yacenty

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

Polecane posty

janusz14    1
Kupiłem przed żniwami kosa 2.6 metra i nie ma porównania co do podorywki. Oszczędnośc czasu i paliwa, a robota ta sama i lemiesze się nie zdzierają.

a jakiej mocy masz ciągnik do tego kosa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

talerzowka-podorywka - wybieram talerzowke.. co do agregatu podorywkowego, to sie nie wypowiadam, bo nigdy nie uzywalem osobiscie.

 

za talerzowka, w stosunku do podorywki, przemawia oszczednosc czasu (mniejsza ilosc nawrotow, szybsza jazda), paliwa i pole jest rownomiernie nierowne (zaglebienia za kazdym przejazdem) (po podorywce jest nierownomiernie nierowne-patrz: bruzdy :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

kos robi dobrą robote pole jest rowne i sciernisko dobrze wymieszane idzie lekko i jest wydajny w moim mam wał strunowy ale gdybym teraz kupowal to z oponowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@lukas120 dlaczego z oponowym???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co lepsze na piaski podorywka czy brona tależowa? Problem z perzem mam i tak, a jak nie zrobie poorywki to mam łąke na drugi rok, więc wychodze z założenia że i tak co 2 , czy 4 lata roudaup, a zaraz po żniwach mam kilka ha obornbika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja osbiscie pod oruje 7 skibowym pługiem bieze tym co gruber 2.2 ja miałem grubera i go sprzedałem bo całego pokrziwiałem wiec zostaje przy podorywce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

bo mam lekkie ziemie a taki wał lepiej i równomiernie zagęści ziemie a ko pomaga w utrzymaniu wilgoci w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wszystkich zainteresowanych tematem podorywek odsyłam do wiki - dziświeczorem (po akceptacji przez yacentego) pojawi się tam artykuł na ten temat - mam nadzieje ze rozjaśni on choć troche sytuacje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja u siebie jeszcze dwa lata temu wykonywałem podorywkę pługami, naszczeście mamy teraz agregat ścierniskowy i robota tym to przyjemność, pole równe bez bruzd i szybciej idzie robota. Kiedyś na dwa ciągniki Zetor 8011+pług 4*35 i Ursus C-360+pług do podorywki 5-skibowy, podoraliśmy 12 ha w jeden dzień ale to była męczarnia, teraz tylko Zetorem z agregatem (2,4m) zrobię tyle w jeden dzień ;P


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

mamy w gospodarstwie zarówno bronę talerzową jak i kultywator ścierniskowy.

jeśli jest sucho na polu to talerzówką nie naskaczesz.

kultywator zostawia lepszy znak na polu, ale ma większe zapotrzebowanie na moc.

poza tym w miejscu opuszczania i podnoszenia kultywatora robią sie nierówności, nie wspominając już o zapychaniu resztkami pożniwnymi, chwastami, itp. talerzówka nierównomiernie pracuje. talerze tak szybko sie nie zużywają jak części kultywatora.

co do perzu to czy po talerzówce, czy po kultywatorze- brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Przeczytałem cały temat i mi sie namieszało w głowie tylko ;)

MAm mało pola jakieś 1,5ha swojego ale żyje z usług i pod to kupuje sprzęt

Kupiłem w tym roku 5211 i musze już zmienić pług bo ten jest stary i 5211 go za niedługo rozerwie chyba.. Mam w nim koła 16,9 co powoduje że orać moge raczej na 1 szosowej za to kultywatorem 13łap 1,8m jeźdże na 2 a czasami w moim górzystym terenie to i na 3 :)

Chce coś kupić do podorywki (agregat albo talerzówke) bo musze kupić pług do orania a nie podorywki. Mam ten kultwator (do którego moge zalożyć wałki z tyłu) i bedzie ładnie przed sianiem robił (ale ścierniska sie nie chwyci) i kupić talerzówke albo kupić gruber i zrzygnować z talerzy i mieć kultywator i gruber wiec dwie podobne maszyny..

Potrzebuje coś co ładnie zrobi robote bo na to ludzie patrzą.. agregat do 5211 na większych oponach to chyba na 4 łapy bo słaby jest a prędkość trzeba przy tym mieć.. No i agregat podorywkowy moge sobie zrobić sam taniej a talerzówke juz raczej nie ..

Co tu począć ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

5211 to jednak nie jest za mocny sprzęt. Ja mam pronarka 80 km i agregat ścierniskowy (gruber) 6 łap i jak jest sucho i nie włącze przedniego napędu to nawet z miejsca nie ruszy wiec ty nawet z 4 łapami mozesz mieć problemy a jak nie uzyskasz odpowiedniej prędkości to pole bedzie beznadziejnie wygladać wiec raczej talerzówka by była lepsza moim zdaniem. Chociaż ja też miałem kilka miesięcy temu taki problem pomiędzy wyborem talerzówka a gruber i wybrałem grubera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

mój znajomy stwierdził że najlepiepsza jest talerzówka i się lżej robi niż agregatem ścierniskowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

TYlko nie wiem czy na moich przeróznych ziemiach i pagórkach i podjazdach taka choćby 1.8 talerzówka plus wałki nie zadusi zetorka na 2 biegu albo wogóle wejdzie w ziemie..

Ile wałkow i jakich powinnos sie używaćprzy talerżówce a ile przy kultywatorze przed sianiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

No i nie wiem co robić z tymi poplonami-ojciec był u gościa który sieje i mówił zeby nie brac tego bo plony o polowe mniejsze, faktem jest ze orka na wiosne u mnie sie nie sprawdza-jeczmien zasiany po orce na wiosne nie wychodzi

-ziemia u mnie ciezka pomimo tego ze 3-4 klasa

-malo przepuszcza wode-straszny "sap" co sprawia ze nie jest ona lekka w uprawie

co w takiej sytuacji polecacie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to na podorywke bym oral normalnie jak na zime a na wiosne to dobrze przewalic talerzowka i siac w molcz. Powiem Ci ze 4 lata sieje poplony i nie powiem zeby mi spadl plon zboza.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Too moze zamias orac na wiosne, to ze dwa razy gruberem tylko ? <_<

nie mam grubera :)

kobra jak wyobrazasz sobie siac w gorczyce? ja nie mam pojecia jak to zrobic nawej jakbym po 3 razy talerzówką przejechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazoa9    0

Cennik talerzówek

Agromex BOMET Akpil a wałem doprawiającym

1,6 m. (2x7) 2780zł (Rata od 155zł) 3080zł (Rata od 155zł) 3280zł (Rata od 170zł) 3700zł (Rata od 180zł)

1,8 m. (2x8) 3080zł (Rata od 180zł) 3380zł (Rata od 180zł) 3580zł (Rata od 185zł) 4100zł (Rata od 190zł)

2,0 m. (2x9) 3280zł (Rata od 180zł) 3880zł (Rata od 195zł) 4300zł (Rata od 200zł)

2,0 m.

na 3 podp.

 

WIĘCEJ na www.rolnicze-maszyny.pl

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a mnie teraz w szkole uczą że agregat ścierniskowy się nie sprawdza i zachód zaczyna odchodzić od ścierniskówek bo z chwastami sobi enie radzi, najlepszą i najskuteczniejszą ochroną i sposobmem żeby wszystkie nasiona chwastów powschodziły jest jednak płytka podorywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

Dwa lata uprawiałem ściernisko agregatem podorywkowym ale nie byłem zadowolony z efektu. Zapychał się i nie przykrywał dobrze resztek. Podorywka pługiem też zbytnio mi nie odpowiada bo jest paliwo i czasochłonna. W tym roku sprzedałem agregat ścierniskowy i kupiłem w jego miejsce krótką bronę talerzową z Mandamu.


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Ktoś napisał (nie pamietam juz kto) ze jesli sie zostawi bardzo krotkie sciernisko, i potnie słome na dobrze rozdrobniona sieczke dobrze rorzuconą to agregat nie powinien sie zapychać, ja jestem sam ciekaw, ale nie mam do dyspozycjitakiego prawdziwego agregatu bo sprawdziłbym to, powronać mozna jak wschodza chwasty po tym i po tym...

a jak narazie uzytkuje brone talerzową i nie narzekam


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj