Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do odśnieżania

93 odpowiedzi na ten temat

#21 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 13:54

Pług do odśnieżania Nierozumiem wypowiedzi,że bez przedniego napędu nie ma co brać pługa!
Ja widziałem jak widlakiem z pługiem odśnieżali plac-no fakt widlak ma przedni napęd :P ;) ;)
Ja miałem pług samoróbke z przodu przy c-360-podnoszony tylnim tuzem :( -ale rama mi siadła przy rozgarnianiu ziemi-teraz mam zrobiony na tył i śmiga elegancko -pług zrobiłem z ceownika 220x8x4cm profil ze starych obręczy od woza żelaźniaka-lemiesz z dwuch listew od kosiarki konnej ab blache z boilera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do odśnieżania Dzisiaj, 05:26
  •  

#22 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 24 styczeń 2010 - 18:17

Pług do odśnieżania a jak myślicie czy pług na turze przy 360 to dobre rozwiązanie czy lepiej pomyśleć nad takim zwykłym na przód ciągnika ???

#23 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 19:39

Pług do odśnieżania C360 jest trochę za słaby, gdy pług zapina się z tyłu, bo wsteczny jest za wolny i nie ma rozpędu i jak jest ciężej to staje. Mam 60m ulicy i podwórko pług robiony z blachy 6mm szer 2,5m ,snieg wypycham przez szosę na drugą stronę do rowu i jak więcej śniegu to "60" nie dawała rady, lepiej szedł rusek T25, bo miał szybsze biegi wsteczne.Teraz odsnieżam Renault 133-54 ,idzie wszystko bez problemu.C360 z pługiem z przodu dużo lepiej odsnieża niż tyłem.

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:05

Pług do odśnieżania Zrób pług na szerokość ciągnika i nie będzie taki słaby.. Chcesz 60-tką odśnieżać na taką szerokość jak duże ciężarówki ze służb oczyszczania ;)

#25 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 20:11

Pług do odśnieżania Do c360 miałem 1,8m i tak szło jak pisałem ,tylko nie wytrzymał przy renówce i ten jest solidny i nic go nie rusza.

#26 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:08

Pług do odśnieżania http://www.agrofoto....mage&img=193630 oto mój pług ale koledzy mam małe pytanie do was jak ten pług dociązyć zeby "rwał" śnieg pomóżcie
www.agromarchobrzany.pl.tl

#27 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:58

Pług do odśnieżania

W tym roku śniegu nie będzie...

no to ci się chyba to proroctwo nie udało hehe...

#28 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:12

Pług do odśnieżania ursus3502PL Ja kiedyś miałem podobny pług i też odsnieżał po wierzchu .Póżniej zrobiłem modernizację dół bala zheblowłem pod kątem i przykręciłem płaskownik szer 10cm i gr. 1cm przez cały pług tak że wyszło takie dłuto .Długo to było puki nie złamało się drewno ale odsnieżał po samej ziemi.

#29 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 31 styczeń 2010 - 16:36

Pług do odśnieżania To mój spych do śniegu zrobiony na turze :D Brakuję jeszcze gumy na spodzie ale to się kupi :D

Jak go oceniacie?
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#30 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 18:53

Pług do odśnieżania W tym roku ide na całość i buduje kombajn do śniegu!!!
Dziś sie napatrzyłem jak kilometr drogi 385a z łańcuchami na 4 kołach 5 godz. odśnierzał -zaspy po 1,5 m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:48

Pług do odśnieżania ale żeś wymyślił :D chodź może i bizonem by poszedł ma ślimak wciągał by śnieg tylko co dalej :D

Zrobiłem niedawno pług kątownik na dół jako lemiesz do tego ramka w kształcie trójkąta by zaczepić na belki blacha z beczki i na górze jeszcze w poziomie ceownik podtrzymujący (trudno se wyobrazić nie :D )

narazie dobrze się odśnieżało :) aż do dzisiaj :) z 4 razy ten sam kawałek odśnieżałem :) bo mocno przywiało miejscami to 1 m :) jeszcze powieje to będzie już z 1,5 m :) :) :)

#32 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:11

Pług do odśnieżania Rok temu widziałem taki fabryczny!!!
Za ciągnikiem był płóg w kształcie litery "V" tle że nie rozgarniał śniegu tylko zgarniał do środka. góre miał zakrytą. na środku miał kołoz łopatkami napędzane przez WOM i rure krórą wyżucał śnieg- super sprawa,szkoda,że nie miałem aparatu

#33 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:32

Pług do odśnieżania a to chodzi Ci może o dmuchawę do śniegu jeśli tak to na af są zdjęcia tego a nawet jedna własnej konstrukcji

#34 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:40

Pług do odśnieżania http://www.allegro.p...dsniezarka.html
I tak nasze pługi chowają się do tego :)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#35 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 31 styczeń 2010 - 20:40

Pług do odśnieżania Mój pług na ładowacz czołowy http://www.agrofoto....mage&img=191578
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#36 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 21:18

Pług do odśnieżania Właśnie o takim czymś myślałem-stratus 1 -ten z alegro też biorepod uwage :) :) :)
Tylko chyba bez ślimaka bo do tego potrzebował bym przekładnie kątową, ale cała reszta jest do zrobienia :) :) :)
Ale pewnie jak zrobie to nie będzie śniegu :)
W tym roku pług dałem kuzynowi bo stwierdziłem,że nie potrzebny-efekt taki,że samochód w sąsiedniej wsi trzymam bo bliżej drogi wojewódzkiej i zawsze odśnieżą :)

Jak macie linki do takich i podobnych maszyn to bardzo prosze o podanie

Edytowany przez antonio86, 31 styczeń 2010 - 21:23.

#37 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 luty 2010 - 09:07

Pług do odśnieżania A jakby stworzył coś takiego z niepotrzebnej dmuchawy do siana. http://www.allegro.p..._do_sniegu.html tylko wirnik zrobić centralnie po środku a po bokach małe pługi żeby zgarniały do środka. Wom można by podłączyć bezpośrednio do ośki wirnika. Co wy na to. Widzę, że jest nawet pod wom tylko cena trochę wysoka. http://www.allegro.p...a_do_siana.html
Ale można też to zrobić z czegoś takiego: http://www.otomoto.p...=show&id=B46530

#38 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 16 luty 2010 - 10:15

Pług do odśnieżania pług wirnikowy to już jest trochę zabawy i myślę ze opłaca się coś takiego robić ale jeśli mieszka się w górach bo to są koszty no i pracy nad tym strasznie dużo ^^

A mam do was pytanie jak uważacie lepiej zrobić normalny pług z przodu ciągnika na ursusie c-360 czy zrobić pług na tura do Mtz 82 ???
Bo nie mogę się zdecydować i boję się o tura bo słyszałem ze można ramę pogiąć ale za to mtz jest 4x4 no i w ogóle inna siła niż 60-tka.

#39 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 16 luty 2010 - 10:51

Pług do odśnieżania Ja wlaśnie kończe swoją dmuchawe po kosztach prądu i elektrod-dziś pierwsze testy i się okaże3 czy warto kończyć ,czy odstawic na złom -zdjęcia w najbliższych dniach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kowalikmarcin

kowalikmarcin

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 08:23

Pług do odśnieżania Za parę groszy można kupić dobry pług do śniegu np na allegro: http://allegro.pl/sh...hp?uid=12071351 lub w jednej z większych składnic maszyn rolniczych np rolnicze-maszyny.pl

i tu masz gwarancje i pewność że sprzęt będzie pasował i działał.