Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 412 a 415 Vario

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 09:32

Fendt 412 a 415 Vario Pytacie po co zwiększać moc? Może dlatego że większa nie przejdzie zwrotu przez agencje. Kumpel chce zwiększyć moc i dzwoni po tych wszystkich firmach i okazuje sie że to jest popularny w ostatnim czasie proceder.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Fendt FAVORIT 515c

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 95000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 412 a 415 Vario Dzisiaj, 12:30
  •  

#22 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 10:33

Fendt 412 a 415 Vario Kazdy moze robic jak mu sie zywnie podoba...ja jednak uwazam takie rzeczy za zupelnie zbyteczne, a wytlumaczenie od @lamboR6 mnie wcale nie przekonuje...gdyz sprzedaje sie ciagniki rowniez o wiekszej mocy...dla mnie jest to kuszenie losu lub proba pokazania tak na przekor ze mozna cos zrobic nielegalnie. Jak juz pisalem jest totalnym nonsensem kupic sobie ciagnik i zaraz myslec o jego "podladowaniu". To tak samo jakby wziasc slub i od razu po nim wyslac zone na operacje plastyczna powiekszenia piersi....tylko pytam sie po co??? W koncu mozna od razu poszukac sobie takiej cycatej a nie ryzykowac ze operacja sie nie powiedzie i z przodu beda wisiec jakies dwa worki. :lol:
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:30

Fendt 412 a 415 Vario a mnie akurat tlumaczenie @lamboR6 przekonuje, mysle ze jest to sytuacja w ktorej uzasadniony jest chip tuning.

natomiast piszecie, ze silniki sa te same tylko maja inna mape paliwa, to wytlumaczcie mi dlaczego poprzez chip tuning (tylko) z 412 mozna wycisnac max 150 KM, a z 415 170KM??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:06

Fendt 412 a 415 Vario Bo dalej to już trzeba zmieniać silnik mechanicznie, wymiana wtrysków, większy intercooler, turbo inne. To tak samo jak w samochodach osobowych w każdym silniku można też tylko do pewnej granicy podnieś moc poprzez zmianę programu.

#25 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:43

Fendt 412 a 415 Vario Kosti fajny przykad podoba mi się :lol:
@lamboR6 Ja bym tuning zrobił w starszym traktorze a nie zaraz po zakupie.Dajmy na to zwiększyłeś moc,ale coś się stało z traktorem,i w silniku,i chcesz go się pozbyć.Nie możesz go sprzedać przed upływem 3lat i co wtedy??Będzie stał pod płotem :D

#26 Share TymonMasa

TymonMasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacja:Podlaskie pow Wyskie Mazowieckie gmina Ciechanowiec Koce Piskuły
  • Zainteresowania:motoryzacja nowości rolnicze wszystko co związane z mechanizacja Książki ludzie:) piękne kobiety

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:55

Fendt 412 a 415 Vario @adrian 300895 a nie 5 lat??

#27 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:03

Fendt 412 a 415 Vario Nie wiem możliwe że i 5.Nie zamierzam sprzedawać to nie wiem :lol:

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:19

Fendt 412 a 415 Vario @dawidq2 przeczytaj jeszcze raz co napisalem, bo nie skumales chyba co napisalem.

w każdym silniku można też tylko do pewnej granicy podnieś moc poprzez zmianę programu.

no tak, ale skoro wiekszosc uwaze, ze to te same silniki tylko roznia sie mapa, to po napisaniu nowej mapy powinny osiagac takie same wartosci, a nie rozne, tak??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:33

Fendt 412 a 415 Vario No nie wiem dlaczego to tak jest @brzozak2 pewnie już coś jest zmienione w silniku albo osprzęt silnika

#30 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:54

Fendt 412 a 415 Vario To jest podobnie jak w przekladnia Vario, przez odpowiednie zaprogramowanie mozesz ta sama przekladnie uzywac jako 30km/h, 40km/h lub 50km/h...., mozna powiedziec ze przekladnia jak i silnik zawsze maja swoja moc maksymalna a poprzez programowanie "blokujemy" tylko te "maksymalne funkcje." Podobnie wyglada spraw z silnikami Mercedesa w kombajnach Claas...mozna sobie uaktywnic funkcje zuzycia paliwa....ale tak naprawde ta funkcja jest zamontowana w silniku i nawet liczy te zluzycie...tylko go nie pokazuje...i dopiero po skromnej oplacie 500€ bedzie widoczna na monitorze. A pelne zluzycie bedziesz widzial od samego poczatku jego uzytowania. Tak wiec jak czesto tlumacza na szkoleniach w firmie Fendt silnik jest konstruowany zawsze tylko na ta maksymalna moc....ale ze wzgledow czysto marketingowych redukuje sie ta moc.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:05

Fendt 412 a 415 Vario to chyba tylko w fendtach tak jest wtedy :D ja znam dokladniej tylko kontrukcje silnikow tdi VAGa i wiem ze pozornie ten sam silnik (bo wykonany w tej samej technologii) 130 i 150 KM rozni sie czesciami w 45%, a slyszalem juz setki opinii ze tylko mape maja inna :lol: zadnych blokad w nich nie ma.

#32 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:23

Fendt 412 a 415 Vario wiekszosc dzisiejszych silnikow jest tak wytwarzana, konstruuje sie jeden silnik o maksymalnej mocy a reszte robi juz sama elektronika. Poprzez elektroniczne a co za tym idzie bardzo precyzyjne ustawienie momentu wtrysku mozna dokladnie i bez wiekszych problemow zmieniac moc danego silnika. To tylko tak w malym uproszczeniu, a co do szczegolow to jest tam wiele roznych czujnikow ktore steruja tym calym procesem. Ale jak widze tutaj odbieglismy juz od wlasciwego tematu jakim byl Chip Tuning.

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:42

Fendt 412 a 415 Vario hmmm no dobrze to dalej zostaje otwarta sprawa dlaczego fendta 922 nie podkrecisz sama elektronika do 360 KM, czy moze sie myle i dasz rady?
podejzewam, ze przy takiej mocy nawet termicznie by nie wytrzymal ten sam przeciez silnik, ale spoko.

#34 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 17:08

Fendt 412 a 415 Vario Z tego co mowi sama firma Fendt przez chip tuning mozna podniesc moc silnika nawet o 50%, pytanie jest jednak czy taki silnik wytrzyma takie "przeciazenia". Pewne jest ze poprzez takie ekstremalne zwiekszenie mocy skaraca sie rowniez znaczaco zywotnosc silnika. Mowie tutaj o tuningach zewnetrznych ( czyli boxa podlaczonego na "dziko" do wiazki silnika)a nie o normalnym przeprogramowaniu silnika ktory moze fabrycznie osiagnac dana moc.

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 17:28

Fendt 412 a 415 Vario nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedz, zadalem konkretne pytanie

#36 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 18:56

Fendt 412 a 415 Vario nie bardzo rozumiem co chcialbys uslyszec??? teoretycznie moglbys gdyz jak pisalem u gory jest mozliwosc "podkrecenia" go o ok. 50%... Czyli moglbys teoretycznie uzyskac 330 KM. Jest jeszcze pytanie o jaki model ci chodzi czy o najnowsze z typu COM III czy tez o te pierwsze ktore mialy jeszcze mechaniczne pompy. Piszesz "dlaczego fendta 922 nie podkrecisz sama elektronika do 360 KM",jesli maasz na mysli te pierwsze z typu Favorit...to tutaj nic nie podkrecisz elektronika. Nie wiem tez skad wziales to 360 KM...jesli ktos chce je miec to musi zakupic Fendt 936.

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 19:17

Fendt 412 a 415 Vario

Nie wiem tez skad wziales to 360 KM...jesli ktos chce je miec to musi zakupic Fendt 936.

no wlasnie czyli sam zapedziles sie w kozi rog :lol:

wiekszosc dzisiejszych silnikow jest tak wytwarzana, konstruuje sie jeden silnik o maksymalnej mocy a reszte robi juz sama elektronika.

pewnie ze mozna przeprogramowac 412 na 415

to nie jest prawda, nie mozna sobie przeprogramowac!!!! mozna napisac nowa mape, ale to nie jest to samo!!!!
i w dzisiejszych jak i przedwczorajszych czasach nie robi sie takich samych silnikow o zdlawionej mocy, bo to sie po prostu nie oplaca!!!

#38 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 10:58

Fendt 412 a 415 Vario

Kosti fajny przykad podoba mi się :lol:
@lamboR6 Ja bym tuning zrobił w starszym traktorze a nie zaraz po zakupie.Dajmy na to zwiększyłeś moc,ale coś się stało z traktorem,i w silniku,i chcesz go się pozbyć.Nie możesz go sprzedać przed upływem 3lat i co wtedy??Będzie stał pod płotem :D

No z tym staniem pod płotem to akurat może być przed chipem. Już tłumacze: kumplowi większy traktor nie przechodził przez restrykcyjne warunki w agencji, powiedzieli że większy sie nie należy, a maszyny bez problemu. Niestety sprzedawca sprzedał mu na styk i traktor sie męczy. Są firmy które proponują mu nie wiadomo ile mocy więcej ale i są goście którzy proponują do 20%. I to mnie przekonuje przecież każdy konstruktor zakłada jakiś stopień bezpieczeństwa i moim zdaniem do 20% nic sie nie powinno dziać. Tu przecież nie chodzi o sam silnik jak niektórzy piszą, bo może być taki sam 100km i 200km nie wiem ale np chłodzenie musi być wydajniejsze, co z tego że będzie wszystko mocne jak sie przegrzeje. Moim zdaniem wszystko z głową trzeba robić, a nic sie nie rozleci.

#39 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:18

Fendt 412 a 415 Vario

no wlasnie czyli sam zapedziles sie w kozi rog :lol:

to nie jest prawda, nie mozna sobie przeprogramowac!!!! mozna napisac nowa mape, ale to nie jest to samo!!!!
i w dzisiejszych jak i przedwczorajszych czasach nie robi sie takich samych silnikow o zdlawionej mocy, bo to sie po prostu nie oplaca!!!

Mozesz nazywac to jak chcesz...dla mnie jest to przeprogramowanie czyli wgranie jakiejs wersji software...np. VD5.4...dla ciagnika o jakiejs danej mocy. A nie rozumiem tez stwierdzenia ze nie oplaca sie produowac silnikow o zdlawionej mocy...wlasnie tylko takim sposobem mozna zaoszczedzic przy ich budowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 16:57

Fendt 412 a 415 Vario czy firma oferujaca chip tuning wgrywa wersje oprogramowania 4.8.XX???
poza tym sam mowiles ze z fendta 922, nie zrobisz 936, wiec po co dalej to roztrząsać????
moim zdaniem nie oplaca sie wkladac drozszych elementow do ciagnikow ktore nie wykorzystaja ich potencjalu.