Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercedes Benz

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 23 grudzień 2009 - 11:53

Mercedes Benz zakładam ten temat z myślą że na AF są posiadacze tej marki samochodów osobowych jak i dostawczych
Piszcie co wiecie o nich ich wady Zalety osiągi itp.
Pozdrawiam @Lexion430
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mercedes Benz Dzisiaj, 11:35
  •  

#2 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 23 grudzień 2009 - 16:11

Mercedes Benz Samochody osobowe to jedne z najlepszych , no ale wada to cena ;)
O ciężarowych słyszałem że silniki są dość awaryjne , ale nie wiem czy to do końca prawda :)

#3 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 16:17

Mercedes Benz je jeśli chodzi o silniki w mercedesach cięzarowe, to są bez awaryjne wiadomo podzespoły wysiadają z biegiem czasu ale to nie wina silnika, rozrusznik alternator. Wiem bo jezdze atego ma 750000 i jak na razie śmiga bez zarzutu elegancko odpala i oleju nie bierze i do silnika nie było nawet zaglądane więc gorąco polecam

#4 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 16:19

Mercedes Benz Przejechalem mercedesami okolo 300 tys, wiec jakies tam doswiadczenie mam.Glownym problemem kilku letnich,nie wspominajac o kilkunastoletnich samochodach tej marki jest blacha. Tez jednym z slabszych podzespolow jest sprzeglo,ale to dotyczy zwlaszcza tych z najmniejszym silnikiem. Duzo mozna sie dowiedziec na Forum mercedesa. Pozdrawiam

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 16:22

Mercedes Benz Warto nadmienic ze Mercedesy skonczyły swa dobra passe bezawaryjnosci wraz z nadejsciem ery CDI i raczej juz nigdy nie beda tak dobre jak kiedys.

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 18:52

Mercedes Benz to fakt rodzice rok temu wymieniali wszystkie wtryski w vicie - jedyne 4 000 pln, nie wiem czy mozna bylo taniej czy nie, nie interesowalem sie.
vito I to slynna juz blacharka, gnije po prostu wszedzie (rocznik 2002), kazdy punkt w ktorym woda moze sie na sekunde zatrzymac jest oznaczony ;)
fakt ze egzemplarz rodzicow, to wersja wyposazeniowa dla pakistanu, byc moze w wyzszych jest lepiej z blachami.

jesli chodzi o cechy uzytkowe to cholernie ciezkie ma fotele, a mocowanie nie precyzyjne.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 23 grudzień 2009 - 19:08

Mercedes Benz Mercedes to porządna, lecz droga w utrzymaniu marka samochodowa. Posiadam E 190.
ArturKowalewo

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 19:29

Mercedes Benz Ja miałem już 4 mercedesy i z wszystkich byłem/jestem zadowolony. Co do części to powiedziałbym ze tak jak z pługiem Polskim i zachodnim raz zapłacisz i masz spokój ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 23 grudzień 2009 - 19:49

Mercedes Benz Powiem tak jezdżę do Francji co Weekend Sprinterem 316 2.7CDI 1mln 600tyś km na jednym silniku rocznik 2003
dopiero teraz mogę powiedzieć że to dobry motor kto mówi że CDI to gówniane silniki jest w błędzie
okresowe wymiany olejów filtrów dobry olej i dobre paliwo to daje duża żywotność silnikowi .

#10 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 19:56

Mercedes Benz Ja posiadam 3 mercedesa najpierw 123 3.0 pozniej 124 2.0d straszny mol no a teraz 124 2.5 turbo automat silny ale molowaty silnik skrzynia ok zreszta pozostale podzespoly tez zawieszenie bajka.Lubi sobie wychlac ale prze oszczednej jezdzie to 9l mu wystarczy na 100km na krotkich trasach wnetrze dobrze wyciszone i wyposarzone (92r posiada klime) najwieksza jego wada jest blach szczegolnie przed przednim lewym kolem.no i ten piekny dzwiek 5 cylindrowki bezcenny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 20:24

Mercedes Benz

Powiem tak jerzdżę do Francji co Weekend Sprinterem 316 2.7CDI 1mln 600tyś km na jednym silniku rocznik 2003
dopiero teraz mogę powiedzieć że to dobry motor kto mówi że CDI to gówniane silniki jest w błędzie
okresowe wymiany olejów filtrów dobry olej i dobre paliwo to daje duża żywotność silnikowi .

Do listy rzeczy wydłużającej żywotność trzeba doliczyć rozsądne jeżdżenie, anie wyjeżdża jeden z drugim na autostradę i gaz w podłogę i zadowolony. Znajomy tez pojechał paskiem do Poznania pociskał go 160-180 i turbo do roboty ;)
Zetor is power
power is Zetor

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 21:00

Mercedes Benz Co to za silnik któremu nie można "dać w podłoge"? ;)

#13 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 23:52

Mercedes Benz Jeździłem już 123 z motorem 2,4D i 3,0D oraz 124 2,5D wszystko skrzynia manualna. Mając 300ty przebiegu możemy Smiało powiedzieć że silnik dopiero się dotarł. Teraz zakupiłem C220 2,2D 98r i dobrze mi się jeździ chociaż silnik mógłby być mocniejszy ale i tak jest dobrze. Mam sentyment do gwiazdy :) i kolejnym autem w przyszłości niewątpliwie będzie mercedes. ;)

#14 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 10:04

Mercedes Benz

Do listy rzeczy wydłużającej żywotność trzeba doliczyć rozsądne jeżdżenie, anie wyjeżdża jeden z drugim na autostradę i gaz w podłogę i zadowolony. Znajomy tez pojechał paskiem do Poznania pociskał go 160-180 i turbo do roboty ;)

kolego to jaki kierowca wytłumacz mi na autostradzie nie przyciśnie pow 150 km/h???
po to włąśnie masz autostradę chyba że nie lubisz szybkich jazd :)
Pozdrawiam :)

#15 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 15:42

Mercedes Benz Z tą autostradą chodziło mi konkretnie o sprintera bo z tego co mi tłumaczył mechanik który robi przynajmniej 3 sprintery na tydzień to on twierdzi że w CDI to własnie gaz w podłodze najbardziej go zużywa.
Zetor is power
power is Zetor

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 grudzień 2009 - 16:32

Mercedes Benz moze chodzilo mu ze zaraz po odpaleniu... ale to tez nie ma wplywu na typowe usterki, jakies z zasilaniem, elektryka czy osprzetem, a raczej wplywa na zuzycie, czego raczej ten mechanik nie reperuje ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 11:39

Mercedes Benz Kilkakrotnie rozmawialem z taksowkarzami i sam tego tez doswiadzczylem,ze starsze mercedesy lubia byc od czasu do czasu dobrze przedmuchane. Wiec napewno na rozgrzanym silniku gaz w podloge,dluga trasa i wieksza predkosc, im nie zaszkodzi.

#18 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 11:56

Mercedes Benz Kazdy samochod lubi jak go dobrze przepalisz na autostradzie. Wystarczy ze zrobisz 1000-2000 km po autostradach i auto od razu lepiej sie zachowuje.Zdarzało mi sie robic trasy po 1500 km w 18 godzin i po takich wyjazdach mialem całkiem inne auto.

Wracajac do Mercedesów to jest jak z kazdym autem i albo trafisz dobrego albo klamota. Najlepiej sie zapytac kogos z autoholowania jakich aut najwiecej "ciagaja".Mi kiedys koles powiedzial ze MB CDI i Renault Cdi bije wszelkie rekordy awarii.

#19 Share Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 12:58

Mercedes Benz Powiem tak zależy jak trafisz na jaki silnik ale cały czas moge sie trzymać swojej wersji co do CDI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 13:12

Mercedes Benz na przykladzie naszego poprzedniego vita 111 cdi musze powiedziec ze te silniki sa naprawde dobre ;) przy przebiegu 300 tys skrzynia zaczela troche niedomagac ale silnik byl jak najbardziej ok. nasze obecne auto na poczatku bralo duzo oleju (1l/ 6000 km) ale teraz jest juz lepiej i mysle, ze podobnie jak poprzednik spokojnie przejedzie 300 tys a nastepny wlasciciel bedzie zadowolony z samochodu...