Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spulchniacz w kosiarce dyskowej

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 12:37

Spulchniacz w kosiarce dyskowej a ja uważam podkreślam to moje zdanie że spulchniacz nie jest potrzebny... przecież można te koła składające trawę z nad listwy w pokos szeroko tak że trawa nam będzie leciec za kosiarkę całą szerokością, efekt podobny do spulchniacza a cena kosiarki dużo niższa a poza tym jak ktoś chce na zielonke a nie leją deszcze to nie ma sensy nadmiernie przesuszać wystarczy że poleży pare h a później w wałkach doschnie

PS @adrian ty to chyba z okolic lachowa:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spulchniacz w kosiarce dyskowej Dzisiaj, 15:33
  •  

#22 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 15:08

Spulchniacz w kosiarce dyskowej @marek46ha tak pisało na innym temacie o kosiarce AM

mam krone AM 283. w sumie kosiarka dobra tylko ma jeden błąd że talerz najblizej cagnika przerzuca zielonke w strone ciągnika co czesto sie zatyka. szczególnie przy wyższej trawie i rozpoczynianiu. problem tkwi w 7 talerzach i obrotem przeciwnym do sasiadujacego. znajomy ma claasa i tam dwa sasiadujace talerze obracaja sie w ta sama strone i wówczas boczne kreca sie do srodka. ale w nowszych maszynach może już to zmienili. jak jest 8 btalerzy to napewno nie ma problemu.

@adrianos tak :lol:

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 19:13

Spulchniacz w kosiarce dyskowej @adrianos jak napisałem kilka postów wcześniej spulchniacz i przetrząsacz karuzelowy łamie łodygi, jeżeli samo rozłożenie pokosu Ci to zastąpi, to po co przepłacać... jedni robią ilość inni jakość :lol:

dodam tylko, że nie kupiłbym już teraz kosiarki która ma boczą płozę, w dobrej trawie często się w tym miejscu zapycha, nie ma płozy i nie ma problemu.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:06

Spulchniacz w kosiarce dyskowej a my myślimy nad takim rozwiązaniem że na przodzie czołowa 3metry a z tyłu również 3metry ale dokupić taką fajną taśmę która powoduje że pokos nie jest wyrzucany za kosiarkę tylną tylko za ciągnik i tym sposobem od razu podczas koszenia mamy wał z 6m szerokości:D i tylko w końcach trzeba pograbić a przez całą długość mamy gotowy ładny wałek:D ostatecznie przy słabszej trawie możemy zgrabić dwa takie, jest to dość spora oszczędność paliwa i czasu gdyż ciągnik który grabi może w tym czasie pomagać gnieść pryzmę
Sprzedam:

#25 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:26

Spulchniacz w kosiarce dyskowej @pioter jaką masz kosiarkę??Wie może ktoś czy krone easy cut i pottinger nova cut ma tą płozę boczną?Bo jak ma to nie za dobrze :lol:

#26 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:52

Spulchniacz w kosiarce dyskowej nie wiem dokładnie o jaką płozę chodzi ale ja użytkuje pottingera novacat i nigdy mi się nie zachała, to vhyba nie ma tej listwy:>
Sprzedam:

#27 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:43

Spulchniacz w kosiarce dyskowej ja mam sipmę Z184 po kilkunastu sezonach.

z tą płoza to chodzi mi o to, że w simie napęd do listwy nie wchodze prze bęben tnacy tylko przez osobna krzynię i w tym miejscu nie odcina trawy, przy jeździe w poprzek rzędów lubi sie zapychać.
takie płozy przeważnie są w najtańszych kosiarkach.

jak słabo widać to będe szukał innych zdjęć

Kosiarki dyskowe dolnonapędowe Z-183 i Z-184, maszyny rolnicze produkowane przez SIPMA S.A.

a tu na całej szerokości listwy jest cięcie.

http://www.traktorpo...ktor-149351.jpg

http://www.traktorpo...-280-109758.jpg

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:59

Spulchniacz w kosiarce dyskowej już rozumiem a więc w mojej pottingerce nie ma takiej listwy ja mam ją centralnie zawieszaną i nic, naprawdę nic się nie zapycha
Sprzedam:

#29 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 15:56

Spulchniacz w kosiarce dyskowej Noto dobrze chyba w krone też jej niema??

#30 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 09:46

Spulchniacz w kosiarce dyskowej no jak centralnie zawieszana to raczej nie, wtedy idzie tylko wałek i przeniesienie napędu od pierwszego dysku, zobacz na prospektach budowe i sprawdz jak to wygląda
Sprzedam:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2010 - 19:31

Spulchniacz w kosiarce dyskowej No dorze to już wiemy, że kosiarki renomowanych firm nie mają mało praktycznych płóz.

Tak więc wracając do tematu to widzę że zdania są podzielone. W internecie znalazłem trochę niezależnych informacji na plus dla spulchniacza. Bo firmy to wiadomo że każda reklamuje swój sprzęt jak się da.
Ale nawet przeglądając prospekty uznanych firm produkujących kosiarki zauważyc można że wszystkie mają w ofercie spulchniacz.
Z drugiej strony wiem że dużo rolników kupuje kosiarki bez tego urządzenia.
Dobrze byłoby znac opinie kilku użytkowników którzy mają przyzwoitą kosiarke ze spulchn. Bo jak ktoś nie ma to trochę takie domyślanie się.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

#32 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:38

a ja uważam podkreślam to moje zdanie że spulchniacz nie jest potrzebny... przecież można te koła składające trawę z nad listwy w pokos szeroko tak że trawa nam będzie leciec za kosiarkę całą szerokością, efekt podobny do spulchniacza a cena kosiarki dużo niższa a poza tym jak ktoś chce na zielonke a nie leją deszcze to nie ma sensy nadmiernie przesuszać wystarczy że poleży pare h a później w wałkach doschnie

PS @adrian ty to chyba z okolic lachowa:D

A czy wyobrażasz sobie wygrzebać tę trawę po następnym przejeżdzie jak ją dobrze wgnieciesz kołami,gdy tarcze składające w pokos nie podrzucą trawy? Mam gx2805 która jakieś 5 cm przy moich oponach podrzuca za mało i w podmokłych miejscach jest problem z wygrzebaniem trawy. Niestety ale do mojej kosiarki gdyby była wyposarzona w kondycjoner potrzebowałbym napewno 6 cyl i ponad 130 KM,...i gdybym taki ciągnik posiadał napewno kosiarka byłaby z kondycjonerem (super przy sianokiszonce)

#33 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:49

Spulchniacz w kosiarce dyskowej a ja Ci powiem że jeżdże po pokosie jedną stroną cały czas bo nieba możliwości żeby z kosiarki 3m pokos zrzucało idealnie pod ciągnik no chyba że będziesz zbierał po pół listwy ale wtedy ile to koszenia i w ogóle bez sensy, a co do tego "wygrzebywania" to nie mam takich problemów, u nas z rana ruszamy kosić, pare godz po nas ktoś grabi, my chwilę odpoczywamy jakiś obiadek i wio z przyczepami na łąki tego samego dnia:D i tak 2 2-3 dni i po sianokosach i nie widzę tu miejsca na spulchniach, nie ma sensu i racji bytu przynajmniej w naszym gospodarstwie, trawa najlepiej dosycha w wałkach
Sprzedam:

#34 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:58

Spulchniacz w kosiarce dyskowej Całym kołem?A żebyś kosił po pół listwy :rolleyes: - ,to nie o to chodzi, tylko o szerokość odsunięcia pokosu od nie koszonej trawy.Jednak modele różnych firm różnią się szerokością układanego pokosu.Do swojej zamówiłem dodatkowy talerz i jest ciut lepiej bo nie wgniatam tak jak przedtem lewymi kołami.

#35 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 11:45

Spulchniacz w kosiarce dyskowej a ja cało lewo stroną jeżdżę po pokosach i nie ma problemów:P
Sprzedam:

#36 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 12:01

a ja Ci powiem że jeżdże po pokosie jedną stroną cały czas bo nieba możliwości żeby z kosiarki 3m pokos zrzucało idealnie pod ciągnik no chyba że będziesz zbierał po pół listwy ale wtedy ile to koszenia i w ogóle bez sensy, a co do tego "wygrzebywania" to nie mam takich problemów, u nas z rana ruszamy kosić, pare godz po nas ktoś grabi, my chwilę odpoczywamy jakiś obiadek i wio z przyczepami na łąki tego samego dnia:D i tak 2 2-3 dni i po sianokosach i nie widzę tu miejsca na spulchniach, nie ma sensu i racji bytu przynajmniej w naszym gospodarstwie, trawa najlepiej dosycha w wałkach

z tego co piszesz wynika że nie robisz sianokiszonki tylko kiszonkę z zielonki, chyba że trawy które kosisz są tak nędzne że zdąża podeschnąć w ciągu paru godzin. W normalnych warunkach z przełomu V/VI wystarcza 18-20 godzin na podsuszenie biomasy do 45-60% s.m. Dzięki spulchniaczowi nie muszę przetrząsać trawy zaraz po wykoszeniu, tylko grabię ją następnego dnia rano.
Tak jak pisał już wcześniej Pioter, w kondycjonerze nie chodzi o układanie pokosu tylko o łamanie łodyg

#37 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 12:24

Spulchniacz w kosiarce dyskowej Druga strona medalu kurpiowszczyzny :rolleyes:

#38 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 13:24

Spulchniacz w kosiarce dyskowej no myśle że mam dobre w miare trawy:D ale pierwszy i drugi pokos to bez problemu schnie w tych upałach 3trzeba czekać dużo dłużej. ale jak się zwozi 90ha w 3 dni to nie można czekać dzień od koszenia z wożeniem bo te ostatnie wożone trzeciego dnia było by sianem:D
Sprzedam:

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 13:33

Spulchniacz w kosiarce dyskowej to siano to tylko organizacja pracy sie kłania... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 13:39

Spulchniacz w kosiarce dyskowej Adrianos no jak przyczepą to zgoda,ale jak belarką to nie przeszkadza nawet trochę suchego się przyda :rolleyes: Z drugiej strony jak takie wilgotniejsze to się tak z paszowozu nie wywala przy mieszaniu.