Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#101 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 17:47

Kupiłem przed żniwami kosa 2.6 metra i nie ma porównania co do podorywki. Oszczędnośc czasu i paliwa, a robota ta sama i lemiesze się nie zdzierają.

a jakiej mocy masz ciągnik do tego kosa?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 07:32
  •  

#102 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 20:09

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? talerzowka-podorywka - wybieram talerzowke.. co do agregatu podorywkowego, to sie nie wypowiadam, bo nigdy nie uzywalem osobiscie.

za talerzowka, w stosunku do podorywki, przemawia oszczednosc czasu (mniejsza ilosc nawrotow, szybsza jazda), paliwa i pole jest rownomiernie nierowne (zaglebienia za kazdym przejazdem) (po podorywce jest nierownomiernie nierowne-patrz: bruzdy :P )

#103 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 21:56

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? kos robi dobrą robote pole jest rowne i sciernisko dobrze wymieszane idzie lekko i jest wydajny w moim mam wał strunowy ale gdybym teraz kupowal to z oponowym

#104 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 12:40

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? @lukas120 dlaczego z oponowym???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 20:03

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Co lepsze na piaski podorywka czy brona tależowa? Problem z perzem mam i tak, a jak nie zrobie poorywki to mam łąke na drugi rok, więc wychodze z założenia że i tak co 2 , czy 4 lata roudaup, a zaraz po żniwach mam kilka ha obornbika

#106 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 26 sierpień 2007 - 12:31

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja osbiscie pod oruje 7 skibowym pługiem bieze tym co gruber 2.2 ja miałem grubera i go sprzedałem bo całego pokrziwiałem wiec zostaje przy podorywce

#107 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 12:52

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? bo mam lekkie ziemie a taki wał lepiej i równomiernie zagęści ziemie a ko pomaga w utrzymaniu wilgoci w glebie

#108 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 sierpień 2007 - 13:13

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? wszystkich zainteresowanych tematem podorywek odsyłam do wiki - dziświeczorem (po akceptacji przez yacentego) pojawi się tam artykuł na ten temat - mam nadzieje ze rozjaśni on choć troche sytuacje
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#109 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 11:49

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja u siebie jeszcze dwa lata temu wykonywałem podorywkę pługami, naszczeście mamy teraz agregat ścierniskowy i robota tym to przyjemność, pole równe bez bruzd i szybciej idzie robota. Kiedyś na dwa ciągniki Zetor 8011+pług 4*35 i Ursus C-360+pług do podorywki 5-skibowy, podoraliśmy 12 ha w jeden dzień ale to była męczarnia, teraz tylko Zetorem z agregatem (2,4m) zrobię tyle w jeden dzień ;P
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#110 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 17:50

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? mamy w gospodarstwie zarówno bronę talerzową jak i kultywator ścierniskowy.
jeśli jest sucho na polu to talerzówką nie naskaczesz.
kultywator zostawia lepszy znak na polu, ale ma większe zapotrzebowanie na moc.
poza tym w miejscu opuszczania i podnoszenia kultywatora robią sie nierówności, nie wspominając już o zapychaniu resztkami pożniwnymi, chwastami, itp. talerzówka nierównomiernie pracuje. talerze tak szybko sie nie zużywają jak części kultywatora.
co do perzu to czy po talerzówce, czy po kultywatorze- brak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 07:32
  •  

#111 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 maj 2008 - 22:13

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Przeczytałem cały temat i mi sie namieszało w głowie tylko ;)
MAm mało pola jakieś 1,5ha swojego ale żyje z usług i pod to kupuje sprzęt
Kupiłem w tym roku 5211 i musze już zmienić pług bo ten jest stary i 5211 go za niedługo rozerwie chyba.. Mam w nim koła 16,9 co powoduje że orać moge raczej na 1 szosowej za to kultywatorem 13łap 1,8m jeźdże na 2 a czasami w moim górzystym terenie to i na 3 :)
Chce coś kupić do podorywki (agregat albo talerzówke) bo musze kupić pług do orania a nie podorywki. Mam ten kultwator (do którego moge zalożyć wałki z tyłu) i bedzie ładnie przed sianiem robił (ale ścierniska sie nie chwyci) i kupić talerzówke albo kupić gruber i zrzygnować z talerzy i mieć kultywator i gruber wiec dwie podobne maszyny..
Potrzebuje coś co ładnie zrobi robote bo na to ludzie patrzą.. agregat do 5211 na większych oponach to chyba na 4 łapy bo słaby jest a prędkość trzeba przy tym mieć.. No i agregat podorywkowy moge sobie zrobić sam taniej a talerzówke juz raczej nie ..
Co tu począć ? :)

#112 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 maj 2008 - 12:19

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? 5211 to jednak nie jest za mocny sprzęt. Ja mam pronarka 80 km i agregat ścierniskowy (gruber) 6 łap i jak jest sucho i nie włącze przedniego napędu to nawet z miejsca nie ruszy wiec ty nawet z 4 łapami mozesz mieć problemy a jak nie uzyskasz odpowiedniej prędkości to pole bedzie beznadziejnie wygladać wiec raczej talerzówka by była lepsza moim zdaniem. Chociaż ja też miałem kilka miesięcy temu taki problem pomiędzy wyborem talerzówka a gruber i wybrałem grubera:)

#113 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 maj 2008 - 16:09

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? mój znajomy stwierdził że najlepiepsza jest talerzówka i się lżej robi niż agregatem ścierniskowym

#114 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:20

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? TYlko nie wiem czy na moich przeróznych ziemiach i pagórkach i podjazdach taka choćby 1.8 talerzówka plus wałki nie zadusi zetorka na 2 biegu albo wogóle wejdzie w ziemie..
Ile wałkow i jakich powinnos sie używaćprzy talerżówce a ile przy kultywatorze przed sianiem ?

#115 Share przemek8011zetor

przemek8011zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:43

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? to mowicie ze gruber lepszy!
Zetor8011,UrsusC-360,UrsusC-330-na 28ha muszą starczyć.......

#116 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:16

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? http://www.agrofoto....psze-t3359.html
tutaj jest tez sporo informacji, takze mozesz poczytac.
co lepsze?? sam musisz to ocenic
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#117 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:15

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? No i nie wiem co robić z tymi poplonami-ojciec był u gościa który sieje i mówił zeby nie brac tego bo plony o polowe mniejsze, faktem jest ze orka na wiosne u mnie sie nie sprawdza-jeczmien zasiany po orce na wiosne nie wychodzi
-ziemia u mnie ciezka pomimo tego ze 3-4 klasa
-malo przepuszcza wode-straszny "sap" co sprawia ze nie jest ona lekka w uprawie
co w takiej sytuacji polecacie zrobic?

#118 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:27

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Too moze zamias orac na wiosne, to ze dwa razy gruberem tylko ? <_<

#119 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 marzec 2009 - 15:32

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja to na podorywke bym oral normalnie jak na zime a na wiosne to dobrze przewalic talerzowka i siac w molcz. Powiem Ci ze 4 lata sieje poplony i nie powiem zeby mi spadl plon zboza.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:40

Too moze zamias orac na wiosne, to ze dwa razy gruberem tylko ? <_<

nie mam grubera :)
kobra jak wyobrazasz sobie siac w gorczyce? ja nie mam pojecia jak to zrobic nawej jakbym po 3 razy talerzówką przejechał