Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do odśnieżania

93 odpowiedzi na ten temat

#81 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 luty 2013 - 17:12

Pług do odśnieżania tylko vitoma nic nie napisał do czego ma on służyć bo jeżeli do odśnieżania placu czy jakiejś drogi dojazdowej to nic mu się nie stanie. Jeżeli do odśnieżania dróg to faktycznie mogą być problemy
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do odśnieżania Dzisiaj, 02:03
  •  

#82 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 01 luty 2013 - 20:41

Pług do odśnieżania Ja też aktualnie robię pług ale taki z bajerami na zabezpieczeniu na wzór takiego Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowany przez lemysz1, 01 luty 2013 - 20:42.

#83 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 02 luty 2013 - 00:08

Pług do odśnieżania Nie wiem czy zauwazyliscie ze caly lemiesz jest pospawany ciągłymi spoinami ;).

Nie mogłem przesadzać z wzmocnieniami, bo Agrokid czy nie uniósł tego pługa (przedni TUZ ma udzwig jakies 300kg) :(.

I tak mam wrazenie ze jest on zrobiony z troche zbyt grubych materiałów.

Plug ma służyć do odśnieżania jedynie placu z kostki brukowej na posesji.

Bedzie jezdził raczej tylko na agrokidzie z przednim TUZem, opcja na euroramke jest zrobiona ot tak, zeby była na zapas.

Jedynie czego żaluje to to ze nie zrobiłem szerszego lemiesza....

lemysz, ten pług to jakis kosmos. Chwal się nim i wrzucaj duzo zdjec jak zaczniesz budowe :).

Edytowany przez vitoma, 02 luty 2013 - 00:09.

#84 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 02 luty 2013 - 00:14

Pług do odśnieżania Już zaczynam budowę materiały gromadziłem 2 lata bo z kasą słabo.
Bardzo ładnie masz go wykonane widać że masz super warunki do pracy. Ciągły spaw wcale nie musi być mocniejszy od przerywanego. W spawie ciągłym powstają duże naprężenia.
Zdjęcia wrzucę niebawem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowany przez lemysz1, 02 luty 2013 - 00:17.

#85 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 luty 2013 - 09:37

Pług do odśnieżania jeżeli z takim ciągnikiem i nie ma służyć zarobkowo to spokojnie wystarczy
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#86 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:51

Pług do odśnieżania Dodam od siebie jak będziesz robił pług to nie zapomni o tym żeby wachał się w poziomie bo to podstawa na nierównym terenie a w twoim lemysz1 tego chyba nie ma poza
tym ładny,a spaw ciągły tak jak napisaleś powoduje naprężenia i to duże więc polecam punktowe.

#87 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:22

Pług do odśnieżania Wiem o co chodzi z tym luzem poziomym. Mam w uchwytach gdzie mocuję pług takie jakby fasolki a do tego nowego to będę dorabiał tak żeby chodziło na gumach tak ładnie mięciutko. Mam też cięgło zrobione na miękko tzn z amortyzacją gumową

Edytowany przez lemysz1, 11 luty 2013 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share kubawiesniak

kubawiesniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 październik 2013 - 19:07

Pług do odśnieżania Witam koledzy podepnę się tu a mianowicie mam zamiar wykonać plug do śniegu 3 m długości taki jak tu http://www.pomarol.c...cz-czolowy-t201 czy może ktoś z was posiada taki bo mam kilka pytań odnośnie wymiarów niektórych elementów jak cos proszę piszcie tu lub na pw

#89 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:34

Pług do odśnieżania A próbował już ktoś zrobić coś w rodzaju...hmm... łyżki do tura, ale na podnośnik tylni? Chciałbym go zrobić masywniejszych szerszy jak w koparkach, ale na podnośnik tylni. W ramiona zapiąć, i góre załadunku i kiprowania z uchwytem na kłódke, co zagarnie śnieg i potem wysoko podniose i kłódką wycisne i zsypie, taki tur, ale na tył.
Ma ktoś już coś takiego próbował : )? Taki konspekt tylko mam..

Edytowany przez Famer21, 01 grudzień 2013 - 20:40.

#90 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:43

Pług do odśnieżania Lepiej wypychać tradycyjnym niż wywozić, szczególnie jak podpięty na tył chyba że masz metr śniegu to co innego.

#91 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:57

Pług do odśnieżania No tak wypychać, ale to na kupke wypcham i tyle, a tak chciałbym wypchać aż sie sporo nazbiera do pełna podnieść i wywieżć na jedno miejsce i tak niech topnieje. Miejsca mam gdzie wywieźć. Na allegro widziałem, nawet nie wiedziałem, że takie coś już da sie kupić zrobione heh, ale to wszystko do małych traktorków ursuski 330.. Ja bym chciał szeroki na 3 metry, a długość nie wiem w sumie.. ale z 2 metry. Do fendta 714.
Pomysł jest, zrobi sie samemu tylko z ciekawości czy ktoś już ma podobny do mocnego traktora, jak konstrukcyjnie to zrobić.

#92 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:07

Pług do odśnieżania Kolego trochę nie trybię jeśli masz mocny traktor to nie ma problemu z wypychaniem i stertę usypiesz pchając do przodu tym bardziej jak masz dużo miejsca ,a śnieg łatwo się spiętrza ku górze i śmiem twierdzić że latwiej będzie go podepchnąć niż wysypać z tej łyżki weż to pod uwagę .Na tuzie ile podniesiesz do góry ,na metr max ,a pchając go spiętrzysz na dużo wyżej.

#93 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 21:16

Pług do odśnieżania Tak tylko ta łyżka nie tylko do śniegu :) Jak transport gruzu, ziemi, piasku czegokolwiek, multizadaniowe miało by to być :) Stąd właśnie przy okazji do śniegu. Za dużo miejsca to nie mam, posesja długa, ale wąska. Jak odśnieżamy to łopatą na kupki, gdy sie uzbierają większe kupki ze śniegiem wtedy chcemy je wywieźć. Do wypychania zawsze moge zrobić pług na przedni tuz..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#94 Share Semen

Semen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:13

Pług do odśnieżania Witam ja zrobiłem pług do śniegu na tył, uchwyt na tuza to odcięty kawałek kultywatora do c330 a do niego wzmocnienie z dwóch ceowników 70, na końcu przyspawane dwa panele tzn grzejniki, szerokość robocza 220. całość wyniosła ze 130zł, jak na razie daje rade