akaku

Pług do odśnieżania

Polecane posty

akaku    79

Mam do was takie pytanie jak zrobić pług do odśnieżania na przód ciągnika, będzie to zamontowane w Ursusie c-360 jeśli da radę bo c-360 ma założonego tura i czy nie będzie przeszkadzała rama? A jak nie da to ostatecznie do Ursusa c385 ale wolałbym do c-360 bo w zimie to tylko ona jest używana. A i nie dawajcie mi pomysłów aby zamontować spych na turze bo to nie wypala miałem kiedyś ale jak jest ustawione np w prawo to całą ramę spycha w prawo i obrywa się ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja mam ramę mocującą pług przykręconą na ramie od tura i się sprawdza świetnie;)))) zobacz na moje zdjęcie forterry ale wtedy turem nie możesz pracować inaczej chyba się nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

do tura napewno jest dobre tylko musi byc konkretny tur, nie taki jak montuja w małych ursusach i 360, po 2 ciagnik koniecznie z przednim napedem poniewaz w tych małych przodki sa lekkie i bedzie napewno sciagało do boku, i po 3 to pług musi byc solidnie pospawany i dane jakies wzmocnienia w miejscu trzymania a napewno spełni swoje zadanie. Tez musimy cos pomyslec o jakims zgarniaczu z gumą bo łychą po kostce to troche nie halo


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

A z kat wiesz ze nie bedzie? po swiętach ma powrócić prawdziwa zima tylko ile w tym prawdy?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No pług to się pospawa i się wygnie na maszynie walcowej. A mi konkretnie chodzi o mocowanie ramy do ciągnika i czy się da jeśli jest przykręcona rama do ciagnika!?

Może jakieś fotki macie?

A c360 w moim śniegu sobie da rade bo to tylko chodzi aby 1km do szosy odśnieżyć aby mógł samochód od mleka przejechać, bo dziś już stanoł w połowie drogi i a ni w tą ani w tą;)

A tak to by prędzej by mu odśnieżył i już.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas8595    0

Wszstko da rade zrobić tylko żeby to jakoś w miare działało i wyglądało musi być siłownik do podnoszenia no i odpowiednia rama do zawieszenia tego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Siłownik dwustronego działania. Ramę myślę aby zrobić coś taką jak ma użytkownik prorok tylko nie wiem czy da się taką ramę zamontować jak ja mam zamontowaną ramę pod spodem od tura ;)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

u nas w wiosce chłopak ma na zetorze forterra kupiony pług, gał 4tyś a sprzęt konkretny, przykręcany z przodu do ramy, na chydraulice wszystko pięknie działa więc nie wiem czy jest jakikolwiek sens samemu się babrać i robić, a po drugie nie na c 330 to jednak sprzet głównie go grabarki 7gwiazdowej niż do odśnieżania konkretnym pługiem


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No tak zawszę mówią że lepiej kupić orginalnego ;)

Lecz u mnie trochę złomu jest to coś by się wyspawało i by był


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

No nie no do odśnieżania to by się znalazło więcej ale najbardziej muszę odśnieżyć ta drogę co jeżdzi tir ale by się przy okazji podwórko odśnieżyło i jeszcze coś tam.

Nie te na tył to odpadają. Wolałbym na przód jak ma prorok lecz nie wiem czy da się go u mnie zamontować bo mam zamontowaną ramę od tura


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja zamierzałem zrobić w tym roku pług do śniegu na tura zrobiony z rozciętego boilera od wody. Trzeba by odciąć od niego spód i wierzch i następnie przeciąć go na pół. Później zespawać dwie połówki ze sobą i zrobić ramę do mocowania na euroramke tura. Tura mam dosyć masywnego (zdjęcia w galerii) więc jest git. Niestety nie mam żadnego boilera i czasu też nie mam więc na tę zimę go nie wykonam ale na następną owszem ;)


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja miałem bojler lecz sprzedałem go na złom a bym zrobił z niego przeciw wagę. Też miałem kiedyś pług na tura lecz te stare tury wiesz jakie są zaraz rama pękła. Myślę nad czymś aby by on zaczepiany na przodek ramę by się wyspawało siłownik i by było. Ale najpierw trzeba jakieś wymiary mieć pomyśleć aby to było dobre i masywne


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

 

A i nie dawajcie mi pomysłów aby zamontować spych na turze bo to nie wypala miałem kiedyś ale jak jest ustawione np w prawo to całą ramę spycha w prawo i obrywa się ;)

 

 

nie wiem co ty masz za tura huh.gifże nie zdaje egzaminu ze spychem mój jest zamontowany na ciapku i jest dobrze, pracował już kilka zim cool.gif i się sprawdził podstawa to łańcuchy na koła i styłu balastsmile.gif, morze masz jakieś rzemiosło lub źle zamontowany spych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Spych na tył jest ok. ale jednak bardzo się ślizga tył ;) Ja zamierzam przerobic go na tura właśnie , tylko nie pod kątem a do przodu . Wtedy rama bedzie nie obciążona tylko ze trzeba gdy jest duzy snieg na bok wypychac czesto :P Ale na te sniegi ostatnie wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Nierozumiem wypowiedzi,że bez przedniego napędu nie ma co brać pługa!

Ja widziałem jak widlakiem z pługiem odśnieżali plac-no fakt widlak ma przedni napęd :P;);)

Ja miałem pług samoróbke z przodu przy c-360-podnoszony tylnim tuzem :( -ale rama mi siadła przy rozgarnianiu ziemi-teraz mam zrobiony na tył i śmiga elegancko -pług zrobiłem z ceownika 220x8x4cm profil ze starych obręczy od woza żelaźniaka-lemiesz z dwuch listew od kosiarki konnej ab blache z boilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

a jak myślicie czy pług na turze przy 360 to dobre rozwiązanie czy lepiej pomyśleć nad takim zwykłym na przód ciągnika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

C360 jest trochę za słaby, gdy pług zapina się z tyłu, bo wsteczny jest za wolny i nie ma rozpędu i jak jest ciężej to staje. Mam 60m ulicy i podwórko pług robiony z blachy 6mm szer 2,5m ,snieg wypycham przez szosę na drugą stronę do rowu i jak więcej śniegu to "60" nie dawała rady, lepiej szedł rusek T25, bo miał szybsze biegi wsteczne.Teraz odsnieżam Renault 133-54 ,idzie wszystko bez problemu.C360 z pługiem z przodu dużo lepiej odsnieża niż tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zrób pług na szerokość ciągnika i nie będzie taki słaby.. Chcesz 60-tką odśnieżać na taką szerokość jak duże ciężarówki ze służb oczyszczania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Do c360 miałem 1,8m i tak szło jak pisałem ,tylko nie wytrzymał przy renówce i ten jest solidny i nic go nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj