yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
crvx40    11

Robilem podorywke plugiem( strata czasu i paliwa) robilem talerzowka 3,15 bylo juz sporo szybciej ale troche nie rowno teraz robie agregatem podorywkowym MANDAM KUS 2,6m troche dluzej schodzi niz talerzowka ale pole rowniotkie az milo popatrzec i za nic nie wrocilbym sie do talerzowki czy pluga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadiusz    0

Witam, planuję zakup kompaktowej brony talerzowej (równoległe rzędy talerzy)Unia Grudziądź MARS TXXL 3 metry, ma służyć do uprawy ścierniska, likwidowania użytków zielonych oraz uprawy przedsiewnej pod kukurydzę, czy ta maszyna zda egzamin, może ktoś ma już z nią jakieś doświadczenie? Myślę nad wyborem wału gumowy lub blaszany. Obecnie mam kosa 2.6m świetnie równa pola i miesza ściernisko, polecam dobra, tania i niezawodna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Lexioner Thorit od Lemkena z dodatkowym TUZ nad tylną osią w agregacie to mój cel B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

Znajomy planuje wlasnie kupic cos do podorowki, talerze albo agregat/gruber czytajac temat nie mozna do konca byc pewnym co jest najlepsze. Moze dolorzyc by sonde z trzema punktami do wyboru plug gruber i talerze wtedy mielibysmy troche jasniej podane co najlepiej wybrac.

Ja to widze w ten sposob.

Do tej pory robilismy agregatem scierniskowym na zabezpieczeniach srubowych i bylo nawet fajnie tylko ze czesto zabijalo. Wiosna pozyczylismy talerzowke i robilismy na zaperzonym polu. Efekt nie byl bardzo dobry. Uwazam ze do talerzy potrzeba predkosci, zeby robily swoja robote tak jak nalerzy. Plusy sa takie ze talerze troche potna slome i moze nie beda tak zabijac jak agregaty.

 

Jak mozna to Yacenty dozuc sonde a jak nie da rady to daj pozwolenie na zalorzenie sondy. Osobiscie mi sie bardzo przyda.

 

dobry pomysł kolego z tą sondą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Witam! Mam zamiar zakupić coś do uprawy pożniwnej i nie wiem na co się zdecydować. Dysponuje zetorem 5340 63KM. Zastanawiam się nad mandamem 2,1 Lub jakąś krótką broną talerzową np staltech 2,5 albo bury a może jeszcze coś innego. Co lepiej wybrać i dlaczego? Dodam że uprawiam zboża, rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanGal    0

1. Aktualnie:

brona talerzowa 5-10 cm

wschody

orka 20-25 cm

aktywny agregat siewny

 

albo

 

Orka

aktywny agregat siewny

 

2. Poprzednio:

Brona talerzowa 5-10 cm

wschody

Brona talerzowa 10-15 cm

aktywny agregat siewny

 

3. Dawniej:

Talerzówka albo Orka

Bronowanie 5p ciężkie

Bronowanie 10p ciężkie + lekkie

zwykły siewnik

 

przy 7 letniej pracy w wariancie 2 była silna kompensacja chwastów. Obecnie po 2 latach pługa chwasty mam opanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Witam

W przypadku uprawy poplonów(Po zbożu) lepiej sprawdzi się talerzówka czy agregat ściernisowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Mam aresa TXXL na wózku jest ciągany z wałem gumowym 70 cm. Ma trochę wad i zalet.

Po pierwsze jak jedziesz szybciej to zaczyna go bujać i zostaje pofałdowane pole. Po drugie po takim wale jak jest za wilkgotno to na lepszej ziemi robi się beton i po trzecie na piachu bywa, że spych ziemie przed sobą.

Bardzo ładnie miesza i ubija ziemię co daje dobre wschody samosiewów i dobrze przygotowaną glebę pod siew.

Jak jest za wilgotno na aresa to uprawiam Pinoccio 3m Maschio-Gaspardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekjd5090R    13

ja posiadam bronę talęrzową zakupioną w tym roku i planuje robię tylko talerzówką i szybciej i mniej paliwa stracisz ciągnik mniej dostanie w d*pe mój sąsiad robi od zawsze talerzówką i nie narzeka a talerzówkę możesz nawet wykorzystać do uprawy czy nawet wymieszać obornik z ziemią polecam talerzówke strumyk ale z wałkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przymierzamy się do zakupu ścierniskowca i moje pytanie brzmi z jakim poradzi sobie U-902? 2,60 czy jednak 2,20m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zależy co ten ścierniskowiec będzie miał z tyłu za wał. No i czy na 2 szosowej + zającu dasz radę usiedzieć w ciągniku ;)

Robiłem teraz podorywki talerzówką (nie miałem czasu i chęci w tym roku pługiem się bawić tym bardziej że ostatnio na tych polach podorywki szły pługiem) i zetorek 10145 z talerzówką z Unii 2,7 metra z wałem rurowym nie miał co robić ale dzwignąć to już miał co mimo siłownika pomocniczego. Bujało nim fajnie. Im dłuższy agregat tym podnośnik ciągnika dostaje bardziej po 4 literach. Co do samego uciągu to zauważyłem że 3,2-3,6metra półzawieszaną mógłbym chyba ciągać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZ22    0

Witam wszystkich. Znalazłem w ogłoszeniach agregat uniwersalny o nazwie smok. Miał ktoś z nim do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

badziew totalny nie polecam gdy sucho nie chce się wbić gdy za dużo słomy nabiera i garnie jak kultywator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na filmach z YT uprawia gorzej niż zwykły gruber ścierniskowy. Nie wiem zatem po co ciągnąć te talerze, łapy co się zapychają i wałki? Do tego jaka masa i długość, jak dla mnie to coś ktoś wymyślił ale sam nie wie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZ22    0

Na filmach co ja oglądałem ten agregat niemiał z tyłu jednego rzędu cynków od kultywatora i przez to uprawiana powierzchnia wyglądała kiepsko. Mój sąsiad kupił sobie coś na podobe półzawieszany zachodni. Robi dobrą robotę. Dlatego pytałem się o tego smoka. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Były filmiki z tymi zębami z tyłu i tam było widać tylko to że pcha słomę :) Nic tam specjalnie lepiej nie uprawiał. Jak dla mnie to on miałby sens jakby naprawę super mieszał resztki z glebą a tego po tych filmach nie widać. Ale nie widziałem na żywo to ciężko się coś wypowiadać. Szczerze to chyba szybko go nie zobaczę bo ciężko będzie aby ktoś skusił się na takie rozwiązanie.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Witam

Przy uprawie ścierniska,siewie poplonów i likwidowania ich lepiej się sprawdzi agregat ścierniskowy czy talerzówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Najlepiej talerzówka z hydropakiem i od razu siewnik za nią. Agregat ścierniskowy nie przykryje wyrośniętego poplonu możliwe że będzie sie pchać później z orką mogą być problemy. talerzówka potnie na małe kawałki np liście gorczycy uschnął i śladu nie będzie. To tylko moje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A moje zdanie to takie - siew poplonu na ściernisko, agregat uprawowy - zdecydowanie lepiej robi niż talerzówka, pług odpada bo nie o to chodzi aby jak najdokładniej przykryć resztki pożniwne tylko aby zerwać, wymieszać z glebą resztki pożniwne i napowietrzyć glebę. A likwidacja poplonu to pług. Dobry pług z dużą odkładnią i nie trzeba a nawet lepiej nie szatkować poplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soldier72    0

Witam Was, uprawiam tylko zboża, użytkuję nowego URSUSA H , corocznie wykonuję podorywkę, wczoraj robiłem orkę Turem 4 skibowym i szlag mnie trafił bo nie byłem w stanie przykryć samoistnego poplonu, zawsze miał góra 15 cm a w tym roku ze względu na pożną orkę miało i 30-40 cm no i nie przykryłem , stąd rozważam zakup agregatu na przyszłość, ciągnik ma 100 Km, szerokie opony i 4 skibowego TUr-a z szerokością 180 i głębokością 35 cm ciągnie bez problemu. Mam już agregat przedsiewny BATYRY więc zależy mi tylko na pocięciu poplonów i wymieszaniu z glebę żeby nie mieć problemów z orką, co polecacie ,i w jakiej szerokości ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Według mnie agregat talerzowy 3 metrowy powinien być ok.Znajomy ciągnie takiego 100konnym Clasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

witam odświezam temat

potrzebuje pomocy w wyboze maszyny do uprawy ścierniska zastanawiam się co było by lepsze do likwidacji scierniska głównie po zbożach rzepaku i czasem po kukurydzy zastanawiam się nad gruberem lub kompaktowa broną talerzową ciągnik do współpracy o mocy 115 km pomóżcie koledzy co było by leprzym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj