Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 23 grudzień 2009 - 11:52

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC Witam.
Jak w temacie prosze o wypowiedzi użytkowników Fendt'ów i nie tylko z zamontwanymi rozrusznikami z przekładnią planetarną. Jak sobie radzą w mrozy, czy daja rade szybko zakrecic?
Mam 312farmer i dopiero po długim ładowaniu niespełna rocznego akumulatora z trudem sobie poradził w -13st, ale nastepnego dnie juz nic z tego.I nawet świece zarowe, płomieniowe nic nie dadzą jezeli przy rozruchu bedzie mlauu mlauu mlauu mlaaa-zdech.
Wiem ze NH 170KM z takim rozrusznikiem nie ma problemu z odpaleniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 13:37

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC Witaj, my mamy też Farmera 312 z '94 rok. U mnie z akumulatorem nie ma problemu, rozrusznik kręci jak szalony, oczywiście za długo nie można kręcić, bo komputer się odezwie o spadku V. Jak ładowanie i alternator są ok. to radziłbym wyciągnąć rozrusznik i zawieść do fachmana.

#3 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 13:42

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC Z rozrusznikiem byłem, wymienił tulejki i stwierdził- reszta na OK. A ty masz oryginalny boscha, czy cos innego jezeli ci w mrozy dobrze kreci??

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 23 grudzień 2009 - 14:06

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC Szczerze powiem, że nie wiem, ale co do kręcenia to super. Myśle, że bedzie z Boscha, bo Niemcy chyba nie pozwoliliby sobie inny zakładać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 10:58

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC witam w moim 512 jest problem z rozrusznikiem otóż wolno kręci i w mrozie nie pali tulejki ma wyjechane mam do was pytanko czy warto te tulejki naprawić?czy ktoś to robił?czy lepiej założyć rozrusznik z reduktorem?dodam że mam problem z wyciągnięciem bo mam założone konsole do tura czy ktoś to robił?czy dojde do niego po odkręceniu zbiornika oleju hydraulicznego? czekam na opinie fachowców
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#6 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:22

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC TULEJKI TO KONIECZNOŚĆ, bo robi się zwarcie i spalisz wirnik
Ten z przekładnia pękł mi kiedys jak w -20st podłaczylem 24V od scani

ps Ja wyciagam 13-ty bezpiecznik za połową bo mi rozładowywał baterie

#7 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 22:44

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC @damian83, zdjęcie ramy to jest dosłownie 15 min roboty, inaczej się nie dostaniesz do rozrusznika. Ja u siebie wymieniałem bendix bo zwariował, nie jest to jakaś trudna praca. Odkręcasz 3 śruby za kołem, 4 koło tłumika - proponuję odkręcić tłumik, będzie łatwiej. Są jeszcze dwie śruby od spodu. Bardzo łatwo się do demontuje.

@tomgil, poszukaj czy nie masz jakiegoś odbiornika prądu który będzie Ci rozładowywał akumulator. Sprawdź przewody czy aby czasem nie masz przetartej izolacji, może być lekko podtarta i będzie miał przebicie i rozładuje Ci aku. Co do marki Bosch, oni nie robią akumulatorów, tylko naklejają swoje logo, VARTA - te dają radę.
Pozdrawiam,
Robert

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 08:54

Fendt powyżej 80KM w mrozy pow.-10stC Mam teraz Varte 180ah, jest duży i nie zakładam pokrywy, ale narazie odpala, a ten 13ty bezpiecznik jest od deski rozdzielczej i m.in od zegarka, nie wiem co jeszcze zasila ale probówka w szeregu nawet nieźle świeci. Jak postał 2 tygodnie to nawet w lato nie zapalił na nowej baterii