zł" szczęście takie, że jeszcze na gwarancji - idąc Twoim tokiem myślenia wniosek można wyciągnąć na temat tej marki jaki... ? O dziwo jak coś padnie w JD jakoś nikt za bardzo nie komentuje tego - gorzej jak to się stanie w mniej znanej marce. Oczywiście, że jak by mnie było stać to miałbym JD, natomiast pamiętaj, że w każdej marce są awarie - kwestia tylko ile kosztuje naprawa. Natomiast TY kolego jesteś typem człowieka, który wszystko wie najlepiej i na temat wszystkiego co się rusza ma coś do powiedzenia - pomimo, że tego nie widział, czy się na tym nie zna. Pozdrowionka dla masseyferguson6140 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze skrzynią MF 3065 Dzisiaj, 12:27
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 08:29

Problem ze skrzynią MF 3065 Aż sobie przejrzałem swoje posty żeby sprawdzić czy aby jestem typem człowieka który wie wszystko najlepiej-autodiagnoza wykazała że jednak nie Dodany obrazek -grzech ciężki popełniłem jednak rzucając coś ogólnikowego na temat MF-a -tak to był grzech cięzki-śmiertelnym jednak grzechem było rzucenie czegoś (całkiem nieogólnikowego-a wyciągniętego na podstawie zeznań Dodany obrazek trzech osobiście mi znanych posiadaczy Farmerów jak również bliżej niezidentyfikowanej liczby właścicieli tego ciągnika którzy swoje wrażenia opisywali na PPR)-na temat firmy z Sokółki parającej się lepieniem ciągników-lepieniem-dobrze usłyszałeś-i zaraz udowodnię to co powyżej napisałem.Zadam pytanie-jaka firma motoryzacyjna utrzymałaby się na rynku oferując pojazd zagrażający zdrowiu i życiu-odpowiedź-zapewne żadna-a Farmer się trzyma oferując ciągnik z ewidentnie błędnie zaprojektowanym i wykonanym zespołem sprzęgła.W paru wypowiedziach na PPR powtarzały się posty o zrywaniu linki sterującej sprzęgłem-u mojego znajomka ten feler powtórzył się 7 (słownie siedem) razy i dopiero groźba skierowania sprawy na drogę sądową pomogła (wymieniono mu to na zespół sterowany hydraulicznie-który nawiasem mówiąc firma oferuje za ileś tam set złotych do samodzielnego montażu).Czym grozi pęknięcie takiej linki podczas ruchu pojazdu pisać chyba nie muszę ,podczas podczepiania maszyn-zgroza-i nie pomoże tu żadna naklejka informująca o zakazie przebywania pomiędzy ciągnikiem a maszyną w trakcie podczepiania maszyny Dodany obrazek -czy gdyby Tobie Zbychu zdarzyła się taka sytuacja to czy dalej ze wszelkich sił broniłbyś owej firmy ?Moim zdaniem ciągnik powinien być jakoś przetestowany przed wypuszczeniem na rynek-wiadomo wszystkiego się nie dostrzeże-ale można przynajmniej wyeliminować część usterek i potencjalnych zagrożeń-w przypadku co niektórych marek obecnych na polskim rynku część testów przerzuca się na końcowego odbiorcę traktując go jak królika doświadczalnego-jeżeli ktoś chce takim króliczkiem być ,cóż jego sprawa.
PS.Co do awarii JD ludzie komentują,komentują-spokojna głowa-pewnie że też się zdarzają a naprawa nie należy do najtańszych-zgoda-ja o swoich awariach pisałem-poza tym przejrzyj Zbychu moje posty i znajdź choć w jednym ślad jakiejkolwiek konfabulacji-powodzenia.

#43 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 16 styczeń 2010 - 13:07

Problem ze skrzynią MF 3065 Powiem tylko tyle - bardzo sprytnie przeszedłeś na temat Farmera - bo wiesz dobrze, że jak dalej "jechałbyś" po MF-ach spotkałbyś się z krytyką innych użytkowników (użytkowników Farmera jest niewielu). Ja wcale tak zacięcie nie bronię Farmerów, nawet przyzwyczaiłem się do tego, że piszesz tak o nich i prawdopodobnie, gdybyś dał obecnie takie komentarze w temacie o Farmerze to bym nawet nie zareagował), natomiast bardzo mnie zaskoczyło jak zobaczyłem Twóje wypowiedzi w temacie MF w podobnym tonie jak o Farmerach więc pokusiłem się o komentarz. Co do tej zbrodni jaką jest linka sprzęgła w Farmerze to po pierwszej zerwanej wymieniłem na hydrauliczne, aż za całe 320 zł. i jakoś więcej zbrodni ze strony Farmera nie widziałem.
"Co do awarii JD ludzie komentują,komentują-spokojna głowa-pewnie że też się zdarzają a naprawa nie należy do najtańszych-zgoda-ja o swoich awariach pisałem" - rozumiem, że jest różnica pomiędzy awariami występującymi w JD i Farmerze ? a mianowicie w Farmerze są te straszliwe, a w JD mało znaczące?
Uwierz mi,że jeśli mój Farmer byłby takim strasznie awaryjnym ciągnikiem to napewno starałbym się innych ostrzec przed zakupem tego ciągnika. Pozdr.

#44 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:17

Problem ze skrzynią MF 3065 Odbijamy piłeczkę ?-odbijamy Dodany obrazek - pozwolisz sobie Zbychu przypisać nadwrażliwość i nadinterpretację ?-no bo jak inaczej wytłumaczyć choćby te "a mianowicie w Farmerze są te straszliwe, a w JD mało znaczące? "-rozumiem że gdzieś (nie wiem gdzie -widocznie umknęło to mojej uwadze ) coś takiego napisałem.Awaria jest awarią i tyle-jednakowoż chciałbym zauważyć że czym innym jest stosunkowo niska awaryjność w produkcie high-end (a do takich zaliczam ciągniki przodujących firm-żeby po nazwisku nie wymieniać Dodany obrazek )-a czym innym stosunkowo wysoka(choćby i tzw.pierdółkowata) awaryjność w wyrobach firm hmm -powiem oględnie-stawiających pierwsze kroki w tym biznesie Dodany obrazek .Czym innym jest bowiem wytworzenie wyrobu o wysokim stopniu złożoności i jednocześnie wysokim stopniu niezawodności a czym innym stworzenie czegoś o wysokim stopniu niezawodności i o niskim stopniu złożoności-to drugie jest z samej swojej definicji o wiele prostsze...
Cdn...Dodany obrazek

#45 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:35

Problem ze skrzynią MF 3065 Ja spasuję - pewnie jeszcze długo moglibyśmy pisać swoje argumenty, ale temat jakby nie tego dotyczy - odeszliśmy troszkę od skrzyni MF-a :) Życzę zdrówka i zadowolenia ze sprzętu. Pozdr.
p.s. zapewne jeszcze gdzieś popiszemy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 13:48

Problem ze skrzynią MF 3065 Panowie to że MF jest wrażliwy na oleje to każdy wie, gram wody i wszystko pierdzieli. To nie jest nowe, wszystko zależy od uzytkowania :lol:

#47 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 13:15

Problem ze skrzynią MF 3065 Zastanawia mnie czy na pracę skrzyni gdy jest nierozgrzana ma wpływ filtr główny hydrauliczny, bo do MF-a idą dwa typy mój MF z Francji przyjechał na mniejszym przy obsłudze zmieniłem na większy (dłuższy)
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#48 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:24

Problem ze skrzynią MF 3065 Witam.Spotkał mnie taki sam problem jak kolege @matis251 tylko że mi przydażyło się to w lipcu kiedy temperatura jest dosyc dodatnia, co prawda mój mf3060 stał ze trzy tygodnie ponieważ komputer był u naprawy(dzięki Bartek72511 za nr.) ale objawy te same jak u kolegi,na zgaszonym ciągniku było ok. wszystko chodziło jak należy,drugie odpalenie już można wżucic 1i2 ale kontrolka od żółwia świeciła a był na zającu, po chwili trzecie odpalenie i już jest wszystko ok.i co o tym sądzicie co mogło byc przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share LukaszSZCZ999

LukaszSZCZ999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 08:40

Problem ze skrzynią MF 3065 Miałem identyczne problemy za każdym razem gdy odkręciłem węże od siłownika wspomagania i blokady przedniego mostu. W moim przypadku wystarczyło jednorazowo odczekać na zapalonym i wszystko wróciło do normy. Moim zdaniem to zapowietrzenie układu.

Trochę odgrzany temat ale myślę że post się przyda na przyszłość ;)