Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 06:43

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? A po moim ARESIE pole równiutkie B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 22:00
  •  

#82 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 21 sierpień 2007 - 07:48

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Moim zdaniem nie lepiej byłby kupić do Zetora mały agregat ścierniskowy (taki o szer. 2,1m)?

#83 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 09:04

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? według mnie najlepsze efekty przynosi podorywka wykonana pługiem, jednak jest to zabieg czasochłonny i paliwożerny.
talerzowanie jest dobrym sposobem. posiadam bronę talerzową typu V o szerokości 3 po której pole jest równiutkie jak stół. jedyną wadą tego zabiegu jest szybsze zaperzanie. myślę, że zakup talerzówki będzie uzasadniony ekonomicznie.

#84 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 12:27

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja też polecam talerzówkę, po niej są o wiele szybsze wschody poplonu.. Ale również wszystko zależy od danego roku, bo u mnie dużo zboża w tym roku leży i nawet jak bym chciał zrobić podorywkę to po prostu by się pług zapychał..a tak potnie mi jeszcze słomę i nie ma problemów z głęboką orką pod oziminy. Agregaty ścierniskowe też ładnie robią, ale lubią się czasem zapchać jak słoma jest wilgotna i leżąca.

#85 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:17

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? widziałem jak kolega robił talerzówką,podoba mi się jak jest po robocie....ciekawe czy jest jakaś do C-330 mała talerzówka i czy uciągnie

#86 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:33

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? do c 330 nadaje sie talerzówka 8 spokojnie radzi sobie z nią na 4 biegu

#87 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:36

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? moją talerzówkę ciągał ciapek znajomego (bez tego dociążenia B) )

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#88 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:37

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja rok temu talerzowałem ursusem 330 na 4 biegu u wujka, tylko że nie wiem ile tależy ma ta talerzówka

#89 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 18:38

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ogólnie najlepsza podorywka Gruberem, ale jak jest dużo długiej słomy to fatalnie się po tym orze - w tym wypadku dużo lepsza jest tależówka.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#90 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 19:26

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Talerzówka raczej nigdy nie zrobi się tak jak pługiem, ale talerzówka to podstawa do niszczenia ścierniska. Z c330 chodziła moja z famarolu po 8 talerzy na wałku na 4 biegu, ale co to jest za talerzowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 22:00
  •  

#91 Share dawid95

dawid95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 08:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? mój wuja ma 15 ha i ciągnik ursus 4514 i ma problem czy na podorywkę pług 5 skib( tych mniejszych) czy talerzówka. proszę o komentarze

#92 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 08:50

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? zalezy jak ma duze rżysko i jest ziele to lepiej pług ale talerzówka tez jest dobra wtedy gdy ziela nie ma

#93 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 22 sierpień 2007 - 09:02

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? 4514 to może nawet 7 skib ciągnąć. widziałem jak c360 targała taki pług

Edytowany przez Nikita_Bennet, 22 sierpień 2007 - 10:05.
ortografia

#94 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 09:18

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jezeli masz czyste pola nie zaperzone itd to oczywiscie talerzowka a jezeli nie to raczej podorywka ale 7-skibowym smialo mozesz podczepic do swojego 4514,bo 7 to u mnie sasiad 3515 ciaga i ja czasmi 60-tka pomykam jak mi pozyczy B))))

#95 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2007 - 10:07

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? podorywkowa 5tka z unii idzie ladnie C330M w podorywce a czepiając ją do c360 mozna nawet orkę siewną robić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#96 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 11:17

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja w tym roku robiłem podorywki 3 metrowym Aresem z Unii, z wałem kolczastym. Super sprawa przy suchej ziemii, przy wilgotniejszej, lepszy byłby wał rurowy. Przez noc zrobiłem prawie 15 ha. Do ściernisk uważam, że jest super.

#97 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 20:53

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

4514 to może nawet 7 skib ciągnąć. widziałem jak c360 targała taki pług

E tam, mój sąsiad 4512 ciągnął 9 skibowy podorywkowy,,,

A do 4514 to talerzówka ok. 2,5m lub gruber ok. 2,1m.

#98 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 21:07

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Kupiłem przed żniwami kosa 2.6 metra i nie ma porównania co do podorywki. Oszczędnośc czasu i paliwa, a robota ta sama i lemiesze się nie zdzierają.

#99 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 21:24

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja telerzuję i nie narzekam nie ma porównania do podorywki a jaka oszczednośc czasu i paliwa :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 09:24

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? U nas sie już przyjeło ze podorywke sie robi pługiem....Jak ja zaczołem talerzowac...To już każdy to robi.Przecież jaka jest wydajnosc talerzówki a jak pługa??Nie ma porównania.