Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do odśnieżania

93 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 17:23

Pług do odśnieżania poszukuje gumy do mojego pługa, problem w tym że nie jest on pod kątem prostym z dołu tylko zaokrąglony
http://allegro.pl/wi...2060055860.html mniej więcej pod takim kątek tylko że mój pług to jednostronny jest. Ma 2,7 m szerokości i jest cięzki. Pcham go mf 3080 i czy taki http://moto.allegro....2062058540.html lemiesz będzie dobry do takiego pługa i czy bedzie dobrze brał śnieg? Narazie mam stalowy lemiesz, a po kostce troche szkoda nim jeździć. I mam tez taki problem że dziury do śrub sa inne niż w gumowych lemieszach na allegro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do odśnieżania Dzisiaj, 13:20
  •  

#62 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 17:48

Pług do odśnieżania A nie myślałeś dorobić z opony?? Ja tak mam i super się sprawdza.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#63 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 17:53

Pług do odśnieżania tzn. jak z opony? Jaka to opona? Gdybym wiedział że ta guma bedzie dobra to bez wachania bym ją kupił. Tylko mój pług jest naprawde cięzki i nie wiem czy taka guma wytrzymałaby jego ciężar.

#64 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 18:16

Pług do odśnieżania Skoro masz ciężki to poszukaj opony od tira. Ja mam od osobówki. Najgorzej jest tylko jo przeciąć...
Od opony musisz odciąć boki tak aby została tylko ta część z bieżnikiem. Przecinasz w jednym miejscu i rozwijasz i masz gumowy "płaskownik"

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#65 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 23:41

Pług do odśnieżania macie problem ze spycha i czy da rade c 360 i ze tur sie gnie. zróbcie plug ostry w kształcie litery V i bedzie dobrze i do tura tez mozna go zamontowac. a i bez lancuchów c 360 sie nie nadaje do odsniezania wiem bo juz to przerabialem nie raz. a do tego to sam ciagnik sie kopie na sniegu a tur i plug i snieg zapomnijcie

#66 Share wojtas4x4

wojtas4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 11:34

Pług do odśnieżania Witajcie,
Mam trochę do czynienia z pługami ale do mniejszych pojazdów mechanicznych:)
Robiłem pługi do terenówek, quadów i małych traktorków..

Coraz więcej osób się mnie pyta o pługi montowane do TUR-ów. Temat powoli analizuje, tej zimy nie wiem czy znajdę czas na wykonanie ale na następną to już na pewno:)

#67 Share jedrysekjarek

jedrysekjarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:58

Pług do odśnieżania Ja mam do sprzedania 2 pługi do odsniezania . Jeden do C-330 wraz z tuzem a drugi uniwersalny montowany pod specjalna płyte . Szerokosc odsniezania 2 metry

#68 Share kubawiesniak

kubawiesniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 15:25

Pług do odśnieżania Daj jakieś fotki i jaka cena tych pługów ?? :)

#69 Share jedrysekjarek

jedrysekjarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:51

Pług do odśnieżania Pług z tuzem do podnoszenia. Po odpieciu pługa mozna wykorzystac tuz do przewozenia maszyn takich jak haki, brony, z trojpunktowym systemem mocowania. Cena 2500zł
http://img20.allegro...70/2877637001_3
http://img20.allegro...3/70/2877637001
http://img20.allegro...70/2877637001_3

Pług do kazdego ciagnika , montaz do płyty cena 3500zł
http://img20.allegro...10/2876731027_4
http://img20.allegro...10/2876731027_2
http://img20.allegro...3/10/2876731027

W pługach jes załozona guma o grubosci 5 cm i zbrojoina linkami stalowymi o srednicy 13mm poprzecznie do powierzchni odsniezania co 2 cm

Edytowany przez jedrysekjarek, 28 grudzień 2012 - 19:52.

#70 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:31

Pług do odśnieżania ja do plugów wykorzystuje stare opony rolnicze spisują sie swietnie i niewiele kosztują .Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share szpymar

szpymar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:11

Pług do odśnieżania Jak pisze kolega andrzej2110 opona z tira może być dobra. Na poboczach często leżą potargane wystrzały praktycznie tylko przeciąć i gotowe. To taka moja skromna sugestia.

#72 Share tomek2816

tomek2816

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 22:20

Pług do odśnieżania Witam!
Jestem tutaj nowy na forum, więc za błędy przepraszam. Nie wiem jak założyć nowy temat, więc napisze tutaj. Chciałbym wraz z tatą skonstruować pług do odśnieżania. Będzie on do ursusa c360 i oczywiście na przód. Chodzi o to z jakiego materiału wykonać, i żeby był jeszcze solidny i jak najmniejszym kosztem ;)

#73 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 23:20

Pług do odśnieżania kolego przejrzyj ten temat, temat o pługu do 330 bo to taki sam będzie tylko mocowanie inne.

Edytowany przez ukasz, 19 styczeń 2013 - 23:22.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#74 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:15

Pług do odśnieżania W galerii jest masa pługów do 60 i do 30 i nie tylko http://www.agrofoto....h&fromMainBar=1 można sobie podpatrzeć rozwiązania i coś fajnego samemu stworzyć:) Popatrz sobie też w galerii Ursusa C-360 tam też możesz znaleźć pomocne fotki

Mam też pług do 60 jak myśmy go robili to jeszcze nie było takiego dostępu do internetu jak jest teraz i trzeba było tylko na sobie polegać i nie było się za bardzo na czym wzorować.

Można zrobić coś fajnego za nie duże pieniądze ale jak już robić to raz a dobrze i zrobić go solidnie a nie jak najtaniej..
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#75 Share ursus912ic330

ursus912ic330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 17:50

Pług do odśnieżania Dokładnie.. Ja też robiłem sam pług, ale to było już z 5 lat temu tak że też było ciężko. W mojej galerii jest zdjęcie tego pługa jak ktoś by coś chciał to niech pisze . Pozdrawiam .

#76 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 01 luty 2013 - 03:12

Pług do odśnieżania Pług 200cm wykonany przez nas.

Regulacja katowa siłownikiem (skos na obie strony), mechnizm pływający (pług dostosowuje się do nierówności terenu).

Mocowanie na euroramkę (na zdjęciu na turze Hydramet 3B + C-360), a także do TUZa przedniego - w naszym przypadku dopasowany do Deutz-Fahra Agrokida 230.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#77 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 01 luty 2013 - 10:19

Pług do odśnieżania ładnie wykonany tylko brakuje poprzecznych wzmocnień. i te płytki na których zamocowane są siłowniki powinny być większe lub opierać się na wzmocnieniu poprzecznym, bo jak przy większej prędkości w coś uderzysz to się Tobie zawinie pod koło.

#78 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 luty 2013 - 13:02

Pług do odśnieżania A ta guma z czego jest dobrana?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#79 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 01 luty 2013 - 13:39

Pług do odśnieżania Pług wykonany bardzo starannie.
Mama już małe rozeznanie\doświadczenie w odsnieżaniu i na moje oko za słaby materiał.
Przez całą długość powinny przebiegać przynajmniej 2 profile.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 01 luty 2013 - 14:42

Pług do odśnieżania ładna robota ale lemiesz faktycznie troszkę lichy.
Nie da się turem odśnieżać z większą prędkością. Jeden strzał w krawężnik i tura będziesz oglądał przez boczne drzwi.

Edytowany przez seweryn20, 01 luty 2013 - 14:42.

KPK Kumurun Team