Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka?

237 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 24 sierpień 2006 - 09:25

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja w tym roku sieje poplon po talerzówce… mam 4m Frosta elegancko wchodzi i równiutko jest na polu, żadnych bruzd, słoma też dobrze wymieszana(wręcz za czarno jest)....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 06:17
  •  

#62 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 26 sierpień 2006 - 08:59

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? niestety fotki na agrofoto sa za duze i nie chca sie zaladowac, dlatego wrzucilem na imageshack

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#63 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 26 sierpień 2006 - 21:01

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzięk bardzo już się zabieram za czytanie :) a w poniedziałek wrzuce ciekawy skan z gazety którą ja czytam :) o talerzówkach kompaktowych - podali nawet ceny

#64 Share arassoo

arassoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 wrzesień 2006 - 20:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ja wam powiem tak agregaciki podorywkowe mi si podobają ale ja robie talezuwką narazie nie mam swojej ale pozyczam od gośtka który nic nia nie robi i praktycznie to ona jest u mnie cały rok czasem raz na dwa lata wezmie ją i cos tam zrobi zamiezem kupić taką samą jak on ma akpil pilzno 2.10 m ciągam to c385 kłade około 500 kilo na nią i czasem to nawet za dużo bo sie zatrzymuje na osiach za bardzo lezie i powiem ze dobra sprawa a nie opłaca mi sie kupowac agregatu podorywkowego bo talerzówe muszue miec i tyle bo cały czas nia coś robie co bym podorywkowym nie zrobił i jak kupie z ojcem swoja mamy agregat pod siew 2,10 m i mamy zamiar doczepić podwujne wałki za nią widziałem jak gościo dorobił wałki od kultywatora do talerzówki i zgrało sie. ja tam ostatnio no wiosne pod siew kilka chektory talerzówką robiłem ładnie sie wysypywała ziemia to wałków nie trzeba było bo nie było brył . A najwazniejsze to to zeby tak obciązenie rozłozyc zeby robiła równo z kazdej strony ściernisko jak robie to sie juz zatrzymuje na osiach i robi jak pług podorywkowy i jest git

#65 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 15 październik 2006 - 18:18

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? witamm mam john deere 85 km i czy da sobie rade z kosem 2,1 ??? u mnie gleby są ciężkie i nie wiem co robic i czy może lepsza bedzie talerzówka ?

#66 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 22:16

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Czy warto inwestować w talerzówkę z jak największymi talerzami, np.66cm?

#67 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 22:21

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Im większe talerze tym większa głebokość pracy, zależy co chcesz robić i jaki masz ciągnik.

#68 Share Kali

Kali

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 23:23

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ściernisko ze słomą lub bez, likwidacja gorczycy jako poplonu, mieszanie obornika z glebą.

#69 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 06:02

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Większe talerze będą mogły głębiej pracować. No i mniejsze prawdopodobieństwo że coś cię przy pchnie pod maszyną.

#70 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 08:42

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Znajomy planuje wlasnie kupic cos do podorowki, talerze albo agregat/gruber czytajac temat nie mozna do konca byc pewnym co jest najlepsze. Moze dolorzyc by sonde z trzema punktami do wyboru plug gruber i talerze wtedy mielibysmy troche jasniej podane co najlepiej wybrac.
Ja to widze w ten sposob.
Do tej pory robilismy agregatem scierniskowym na zabezpieczeniach srubowych i bylo nawet fajnie tylko ze czesto zabijalo. Wiosna pozyczylismy talerzowke i robilismy na zaperzonym polu. Efekt nie byl bardzo dobry. Uwazam ze do talerzy potrzeba predkosci, zeby robily swoja robote tak jak nalerzy. Plusy sa takie ze talerze troche potna slome i moze nie beda tak zabijac jak agregaty.

Jak mozna to Yacenty dozuc sonde a jak nie da rady to daj pozwolenie na zalorzenie sondy. Osobiscie mi sie bardzo przyda.
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Dzisiaj, 06:17
  •  

#71 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 10:09

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja stawiam to w następującej kolejności: agregat podorywkowy, brona talerzowa, pług. To jest moje zdanie co najlepiej robi robotę. Natomiast co do mojego gospodarstwa to jeszcze stosuje pług. Piszę jeszcze bo mam nadzieje że ostatni rok i na przyszły kupię talerzówkę (a może wcześniej ??). Mimo że uważam że agregat robi lepszą robotę to planuje zakup talerzówki z racji że wykorzystam ją do większego zakresu prac jak choćby ścinanie poplonów przed orką czy równanie pola po ziemniakach. Jase że pojawia się pytanie co do perzu i jego szybszego rozprzestrzeniania się po talerzówce ale to nie stanowi problemu bo na polach nie mam perzu bo co kilka lat randapuje pola. Reasumując - agregat najlepszy natomiast zdrowy rozsądek i kilka przemyśleń skłania do kupna talerzówki.

#72 Share ZETOREK

ZETOREK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 12:57

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Co jest lepsze do podorywki pług czy brona talerzowa.Jeżeli tak to jaka do zetora proxima 6441 .I mniej więcej cena z góry dzienks.
WSZYSTKO NA TEMAT ZETORA 6441 PROXIMA

#73 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 13:47

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Z tego co wiem to do podorywki jakiś dużych obszarów dobra jest talerzówka bo szybko nią zrobisz.... B)

#74 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 14:24

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja mam talerzówkę i ma to swoje plusy ale i minusy. W tamtym roku robiłem talerzowanie a w tym robiłem kultywatorem i kultywatorem jest szybciej i pole równiejsze. Wado kultywatora jest to że może się zapchać jeśli jest wysokie rżysko.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#75 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 14:30

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? ale żeś ZETOREK byka strzelił :talerzówka sie pisze

#76 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 14:48

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jakbyś do talerzówki jakiś wałek strzelił to pole też by było równe B)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#77 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 18:56

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Ja stosuję bronę talerzową do podorywki, ale chyba już ostatni rok (chcę kupić agregat ścierniskowy). Talerzówką idzie szybko i sprawnie ale jest kilka minusów. Najważniejsze jest to, że strasznie rozprzestrzenia się peż po polu i praktycznie co drugi rok trzeba pryskać na perz. Drugą wadą jest to, że jeżeli jadę z tą talerzówką za szybko (powyżej 10 km/h) strasznie zarzuca na boki i do środka i pole jest nierówne.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#78 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 20:15

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? To zucanie ziemi w talerzowce mozna zlikwidowac poprzez dorobienie takich blach z boku ostatniego taleza. tak jak maja to talerzowki zachodnie, ja tak zrobiem i jest fajnie.i spokojnie smigam z nią 15 - 20km/h..Ej a co to jest rżsko.... to scierniko inaczej? pewnie tak?!
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#79 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 20:19

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? jeszcze do wad mogę dodać,że słabo rozciąga słomę (przynajmniej moja) tzn jak trafi sie kupka na polu to po niej przeleci a mysle że agregat ścierniskowy powinien chociaż trochę rozciągnąć.W talerzówkach typu V nie ma problemu o którym pisal kolega MichałR, tylko że trzeba jeździć dookoła jak pługiem...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 21:08

Podorywka - pług, agregat podorywkowy czy moze jednak talerzówka? Mysle ze lepsza jest talerzówka....W tym roku talerzowałem i jestem zadowolony z jakosci wykonanej pracy.....
1.Duzo szybciej.
2.Pole ładniej wygłąda
3.Nie zapycha sie jak pług....I nie wychodzi z ziemi