lukas435

Jak przerobić siewnik poznaniaka z 2,7 na 3 metry?

Polecane posty

lukas435    1

Witam mamy teraz okres chwilowego przestoju w pracach polowych czas na różnego rodzaju przeróbki i naprawy sprzętu.

Warto więc może by było zastanowić się wspólnie w jaki sposób można przerobić poznaniaka 2,7 metra na 3 metrowy siewnik. Myślę że taka informacja przyda się nie tylko mi ale i innym z racji chociarzby wygodnego sposobu pozostawiania ścierzek technologicznych w siewniku 3 metrowym. Dotychczas na forach było o tym jedynie wspominane ale nikt nie zamieścił zdjęć ani dokładnego opisu jak tego dokonać. Drugim problemem który można by tutaj poruszyć skoro jesteśmy już przy przeróbkach to w jak sposób przy niedużych nakładach finansowych można zamontować redlice elektryczne lub hydrauliczne które będą niezawodne i wygodne w użytkowaniu

Oczywiście zdjęcia i dokładne opisy przeróbek jak najbardziej wskazane i mile widziane, uwagi i spostrzeżenia również.

Za wszystkie informacje z góry dziękuję i mam nadzieję że przyda się to nie tylko mi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja z moim wujem też przerabiałem Poznaniaka 2,7m na 3m i z lewej i z prawej strony dołożyliśmy po 2 rurki z każdej strony. Bym ci dał fotę ale on musiał te rurki zsunąć bo by nie wjechał do stodoły


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

po kazdej stronie dodajesz po 1 rurce , albo rozsuwasz oryginalne :) jak bedziesz poszerzał to mozesz też pwiekszyc skrzynie nasienną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Poco się w to bawić nie możesz zakupić normalnego oryginalnego 3 metrowego siewnika???

tylko bawić się z poszerzaniem .


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopie nie ma sensu się w to bawic jak masz uczymanego poznaniaka sprzedaj dołuż te sume co na przerubke i kup jakiś niemiecki i wyjdzie bez roboty a pieniądze te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież to nie opłacalne przerabiać siewnik o te 30 cm. Na 10 przejazdów przejedziesz ten jeden wiecej i bez zadnych przeróbek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Co nie opłaca się go poszerzać? My z wuje poszerzyliśmy bo był 2,7m a kupił do niego agregat 3m i było trzeba trochę go poszerzyć i teraz sieje jak trzeba ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Wystarczy rozsunac lejki tak zeby skrajne miały 3m i po robocie. Poznaniak i tak ma za gesto lejki wiec taki zabieg nie zaszkodzi lecz pomoże.Potem warto przy ustawianiu dawki dodac 10% do normy wysiewu,lecz ja nie dodaje i nie zauwazyłem jakis strat z tym zwiazanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Prosta robota wystarczy wydłużyć redlice aby siały za kołem i rozsunąć je na szerokość 3m-jedna szerokość międzyrzędzia tj.przy 25 redlicach i 12cm rozstawie szerokość od środka pierwszej do ostatniej wynosi 288cm.Można jeszcze odwrócić koła abo były po zewnątrz ale te felgi od syrenki z drugiej strony nieciekawie wyglądają.Pozostaje jeszcze przedłużyć zagarniacz aby starczył na 3m i koniec.Koszt nie powinien przekroczyć 200zł+robota.Ze ścieszkami to już większy problem ale da się zrobić ,zależy jak mają się przełączać automatycznie,hydraulicznie czy ręcznie i do jakiej szer. opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam już poznaniaka na tych nowszych kołach, z tym protektorem jak od ciągnika, gdy odwróciłem to źle nie wygląda... a odnośnie rurek to je porozsuwałem, no tą najbardziej skrajną radlice, trzeba było trochę przerobić. W zamian za skrajną rurkę założyłem wąż od odkurzacza. Ale też trochę po zmieniałem, tak że ostatni wylot z siewnika daje zborze w przed ostatnią radlice, a przedostatni wylot od siewnika daje w ostatnia radlice. Dlatego że wąż może być spokojnie pod takim katem zgięty a ruska nie.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas435    1

Prosta robota wystarczy wydłużyć redlice aby siały za kołem i rozsunąć je na szerokość 3m-jedna szerokość międzyrzędzia tj.przy 25 redlicach i 12cm rozstawie szerokość od środka pierwszej do ostatniej wynosi 288cm.Można jeszcze odwrócić koła abo były po zewnątrz ale te felgi od syrenki z drugiej strony nieciekawie wyglądają.Pozostaje jeszcze przedłużyć zagarniacz aby starczył na 3m i koniec.Koszt nie powinien przekroczyć 200zł+robota.Ze ścieszkami to już większy problem ale da się zrobić ,zależy jak mają się przełączać automatycznie,hydraulicznie czy ręcznie i do jakiej szer. opryskiwacza.

 

a czy masz jakieś zdjęcia jak to wyglada po przeróbce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Niestety poznaniaka pożegnałem 15tat temu ale na co dzień zajmuję się siewnikami tylko raczej zachodnimi nawet dzisiaj składałem po malowaniu amazone d7 proste urządzenia więc i z poszerzeniem poznaniaka nie ma większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam przerabiał ktoś z was siewnik Poznaniak z 2.7 na 3m jak tak to jak to zrobiliście jaki rozstaw zastosowaliście i wo =gule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie robiłem tego ale musze to zrobić. Mysle że problemu nie będzie tylko lejki inaczej z boku przespawać. Bez dokładania uda sie bo patrząc na zachodnie siewniki to widać ze mają rzadziej lejki ustawione tylko nasi jak zwykle przedobrzyli. Także tylko po 15 cm wystawic na boki lejki i będzie ok. No i naturalnie zmienić rozstaw każdego. Najlepiej 300cm/liczba lejków, miarka i jazda :blink:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

nie wiem czy to 30cm dla ciebie to az tak duzo?jest sens,moze zmien siewnik na wiekszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Witam.

Ja mam przerobione Poznaniaka na 3m i jestem zadowolony. trochę miałem problemów na początku ale poradziłem sobie z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja proponuję na redlicach rozsunąć-nawet trochę podgiąć za koło-to by z każdej strony potrzeba 15 cm-dało by się na tych płaskownikach przerobić-bo cały przerabiać raczej nie ekonomiczne i pracochłonne.

sens przeróbki jest z tego względu na szerokość agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tematow o przerobkach siewnika z 2.7->3m bylo juz sporo to po pierwsze,wystarczy poszukac. ;[

 

Po drugie chyba najtamszym sposobem jest rozsuniecie redlic z 10.5cm do ok 12 cm i juz mamy 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj